Co se to s vámi stalo?

Původně jsem měl připravený jiný článek, ale když se včera strhla taková pěkná smršť kolem pětibojaře a člena olympijského výboru Davida Svobody, který obhajoval účast ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách, tak se k tomu také vidlácky vyjádřím. Ono to totiž krásně ukazuje, jakou tu máme svobodu slova a demokracii.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Nejprve krátce shrnu situaci:

David Svoboda v televizi řekl, že schvaluje účast ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách, protože sportovci by prý neměli být diskriminováni na základě politického postoje. Pak si ještě dovolil říci, že olympijská charta už nikoho nezajímá a chvilku se v těch svých projevech trochu motal, protože není rétor, ale sportovec.

A pak otevřelo peklo chřtán. Pustila se do něj Černochová, u Šafra hned zaznělo, že by ho (hajzla) měli zavřít, okamžitě z toho bylo schvalování genocidy na Ukrajině (která se podle OSN neděje). Ozvala se celá řada známých osobností podle hesla „žvaním, tedy jsem“ a také si do Svobody pořádně kopli, řekl bych že na Dukle už teď mají celou řadu dopisů a mailů, které žádají Svobodovo vyloučení podle hesla „psům psí smrt“ a nakonec se ozval sám David Svoboda a napsal, že není na špatné straně, že neměl svůj den a že to tak nemyslel.

Nebojte se, nejsem na špatné straně…

Nechci do toho Davidovi Svobodovi kecat, ale Davide, fakt se ti chce být na straně, která spustí hysterii z jednoho tvého rozhovoru, protože jsi se nešťastně vyjádřil? Fakt jako stojíš o společnost lidí, kteří se do tebe pustí jen proto, že jsi zastával stejný postoj jako předseda mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach? Ano, Bach včera odsoudil evropské politiky, že chtějí bránit účasti ruských a ukrajinských sportovců na olympiádě.

Nemluvě o tom, že teď už máš Davide stejně cejch a už ti to nikdo neodpáře. Navěky už pro ně budeš podezřelý dezolát s ještě podezřelejšími názory, už nikdy nebudeš dostatečně spolehlivý a napříště už ti neprojde, pokud se budeš ještě méně odchylovat od celospolečnského kartouzovského koncenzu, kterému oni říkají pravda. Jako, fakt se ti chce, už si nafurt dávat pozor na jazyk a přemýšlet, jaký máš vlastně názor a starat se, aby nebyl závadný?

Fakt chceš sloužit v armádě a pod minstryní, která kvůli jednomu tvému názoru úplně zapomene na tvoji úspěšnou reprezentaci České republiky v zahraničí? Chceš být na správné straně, která kvůli tvým několika větám vygumuje všechno to, co jsi udělal pro dobré jméno této republiky ve světě a klidně proti tobě spustí šafrův hlavní sračkomet značky JXD na plné pecky?

Co se to s vámi lidi stalo? Jak můžete něco takového považovat za správnou stranu? Oni tě začnou mazat hnojem, že sis dovolil říct, co si myslíš a ty se musíš tvářit, jako by to byla cukrová vata. Oni Tě tahají stokami, pomlouvají tě, plivou na tebe, dehonestují tě, kopou a nenávidí a ty se jim ještě omlouváš… Jako fakt si myslíš, že taková pakáž tvojí omluvu přijme? Fakt si jako myslíš, že tě ještě někdy budou považovat za sobě rovného? Fakt si myslíš, že už nebudeš napořád muset předvádět rituální tanečky, že jsi nezbloudil?

Promiň, ale u nás by ti bylo líp. Podívej na mě. Já klidně můžu říci, že je Babiš dobrý politik… sice mu to fůra mých čtenářů nevěří a nemyslí si o Veľkém Bocianovi nic dobrého, ale nikdo nevolá po mém lynčování. Mohu klidně říci, že západní kultura je vyspělejší než východní. U hromady lidí to vyvolá pobavený úsměv, ale nikdo nebude telefonovat Putinovi, aby mě udal. Nikdo nebude dělat petice. U nás se může říkat, že Jindra Rajchl je dobrej, ale také je tu běžně slyšet, že není. U nás se může říkat, že Okamura je politický podnikatel i to, že je jediný bojovník za naší svobodu. U nás se může říkat, že Putin válku vyhraje i to, že jí prohraje. Jediné, co se stane, je debata.

