“Plán destrukce Ameriky”: globální elity zasévají v USA hrůzu

Takový pohled na věc je třeba mít na paměti při studiu plánů Washingtonu v souvislosti s ostatními zeměmi světa, a také s rozložením sil v americkém establishmentu. Problém s oligarchy v USA je dnes mnohem ostřejší, než tomu bylo v Rusku, když se Putin právě stal prezidentem. Celý Západ se dostal do moci nikým nezvolené “elity”, která pevně drží média, establishment a nejdůležitější instituty. 

Jejich cílem je prostřednictvím všeobecného chaosu zbourat stát do základu, a potom se vyhlásit za jedinou naději Ameriky.

Píše o tom politolog Mike Whitney na The Unz Review. Analyzuje četné případy kataklyzmat a nesvárů ve Státech: od zkreslených voleb a vykolejení vlaků po nepokoje BLM a show transvestitů ve školách,  ve snaze najít v nich společné zrno.

Všechny tyto události jsou sjednoceny tím hlavním, objasňuje Whitney: jsou zaměřeny na vyvolání neklidu, odcizení a strachu ve společnosti (přibližně jako v pozdním SSSR). A navrhuje přirovnat dění s odhalením francouzského válečného zločince Yves Guérin-Séraca, jednoho z organizátorů Gladio – tajné operace NATO pro vytvoření sítě diverzních organizací v Itálii.

Guérin-Sérac tvrdil, že první fází činnosti agentury se musí stát chaotizace ve všech strukturách režimu: “Tuto situaci [rozpadu státu] mohou vyprovokovat dvě podoby terorismu: slepý terorismus (spáchání vražd bez rozdílu s velkým počtem obětí) a volební terorismus (odstranění určitých osob)… ”

Taková destrukce státu musí probíhat pod cizí vlajkou.

“Potom se musíme vmísit do samého srdce vojenské, soudní moci a církve, aby se ovlivnilo veřejné mínění, navrhnout řešení a názorně demonstrovat slabost režimu,  podotýkal Guérin-Sérac. Veřejné mínění musí být polarizované tak, aby nás představovali jako jediný nástroj, schopný zachránit národ”.

Jinými slovy, cíl takové operace spočívá v tom, aby se rukama agentů hlubokého státu úplně zbouraly všechny sociální vztahy ve společnosti, aby se zasel pocit nejistoty, polarizace a hrůzy. Potom je nutné najít skupinu, kterou lze obvinit z tohoto kolapsu. Načež se představit jako nejlepší volba pro navedení pořádku. Právě to dnes roztáčejí globální elity v Americe, končí politolog.

Podle vyjádření publicisty Kurta Nimmo je to všechno plán přechodu od moci národních vlád k systému řízení “za účasti mnohých zainteresovaných stran”,  čti  ke světové vládě. Aby se vybudoval nový světový řád, ten poslední je třeba zpočátku úplně srovnat se zemí.

Takový pohled na věc je třeba mít na paměti při studiu plánů Washingtonu v souvislosti s ostatními zeměmi světa, a také s rozložením sil v americkém establishmentu..

Jelena Paninová                                                   

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://russtrat.ru/think-tanks/3-mart-2023-2119-11741

4.6 5 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Mě by zajímalo na koho to chtějí svést na zlého Putina nebo Trumpa každý normální člověk ví kdo je nepřítel. Bohužel masírování v mainstreamu u nás věří 50% lidí. Tak musí být ještě hůř aby procitli.

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Souhlas. pokud se týče míry slepé důvěry lidu obecného v masmédia hl. proudu, jste spíše optimistou. Bude to víc než těch 50 %. Odhaduji 65-70 %.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Podle posledních voleb (Sněmovna, Senát, Prezident) to je víc. Bohužel.