Rozhovor Seymoura Hershe pro rakouský eXXpress

Jeden ze čtenářů Kosy zostra mne upozornil na čerstvý rozhovor Seymoura Hershe pro rakouský eXXpress. Samozřejmě o sabotáži Nordstreamu a především o tom blábolu s tajemným ukrajinským miliardářem a jeho komandem supermanů. Velmi zajímavé počteníčko!

Seymour Hersh zum eXXpress: „Biden hat einen schrecklichen Fehler gemacht“

Seymour Hersh pro eXXpress: Biden učinil hroznou politickou chybu

Ten rozhovor je v nalinkovaném odkazu formou videorozhovoru. Protože se jedná o materiál na YouTube, dokázal bych jej převzít. Ale nikoliv otitulkovat nebo přeložit. Nemčináři nechť si poslouží svépomocí. Pro ostatní dám stručný tištěný výtah, který vyšel jako doprovodný text.

V brizantním exkluzivním rozhovoru pro eXXpressTV hovoří hvězdný novinář Seymour Hersh o pozadí svých odhalení o Nord Streamu. Ostře kritizuje zahraniční politiku Bidenovy administrativy, válku na Ukrajině a americká média, která se bojí Bidena kritizovat.

Novinářská legenda Seymour Hersh (85) v rozhovoru pro eXXpressTV nenechává nikoho na pochybách: To, co napsal o odstřelu ropovodů Nord Stream, se skutečně stalo. Hvězdný novinář si je tím zcela jistý: „Vím, že to, co jsem napsal, je pravda. Vím, že je to správné. Znám schůzky, které jsem popsal, a podrobnosti o tom, co se stalo v Norsku. Pracuji se zpravodajskými službami 50 let.“

Potápěči amerického námořnictva proto na příkaz amerického prezidenta připojili výbušná zařízení k plynovodům Nord Stream. S plánem prý přišla pracovní skupina CIA.

Držitel Pulitzerovy ceny dává jasně najevo, že ví víc, než publikoval: „Biden demolici povolil. A zúčastnění vědí, co udělal,“ ujistil eXXpress. „Vím, jaké rozkazy přišly. Vím o tom mnohem víc, než chci říct. Ale musím chránit lidi, kteří se mnou mluví.“

Hersh se také věnuje nové verzi Nord Stream, kterou v březnu zveřejnily New York Times a německá média: „Příběh o jachtě, která sloužila k potápění na moři: Je to tak hloupé, neuvěřitelné . Tohle je šílený a směšnýpříběh bez zdrojů.“

Americká média nechtějí Bidena kritizovat

Hersh je na mediální scénu v amerických médiích drsný: „Kdyby bylo vyhozeno 90 procent redaktorů, byli bychom na tom mnohem lépe, protože se nesmírně bojí napsat něco kritického o Bidenovi. Myslí si, že do prezidentského úřadu vratí republikána.“

Legendární novinář, který psal pro The New York Times, The Washington Post a The New Yorker Magazine, sám sympatizuje více s demokraty než s republikány, pokud jde o sociální, environmentální a imigrační politiku. Jeho verdikt o Bidenově zahraniční politice je ale zdrcující: „Nejsem moc přesvědčen o panu prezidentovi a jeho zahraničněpolitickém štábu. Myslím, že jsou velmi úzkoprsí. Jediné, co udělali, je, že mluvili tak ošklivě o Rusku a Číně, že je spojili dohromady.“ Hersh byl také zaskočen Bidenovou politikou vůči Evropě a ukrajinské válce.