Jak můžeš žít bezi tou udavačskou bandou, která by nejraději zavřela každého, kdo má jen trochu jiný názor a tvrdě pracují na to, aby takové věci mohli dělat. Jak můžeš žít mezi lidmi, kteří za každou drobnou odchylku v názoru klidně vyženou z ovčince své vlastní věrné? Jak můžeš tvrdit, že jsi na správné straně, když tebe samotného ta správná strana polila dehtem a vyválela v peří?

Nebo jsou v tom prachy a dobré bydlo?

Když se sračkomety z Novinek pustily do mě, seděl u mě jeden (teď už) bývalý kamarád, vyjádřil mi morální rozhořčení nad tím, co píšu a pak se mě hodinu ptal, jestli jsem připraven na to, že na mě mohou poslat policajty a udělat mi domovní prohlídkou ostudu na celý Vidlákov. Že mě mohou popotahovat po soudech za mé názory? Že mi mohou zabavit peníze, obstavit účet a existenčně mě odříznout, jestli jsem ochoten tohle riskovat pro svůj názor… Vůbec mu nedošlo, že mi popisuje praktiky policejního státu, kterému on ale bezmezně důvěřuje a stará se, aby byl na té správné straně.

Odplivnout se mi chtělo…

Jak můžete nevidět, co se to s vámi stalo? Proč si to tak ochotně necháváte líbit? Jak můžete toužit patřit do společnosti, která vás odkopne za názor, že někdo patří na olympiádu? Jak se ti může líbit, že tě hned obviní ze schvalování genocidy? Dávají ti do držky a ty jim poníženě děkuješ. -Jsi olympijský vítěz, hrdina, chlap, který byl v něčem nejlepší na světě… a teď se plazíš před podřadným pisálkem, který se dokázal profetovat do šafrovy žumpy a pokoušíš se dokázat, že ti křivdí, že jsi naopak uvědomělej a na správné straně.

Chci vidlácky poděkovat všem mým dezolátským čtenářům. Díky za to, že mohu kopat za Rajchla, Babiše, Okamuru, Majerovou, Havla, Vrabela, Štěpánka a další. Díky, že je naopak mohu i kritizovat, pokud podle mě udělají nějakou blbost. Díky, že mohu mluvit o Trumpovi, Orbánovi, že mohu Babišovi pochválit Macrona a že také mohu říct, že francouzský prezident je panák. Vím, že bych před vámi mohl pochválit i Bidena a nikdo by mě nezatratil. Už rok říkám, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Nikdy jsem neřekl opak… a vy jste to bez problémů vzali.

Díky, že když nesouhlasíte, tak prostě přinášíte argumenty a diskutujete. Díky, že je mi dovoleno se mýlit, že mohu přijít i s pěknou kravinou, aniž byste mě hned udávali. Díky, že mohu mluvit, jak mi zobák narostl, že mohu psát, jak chci, že mohu podporovat koho chci a naopak zatracovat koho chci.

Ano Davide, mezi dezoláty je svoboda slova. Skutečná svoboda. Mezi dezoláty mohu říkat, co chci. Udávají mě jen Cempeři. A to bys nevěřil… když jsme se dezolátsky potkali na Václaváku, byl to moc fajn pocit. My dezoláti se za názor neudáváme a nespouštíme hnojomety, když si někdo myslí něco jiného, než my. My dezoláti nerozkopáváme pravdě a lásce volební stánky. Oni nám jo. My dezoláti nechodíme pískat na své politické odpůrce. Oni na nás jo. My dezoláti si nemyslíme, že jsme sežrali všechnu moudrost. Praha a láska jo.

5 10 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

No pane Sterziku, smekám. Zatím nejlepší co jsem od Vás četl. Jen bych za mě dodal, že olympionika Svobodu chápu. Na rozdíl od většiny z nás, kteří se uživíme i jinou prací, nemohl David, aby se stal nejlepší na světě, aby reprezentoval naši vlast, aby byl vzorem pro naše děti, nemohl se… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Na rozdíl od Vás,já pana Svobodu nechápu-tak jak v podstatě autor v celém článku píše-udělal svými loajálními omluvami ze sebe s prominutím blbce a přesně jak uvadí autor-nebude mu to nic platné.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Ano, udělal ze sebe blbce. Nevím, jestli je sám. Pokud ano, máte naprostou pravdu. Pokud má rodinu, malé děti … těžko soudit. Opakuji, aby dosáhl, čeho dosáhl a my dva mu v tom nesaháme ani po kotníky, nemohl se učit něčemu jinému. Ta tragédie je, že dovolíme špínám, bezcharakterním šaškům, lidskému odpadu a ksindlům,… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Jenom Šafr a J. X. Doležal? Tak to ještě dobré. J. X. Doležal v roce 1999 hájil americkou speciální vojenskou operaci proti Jugoslávii s tím, že “proti bombardování jsou jen komunisté a důchodci”. Ale jinak ještě J. X. Doležal napsal pěknou marihuanovou kuchařku.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Vařit a jak aplikovat drogy, je snad jediné co by ten smradlavej, špinavej sráč, po těch letech fetu, mohl znát.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Část členů rakouského parlamentu odešla při projevu Zelenského ze sálu. I tam mají proruské šváby a Putinovy agenty. Prý nehorázná provokace. Zatím ještě pro některé jo…

