US diplomat hlásí z Kyjeva: Morálka na dně! Vůdce už nevěří ve vítězství! Země je na pokraji porážky! 25% armády už tvoří ženy! Washington odpovídá: Zvýšit Ukrajincům daně!

Morálka ukrajinských vojáků padá, spojenci dodávají Ukrajině vojenský šrot a země EU žádají zákaz vývozu ukrajinského obilí do EU… v  EU vedou dva imbecilové…

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Na snímku ze včerješka jsou zajatí ukrajinští vojáci. Jak vidět, Ukrajinské ozborjené síly šahají jak po starcích tak po nedospělcích.

Včera 29.března večer oznámil bývalý americký vyslanec ve Finsku, který se vrátil z Ukrajiny, Earle Mack, že na Ukrajině prudce upadá morálka, že to na vlastní uši slyšel při hovorech s “vůdci”, kteří podle Macka sice ještě stále stejně správně na veřejnosti hovoří, ale už svým slovům nevěří. Další US diplomaté, tentokráte z Říma, oznámili, že 25% ukrajinské armády už tvoří ženy. Všichni společně pak kritizovali nedostatečné zbrojní dodávky Zelenskému, které mu neumožní vyhrát válku. Podle hlášení US diplomatů je  Dopad nedávného čínsko-ruského paktu uzavřeného v Moskvě na morálku Ukrajinců v týlu i na bojišti naprosto zničující!.

Diplomatická hlášení o situaci na Ukrajinském válčišti, tak rezonují s lednovými prognózami RAND Corporation, které důrazně varovaly Bidenovu administrativu před nebezpečím zbytečně protahovat válku na Ukrajině, protože její ekonomika je v troskách,  armáda postrádá výzbroj, a dlouhodobé udržování války v nynější podobě už neefektivně odčerpává americké národní zdroje nutné k zajištění skutečných priorit mocenské politiky USA. RAND varoval zejména před důsledky “potencionální velké ukrajinské ofenzívy”, která by mohla vyvolat taktické jaderné údery ze strany Ruska proti Ukrajině, nebo zemím NATO, které jsou v jejich dostřelu, a podporují Kyjev. Podle RAND se už uskutečnily konzultace nejvyšší ruské generality na téma jak použít taktické jaderné zbraně. Přesný výsledek konzultací není znám, a tak se předpokládá, že cíli útoku mohou být jak vojenské základny, tak ekonomické cíle, továrny na zbraně, či dokonce velká populační centra, jejichž napadení jadernými zbraněmi by vyvolalo obrovský šok.

Rozmístění taktických jaderných zbraní v Bělorusku je podle ruských odborníků reakcí Ruska na podporu zemí NATO Kyjevu. Rusko použilo stejný mechanismus rozšíření taktických jaderných zbraní jako USA. Podle tohoto schématu země NATO disponují nosiči zbraní, ale jaderné hlavice jsou pouze pod kontrolou USA. V Bělorusku nicméně zavládla radost a ve vládní televizi moderátor Grigorij Azarenok skandoval: Varšava se vypaří! Vilnius se potopí! Z Polska bude bažina!

Naprosto komická reakce přišla před pár hodinami na rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku od ministra zahraničí EU Josepha Borrella, přezdívaného Šílenec. Ten rozmístění zbraní označil za nezodpovědné a ohrožující bezpečnost EU a začal vyhrožovat dalšími sankcemi pokud Rusko své zbraně dobrovolně nestáhne. Komické na tom je, že ještě v říjnu 2022 (viz MAP 1488) ten stejný Joseph Borrell vyhrožoval Putinovi, že mnoha přesnými raketovými útoky nechá zničit celou ruskou armádu jednou pro vždy. Komisař Borrell je v Bruselu už dlouho veřejně považován za nebezpečného blázna. 10. dubna 2022 vykřikoval v Kyjevě, že žádná diplomacie nebude, a válka se rozhodne na bitevním poli, a až bude Rusko de-imperializováno! V květnu 2021 vyhrožoval domorodcům v Mosambiku, že na ně vypraví 5000 po zuby vyzbrojených evropských vojáků, aby tam zjednali pořádek na italských těžebních polích. Z celé akce rychle sešlo, protože Borrell žádné vojáky na výpravu nedostal. Za šílence byl Borrell bruselskými diplomaty označen poprvé už 4. října 2020. Tehdy požadoval okamžité vytvoření  Afrikakorps  EU v počtu nejméně 10 000 Evropanů, kteří se vylodí v Libyi a obsadí tamní ropná a plynová pole, a vytvoří sběrné tábory, ze kterých se budou do Evropy bezpečně dopravovat desetitisíce afrických uprchlíků, aby nemuseli plout přes moře do Itálie.

