Stačil den…

Taková pěkná témata mám a je zapotřebí o nich mluvit, ale dnes to ještě nebude. Dnes si dáme onen médii hojně propíraný útok na Národní muzeum. Já tam totiž taky byl…

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Původně jsem chtěl dneska už psát o zemědělství… máme tu jaro, práce začínají, Norové přesouvají poslední žalostné zbytky výroby okurek Znojmia kamsi do háje a já k tomu mám tak pěkný komentář… Navíc nám Nekula slíbil, že ceny potravin klesnou… že by si poslechl můj projev…? Asi ne, ale nejspíš zjistil, že až se budou hledat obětní beránci, tak půjde první na řadu. Abych řekl pravdu, znám jen jediného zemědělce, který Nekulovi ještě fandí. Ale znám desítky ba stovky jiných, kteří ho nenávidí až za hrob.

Taková pěkná témata mám a je zapotřebí o nich mluvit, ale dnes to ještě nebude. Dnes si dáme onen médii hojně propíraný útok na Národní muzeum.

Já tam totiž taky byl…

Tedy, nebyl jsem v davu u Muzea, ale stál jsem na druhé straně silnice a s velkým zájmem jsem to pozoroval. A víte, co bylo z druhé strany silnice vidět? Nic. Jen byl slyšet policejní tlampač, ať se lidi rozejdou. A pak trocha neidentifikovatelného hluku a strkání.

Naštěstí máme naše pravdomluvné intervjuky, kteří o sto tisíc lidí pod koněm okem ani kamerou nezavadili, ale vynořili se přesně v pravou chvíli, kdy Slávek Popelka zavolal do tlampače, aby sundali hentu ukrajinskou vlajku z muzea. Slávkovi děkujeme a posíláme klíčenku. Líbí se mi, když někdo řeší věc, která je v pořadí důležitosti na sedmistém padesátém šestém místě, zatímco my jsme u položky číslo osm. Ještě jednoho takového disidenta a je s námi konec… Pyrhu, Pyrhu, vždycky si na tebe vzpomenu. Začnu přemýšlet, jestli byl blbej, nebo navedenej, ale fakt nevím, která možnost je pro nás horší.

A pak už došlo k tomu obludnému útoku na muzeum, kdy zlí demonstranti zranili dva policisty v kevlarovém brnění a provedli podlý a zákeřný útok na svatou instituci. Hned kolem toho byla celá řada článků, vyjadřovali se experti, jak jsme na náměstí vybičovali nenávist, kterou si pak lidi šli vybít na policajty. Vyjádřil se Vítek Rakušan, že s demonstranty nebude mít slitování a vůbec zazněla celá řada silných prohlášení. Celá řada intervjuků se zaklínala, jak viděli hajlování, jak demonstranti mlátili policajty…

A co bylo pak?

Pak se ukázalo, že dneska má každý v kapse kameru.

Trvalo to jeden den, než se příslušná videa dostala na internet.

A ejhle, najednou je to jinak. Najednou se ukázalo, že demonstranti stáli před policajty. Toť vše. To policie strkala do lidí. Ale přišel maskovaný velitel, jehož totožnost už je dneska také známá, vydal rozkaz…. a není to obr Koloděj, je to princ Jasoň. Byla to policie, která zaútočila. Jindra Rajchl má příslušná videa na profilu… a sdílely je tisíce a tisíce lidí, leckdo si je kopíroval, takže jsou k mání na tolika místech, že to už nelze ani vymlčet, ani vycemperovat. Lež v přímém přenosu…

Policie se to sice snažila torpédovat svými záběry, ale moc si nepomohli. Na vzdálených záběrech není nic vidět a na blízkých strkají do lidí oni. Navíc přišlo kouzlo nechtěného – policejní kamery míří demonstrantům do tváří, takže vidíte ty brutální proruské staroušky, třímající v ruce strašlivé zbraně – plastové tyčky s vlajkami a to je dneska největší nebezpečí pro vládní demokraturu a je zapotřebí obrněných bouchačů, aby je rozehnali.

Moc se mi taky líbilo, jak dva ozbrojenci vedli třetího, který si nejspíš vymknul kotník na schodech… Dost by mě zajímalo, jaká zranění si policajti odnesli. Kouknul jsem se na všechna videa a za nejpravděpodobnější bych viděl tenisový loket od důkladného leštění pendreků.

