Jak odhalovat dezinformace – jako „dezolát“ i „lepší člověk“

Je květen 2023 a naše vyspělé západní země se dál nezadržitelně řítí vstříc světlým zítřkům, kde nebudeme nic vlastnit, budeme žrát hmyz a dezinformace se budou trestat naprosto dobrovolnou eutanázií ve vyhřáté plynové peci. Všichni díky tomu samozřejmě budeme velmi, velmi šťastní. Povinně.

Nikola Bornová
Nikola Bornová

Naše vláda dál poslušně plní zadání z centrály za velkou louží a snaží se zdemolovat náš stát tak, aby byl přechod do hororového „ráje“ z hlavy Globálního Parazita ještě jednodušší. Ta demoliční četa ve strakovce se dokonce snaží, aby byl Velký Reset doslova nevyhnutelný i v té naší hobití kotlince!

Už přes tři roky jsme prakticky ve válce, i když to tak na první pohled možná nevypadá, protože jde o válku páté generace, která se týká především práce s informacemi a snaží se sofistikovaně znásilňovat křehkou lidskou mysl. Součástí téhle Speciální Mozkožroutské Operace je i takzvaný „boj proti dezinformacím“, který by se ve skutečnosti měl jmenovat „boj proti nepohodlným informacím a zavádění nástrojů k odhalování a likvidaci samostatně myslících lidí“…ale to by bylo moc dlouhé a tak zůstaneme u orwellovského „boj proti dezinformacím“.Společnost je záměrně rozdělována na znepřátelené tábory podle tisíciletími ověřeného hesla „rozděl a panuj“, divide et impera, divide and conquer. Tato metoda se používá ze stále stejného důvodu – skupina bohatých psychopatů si chce udržet moc, a to za jakoukoli cenu a jakýmkoli způsobem. A to i když moc dobře ví, že svým nenasytným chováním a bojem o moc všem extrémně škodí. Ono je jim úplně fuk, kolik životů svým chováním zničí, hlavní je udržet si svá privilegia. Tahle nenápadná „šlechta“ ale není blbá a tak ví i to, že jsou v absolutní menšině a na straně „otroků“ je dokonce spousta lidí, kteří jsou intelingentní přinejmenším stejně jako oni. Globalistická mafie tedy používá ultimátní a ověřenou zbraň – dělají vše možné i nemožné pro to, aby do společnosti „pod sebou“ vnesli co nejvíce svárů, nedorozumění a zmatků. Lidé jsou pak zaměstnaní vzájemnými potyčkami a psychopaté mohou dál vládnout, krást a užívat si svoje prapodivné choutky s malými dětmi apod.

Úplně stejné je to i teď, v bouřlivých letech 2020-2023. Jediné, co se částečně mění, jsou prostředky, jak docílit vnášení chaosu a svárů do společnosti a jak ji rozděl na znepřátelené tábory. Naše obrana před jejich manipulacemi se pomalu zlepšuje, ale oni se zlepšují také a už jsou zase o něco napřed. Oni také nemají skoro nic jiného na práci, než manipulovat a zastrašovat. A jako vždy, když se ten jejich parazitický systém začne hroutit, tak začne sílit i jejich protlačování metody „rozděl a panuj“. Což je dobrá i špatná zpráva zároveň – systém se hroutí, ale o to tvrdším se stává ve snaze svůj krach zastavit.