Borrell je další případ evropského komisaře, kterého už nikde neberou vážně. Přesto zůstává ve funkci a rve se o finanční prostředky přidělené EU na soukromé lety s dalším ignorantem tzv. prezidentem EU Charlesem Michelem. Ten je dokonce považován za obzvláště velkého imbecila, protože není ani schopen připravit a řídit jednání 27 hlav států EU jednou za dva měsíce, což je jeho jediná povinnost, za kterou bere svůj luxusní plat. Už když Michel nastoupil do funkce, začaly se projevovat jeho rysy. Ihned si nechal přebudovat nejluxusnější bruselskou kancelář na ještě luxusnější sídlo, dožadoval se přidělení extra-fondů na reprezentaci a ze své manželky se pokusil učinit placenou první dámu EU se vším aparátem. Ostatní komisaři mu teď zoufale shánějí nějakou trafiku, protože hrozí, že se provalí na veřejnost, až bude vyčerpán limit 2 funkčních období, po které může funkci zastávat, co za imbecila řídilo celou EU z pozice jejího tzv. prezidenta. O inteligenci těchto komisařů napovídá, že první, co je napadlo, bylo poslat Charlese Michela, který je neschopen řídit i pouhou poradu jednou za dva měsíce, do Evropské centrální banky ECB, aby tam z pozice viceguvernéra řídil veškeré evropské finance. Nicméně podle některých diplomatů je toto řešení pořád lepší, než možnost, že se lobbistům podaří 48-letého Charlese Michela jmenovat nástupcem Ursuly vdL v čele Komise EU. V Bruselu prý platí, že čím větší blb bude dosazen do vyšší funkce, tím lépe se budou mít jak lobbisté, tak jejich zazobaní klienti.

Včera Kyjevské tamtamy slavnostně vytrubovaly Ukrajincům, že MMF poskytne Ukrajině půjčku 15,6 miliardy dolarů, a to za celou historii washingtonského MMF jako první zemi, která je ve válce. Méně už vytrubovaly, že Ukrajina musela Washingtonu podepsat, že:

  • zvýší daně obyvatelstvu,
  • sníží daně korporacím,
  • sníží úroveň sociálního zabezpečení a důchodů obyvatel,
  • komunální služby lidem převede na tzv. tržní podmínky,
  • a energie pro obyvatele přestane dotovat, a budou účtovány podle tržních mechanismů.

Podle MMF bude muset Ukrajina provést rychlou devalvaci své měny, rozmrazit ceny pro obyvatele. Je tak zřejmé, že kdo z Ukrajiny ještě neemigroval, učiní tak po uzavření míru, protože MMF splacení dluhů vždy razantně, stejně jako Washington, vyžaduje.

S bezvýhradní podporou Kyjeva v jeho boji proti Moskvě už skončila i polská vláda. V Polsku je před volbami, a vládnoucí strana PiS ztrácí podporu ve svých venkovských baštách. Za vším je Bruselem nařízený dovoz Ukrajinského obilí do východní Evropy. Premiér Polska Morawiecki, aby si zachránil teplé vládní bidlo, a uklidnil své rozzuřené voliče farmáře, kteří nemohou vyvážet zemědělskou produkci ani do Ruska, což byla jejich předválečná záliba, a ještě ke všemu nejsou nyní schopni vydržet levnou ukrajinskou konkurenci, napsal Ursule do Bruselu, aby všemi možnými prostředky ihned zastavila dovoz Ukrajinských potravin do EU! Morawiecki tak včera torpédoval hlavní zdroj financování kyjevského režimu – vývoz obilí do EU! Podle komuniké se k němu přidalo několik dalších zemí, které se ovšem nechtěly zveřejňovat takovouto proti-ukrajinskou akcí. Z nemilosrdného útoku Varšavy na kyjevské finance je zřejmé, že členství Kyjeva v EU je zbožným přáním naivních politiků. Ukrajina je ekonomický nepřítel všech evropských zemědělců. Je příliš velká a produktivní a levná, než aby se mohla stát členem EU. Tím je tak jasné, proč najednou Washington požaduje zvýšení daní na nebohé Ukrajince!

Celá válečná podpora Kyjeva proti Moskvě řadou států EU nebyla prý myšlena jinak, než jako mazaná finanční transakce. Jakmile bylo přijato Evropské dotační nařízení, že za dodávky zbraní Ukrajině se bude vyplácet plnohodnotná finanční kompenzace, našla se okamžitě řada zemí, hlavně v Pobaltí, které měly na skladech různě darovanou, a nebo za babku nakoupenou starou výzbroj armád NATO. Třeba Litva poslala na Ukrajinu US houfnice 105mm, které byly používány už za 2. světové války, a už tenkrát byly hodnoceny jako zastaralé. Obdobně se různých starých a nepoužitelných zbraní – jako tanků Leopard I, transportérů M-113, či kolových tanků určených k pouštnímu pronásledování beduínů na velbloudech zbavoval kde kdo. Účetní trik se projevil až po dodání zbraní Kyjevu.  Náhradou za starý darovaný šrot, se některé státy, (Estonsko!), dožadovaly vyplatit kompenzaci ve výši ceny nejmodernější dalekonosné houfnice se vší výbavou, či tanku za cenu uvedenou v nejnovějším katalogu firmy Rheinmetall.  Podle tajných materiálů EU byly nejmazanějšími dodavatelé starých šrotů tyto země:  Finsko požadovalo za své šroty z období Brežněva náhradou 100 procent ceny nejmodernějších zbraní, Lotyšsko požadovalo 99 procent, Litva 93 procent, Estonsko 91 procent, Francie 71 procent, a Švédsko 26 procent. Zlí Němci většinu darovaných zbraní účetně odepsali neboť mají nulovou hodnotu, čímž se jako jediní veřejně přiznali, že Ukrajinci dostali na válku proti Putinovi hlavně bezcenné mobilní hroby, které nemohou s moderními ruskými zbraněmi soupeřit. Ukazuje se tak pravá tvář tzv. některých podporovatelů Kyjeva, kterým jde jen o vyprázdnění armádních skladů a získání financí na nové výzbrojní kšefty! Případ Dalík vysvětluje proč!