„Biden naznačil Západoevropanům: pokud nechtějí jít celou cestu s USA, nenecháme jepoužívat plyn. Vezmeme jim schopnost udržet si v pokojích teplo. Udělal to. A cena za to bude v Evropě velmi vysoká,“ říká Hersh. „Evropa nebude mít plyn, který potřebuje, a budete za něj muset zaplatit více.“

Válka na Ukrajině se nevyvíjí dobře. Hersh nečeká, že Kyjev vyhraje, naopak. „Rusko tuto válku vyhraje.“ Takže teď „má potíže.“ Něco je pro násšpatně a není to dobré. A to se snažím odhalit svými reportážemi.“ Nyní je prezident „ve skutečných problémech. Lže o tom, co dělal pod vodou. Povolil demolici.“

A když už je řeč o NordStreamu, tak se podívejme, co o tom soudí bývalý analytik námořní pěchoty USA Scott Ritter. Článek vyšel na konzervativním americkém webu Consortium News

SCOTT RITTER: The Nord Stream-Andromeda Cover Up

podle překladače

SCOTT RITTER:Nord Stream-Andromeda kamufláž

Americké zpravodajské službypříliš spěchaly, aby vypustily informace o německém vyšetřování do The New York Times. Vyvolávátozřetelný dojem, že skutečný viník je nervózní z investigativní práce Seymoura Hershe.

V roce 2000 měl premiéru televizní seriál „ Andromeda “, založený na nepoužitém materiálu od Genea Roddenberryho, tvůrce seriálu Star Trek a franšízy . Děj je založen na představě vesmírné lodi „Andromeda“, zamrzlé v čase, která dostává příležitost přemoci čas a vrátit historii.

Seriál běžel pět let.

Rychle vpřed do současnosti.

Historie podala ruku administrativě amerického prezidenta Joe Bidena, který otevřeně přiznal svůj záměr „ukončit “ plynovod Nord Stream, který dodával ruský zemní plyn do Evropy čtyřmi plynovody (Nord Stream 1 a Nord Stream 2). sestávající ze dvou potrubí).

Od té doby byl Bidenův Bílý dům nucen popírat prezidentův deklarovaný záměr poté, co výbušná zpráva investigativního novináře Seymoura Hershe, laureáta Pulitzerovy ceny, poskytla podrobné usvědčující informace, které, pokud jsou pravdivé (a není důvod se domnívat, že nejsou), přisuzují odpovědnost za sérii podvodních výbuchů, které se odehrály 26. září 2022 samotném Bidenovi.

Hershova zpráva byla ignorována mainstreamovými médii ve Spojených státech, přičemž ani The New York Times , pro které Seymour Hersh řadu let psal o otázkách národní bezpečnosti, ani The Washington Post ani trochu nenaznačily, že největší žijící investigativní novinář rozbil bank. .

Vstupte do „Andromedy“ – nikoli do vesmírné lodi ze stejnojmenného televizního seriálu, ale spíše do 15metrové jachty Bavaria C50, která kotví v německém baltském přístavním městě Rostock. e7. března – téměř měsíc poté, co Hersh sám publikoval svůj článek na Substacku – tým německých reportérů z ARD, Kontraste , Südwestrundfunk (SWR) a Die Zeit,oznámil , že odhalil existenci „lodi, která byla údajně použita pro tajnou operaci.“

Loď má být „jachta pronajatá od společnosti se sídlem v Polsku, patrně vlastněná dvěma Ukrajinci“. Podle příběhu „tajnou operaci na moři provedl tým šesti lidí“.

Jméno jachty bylo „The Andromeda “.

Podle německých zpráv tým – pět mužů, skládající se z kapitána lodi, dvou hlavních potápěčů, dvou pomocných potápěčů a lékařky – použil Andromedu k přepravě týmu spolu s výbušninami používanými k ničení potrubí do místo činu. Loď byla vrácena do Rostocku v „nevyčištěném stavu“, což umožnilo německým orgánům činných v trestním řízení, kteří provedli prohlídku plavidla mezi 8. a 11. lednem, odhalit „stopy výbušnin“ na stole v kabině lodi.

Ve stejný den, kdy německé zpravodajství o novém narativu útoku Nord Stream přišlo ve známost, The New York Times zveřejnil na titulní straně článek s názvem „Tajné služby a američtí představitelé uvádí, že sabotáže potrubí provedli členové proukrajinské skupiny,“.