Záběry ukázaly další zajímavé věci… ukrajinskou vlajku s nápisem C 14, což odkazuje k pluku Karpatská Sič, což samozřejmě žádného orgána nezajímalo. A pak se také ukázali dva muži, kteří se procházeli ve stejných mikinách a stejných botách se zbrusu novými ruskými nášivkami, které museli koupit ještě ten samý den. Což je u nás samozřejmě strašně snadné koupit, každý e-shop s chutí riskuje popotahování za ruské symboly. Samozřejmě na suchý zip. To asi, aby přehazovali znaky podle toho, co je zrovna v kurzu a co je třeba zdiskreditovat.

A to nemluvím o tom, že postižených z policejního zásahu se ujali právníci, kteří se jen tak z něčeho neposerou. Myslím, že soudruh velitel brzy zjistí, že je od svých šéfů opuštěn, protože jak se začíná otřásat teplé křesílko, tak ať si Vašek pěkně zláme nohu sám.

Stačil jeden den a celá ta mediální konstrukce se sesypala jak domeček z karet. Proč? Protože každý má mobil. Protože každý natáčí videa. Protože každý je reportérem přímo na místě. A naopak… velká média sice mají své profi kameramany s hromadou techniky, ale jejich záběry jsou čím dál kratší a sestříhanější. Sice to mohou pustit ve zprávách, ale smůla, zjistit, jak to bylo doopravdy, je otázka hodin. Než lidi dojedou domů a dají to na internet. Technika za miliony, placení reportéři, koordinovaná provokace… a tohle všechno je v hajzlu během chvíle. Proč? Protože mobil a sociální sítě.

Takže Vítku Rakušane… děkujeme za tvůj pravdivý rozbor situace, děkujeme za tvou horlivost a přejeme příjemné křeče, až budeš vysvětlovat, jak to bylo. Ten výrok o tom, jak nebudeš mít slitování, ten se ti vrátí. Nabito jste měli jen do sobotního večera. V neděli se vaše konstrukce začala rozpadat a během pondělka už bylo k dispozici dost důkazů, že se u moci musíte držet stále okatějším lhaním. Přeju příjemné křeče také vyšetřovatelům, na které bude tlak, aby to nějak zamázli a Vítka z toho vysekali.

Já vím… lidi ještě pořád věří České televizi… Ale ubývá jich, ubývá. Sobotní záběry zase přesvědčí řadu z nich, aby přešli na naší stranu. Ještě pár takových pěkných článků o zlých demonstrantech, které budou vzápětí rozšmelcovány kamerou v mobilu za tři tácy… a zničíte se sami. Nejlepším spojencem je hloupost protistrany, jak říká Klára Samková.

Přitom stačilo mlčet. Nechat demonstranty a mluvit o pár tisících lidech. Bagatelizovat. Ale vy ne, vy jste potřebovali odstrašující příklad… Akorát vám to dělají amatéři, kteří zapomínají, že dneska je všechno a všude v záběru a všechno bude vzápětí odhaleno. Ostatně… kdo by taky chtěl pracovat pro našeho Vítka, že? Všechno, čeho se dotkne, to zavání průserem. Jaký šéf, takoví podřízení.

Vidíte, jak se nás bojí? Ne, nemávají nad námi rukou. Koušou si nehty a polívka ve sněmovní kantýně jim moc nechutná. Oni dobře vědí, že za pár týdnů bude hůř a budou muset přijít s dalšími jobovkami. Oni dobře vědí, že každý den ztrácejí voliče i důvěru. Ne, ještě nebylo plné náměstí, ale ti dezoláti se organizují čím dál lépe. Lídr zavelí, že na Václaváku budou jen české vlajky a musíte si přivést dva čučkaře přímo před reportéry, abyste vyrobili důkaz o ruské páté koloně. A ještě to moc dlouho nevydrželo.

A na závěr mi dovolte pár dobře míněných slov našim libtardům:

Já vím, že vaší víru to nezviklá, ale pravda nakonec vyjde najevo. Nejste na straně dobra. Jste na straně lží. Jste na straně těch, kteří si musejí pomáhat provokacemi a musejí posílat chlapy v brnění na své vlastní občany. Jste na straně těch, kteří se bojí pokojné demonstrace, na které nebyla převržena ani jedna popelnice a nerozbilo se jediné okno. Jste na straně těch, kteří na hubě nemají slitování, ale musejí posílat policii, aby dělala špinavou práci. Jste na straně těch, kteří potřebují agenty a fízly, aby ještě oddálili odhalení své neschopnosti. Jste na straně zvůle, nikoliv zákona.

