Vítězové nad Ruskem

Já tomu nechápu… Už druhým rokem nám vládne kabinet Petra Fialy, který nám před volbami slíbil zatočit s babišovou drahotou a jeho skoro pětiprocentní inflací.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Jedna z ukázek “práce” Fialovy vlády – tak probíhalo zdražování benzínu natural během války na Ukrajině – srovnání s okolními zaměmi, členy EU

Dále nám slíbili jasnou komunikaci s veřejností a vyrovnaný rozpočet, protože v době covidové Babiš strašně utrácel… Samozřejmě už nikdo nedodal, že právě díky tomu utrácení nám zůstala nízká nezaměstnanost a v porovnání s ostatními státy okolo jsme zase tak strašně neutráceli. Ve volbách to zafungovalo, vláda získala pohodlnou většinu ve sněmovně a pustila se do díla.

Po roce a něco máme inflaci skoro dvacet procent, i když jinde v Evropě už klesá, máme jedny z nejdražších energií, i když jsme exportér elektřiny, ceny potravin se skoro zdvojnásobila a dávná babišova drahota se jeví jako neprostá selanka. Zatímco jinde v Evropě vlády snižují DPH na potraviny a dalšími nástroji drží při zemi ceny energií, u nás se vláda rozhodla, že nám pomůže navýšením daně z nemovitosti a snížením valorizace důchodů. Dále nám chystají emisní povolenky pro domácnosti a zakážou vyrábět auta se spalovacím motorem. Do toho se nám lidi propadají do bídy a budoucí prezident nakupuje v Polsku.

Únorový schodek rozpočtu je vyšší, než babišovy deficity za celý rok…

Kde se stala chyba? Vždyť nám vládne nejlepší vláda známého vesmíru, která je navíc ještě hluboce morální, sociální a evropsky hodnotná. Dostala pochvalu od samotného strážce klimatu Timmermanse… Jak je možné, že se za poslední rok všechno jenom zhoršuje a zhoršuje? Jak je možné, že se tohle všechno stalo? Vždyť seděli na těch správných summitech, vždyť svolávali jedno jednání za druhým, vždyť vzývali EU jako svojí spasitelku.

Vždyť říkali, že se politická kultura u nás zlepšila, že konečně nejsme vazaly Číny a Ruska. Konečně nás respektují tam na Západě. Konečně sedíme u jednoho stolu s těmi nejlepšími a nejmorálnějšími. Otočili politický kurz… Kde se Petr Fiala přepočítal? Kde udělal tu kardinální chybu od které se všechno odvíjí? Jak je možné, že tak morální politika zaměřená na hodnoty a lidská práva generuje tak jadrné odpovědi na fejsbůku, že je musejí zakazovat a kriminalizovat?

Inu… existují dvě logická vysvětlení… Jedním z nich je válka na Ukrajině. Prostě měla být krátká. Rusko mělo zkrachovat, Ukrajina zvítězit a tohle všechno se nemělo stát. Naše vláda prostě uvěřila svým spojencům v NATO (především Bidenovi), že všechny tyto problémy budou jen dočasného charakteru. Že si na tom udělají jméno a dobudou si slávu. Budou vítězové nad Ruskem. Lídři sanitárního kordonu, aby se německé technologie nespojily s ruskými surovinami.

Takhle si to malovali. Výpadek plynu bude dočasný, výkyv cen energií bude krátkodobý. Klidně zastropujte ceny v podobě gigantické dotace výrobcům. Klidně kupte předražený plyn do zásobníků. Je to jen na chvíli. Pak už jen bude porcování ruského medvěda, při kterém na naší zemičku také zbude nějaká kostička. Bude se obnovovat, investovat a všichni na tom vydělají. Rus bude platit reparace, všechno bude skvělé….

Jen netušili, že se dali do holportu s těmi stejnými, kteří spískali afghánské fiasko. Kteří to tam projeli, ale nikdo nebyl pohnán k odpovědnosti, nikdo nebyl vyhozen z pohodlné sesle. Spojili se s těmi, kteří už dávno sledují svět skrze excellovské tabulky a potkávají se jen se sobě rovnými. Spojili se s těmi, kteří dávno žijí ve slonovinových věžích.

