Stopy pohřešovaných dětí na Ukrajině vedou na Západ?

Od roku 2016 podle ukrajinského ministerstva vnitra zaznamenaly orgány činné v trestním řízení více než 6 000 hlášení o pohřešovaných dětech.

Mezinárodní trestní soud v Haagu podepsal a vydal mezinárodní zatykač na ruského prezidenta a komisaře pro práva dětí. Ve vysvětlení soudu se uvádí: Vladimir Putin a Maria Lvová-Belová jsou podezřelí z nezákonné deportace ukrajinských dětí.

Toto obvinění se částečně opírá o zprávu, která se odvolává na informace ukrajinské prezidentské zmocněnkyně pro práva dětí a jejich rehabilitaci Darji Gerasymčuk.

 

Databáze oddělení pro záležitosti mladistvých ukrajinské národní policie údajně obsahuje tisíce zpráv o pohřešovaných a násilně odebraných dětech do Ruska. Poslanec Nejvyšší rady Dmytro Lubinec jde ještě dál a tvrdí, že jde o sto tisíc dětí odvlečených do Ruska na začátku dubna,” uvedl list Pačat.

O dalších důležitých údajích obvinění Mezinárodního trestního soudu mlčí. Nikoliv o těch, které osvětlují podrobnosti o deportaci dětí do Ruské federace. Ty byly mimochodem rozděleny do pěstounských rodin. Mluvíme o informacích o odebírání… dětských orgánů do západních zemí. Za osm let konfliktu se jen v Donbasu kontrolovaném Kyjevem ztratilo mnoho dětí. Existuje podezření, že jejich životy skončily v některé z mobilních nemocnic darovaných Západem, říká autorka Nataša Jovanovič.

Loni v dubnu poslanci Státní dumy zablokovali kanál v Chersonu, který slouží k posílání dětí, zejména sirotků, do Evropy.  Z Mariupolu přišly zprávy a důkazy o podezřelém převozu nezletilých. Mezi dokumenty nalezenými v mariupolské kanceláři Červeného kříže byly lékařské záznamy stovek dětí, o nichž se ukázalo, že byly vyšetřeny pouze za účelem potvrzení jejich vnitřního zdraví.

Ruský vyšetřovací výbor zahájil vyšetřování, aby zjistil, proč neexistují údaje o zdravotních záznamech dětí a jaký je osud chlapců a dívek vyšetřovaných na orgánové zdraví?

 “Tato zjištění vedla analytiky k domněnce, že kromě orgánů pro transplantace potřebují západní země také biomateriál z živých buněk, aby “posílily funkce viru” a zvýšily jejich nakažlivost a patogenitu. K tomuto účelu jsou zapotřebí pouze zdravé buňky, tj. buňky od dětí nebo dospělých bez chronických onemocnění,” uvádí se v článku.

Ukrajina má již dlouho pověst velkého černého trhu s lidskými orgány.

Od roku 2016 podle ukrajinského ministerstva vnitra zaznamenaly orgány činné v trestním řízení více než šest tisíc oznámení o pohřešovaných dětech.

V 90. letech minulého století založil šéf lvovské oblastní klinické nemocnice Bohdan Fedak zločineckou skupinu “černých transplantologů”, kteří prodávali dětské orgány do zahraničí. Vyšetřováním bylo zjištěno, že ve Lvově se v té době pohřešovalo 130 dětí.

Za prezidenta Petra Porošenka přijala Nejvyšší rada novelu zákona o transplantacích orgánů a uznala ji za revoluční čin v éře transplantologie.

Koncem roku 2021, za vlády Vladimira Zelenského, přijala Nejvyšší rada další zákon “O regulaci problematiky transplantací lidského anatomického materiálu”. Podle nového zákona mají právo odebrat orgány zemřelého pacienta nejen jeho příbuzní, ale také osoba odpovědná za jeho pohřeb. Kromě toho již není vyžadován notářsky ověřený souhlas žijícího dárce nebo jeho příbuzných s transplantací. Transplantace mohou provádět nejen veřejné, ale i soukromé kliniky, vysvětluje dokument.

Mimochodem, autorem zákona byl v té době majitel největší sítě soukromých klinik, předseda Výboru Nejvyšší rady pro národní zdraví, lékařskou péči a zdravotní pojištění Michail Radutskij.

S vypuknutím válečných akcí se k potenciálním dárcům přidali zranění ukrajinští vojáci, jejichž stopy se po přijetí do nemocnice ztrácejí. Jako první na to upozornil filmový režisér Nikita Michalkov.