V aktuální 5. generaci války se k matení a rozdělování lidí využívají například naprosto nesmyslné (dez)informace o skutečném původci klimatických změn či pohádky o hodném západním policajtovi a zlém východním diktátorovi. Nenávist a rozpory podporuje i agresivní LGBT agenda, rasistický a naprosto falešný „boj proti rasismu“, tvrdý a silně manipulativní boj proti „islamofobii“ a „antisemitismu“, podpora pedofilie, drsné operace s falešnými pandemiemi a ještě falešnějšími vakcínami atd. Není tak důležité, co přesně je v kurzu právě v tuhle chvíli – vše jsou to jen nástroje k ovládání mas, nic víc. A ty masy lidé se už zase nechávají rozdělit na dvě hlavní skupiny…

První skupinou jsou poslušní „lepší lidé“, kteří za odměnu v podobě barevných korálků platebních kartiček blaženě polykají jakékoli exkrementy, které jim systém předhodí. Druhou skupinou rebelové, kteří se staví na zadní a exkrementy polykat nechtějí – a to ani když jim je za to od démonů se stříbrnými jazyky slibována odměna. Jsou tedy za trest nespravedlivě omezováni, ponižováni a veřejně označováni jako „tupí a nenávistní dezoláti, co šíří prokremelské dezinformace“. Jako odpadlíci ze „slušné společnosti“ jsou pak snadněji vytlačováni ze všech pozic s jakoukoli rozhodovací pravomocí, je pro ně komplikovanější podnikat a mohou se rychleji dostat do finančních problémů i do rozporů se znásilněnými orgány spravedlnosti. To vše v nich logicky vyvolává neustálý stres a hněv a někdy i iracionální a nepromyšlené akce.

Metoda, že záměrně vypouštěné dezinformace se prezentují jako pravda a naopak pravda dostává cejch nepřátelské dezinformace není ničím novým – dělala to třeba katolická církev, němečtí nacisté či v menší míře českoslovenští komunisté. Dnes to šlape na steroidech pod taktovkou falešných „liberálů“.

Pojďme se pro legraci podívat na to, jak dnes probíhá to slavné „odhalován dezinformací“ v systému, kde je vše převrácené na hlavu jak v románu 1984 od George Orwella. Ukažme si to na humorném hypotetickém příkladu, kdy by třeba na Seznam Zvratkách vyšel článek s nadpisem „Agresivní ruský čmelák napadl děti na dětském hřišti“. Ještě před pár lety by takový článek vypadal naprosto směšně, ale společnost se posunula a něco takového by klidně mohlo kdykoli vyjít.

Podívejme se, jak dezinformaci odhalují dvě hlavní skupiny na krvavé šachovnici parazitických vládců planety.

Jak odhalovat dezinformace jako „nevzdělaný dezolát a chcimír“

Nejprve se podíváme, jak odhaluje „dezinformace“ tupý vidlák z vesnice, kterým musí každý lepší člověk pohrdat a který často nemá dostatek titulů z hodnotných oborů jako je „univerzální management v oborech, o kterých víte prdlajs“ nebo „genderismus, kde jsou logika a realita zakázanými termíny“, případně „marketingové a PR obelhávání zákazníků“ a „mezinárodní vztahy aneb profesionální vlezdoprdelismus Německu a USA“.

Poctivý chcimírek při zjišťování toho, jestli je nějaká nová zpráva v médiích dezinformace, prochází nějakým takovýmhle kolečkem:

