SACHS ZASKOČIL VŠETKÝCH: Otvorene o konflikte, Scholzovi v Kremli a vojnových jastraboch

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

Americký ekonóm  Jeffrey Sachs priniesol pre slovinskú televíziu ďalší pohľad na unipolárnu dominanciu a prístup nášho zaoceánskeho partnera k Ukrajine a Európe. Osviežujúci príspevok o využívaní sily, diplomacie a zástupných vojen na hromadenie vplyvu, zdrojov a poháňanie ekonomiky. 

„Osobne som už niekoľko krát radil ukrajinským občanom i vláde, aby neuviazli v zástupnej vojne medzi Spojenými štátmi a Ruskom, lebo ich #krajina bude zničená. A toto je tragédia. Ukrajincom som hovoril: Pozrite na Afganistan, chcete dopadnúť takto?“ 

„Som skutočne sklamaný zo súčasných európskych lídrov. Viem, že v súkromí majú širokú paletu pohľadov, ktoré ale nepovedia verejne…“

5 4 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 11 měsíci

Velice chytrý pán. Naprostý souhlas.

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci

Sachs pomáhal Jelcinovi v jeho ekonomických reformách, ale ty se příliš nepovedly. Má k Rusku citový vztah.

Georg
Georg
před 11 měsíci

…..když jsem se zamyslel, tak závěr byl takový, že přece v USA nemohou být na místech, kde se o něčem rozhoduje jen hlupáci, či blbci. Takže spíše naopak, je tam většina odborníků, kteří logickým, kritickým přemýšlením uvažují stejně jako p.Sachs. Problém bude asi v něčem jiném. Tito lidé jsou někým jednoznačně ovládáni a vedeni. Ti… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Ne, nejsou tam blbci, až na výjimky. S ohledem na historii, vznik USA a jeho “národnostní” složení obyvatelstva, to “dogma předurčenosti” pořád ještě mají. To je vlastní vedení země. Ve skutečnosti ta hrstka těch, co globálně opravdu rozhodují a řídí, už dávno chápe, že v USA nastal masivní a neodvratný rozpad morálních a ekonomických hodnot, který… Číst vice »

vachav
vachav
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Přesně popsáno.Jen bych trochu upřesnil i když se budu opakovat-ten stát ve skutečnosti téměř kolonie již je,protože jestliže má na svém území umístěno téměř 50 tisíc US vojáků v 15ti voj základnách plus dislokované jaderné zbraně.pak je to okupovaná země a to s tou kolonií dosti souvisí.Jen tak se dá pochopit.že tak velká země… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Že by američtí klucí už couvali z toho průseru jak pablbové z Pentagonu velí téhle válce? Všichni ví, jak a za kolik, provedli na Ukrajině státní převrat, jak si vyzbrojili a vycvičili banderovskou armádu a teď by jim měl někdo s mozkem v hlavě věřit, že komik Zelenský o něčem rozhoduje? Že nechce dát na moudré rady strýčka… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

V Praze neví snad vůbec nikdo, kdo na Ukrajině provedl státní převrat, jak si vyzbrojili a vycvičili banderovskou armádu.

vaclav
vaclav
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Upřesním to – nikdo do nechce vidět ani slyšet.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Zajímavé je, že na Ukrajině si dnes lidé myslí, že převrat, pardon, tu jejich Revoluci důstojnosti, provedli také studenti. Srandovní doba.