Velké fantazírování zpravodajských služeb, včetně BIS…

Bezpečnostní informační služba (BIS) pod vedením presumptivního generála Koudelky, jakoby polita živou vodou v souvislosti s odchodem M. Zemana z úřadu prezidenta, vydestilovala opět jeden úžasný informační poznatek.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Čínský Tik Tok je prý závadový a nebezpečný a jeho používání je prý bezpečnostním rizikem. Jako by soudruzi z čínského politbyra KS Číny byli ochotni se přehrabovat v miliardách krátkých či delších videí, zpráv a sdělení především osobního charakteru a především mladých lidí. Utopit se v takovém přívalu informací není opravdu vůbec složité. Vím, že existují určité informační zkratky, klíčová slova, ale celé toto sdělení BIS je v zásadě příběh z dílny Jaroslava Haška. Co už by soudruzi v čínském politbyru všechno nedělali… BIS jen hecuje české veřejné mínění nebo se o to alespoň snaží, že Číňané představují vlastně velkou bezpečnostní hrozbu, ke které je potřeba být velmi bdělý a pozorný.

Další dílko z dílny Jaroslava Haška připravily tentokrát také americké zpravodajské služby. The New York Times na svých stránkách uvedl, že sabotáž vedoucí ke zničení jedné z větví plynovodu Nord Stream v Baltském moři, který by mohl přivádět z Ruska do Německa a do celé Evropy levný plyn, byl zničen údajně jakousi nejmenovanou a tedy imaginární a zdá se, že i vymyšlenou ukrajinskou či proukrajinskou skupinou. Upřímně, jen malé dítě může věřit tomu, že by se k místu, kde je položen poměrně hluboko pod mořskou hladinou plynovod, přiblížila nějaká jachta či menší loď nějakého amatéra a chtěla udělat sabotážní akci. K provedení takové akce je kromě odhodlání potřeba mít mimořádně vyspělé technické prostředky a kromě toho také kvalifikované lidi, kteří jsou např. schopni položit trhaviny pod mořskou hladinou tak, aby explodovaly s patřičnými zničujícími důsledky. Takovéto prostředky na Západě vlastní kromě Američanů zřejmě už jen Britové. Francouze a Němce z těchto úvah o jejich účasti na případném teroristickém činu můžeme zcela vyloučit.

Takže na světlo boží se dostaly jen další pohádky, které jsou na mnoho set mil vzdálené od reality.

Autor Jiří Proubek je bývalý český premiér a úspěšný předsesda ČSSD, zdroj: Vaše věc

5 4 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vera havrankova
vera havrankova
před 11 měsíci

A to stvořil pan Koudelka, když mu foukali zase někam kokain? Aby zase neskončil ve Střešovicích!

cablik
cablik
před 11 měsíci

Jo to je jediné co z BIS vypadne a hlavně vnitřní nepřítel tyhle zprávy jsou také směšné nevím za co je platí.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Rozvědka, nebo zpravodajská služba by byl v našem případě, pod vedením toho troubovitého Spejbla, opravdu název silně přitažený za vlasy. A tak je dobře, že se přejmenovali na informátory. Takže pokud to tam u nich není samej Pepek Vyskoč, měl by tomu vachmajstrovi Koudelkovic, někdo rozumnější naznačit, že až přijdou normální lidé do… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Kéž by to bylo takhle jednoduché. Podle mého soudu toho “Spejbla” všichni silně podcenili. Zejména a v první řadě Babiš, a nedošlo to, bohužel, ani Zemanovi. To, že jaderné bloky bude stavět Westinghaus,( nebo nebudou vůbec), že se budou nakupovat americké F 35 a vrtulníky, budeme brát americký plyn a asi i ropu a nejspíš i smlouva o přítomnosti… Číst vice »