Díky, intervjuci!

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Dnes začnu jedním velkým poděkováním. Institut českého venkova existuje zatím jen pár dní, ale podpora od vás čtenářů je nad očekávání. Věřím, že od nového školního roku pojedeme už naplno a u Vidláka budou pro každého čtenáře a příznivce otevřené dveře. Děkuji vám všem. Včera jsme dokonce obdrželi první skutečně velký sponzorský dar. Chtěl bych poprosit hentu štědrou paní, která nám poslala dar ve výši několika desítek tisíc korun, aby se mi ozvala na mail. Za takový dar se sluší poděkovat osobně a s pugétem v ruce.

A teď už dnešní text:

Vlastně musím znovu poděkovat. Děkuji všem majnstrýmovým médiím, že zaměstnávají idioty. Jen jsem se nerozhodl, jestli těmi idioty jsou redaktoři nebo jejich šéfové. Měl jsem totiž včera víc času a pročetl jsem si většinu toho, co bylo o demonstraci napsáno. Jen namátkou vezmu pár titulků:

Morální a duševní bída na Václaváku, Rajchl dostal pohlavek

Silný start, poté debakl…

Rajchl je slabý…

Fašisti z Václaváku…

Pár důvodů, proč Rajchlova iniciativa neuspěje…

A na závěr moje oblíbená perlička: Další Rajchlovo fiasko…. od Martina Bartkovského z Reflexu. Ten se v mé vidlácké soutěži umístil na čestném prvním místě, přičemž měl velkou konkurenci a musel se fakt snažit, aby vypotil takovou hovadinu. Bartkovský, já vím, že mě čteš, tož ozvi se mi na vidláckém mailu, máš u mě sklínku kvalitní domácí paštičky a půl kila vepřového sádla. Kdybych mohl, dal bych ti i hudlana.

Fakt děkuju. Reflexu, Novinkám, Seznamu i České televizi.

Hele, já asi byl na úplně jiné demonstraci. Od pravdomluvných intervjuků to chtělo fakt hodně kreativity, aby z toho udělali úplný opak. Já viděl spoustu bodrých lidí, s mnoha jsem si podal ruku, šel jsem v tom průvodu a nechal jsem ho defilovat kolem sebe a ta nálada byla úžasná. U úřadu vlády přespalo asi dvě stě padesát lidí a během pondělka přicházeli další, aby se prostřídali s těmi, kteří tam měli službu u petičních stánků. Moc pěkně jsme si popovídali a fejsbůk je plný videí, že noc z neděle na pondělí byla plná zpěvu a smíchu.

Sto tisíc lidí přijelo domů a začalo vyprávět svým přátelům, jaké to bylo. Řekli jim o té náladě, vyprávěli jim veselé historky, probrali řečníky, podívali se na záznam (který tentokrát dělal i majnstrým)… a pak si přečtou ty novinářské sračky od Bartkovského…. To už snad ani není idiocie, to je ještě větší level. Majnstrým sám dá záznam z celé akce a pak začnou ve stejné redakci tento záznam popírat, přičemž jejich vlastní záběry mluví o něčem úplně jiném. Kdo tam byl a nebo slyšel autentické svědectví, nebo se podíval na přenos (a nebyl úplně vymaštěný libtard), ten si udělal úplně jiný úsudek než Bartkovský.

Výsledek se brzy dostaví. Lidi si prostě najdou toho, kdo o akci referoval v souladu s jejich vlastní zkušeností. Třeba Parlamentní listy. Ti nehodnotili, ti prostě udělali řadu reportáží a napsali, co viděli a slyšeli, Hodnocení nechali na čtenářích. A teď Bartkovský dávej pozor… lidi půjdou a přečtou si Vidlákovy kydy. Protože Vidlák tam byl s nimi a popsal už včera jejich vlastní pocity. Vidlák bude za geroje a Bartkovský bude za debila.