Jestliže Vítek Rakušan může použít policajty proti nám, jednou je použije i proti vám. Jestliže reportéři Seznamu a České televize mohou lhát o nás a projde jim to, tak budou jednou lhát i o vás. Jestliže se nám premiér Fiala směje do očí a nálepkuje nás, jednou se bude smát i vám a udělá vám to samé. Jestliže je dovoleno bagatelizovat hlas z vesnice, tak jednou budou bagatelizovat i Prahu a lásku. Jestliže Rakušan nemá slitování s námi, nebude ho jednou mít ani s vámi.

 

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate.cz

5 6 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 11 měsíci

Pánové, řeknu ti na rovinu, zase jednou jsem byl hrdý na to, že jsem Čech, že jsme se uměli postavit zvůli, těch 300 lidí, co tam byli u muzea, to jsou hrdinové a já udělá, vše možné, aby se to obrátilo v náš prospěch. Teď jsem napsal Babišovi, aby inicioval vyšetřovací komisi v parlamentu.

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

Pohár přetekl, Fialo! Všechny vás to spláchne!

standa
standa
před 11 měsíci

Fašistická vlajka Ukrajiny stále vlaje na budově Národního divadla – ostuda.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  standa

A vlat bude dokud nepadne poslední ukrainec. Usáci do donce roku vypadnou z ukrainy. Co pak bude dela Fialenko opravdu netuším a doufám, že uz nebude premiérem

vachav
vachav
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  standa

To je zneuctění identity národa,Generace obrozenců se musí v hrobě obracet.Jistě by nevěřili,kolik se v tomto státě najde lokajské sebranky.Samostatné vyvěšení vlajky cizího státu na veřejné budově je protiprávní akt .který je možný pouze u okupovaného státu ,protektorátu kolonie atd.Toto není hodno suverénního státu.Moje dlouhodobé přesvědčení,že hadrový puč je druhá Bílá hora se… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  vachav

To byla řada prvních barevných revolucí řízených z Ameriky. Samozřejmě po dohodě s Gorbačovem. Naivní člověk, který chtěl vstoupit do historie. A to se mu fakt povedlo!

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 11 měsíci

Já už jsem napsal Popelkovi, aby přijel do Prahy, že bez něho není nikdo schopen tu vládu skolit.

cablik
cablik
před 11 měsíci

VRÁBELOVA PODPÁSOVKA
https://pravyprostor.net/?p=157564

JINDŘICH RAJCHL: JSEM HRDÝ OBČAN ČESKÉ REPUBLIKY, A UŽ NEBUDU MLČET ANI VTEŘINU!
https://pravyprostor.net/?p=157506

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 11 měsíci

Slávek Popelka otočil kolem dějin, jen je třeba chytit štěstí za pačesy a začít volat po nezávislém vyšetřování, Rakušana jako předkrm do týdne a celou vládu do Velikonoc, proč nikdo neřve? Já jsem včera podal stížnost na brutální zásah policie na Policejního prezidenta a to slavné video jsem tam doložil jako předmět doličný, já… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 11 měsíci

Na závěr článku bych dodal:
“Jestliže Rakušan nemá slitování s námi, nebude ho jednou mít ani s vámi.” Proto nemějte vy slitování s Rakušanem.
Amen.
Howgh.
Finito.

cablik
cablik
před 11 měsíci

To byl ale hloupý nápad chtít ztrhnout tu vlajku bylo jasné jak se opozice připravovala na demonstraci tak to udělali i vládnoucí asociálové. S provokacemi je třeba počítat a právě že každý má kameru v mobilu v kapse tak to nemůže projít. Ti co vládnou jsou všehoschopní tak je jasné co můžeme čekat.

Ludvik
Ludvik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Někdo chtěl strhnout tu vlajku ? Ukázali to to někde ? Nejde spíše o “bujnou fantazii” současné moci ?!

cablik
cablik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Bylo dobře, že byl slyšet i zástupce vysokoškoláků. Jen se nám zdálo divné, že tam chodil někdo s tlampačem a vybízel, abychom nakonec šli do Muzea a strhli ukrajinskou vlajku. Jak by to chtěli provést? Požadavek, aby na Národním muzeu nevlála podepisuji, ale jsem spíše pro petici s výzvou k tomu, aby ji pracovníci muzea sundali… Číst vice »

cablik
cablik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

DEMONSTRACE NAZNAČILA: PŘICHÁZÍ ČAS ČINŮ
https://pravyprostor.net/?p=157534