 1. Přečte si článek o čmelákovi.
 2. Na článku mu něco nesedí, protože to neodpovídá tomu, co ví o čmelácích. Článek navíc používá řadu manipulativních technik, které tupý dezolát zná ze spousty analýz, které má prostudované.
 3. Zamyslí se, co přesně mu na článku nesedí.
 4. Znovu si proběhne článek s „dezinformací“, jestli ho třeba nepochopil špatně nebo nějak nezkomolil.
 5. Podívá se do dalšího mainstreamového zdroje, jestli tam píšou tu samou koninu. Často zjistí, že tam opravdu popisují to samé a dokonce používají i naprosto totožné věty a stejnou strukturu sdělení. Je tedy jasně vidět, že všichni opisují z jediného zdroje.
 6. Dezolát se ještě podívá do komentářů u článku, jak tam reagují čtenáři a jestli tam cenzorským sítem náhodou neproklouzl nějaký zajímavý názor nebo doplňující informace. Dezolát samozřejmě nikdy nezapomíná na to, že pokud komentářová sekce v mainstreamovém médiu ještě pořád je, tak je masivně cenzurovaná a manipulovaná a musí se brát s velikým odstupem.
 7. Tupý vidlák pokračuje a použije vyhledávač – ideálně jiný, než silně manipulativní Google Search. Hledá informace o čmelácích a jejich chování, druzích atd. Každou informaci vstřebává opatrně, protože kdokoli se může splést nebo dokonce lhát a manipulovat záměrně. Informace z Wikipedie bere s velkou rezervou, protože už zjistil, jak tahle kdysi parádní služba funguje dnes.
 8. Zjistí, že žádný „ruský čmelák“ (Bombus russácus) ani neexistuje. Nejblíže je snad čmelák severní (Bombus hyperboreus). Přečte si o něm tedy článek na Wikipedii a tam je opravdu napsána poznámka „čmeláku severnímu se někdy také říká fašistický ruSSácký čmelák“. Dezolát se podívá do historie editací wikipedické stránky a přesně podle očekávání zjistí, že tato věta přibyla před jednou hodinou. Zmáčkne tedy tlačítko Edit a vrátí předchozí verzi stránky s poznámkou, že k té citaci chybí zdroj. Už za půl minuty se na něj jak sršni vrhnou zuřiví hlídači Jediné Pravdy, ať aspoň na té Wikipedii nešíří ruSSáckou propagandu. Zruší mu jeho úpravu. Tak k té nově přidané větě aspoň přidá značku se žádostí o [?zdroj]. Za minutu opět naběhne komando opravářů, wikipedickou stránku pro jistotu uzamknou a jako odkaz na důvěryhodný zdroj dají link na ten dvě hodiny starý článek ze Seznam Zvratků, čímž se vše krásně zacyklí samo do sebe.
 9. Tupý nevzdělanec z vesnice tedy pokračuje k dalším zdrojům a projde několik svých ověřených, alternativních informačních zdrojů – blogy chytrých lidí, videa na Rumble / Odysee / YouTube (tam platí to samé co o Wikipedii) atd.
 10. Pokud má tento poloviční analfabet dostatečně velkou knihovnu, sáhnete do ní pro knihu o hmyzu a najde si heslo o čmelácích. Knihy vydané před rokem cca 2005 jsou obvykle spolehlivější a například čmeláci tam ještě pořád mají o trochu méně než 75 pohlaví.
 11. Projde i několik nezápadních médií – indické, arabské, ruské aj. Jako správný technický neználek k tomu používá online překladač jako třeba DeepL, předčítač Read Aloud a další online nástroje. V těch dalších zdrojích se snaží zjistit, co o nevyprovokovaném útoku agresivního čmeláka na děti píší ti, co jen neopisují z jednoho zdroje (tedy z Reuters / Bloomberg).
 12. Pro jistotu ještě použije vyhledávač obrázků a zjistí, že ta fotka z dětského hřiště ve skutečnosti není z roku 2023, ale z roku 2004. Také se ukáže, že je to foto z úplně jiné země a že se týkalo napadení dětí hybridem agresivních včel, které v roce 2000 kdesi unikly vládním „expertům“ z laborky a že tenhle nový mutant teď hubí původní včelstva a také napadá lidi…ale z nějakého důvodu se zrovna o tomhle v mainstremu skoro nikde nepíše.
 13. Po několika hodinách ověřování informací z mnoha RŮZNÝCH zdrojů si nakonec dezolát sedne a začne provádět nebezpečnou protistátní činnost – o informaci začne samostatně PŘEMÝŠLET.
 14. Případně ještě projede další informační kanály, jestli jeho závěrečná hypotéza o tom, co se SKUTEČNĚ STALO, dává smysl.
 15. Následně si na celou věc udělá vlastní názor, ALE pořád vzadu v hlavě drží myšlenku „můžu se pořád ještě plést, ty voe!“. Když se tedy objeví nové informace, bez hysterie si aktualizuje to, co si o události se čmelákem myslí.
 16. O tom, co zjistil, pak napíše krátký článek, aby celá ta informační odysea k něčemu byla i někomu dalšímu a nešlo jen o zbytečně propálený čas. Snaží se být co nejobjektivnější a dodá, že je to jen jeho zjištění a ať si čtenáři vše ověřují i vlastními silami.
 17. Výsledek – několik lidí mu za článek poděkuje a přidá několik doplňujících informací. Za několik hodin ale začnou chodit reakce i od lidí, kteří článek často ani pořádně nepřečetli a jen si na někom potřebují ulevit nebo si odškrtnout nějakou kolonku v zadání od své neziskovky. S těmito „lepšími lidmi“ přijdou samozřejmě nadávky, že je autor článku „ruSSácký šváb“ a „dezolát, co šíří dezinformace“. Spolehnout se samozřejmě můžete i na velmi oblíbené „něco si o tom přečti!!!!!“, a to často od lidí, pro které je masivním intelektuálním výkonem už i šmrdlání prstem po mobilu při projíždění instáče, ťikťoku nebo tinderu. Přijdou také výhrůžky zmrzačením a zprávy, že na autora kdosi podal trestní oznámení za šíření poplašené zprávy a podporu genocidia. Pokud stále ještě měl účet na Facebooku a dal tam na ten svůj článek odkaz, je mu účet na měsíc zablokován za „hate speech“. V práci ho dva kolegové přestanou zdravit – žádný jeho článek sice nečetli, ale jiný kolega jim o něm řekl, že je to fašista, homofob a rasista, kterého určitě platí přímo Putin. Při troše štěstí mu nakonec nějaký intelektuál v rámci boje proti dezinformacím narve do schránky psí (?) hovno.
 18. Dezolát si řekne, že příště už se na to fakt vysere a bude držet hubu jako ostatní. Má tohle zapotřebí?!
 19. Příště se na to ale zase nevysere, protože je prostě takový a nenávidí lhaní, manipulaci a lidskou debilitu. Celý proces se tedy zopakuje a „dezolát“ je čím dál tím více nasraný, až z toho začne být unavený a nakonec sám začne dělat chyby, protože emoce…
Skoro dva a půl tisíce let staré Platónovo “podobenství o jeskyni” je pořád nesmírně aktuální…

