Kdo seje tchajwansko-tibetský vítr může sklidit moravsko-slezskou bouři

V reakci na návštěvy vysokých státních představitelů ČR na Tchajwanu navštívil předseda Všečínského shromáždění lidových zástupců v minulých dnech Moravu a Slezsko, kde se sešel s představiteli moravských a slezských stran, které usilují o samostatnost Moravy a Slezska na Česku.

Baraba Neznamy
Baraba Neznamy

V Brně jej přijali zástupci Moravské národní strany a předseda politické strany Moravané Ctirad Musil. V Ostravě se sešel s představiteli nově obnovené Slezské lidové strany. Všem představitelům moravských a slezských politických stran předal vysoký čínský představitel štědré finanční dary na jejich provoz a aktivity, směřující k osamostatnění na Česku.

Předseda politické strany Moravané na setkání s předsedou Všečínského shromáždění lidových zástupců zdůraznil, že více jak 30 let čekají Moravané, že se Češi stejně vehementně budou stavět i za práva Moravy a Moravanů, tak jak se staví i za práva Tibeťanů či nezávislost Tchajwanu.

Osud Moravy je totiž v rámci ČR snad ještě horší než osud Tibetu v rámci ČLR. Zatímco Tibet má aspoň nějakou autonomii a své hranice, Morava byla důsledně českým státem jako státní útvar zničena, pohlcena a rozkouskována mezi neobolševické kraje (přesně takové zavedli komunisté roku 1949, když Moravu zničili).

Její tisíciletá hranice byla zničena a její majetek českým státem ukraden. Například Ústavní soud ČR sídlí v ukradené budově Moravského zemského sněmu, který si Moravané v 19. st za své peníze sami postavili pro správu svojí země – pro ČR příznačné, nejvyšší instituce mající bránit právní stát sídlí v ukradené budově protiprávně zrušené země.

Na což tento postbolševický český stát hrdě navazuje v rozporu i s vlastním zákonodárstvím – roku 1990 Federální shromáždění i Česká národní rada prohlásila, že země Moravskoslezská bude obnovena, což se dodnes nestalo.

Jak uvedl Ctirad Musil a další představitelé moravských a slezských stran, jejich cílem je odtržení Moravy a Slezska od českého pragocentrického tyrana a vytvoření na Česku nezávislého svobodného státu Moravanů a Slezanů.

Vysoký čínský představitel přislíbil předsedovi strany Moravané, že budou dne 7.dubna v den přičlenění Moravy k tehdejší Koruně České vyvěšovat moravsko-slezskou vlajku na všechny státní instituce v Číně.

Proti návštěvě se ostře ohradil předseda Senátu PČR Miloš “Tchajwanec” Vystrčil a předsedkyně PS PČR Markéta “svetr” Pekarová, kteří označili návštěvu čínského vysokého představitele Moravy a Slezska bez souhlasu Prahy za hrubé narušení státní suverenity a územní celistvosti Česka.

Premiér Fiala odmítl návštěvu jako obvykle komentovat, tak jako vše důležité, co se v ČR v posledních měsících děje, ale v kuloárech se spekuluje, že mu je myšlenka nezávislosti Moravy a Slezska jako Moravanovi sympatická, s tím, že by se, poté, co ho Češi z Prahy vykopou, rád stal prezidentem nového státu Moravanů a Slezanů.

Mluvčí prezidenta Pavla na svém Twittrovém účtu uvedla, že pan prezident Pavel se již učí čínsky, pro případ, že by musel přísahat věrnost Čínské komunistické straně a čínskému lidu.

Vysoký čínský představitel přislíbil představitelům moravských a slezských politických stran finanční pomoc a v případě potřeby i pomoc s vyzbrojením nové moravsko-slezské armády nejnovějšími čínskymi zbraněmi a zbraňovými systémy včetně vyškolení příslušníků nové moravsko-slezské armády v používání těchto nejmodernějších zbraní přímo v Číně.

Na závěr návštěvy bylo podepsáno Memorandum o pomoci a spolupráci mezi Čínskou lidovou republikou a Moravsko-Slezskou zemí v oblasti bezpečnosti, kultury a vzdělání, jejiž součástí bude i poskytnutí stovek stipendijních míst pro moravské a slezské studenty, vědce a mladé nadějné moravsko-slezské politiky na čínských univerzitách a thinktancích. Na studijní stáž do ČLR se již přihlásil i bývalý poslanec za STAN Jan Farský, který sice není Moravan, ale argumentuje tím, že vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a STAN vznikla ze starostů a mafiánů kolem moravského Zlína.