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Co je černošce z Prahy do toho ! A jestli ,,někdo” nemá zábrany, tak nepatří na ministerstvo obrany ! Sportovci všech zemí světa, sportujte !

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Černochová možná duševně chorou jen hraje. Stejně jako Rakušan. Jsou to jejich role. Hraní je živí.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Angličané schválili účast Rusů a Bělorusů na Wimbledonu. Oficiálně se ví, že 90% Francouzů Ukrajina vůbec nezajímajímá. Jak si vedou Angličané nevím, ale velký rozdíl nebude. Každopádně Wimbledon získá na kvalitě, dramatičnosti a nebude to jen turnaj hlavně NATO zemí. P.S. asi už to bude s tím zakazováním účástí ruským sportovcům otravné.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Očekávám, že D.Hašek bude sportovně politickým poradcem Pavla! Hašek na Hrad …!

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Rád bych tomu věřil,ale asi bych si počkal.VB je totiž ještě větší pucflek USA než “Česko” a to je co říci!

skeptik
skeptik
před 1 rokem

To je důsledek vymývání mozků polistopadové generace prostřednictvím televizních stanic vlastněných Američany kde je jim vtloukáno do hlav, jak jsou USA úžasné a nedělají nic jiného než že zachraňují svět před zlem.

A na druhou stranu důsledek nekonečného štvaní proti Rusku a vyvolávání nenávisti vymyšlenými příběhy o údajných zločinech Ruska či SSSR.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Jen dodám, že FIFA rozhodla o pořádání MS ve fotbale(my druzí za pořadatelem) v tehdy už fašistické Itálii
a OV schválil pořádání OH v Hitlerově Německu v roce1936. Nutno říci, že nikdo tyto akce nebojkotoval! Dokonce angličtí fotbalisté při nástupu hajlovali. OH v Berlíně byly sportovně a hlavně organizačně na tu dobu neuvěřitelně zdařilé. Toť historie …
.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Na OH 1936 při zahájení většina světových sportovců hajlovala z úcty k pořadatelům (Hitlerovi, Himmlerovi, Goebbelsovi…) Během MS ve fotbale v roce 1934 hajlovali před semifinálovým utkáním s Československem němečtí fotbalisté a mám dojem, že před finálem i ti italští.

JK
JK
před 1 rokem

Domnívám se, že se s nikým nic nestalo, že je to v lidech odjakživa a nepřetržitě. Většina lidí jsou posránci, kteří se opravdu hodně bojí, aby se neocitli mimo mantinely nalajnované tím kterým, v dané době zrovna panujícím režimem. Není to jen u nás, jak se někteří mylně domnívají a shazují náš národ. Z osobní zkušenosti vím,… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Histerie západu se stupňuje ,to si Rusko a všichni ostatní musí uvědomit.Nedovedu si představit na OH ,tu nenávist okolí,vždyť vzpomeňte např.přelepování rudé hvězdy na našem st.znaku po roce 1968 a dnes je to mnohem horší.

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo tak si mistrovství v ledním hokeji paktu NATO užijí ti druzí a olympiádu to samé. Rusko tzv západ nepotřebuje.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Kdo může a nebo nemůže startovat a za jakých podminek na OH rozhoduje jen a pouze OV, složený ze zástupců různých zemí Světa(!!!) sídlící v Lozán. Žádní politici na to nemají žádný vliv. Tak to je dáno. Tudíž Svoboda je naprosto nevinný, když jako olympionik stojí za rozhodnutím OV(no už asi zase nestojí a okecává… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Při vší úctě-tomu může věřit(hlavně té druhé větě) jen dost velký naivka.Ovšem pokud to není napsáno jako ironie.