Jak odhalovat dezinformace jako „lepší člověk“

Nyní si ukážeme, jakým extrémně sofistikovaným postupem odhaluje dezinformace „lepší člověk“, který samozřejmě používá kritické myšlení (minimálně třikrát denně na záchodové míse), následuje vědu, věří odborníkům a má lepší auto než soused dezolát (samozřejmě na leasing, který jen tak tak splácí…ale to nikdo nemusí vědět, že je jen dalším dluhovým otrokem).

 1. „Lepší člověk“ si přečte titulek a prvních pár vět článku o čmelákovi. Klikne na ilustrační obrázky. Pak už se nudí a tak jde někam diskutovat s dezoláty a vysvětlovat jim, jak se nechávají manipulovat proruskými dezinformacemi.
 2. Protože byl ten článek v mainstreamovém médiu, je to automaticky pravda. A to i kdyby to naprosto vyvracelo něco, co tento kavárenský velmistr s kritickým myšlením Stephena Hawkinga četl nebo slyšel před hodinou. Dál už není třeba nic dalšího ověřovat, protože naplno věří expertům, kteří s velkými a velmi profesionálními médii spolupracují.
 3. Pokud se k němu později dostane z jakéhokoli jiného zdroje informace, která neodpovídá aktuální podobě „narativu“ v hlavních médiích, automaticky to zařadí do kategorie: „To je kremelská dezinformace!“. Dosáhne tím argumentačního „instant victory“ a může absolutně ignorovat jakékoli důkazy, které by jeho víru v oficiální experty mohly narušit. Tím mu zbyde spousta času a energie na to, aby se věnoval jiným věcem a není pořád tak nasraný a unavený, jako ti hloupí dezoláti. Může se tedy věnovat třeba instáči, pornhubu, tinderu, tiktoku, jútubku, gameskám, serjošům na Netflixu nebo podobným užitečným věcem. Případně se může věnovat i sportu a práci, pokud patří k té části lepších lidí, kteří jsou reálně pracovití a inteligentní – takových je totiž překvapivě hodně! A protože je nezatěžují nějaké zbytečné pochyby o systému, pro který makají, dokážou být velmi výkonnými pracanty.
Lepší lidé to mají jednodušší – s ničím si nemusí lámat hlavu, viník je vždy jasný.