V rámci kulturní spolupráce byla domluvena vystoupení mnoha moravsko-slezských hudebních skupin jako třeba Kryštof., Mirai, Buty, Mňaga a Žďorp, Vlasta Redl..  a dalších umělců a uměleckých souborů z Moravy a Slezska v Číně, včetně uvedení opery Leoše Janáčka Příhody Lišky Bystroušky v novém Velkém národním divadle v Pekingu, které má kapacitu asi jako středně velké moravské město…

3.7 9 hlasy
Hodnocení článku
28 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Převážně vážně. Už aby se Morava trhla!
Nadáváme na Pražáky ale kolik je moravských politiků co rujnují naši republiku. Dokonce i primátor Prahy byl Moravák. Budu podporovat Moraváky k samostatnosti a na výročí narození TGM budem na Obci vyvěšovat Moravsko Slezskou vlajku…Co Vystrčil? Odkud ty?

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Dobrý nápad. Když jsem byl na vojně, tak jsem zjistil kdo je kdo. Trochu pro mě šok, češi, pražaci, morava jižní, severní, slovaci západní, východní a jižní. Největší zmrdi byli z jižní moravy. Pšonci, maďaři, vychodňári, sever moravy ostravsko, i kupodivu pražaci ok.. Jak rikala ma babička z Modřan, nejhorší jsou náplavy z moravy.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem reproduktor
kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

… v případě odtržení Moravy by Slezsko vyhlásilo autonomii…

standa
standa
před 11 měsíci

Jako satira by to šlo.

Jana
Jana
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Velice dobrá satira. Přesně to dělá Miloš s Pekarovou a Číňané to tak cítí. Pokud jste viděli nějaké záběry z jednání, Pekarová se vyloženě nudila /myslím, že ani neví, o čem se mluvilo/ a hlídala si jen fotografování.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci

Nikdy jsem nepochopil proč se sereme do Číny , Tibetu, Tajwanu a litujene Ujgury.
Diky, pobavil jsem se.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem reproduktor
Jana
Jana
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Reproduktore, ze stejných důvodů jako do Ruska, Maďarska ap. Čína jede a USA si to s ní nemohou otevřeně rozházet. Tak používají své východní kolonie EU jako štěkací psy. Pár dolárků to spraví a oddaní blbečci řvou jako najatí. Ale konce už budou bez vlajek a Ujguři se nám budou smát.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Jana

S Ujgury opatrně, tahle minorita je ovládaná Muslimskym bratrstvem, který podporuje a školí CIA. Mnoho mudžáhidů s Afghanu presunuli právě tam k rozpoutání nepokojů. Tak to bylo v Jugoslavii, v Čečensku, v Sýrii atd. Nejedná se o prijemnou společnost.

vachav
vachav
před 11 měsíci

Za prvé-rozdmýchávat ke všem problémům v tomto obludáriu ještě separatistické vášně je velice nebezpečné. A za druhé bych rád připoměl moravákům,že sudeťák Hácha Fiala je z Brna a podvodné volby v r.2021 v podstatě rozhodli,kromě pražáčků flanďáci z Moravy,kteří většinově volili černoprdelníky z KDU-ČSL.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  vachav

Nepoznal jsi ironii? Nepostřehl jsi, že to úsilí, které dnes vynakládá naše vláda a zastupitelské instituce k rozfoukávání vášní mezi Taiwanem a Čínou, je parodováno na naše podmínky: Čína si dovolila strkat nos do záležitostí ČR a samozřejmě první vrána jménem Vachav se hned chytla. Je to fajn, vyrývat do druhých , ale tvářit… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  vachav

Musim se zastat Emila Háchy, kterýho jsi zřejmě pri své neznalosti srovnal s pitomcem premiérem Fialy Fialenka. JUDr Emil Hácha byl českým prezidentem, který se zasloužil společně s generálem Eliášem o zachranu mnoho lidských životů, který meli rozhodnutím gestapa skoncit na šibenici. F Do dnešní doby nebyl nikdy lepší prezident včetně TGM. Jinak… Číst vice »

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem reproduktor
mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Také jsem to na Primě viděl.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Víš, zajimat jsem se začal o E . Hachu diky jedné knize od polskyho spisovatele asi před patnácti lety. Postupně jsem zjistil tolik lží o něm, které produkoval Beneš a pokračovali v masivnim stylu komunisti. Z Anglie mu Beneš gratuloval ke zvolení atd.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Á už jedou znaménka – …. Prostě se mnoho z vás nesmíří s názorem, že Emil Dominik Josef Hácha byl statečný, spravedlivy a čestný prezident. To se ve vás zakořenila Česká zavist, nepochopeni atd.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Emil Hácha byl shledán zrádcem. A to nejen komunisty a Benešem!!! Reporduktor zase “zaperlil”.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

No jo a za co byl shledán zradcem? Že mohl v klidu dožít a vysrat se na Čechy? Nikdo neměl odvahu a obětovat se za připosranej národ. Vami opěvovany Beneš dal demisi a utekl pryč ze statu, který on a Masaryk zalozil na lžích. Ale co, škoda psát …. Sundejte si černý brejle a poznáte realitu.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