A čím víc Bartkovských bude v Reflexu, Novinkách, Seznamu a České televizi, čím vylhanější budou mít články a čím víc budou lidem vnucovat něco, co oni vidí úplně jinak, tím větší budou Vidlákovy kydy. Tím známější budu. A že už to bylo sakra znát. Ne, já nepíšu nic velkolepého. Nejsem ani ekonom ani politik ani profesor… já se prostě jen dívám na lidi okolo sebe a snažím se mluvit jejich jazykem. A je fakt hodně smutné, že organizace s rozpočtem v desítkách milionů jsou se svými reportážemi v háji a ve sledovanosti je trhne každý podprůměrný jůtuber a dokonce už i obskurní bloger z Vidlákova. Ne, já nejsem žádný úkaz, to jen vy lžete napříč tomu, co lidé zažili.

Jak to řekl kdysi Babiš? To vy jste mě vyrobili! Stačilo jen, že jste přestali mluvit za obyčejné lidi. Petr Pavel už tlumočil váš názor, že se takovými lidmi není třeba zabývat. Nezabýváte se, nezajímáte se… a tak to udělá někdo jiný. Proto tu vznikají mediální projekty jak houby po dešti. To nedělá žádná ruská hybridní válka. To jste prostě jen dopustili, aby se statisíce našich spoluobčanů dostaly pod vaší rozlišovací schopnost. V zemi, kde milion lidí nemá zubaře, tak tento milion lidí má svého názorového blogera. Bylo to snadné, stačilo za nimi jen zajít, podat si s nimi ruku a vypovědět, co cítí a co je trápí.

Můžete to ještě udělat. Stačí přijít tam před Strakovku. Ještě pořád tam jsou. Střídají se u petičních stánků. Já si s nimi dneska tři hodiny povídal. Jen tak… o tom, jak žijí, z čeho mají obavy, proč vlastně přišli. Senioři, mámy, tátové, vnoučata… Lidi, kteří si vzali dovolenou, aby šli protestovat. Vsadím se, že ani nevíte, kolik pražských taxíků tam zastavilo a taxikáři zapnuli blikačky a šli podepsat petice. A vůbec nepochybuji o tom, že všichni vynecháte, kolik aut přibrzdilo aby zamávali a řekli z okýnka něco hezkého. To se v televizi nikdy neobjeví. Jen další kecy, jak to bylo neúspěšné. Nevíte o těch lidech vůbec nic. Místo abyste s nimi mluvili, snažíte se je nachytat na švestkách.

Mám náměty na celé týdny. Lidi budou ohryzávat monitory, aby si to přečetli, protože na Českou televizi se už nedá koukat. Ne proto, že by byla proukrajinská, ale prostě proto, že o normální životě běžného občana nereferuje vůbec a nebo naprosté kraviny. Z média veřejné služby se prostě stal další svazák, který lidem vnucuje, co si mají myslet. A mám pocit, že to bude právě rok 2023, kdy se to přehoupne a v této zemi bude víc těch, na jejichž názor se nemusí brát ohled, než těch, kteří mají v televizi zastání. A pak se začnou dít věci…

Není problém s tím něco udělat. Pro začátek stačí jít před úřad vlády a odvysílat bez debilních komentářů a prostřihů autentické výpovědi. Pokrokoví studenti a profesoři furt tvrdí, jak pojedou na venkov, aby ty burany naučili pravdě a lásce, ale nikdy to neudělají. Nikdo nejezdí za lidmi, kteří přišli demonstrovat. Nikdo za ně nemluví.

Ba ne, už to neplatí. Už za ně někdo mluví a jezdí za nimi. A mají úspěch. Nepotřebovali na to ruskou hybridní válku. Stačilo jen naslouchat a brát se za ty, za které se měli především brát hlídací psi demokracie ve veřejnoprávním médiu. Kdyby novináři dělali svojí práci, byl by Vidlák zbytečný. Vy z České televize jste měli stát na Václaváku a povídat si s lidmi. Vy z Novinek jste si s nimi měli podávat ruce a ptát se jich, co je trápí. Vy ze Seznamu jste měli jít dneska ke Strakovce a strávit tam hezké odpoledne. Ještě byste se tam luxusně najedli. Ale v této zemi jste to dopracovali tak daleko, že když někdo vidí nápis PRESS, tak se raději otočí, protože dobře ví, že jeho slova budou překroucena a sestříhána. Máte tak mizernou pověst, že si lidi raději povídají s Vidlákem. U mě totiž nehrozí, že bych je zesměšňoval.