Tak to bychom měli – takové malé, anekdotické a lehce přepálené shrnutí.

Žijeme v Matrixu. Nemyslím to doslovně jako v tom filmu (i když…) – jde o tu falešnou a velmi hustou mediální mlhu, která nás díky moderním technologiím čím dál tím více obklopuje. Mluvím o tisících způsobů, jak se nás ten Matrix snaží neustále rozptylovat, narušovat naši koncentraci, zavádět nás na falešné stopy a hlavně – štvát nás proti sobě navzájem.

Současný systém neprospívá skoro nikomu. Šíleně manipuluje s těmi často namachrovanými „lepšími lidmi“, kteří jsou ve skutečnosti možná těmi největšími obětmi, protože vůbec netuší, co se kolem nich děje a proč je zničehonic něco „nepochopitelně“ zválcuje. Ten zvrácený systém zbytečně vyčerpává a ohrožuje i „dezoláty“, kteří často propadají pocitům bezmoci, osamělosti a zbytečného smutku nebo zuřivosti (podle své nátury). Špatně jsou na tom nakonec skoro všechny uměle vytvářené tábory a konec toho systému bychom měli uvítat všichni. A ideálně ho dál jemně podemílat jako tichá voda a připravovat se, až konečně padne, abychom ten pád sobě i svým blízkým co nejvíce zmírnili a mohli začít znova.

Článek vyšel 12.5.2023 na blogu Nikoly Bornové

4.9 7 hlasy
Hodnocení článku
27 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Jak se mám postavit k informaci herce Tepfra, který praví, že generál Svoboda byl v roce 68 zbabělec. Tohle říci o našem národním hrdinovi je nejen dezinformace ale sprostota. Pan generál byl v té době již starý pán. Jeho hlavní starostí bylo aby se předešlo k jakému koliv násilnému střetu s okupanty. Jeho podíl na zklidnění… Číst vice »

unkas
unkas
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Topfer je na facku. Za urážku opravdového hrdiny prezidenta Svobody, a za blbost – protože o 1968,důvodech a souvislostech, vůbec nic nepochopil.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem unkas
mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Sice nevím kdo je to Tepfer, ale určitě vzdělaný chlapec, protože věděl, že proti zlotřilým Ukrajincům – Brežněvovi a Grečkovi, by nám milý krajané, co nás ještě pár let před tím chtěli vyhladit, určitě pomohli. A ten, co mu nedavno dal přes držku i drban v sandálech, tak ten si šel té noci lehnout.… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Generál Ludvík Svoboda, tehdejší prezident ČSSR, pohrozil v Moskvě okupantům (gang okolo Brežněva) že se zastřelí, pokud zpět do Prahy nepřiveze všechny unesené vládní a stranické představitele, včetně Kriegla, který odmítl podepsat tzv. Moskveské protokoly. Tomu říká tajtrdlík z “pražské kavárny” zbabělost. A co je podle Tepfra hrdinství? Neuctivě kopat do mrtvol národních hrdinů?

oldo
oldo
před 11 měsíci

Autorka žije v bludu,že mezi těmi skupinami je takový rozdíl.V diskusích na alternativě je jasně vidět,že se velká část chová a myslí totožně,Oni by ty “ukrouše”,jak je nazývají,nejraději upalovali také!Ve své nenávisti se chovají stejně a nejsou sto to pochopit.Ten autorčin popis postupu tzv.dezolátů je naivní hloupost,většina je prostě přesvědčena a hotovo.