A takového, že by si vybral Dolfi? Byl to poslušný vzdělanec. Když Goebbels Hitlerovi oponoval, že není známý, takový nijaký a že ho Český národ nepřijme, Dolfi jako slušný znalec poměrů odpověděl “dejte mu nějaké vyznamenání, pochvalte ho v novinách a Čechechej ho bude mít rád” Trefil se. Nepřipomíná Vám to něco? Řada… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Souhlasim, taky mi to připadá jako retrospektiva. Zase Češi drží hubu, ohnou hřbet a šlapou, jak se o Češich vyjádřil Adolf Hitler. Polak se jmenuje
Mariusz Surosz. Občas jsem s Poláky pracoval fajn lidi, stejně jako s Maďary, to od Čechů radeji dál. Na vše si najdou kecy a nejsou loajální. Taková je ma zkusenost.

jbskalensky
jbskalensky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Ale houby Reproduktore, s tím, že máte nějaký názor tady nikdo nemá problém, a je s tím většina smířená, pokud vidím. Vy se zase smiřte s názorem, že ten váš názor je prostě blbej, no. Tak jako ve všem, nic není jenom černobílé. U Háchy ale převážilo, a to výrazně, to negativní. Víc to nemá cenu… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Muj nazor není blbej, jen převládá totalitni neznalost a debilita. Jasně, nebudeme rozebirat zásadní plusy a obětování v Protektoratu Háchy a Eliáše. To se to emigrantům v Anglii v bezpečí kecalo, aby jejich vlada mela statut oficiální, tak se museli do Protektoratu provadet “odbojne” vysadky. Chudáci paragáni, zemřeli pro lesk a uznání emigrantsky vkafy Beneše. Smutná to… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Tak jsem si dohledal výtvory toho Mariusz Surosz. Nesmíte zas až tolik brát vážně poskládané eseje do knihy, která se tváří jako historická. V eseji o Háchovi Mariusz čerpá z protektorátního tisku a pro změnu u Horákové zase z, nikoliv komunistického, ale polistopadového, od takových prasat jako je Žáček. Jinak naši paragáni a odbojáři zemřeli za… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ale ano, polak mě nakopl a začal jsem bádat o E. Háchovi. Před x lety jsem mel zkreslené představy o něm stejné jako vy a další zde. Vždy je třeba impuls a ten jsem dostal. V současné době me zajima valka v Jugoslavii a rovněž diky jedné knize. Ještě reakce na případné poválečné Československo či Česko. A co by se… Číst vice »

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem reproduktor
mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Asi bychom se v 89. vypařili s uzlíčkem v ruce, ze sudet. A ohledně zkreslených představ, Vy totiž předpokládáte, že nikdo kdo má opačný názor nečetl výtvory polistopadových “historiků” a havloidů. Určitě znáte ono Benešovo – budou to zkoušet, znovu a znovu … A musím uznat, že se to neustálým otvíráním nových a nových Overtonových oken daří.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Jen spekulace. Zrovna tak jsme mohli zabrat část východního Německa, který patrilo kdys pod Českou korunu. Jo jo, to znam od Beneše a jiné pohadky. Beneš mohl děkovat Bohu a lidu, že nebyl odsouzen po návratu do Československa, protože: Československé (dnes české a slovenské) právní konsekvence Předchozí úvahy neúprosně vedou k závažné konsekvenci: V exilu Edvard… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

No vidíte, už Vás mají tam kde chtějí. Až bude více těch co uvěří, že president Beneš byl samozvancem a dekrety nebyly zakomponovány do našeho práva z rozhodnutí spojenců a tím jsou neplatné, odevzdáme republiku sami. Takhle nějak to formuluje i Bertík Posseltů.(tím ovšem popíráte svoje předchozí tvrzení “…aby jejich vlada měla statut oficiální…”)… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

S Havlem na me nechoďte a Posseltem taky ne. Ano, ty převratné novinky jsme se dozvěděl od německých šlapek v St. Pauli, ty vědí vše. V 16 letech začal život plný jako rajská zahrada a trval dlouhych xx let, fakt příjemné “starosti”a  do husitství raději moc nevrtam, je to jeden velky bordel a neni na… Číst vice »

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem reproduktor
mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Né pasáž, ale období. Mnichov v Británii platí od září 38. do března 39. Co to právně znamená nevím. Itálie a Francie, po atentátu našich lidí na Heydricha, zneplatnily dohodu od samého počátku.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ano i tak, slovem pasáž jsem myslel část ve smlouvě, kterou Britanie stale pokládá za platnou. Přiznám se, že to asi bude pěkně zneuzitelny zadrhel v určitym případě jak znám Britanii.