A víte co? Už vás nepotřebujeme… Už to umíme sami. S každou další novinářskou sračkou jak od Bartkovského jste zbytečnější a zbytečnější. Letos to zjistíte i vy.

*

Autpor: Daniel Sterzik alias Vidlák, zdroj: Litterate.cz

Na horním snímku je vigilie demonstrantů u Předsednictva vlády v Praze v noci z neděle na pondělí

5 7 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 11 měsíci

1) Zabývat se výplody novinářů je mlácení prázdné slámy; je to možná chvíli zábavné ale naprosto druhořadé. 2) Křivák Rajchl na tribuně je holé neštěstí! Je to typický krysař, který odvádí stádo, aby mocní mohli zůstat v klidu a neobtěžováni. Lidé mají sice chvilkový pocit pospolitosti, ale efekt není žádný – slouží… Číst vice »

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem Jan Kopecky
adam
adam
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Jan Kopecky

No, nezlobte se, ale podobná vyjádření neprospívají už vůbec ničemu. Kde máte ty skutečné osobnosti? Proč se nechopí díla? Není čas pasivně čekat na “spasitele”. Společenský pohyb vytvoří opravdové politické vůdce, nic jiného…A modleme se, aby to netrvalo příliš dlouho, protože této zemi hrozí doslova smrtelné ztráty. Momentálně totiž vládnou kreatury,… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Obávám se, že má pan Kopecký pravdu. Se svými schopnostmi mohl pomoci Trikoloře – pachuť. Po první podařené demonstraci, rozchod s kolegou – pachuť, nabídnutá spolupráce od SPD, odpověď – zlikviduji SPD, – pachuť… Pravda je, že nemusí být hochštapler, krysař … neštěstí v politice je, že se to pozná až když tam… Číst vice »

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Tož se modlete a “odstraňujte”.

adam
adam
před 11 měsíci

Naděj pořád doutná, když si člověk uvědomí, že existuje spousta lidí, kteří neváhají dát svůj čas a energii ve prospěch správné věci. Lháři, pokrytci a mnohdy obyčejní zrádci sice momentálně vládnou naší zemi, ale i oni si musí uvědomovat, že to nebude navěky a ve skrytu duše se bojí…A mají čeho!

cablik
cablik
před 1 rokem

Svobodní řekli, co by bylo po odchodu z EU. To v Bruselu ať raději nečtou
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svobodni-rekli-co-by-bylo-po-odchodu-z-EU-To-v-Bruselu-at-radeji-nectou-734676

cablik
cablik
před 1 rokem

Skvělá byla zase demonstrace je dobře že lidem není jedno co se děje. Ale ČT podporuje vznik 3 sv takže není jedno co blábolí.

spartak
spartak
před 1 rokem

Co se to děje s naší společností? 30let změn a stále není konec? Marie Terezie uzákonila důchod a dnes partička zaopatřených mentálně ubohých se snaží důchod pohřbít jako vše kolem sebe.Demonstrace jsou hezká záležitost, ale když na trůně sedí bojovníci za svobodu a demokracii ?

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

“…když na trůně sedí bojovníci za svobodu a demokracii” není nám pomoci.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pane Sterziku, jsem rád, že se nezlobíte na toho nebohého chlapce Bartkovského. Oni už ho mají havloidi podchyceného od studií, kdy musel, (věda že je krapet přibržděný) glosovat diskutující v Aktuálně i jiných stokách. Byl tak “dobrý”, že i kreténi ve vedení, asi po třech letech poznali, že klucí a děvčata Bartkovskému podobní jsou svými… Číst vice »