[Související: Jak Bakhmut Falls, USA se mohou odvrátit od Ukrajiny, počínaje příběhem potrubí ]

Poprvé se The New York Times odvolal na Hershovo zpravodajství a napsal: „Minulý měsíc investigativní novinář Seymour Hersh publikoval článek na informační platformě Substack se závěrem, že Spojené státy provedly operaci na pokyn pana Bidena, “ před uzavřením s „američtí představitelé ale prohlašují, že pan Biden a jeho hlavní pomocníci neschválili žádnou misi ke zničení ropovodů Nord Stream a říkají, že tam nebyla žádná účast USA.“

Mapa výbuchů způsobených v ropovodu North Stream v září. 26, 2022. (FactsWithoutBias1, Wikimedia Commons)

Jako by odrážely popírání Bidena z Bílého domu, The New York Times vyšel s tímto:

„Nové zpravodajské zprávy představují první významnou známou stopu o tom, kdo byl zodpovědný za útok na plynovody Nord Stream, které přepravovaly zemní plyn z Ruska do Evropy“

Zdá se, že The New York Times byly více než spokojené s tím, že pokračovaly se svými vlastními anonymními zpravodajskými zdroji, zatímco Hershovy pomlouvaly.

Problémem německého zpravodajství i zpravodajství The New York Times (jehož zdroj se jasně odvolával na stejná data uváděná německými reportéry) je, že vyprávění o Andromedě neobstojí při jakémkoli přezkumu.

Vezměme si například příběh Toma Clancyho o derring-do, ve kterém se čtyři potápěči údajně napojení na Ukrajinu vzpírají fyziologii tím, že provádějí ponory, které by vyžadovaly použití dekompresní komory, aby přežili výstup z 240 stop (hloubka potrubí Nord Stream, která byla zničena). Pravidlem je , že dekomprese trvá přibližně jeden den na 100 stop mořské vody plus den.

To znamená, že tým potápěčů by potřeboval tři dny dekomprese na jeden ponor. Ale k dekompresi potřebujeme dekompresní komoru. Pro ponor zahrnující dva potápěče by Andromeda musela být vybavena buď dekompresní komorou třídy A pro dvě osoby, nebo dvěma komorami třídy B pro jednu osobu, stejně jako počtem velkých kyslíkových lahví potřebných k ovládání těchto komor. a především čas. \

Prosté prozkoumání vnitřního prostoru kajuty bavorské jachty C50 by rychle zavrhlo jakoukoli představu, že kterákoli možnost je reálná.

Jednoduše řečeno – žádná dekompresní komora, žádný ponor, žádný příběh.

„Stopy“ vysoce výbušnin

Je tu ještě jeden aspekt příběhu, který je třeba prozkoumat. Podle německých zpráv policisté objevili „stopy“ trhavin na stolech v kabině lodi Andromeda.

Podle švédské prokuratury v prohlášení zveřejněném 19. listopadu 2022 švédští vyšetřovatelé objevili „stopy výbušnin na několika cizích předmětech, které byly nalezeny“ na místě výbuchů.

Tyto výbušniny podle zprávy z 22. listopadu 2022 vydané společností Nord Stream AG , mateřskou společností se sídlem ve Švýcarsku, která vlastnila plynovody Nord Stream 1 a 2, byly produkovány „technogenní [tj. „nebo související s procesem nebo látkou vytvořené lidskou technologií“] krátery s hloubkou 3 až 5 metrů“ oddělené „vzdáleností asi 248 metrů“.

„Část potrubí mezi krátery je zničena, poloměr rozptylu úlomků potrubí je nejméně 250 metrů,“ uvádí zpráva.

Ve zprávě pro OSN Dánsko i Švédsko uvedly, že škody způsobené na plynovodech Nord Stream byly způsobeny výbuchy odpovídající síle „několika set kilogramů výbušniny“.

Je třeba poznamenat, že podvodní potrubí, jako ta používaná v Nord Streamu, jsou navržena tak, aby vydržela proximální exploze zařízení o velikosti až několika set kilogramů. V místech, jako je Baltské moře, kde se hojně vyskytuje nevybuchlá vojenská munice z obou světových válek, je hrozba, že proudy unášená stará munice narazí na potrubí a vybuchne, zcela reálná.