V Kyjevě korupce opět kvete. Jakmile byl v lednu novináři odhalen skandál, že ministerstvo obrany nakupuje několikráte předražené potraviny pro armádu v miliardových obratech. Slíbil Zelenský nápravu a veřejně se holedbal jak s korupčníky rázně zatočil. Uplynuly tři měsíce, a novináři zjistili, že se nákup potravin pro armádu vrátil do starých kolejí, jen korupčníci jsou vymění!

Putin má v Polsku určitě výkonnou zpravodajskou síť, protože před pár dny vyhlásil, že vývoz ukrajinského obilí přes černomořské přístavy povoluje jen na 60 dní, a že v případě zastavení vývozu ukrajinského obilí, daruje potřebné obilí africkým a dalším zemím, které jsou na něm závislé z ruských zásob. Sečteno: Když Morawiecki dosáhne svého cíle a zastaví vývoz ukrajinského obilí do EU, Putin má buď páku na Brusel a Washington, aby vyjednal omezení sankcí na Rusko, či kapitulaci Ukrajiny v nějaké formě, výměnou za prodloužení vývozu obilí přes černomořské přístavy, a nebo splní svůj slib, a rozdá ruské obilí zadarmo. Afričané a další potom budou skandovat Vivat Rusko! Vivat Čína! A to je to poslední, co si Washington přeje.

Podle posledních zpráv turecký Erdogan oznámil, že nevylučuje, že se 27. dubna Vladimír Putin objeví v Turecku na slavnostním ceremoniálu otevření turecké jaderné elektrárny! Turecko není členem haagského ICC.

Autor: , zdroj MaP

4.4 8 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 rokem

No a co, někomu vadí ženy- vždyť už v Germánii dělají vše pro i těhotné ženy. aby se dostaly do tanku a vedly vítězné války.

Primak
Primak
před 1 rokem

Ten odkaz na ukrajinské potraviny do EU?

heriot
heriot
před 1 rokem

Svatošovské, přepálené žvásty stále dokola. O rozpadu ukrajinské armády žvaní od května, stejně jako o kotlích u Kramatorska, kde shoří celá ukrajinská armáda a o velkých ofenzivách ruské armády všude možně blouzní od léta. Naposledy blouznil o “dýce” z Běloruska, která rozřízne Ukrajinu napůl… Nechápe, že situace je úplně jiná. Ne, že by Rusko prohrávalo, to jistě… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

Je to to tam nerozhodné. Bude trvat ještě hodně dlouho než se to rozhodne. Bohužel do té doby bude trvat i “vyjímečný stav” v ČR, kdy se budou pronásledovat, vyhazovat z práce a zavírat do vězení lidé neloajální s vládou tzn. ruští trollové aneb kremrole.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

To tady píšete pořád dokola a nic se neděje. Fronta se celé měsíce nehýbá. A u nás triumfují válečníci z ODS-TOP09-STAN-Lidovců-Pirátů viz rekordní vítězství jejich kandidáta Pavla a to i přes jeho hanebnou komunistickou minulost.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

No musím uznat, že v tomto má K/2002 absolutní pravdu!!!!! Jinak ho nesnáším.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Ani bych se nedivil, kdyby se do Turecka vydalo i naše Pekari, s cílem, zatknout Vladimíra Putina.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Dobré-jen to adjektivum “naše “bych vypustil-ta kráva rozhodně není moje-já jí nevolil.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Tam by se nic nestalo – muslimové prasátka nežerou.

danny
danny
před 1 rokem

Celá ukrajinská agenda stojí na třech premisách: 1. Vítězíme a zvítězíme 3) Rusko prohraje a rozpadne se, 3) Celý svět stojí za námi a bude nás stále podporovat vším, co budeme požadovat. Žádný politik nebo médium na Ukrajině, ale i na světě nesmí ani stínem naznačit něco jiného. Je proruský nepřítel č. 1. Ale skutečnost… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem danny
spartak
spartak
před 1 rokem

Pane Svatoši ,gratuluji, to je parádní muzika.

unkas
unkas
před 1 rokem

samé dobré zprávy!

cablik
cablik
před 1 rokem

Děkuji všem za informace z bojiště.