Tohle je jediné vysvětlení, ze kterého vláda nevychází jako banda kreténů. Pokud to takhle bylo, tak prostě naletěli. Šli s pány na led a zlomili si za ně nohu. Chtěli víc, než mohli, nechali se zlákat na medové řeči a laciný potlesk. Teď zjišťují, že jsou na tom stejně jako afghánská vláda, která pěkně spolupracovala a pak se dívala, jak odlétají poslední americká letadla…

Jakékoliv jiné neruské a neukrajinské vysvětlení znamená, že celá vláda je naprosto nekompetentní banda pitomců, kteří vůbec nevědí co dělají, ničemu nerozumí a dostali tento stát do průšvihu svojí takřka nekonečnou neschopností. Dostali nás do maléru, aniž by jim do toho někdo kecal, aniž by je někdo k něčemu nutil. Dokázali to vlastní blbostí a vlastními rozhodnutími. A vzhledem k tomu, že vzývají boha grýndýlu, ukazují nám, co nás v příštích letech čeká a nemine. Dovedli náš stát na hranu krachu svojí arogancí a neochotou naslouchat jiným názorům. Svojí bohorovností, svojí hloupostí.

A já se ptám, milá vládo… jak to je? Dovedli jste tento stát do maléru, protože vám slíbili vítězství nad Ruskem, nebo protože jste totálně neschopní?

Autor: Daniel Sterzik (Vidlák), zdroj: LitterateCz, grafika: SPD

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Až půjde tato vláda od válu, její první kroky by měly vést do vazební věznice !

spartak
spartak
před 1 rokem

Je přeci známo ,že darebáci jsou na krok vepředu ve vymýšlení úskočných lstí ,ne tak nepodobní kriminálníkům a za 30let jsme užili již nepočítaně podrazům ,holt demokracie.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Pokud by byla vyhlášena soutěž, o protektorát roku, pojede Fiala přebírat hlavní cenu. On totiž rád přijímá podobná ocenění.

Prodost
Prodost
před 1 rokem

Toto je přímo učebnicový exemplář koloniálního establishmentu, který sám o sobě neudělá nic. Leda snad něco ještě horšího, než by páníček požadoval. To kvůli pochvale. Jsou pouze vykonavači cizí vůle. Tedy ptám se. Co jsou zač? A to je myslím otázka pro skutečné odborníky v bílých pláštích z ústavů, umístěných “mezi ploty”.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Prodost

Jsou tam típci pro odborníky v bílých pláštích (Stanjura, děvčata, feťák). Ale většina těch hochštaplerů jsou placení Zemští škůdci.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
oldo
oldo
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Už to tam není.

oldo
oldo
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor
reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

No jo, cenzura. Díky za odkaz

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Od každého trochu. Vláda je naprosto neschopná cokoliv vyřešit, jak by také mohla, když je v ní jen hromada dutých hlav, které ničemu nerozumí. Navíc jsou uplacení a jistě na ně vědí takové věci, že by nám z nich naskočila kopřivka.

cablik
cablik
před 1 rokem

Programovatelné peníze: Vražedné spiknutí proti lidstvu. Jsme čekatelé do vyhlazovacích táborů? Podvolené nechají žít, nepodvolené zlikvidují. Západ se inspiruje v Číně. Schwabův tzv. inkluzivní kapitalismus
https://protiproud.info/politika/7047-programovatelne-penize-vrazedne-spiknuti-proti-lidstvu-jsme-cekatele-do-vyhlazovacich-taboru-podvolene-nechaji-zit-nepodvolene-zlikviduji-zapad-se-inspiruje-v-cine-schwabuv-tzv-inkluzivni-kapitalismus.htm

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Zápas o ovládnutí myslí osmi miliard lidí: Kaskáda uměle vytvořených krizí. Jen záminka k zavedení Velkého resetu. Válka jako řešení? Dystopie, v níž lidé vedou odlidštěné životy. Totalitní propaganda Západu jede naplno
https://protiproud.info/politika/7044-zapas-o-ovladnuti-mysli-osmi-miliard-lidi-kaskada-umele-vytvorenych-krizi-jen-zaminka-k-zavedeni-velkeho-resetu-valka-jako-reseni-dystopie-v-niz-lide-vedou-odlidstene-zivoty-totalitni-propaganda-zapadu-jede-naplno.htm

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo milionáři odtržení od reality jsou velký bezmozci a neznají dějiny ono to bylo naprosto jasné jak ta válka dopadne. Věřit těm namachrovaným idiotům z USA může jen blbec a ten jejich senilní dědek to je opravdu katastrofa.