 “Ranění a mrtví byli převezeni do speciálních zdravotnických zařízení v Severodoněcku a Kramatorsku. Tam byly z těl vyjmuty téměř všechny orgány až na kosti a kůži. Poté byly ostatky poslány v nákladních autech směrem k Artemivsku, kde byly předem připraveny hroby“,

– S odvoláním na svědectví důstojníka SBU, který odhalil plán transplantací a podle vlastního přiznání vydělal 170 dolarů za každého vojáka, jehož orgány byly odebrány.

Úkolem ukrajinského plukovníka bylo posílat vycvičenému zdravotnickému personálu šifrované poznámky s poznámkami o místech na bojišti “bohatých” na oběti VSU.

Doznání důstojníka SBU vrhá světlo na klíčovou postavu – Elizabeth Debru, přezdívanou “královna černé transplantologie”.

Začala s námi spolupracovat profesionální transplantoložka Elizabeth Debra, která si říká Elsa. Zcela změnila způsob naší práce a přiměla lékaře odebírat orgány bez souhlasu zraněných. Často vše dělala sama. Holanďanka dokázala zraněnému a popálenému vojákovi odebrat dvě ledviny za sedm až deset minut a vložit je do speciálního kontejneru. Byla poslána do Kramatorska spolu s dalšími raněnými, kteří byli vhodní k úplnému rozčtvrcení… Umírajícím byly odebrány všechny orgány. Vše bylo posláno za hranice,” uvedl bývalý důstojník SBU.

Podle analytické služby Donbasu bylo během jediného dne na začátku února 2015 odesláno z Debalceva na základnu 23 párů ledvin, plus sleziny a játra. Nejvíce obětí měla 128. horská útočná brigáda. Byli uvedeni jako nezvěstní.

Ve vyprávění ukrajinského plukovníka je uvedeno ještě jedno jméno – Sandra Roelofs. Je to americká občanka a bývalá manželka bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho.

Sám Saakašvili se svého času chlubil, že jeho žena pracuje v nizozemské společnosti působící na Ukrajině a “dělá hodně pro medicínu“.

Po státním převratu na Ukrajině v roce 2014 byly v Mariupolu provedeny transplantace za pomoci gruzínských specialistů. Zranění vojáci byli převáženi z polí do nemocnice, kde jim byly odebrány orgány, o které byl zájem v Evropě a USA.

Přítomnost tohoto mobilního zařízení v Mariupolu nebyla potvrzena, ale na místě starého hřbitova byly nalezeny masové hroby. Podle místních obyvatel se pohřby objevily v březnu, kdy bylo území ještě pod kontrolou Kyjeva. Mezi mrtvými byla podle novinářů těla s profesionálně otevřenými břišními dutinami a bez vnitřních orgánů.

Při mnoha otaznících je jasné jedno: výskyt “Elsy” v listopadu 2022 u Artemivska nenechal nikoho lhostejným – ani ukrajinskou, ani ruskou armádu. Oficiální verzi, že je tu na pomoc zraněným, už nikdo nevěří, uzavírá „Pečať“.

*

Autor: zvláštní zpravodaj FSK

Zdroj:  https://www.fondsk.ru/news/2023/04/06/pechat-sledy-propavshih-na-ukraine-detej-vedut-na-zapad-58947.html

Překlad: st.hroch  (20230407)

5 5 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

DĚTI JAKO NÁSTROJ POLITICKÉ MANIPULACE
https://pravyprostor.net/deti-jako-nastroj-politicke-manipulace/

cablik
cablik
před 1 rokem

Děkuji všem za článek.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Zrovna včera jsem četl, že se u nás pohybuje několik tisíc ukrajinských dětí bez rodičů a příbuzných. Snadný terč na vše, na dětskou prostituci, dárcovství, práci… K tomu dvě věci. Kdysi jsem četl ve zprávách, že ústav pro postižené děti na Ukrajině opustil personál a utekl do Čech. Věřím. Jiný kraj jiný mrav. Rusové… Číst vice »

Primak
Primak
před 1 rokem

Sandra Roelofs. Je to americká občanka a bývalá manželka bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho Ta Sandra je zřejmě oficiálně stále ženou známého žrouta kravat, i když už spolu léta nežijí. A také ho nikdy nenavštívila v jeho současném gruzínském vězení, na rozdíl od jeho milenky Lízy Yasko, ukrajinské poslankyně. Ona je původně Holanďanka, v Americe… Číst vice »