Počítačové modelování ukazuje, že 600kilogramová vysoce výbušná nálož odpálená přibližně 5 metrů od ocelového potrubí o tloušťce 34 mm naplněného plynem neohrozí strukturální integritu potrubí.

Kus potrubí Nord Stream na veřejné výstavě v Kotka ve Finsku v roce 2017. (Vuo, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons)

V místě výbuchů se potrubí Nord Stream skládalo z ocelových trubek o průměru 26,8 mm s přídavkem 33,2 mm betonového povlaku o celkové tloušťce 60 mm. Hmotnost jednoho kusu trubky byla přes 11 tun.

Stručně řečeno, standardní vysoce výbušná nálož o hmotnosti několika set kilogramů by nestačila k tomu, aby způsobila destrukci, ke které došlo na plynovodu Nord Stream.

Vystoupil Hersh, který oznámil, že použité výbušniny byly „tvarované nálože“.

U tvarované nálože je energie exploze kumulativně zaměřena jedním směrem, obvykle vytvořením konkávního tvaru ve výbušnině, která je vyložena plechem, takže se obvykle dosáhne efektu pronikajícího do pancíře a/nebo betonu.

Aniž by to bylo příliš technické, návrh podvodní tvarované nálože, která by byla dostatečná k tomu, aby pronikla ocelovou trubkou vyloženou betonem v hloubce 240 stop, není běžně známá. Nálož by musela být připravena kvalifikovanými odborníky na výbušniny a v ideálním případě by měla být otestována před nasazením do provozu, aby se ověřila konstrukce a funkčnost zařízení.

Nejedná se o úkoly pro provedení malým ad hoc týmem ukrajinských podvodních sabotérů, ale spíše o státem podporované aktéry s přístupem k výbušninám vojenské kvality a k testovacím zařízením.

Problém dva pro německé zpravodajství.

Ale nejkřiklavější nedostatek v německých zprávách se týká detekce „stopové výbušniny“ na palubě Andromedy. Tyto informace by přesně identifikovaly použitou výbušninu. Navíc při srovnání a kontrastu s „stopovou výbušninou“, kterou našli Švédové v místě útoků Nord Stream, by to mohlo poskytnout jasné spojení mezi Andromedou a útoky.

Švédsko však z důvodů národní bezpečnosti zapečetilo soubory svého vyšetřování útoku Nord Stream, což znamená, že nebude spolupracovat s Německem, aby zjistilo, zda stopy výbušniny nalezené na místě zločinu Nord Stream odpovídají stopám na palubě Andromedy.

Zřejmý důvod tohoto rozhodnutí: protože ty dvě stopy se neshodují. Jeden – švédský vzorek – ukazuje na viníka. Druhý — vzorek Andromedy — je důkazem kamuflování.

Udeřte tři a jste venku.

Hrubá snaha německé vlády vytvořit alternativní příběh o tom, kdo zaútočil na plynovod Nord Stream, neprojde pachovým testem – zkrátka smrdí. Díry v tomto příběhu jsou takové, že ani ti nejnadanější scénáristé nedokázali tento příběh Andromedy o změně historie proměnit v něco vzdáleně uvěřitelného. Stručně řečeno, Gene Roddenberry by nebyl ohromen.

Navíc skutečnost, že americká zpravodajská komunita rychle vypustila informace o německém vyšetřování do The New York Times, se zdá být de facto důkazem americké spoluúčasti na tomto zakrývání.

A důvod tohoto zakrývání je zcela jasný: Němci i Američané se obávají, že zpravodajství jak ho provádí Hersh, je velmi ohrožuje.

Scott Ritter je bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty, který sloužil v bývalém Sovětském svazu při inspekci provádění smluv o kontrole zbrojení, v Perském zálivu během operace Pouštní bouře a v Iráku dohlížel na odzbrojení ZHN. Jeho nejnovější knihou je Disarmament in the Time of Perestrojka , kterou vydalo nakladatelství Clarity Press.

Autor: Petr Vlk, zdroj: Kosa zostra