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

To je velké nebezpečí. Jako většina Čechů, zfanatizovaných médií, v současné době nenávidí a pronásleduje Rusy, tak můžou v blízké budoucnosti začít pronásledovat i obyčejné Ukrajince, kteří nejsou nacionalisty a jen chtějí přežít těžkou dobu. Já už to sleduji dnes a to jsou Ukrajinci v naší zemi policií a justicí chráněni jako nevinné oběti zloducha Putina. Češi jsou… Číst vice »

maxim
maxim
před 11 měsíci

Autorka Nikola výstižně popisuje jeden z velkých paradoxů života – zákon negace “intelektuální nadstavby společnosti” reálným materiálnem života …. To platí i naopak, viz marxismus s jeho učením o základně a nadstavbě, kde je potřeba ještě hodně bádání, než dojde k  pochopení jak to vykládat nechápajícím, a hlavně bezchybně … No, a jak to je myšleno s tou… Číst vice »

Georg
Georg
před 11 měsíci

Ještě něco. Již na základní škole mě bavil předmět dějepis. Pořád jsem jsem si neuměl vysvětlit proč na př. v meziválečném Německu došlo k nástupu Hitlera a proč většina Němců, když se sama aktivně nepodílela na nástupu a vládě nacismu, tak minimálně spolupracovala nebo byla neutrální. Prostě jim režim nevadil. Později, až jsem začal pohlížet… Číst vice »

Georg
Georg
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Pokrač.: To je myslím podobné v Německu velká krize, podpora velkého kapitálu Hitlerovi, u nás zájmy nadnárodního kapitálu, svoboda, lidská práva zástěrka, po tak zv.sametové se ukázalo o co v podstatě šlo. Samozřejmě každé přirovnání bývájí sporná, ale ovládnutí a ovládání “myslí” lidí je pořád stejný princip a používají ho všechny režimy, ať jsou tak zv. demokratické… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Kdyby ti Němci nespolupracovali anebo nebyli aspoň pasivní, buď by je popravili anebo by šli do koncentráku. Většina komunistů a sociálních demokratů byla v koncentráku.

Praded
Praded
před 11 měsíci

Podívejte se na YouTube: Český list: Ukrajina 2023 – rok lží. Neumím sem dát odkaz, proto kdo to umíte šiřte toto video. Jsou ta i videa všech aktérů této Slovanské genocidy od roku 2008.

unkas
unkas
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Praded
Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem unkas
vera havrankova
vera havrankova
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  unkas

Díky!

cablik
cablik
před 11 měsíci

Fialové předpeklí: Úsporný balíček? Ne, jen cynický úšklebek. Vybrakovat z bezmocných poslední drobné. Pro Bidena a jeho kyjevské nácky. Chce Babiš vládnout s Fialou? Všechno je jinak. Odpor se musí změnit
https://protiproud.info/politika/7190-fialove-predpekli-usporny-balicek-ne-jen-cynicky-usklebek-vybrakovat-z-bezmocnych-posledni-drobne-pro-bidena-a-jeho-kyjevske-nacky-chce-babis-vladnout-s-fialou-vsechno-je-jinak-odpor-se-musi-zmenit.htm

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Pokud si to lidé nechají líbit, pokud zvolí za prezidenta kandidáta ODS, pokud přestávají chodit i na demonstrace…nedá se nic dělat, bude pořád jen hůře.

Georg
Georg
před 11 měsíci

Sám se za dezinformátora nepovažuji, slovo “dezinformace” je dle mě nepřesné i když dnes tak často používané, že zřejmě mnozí lidé již ani neví, co by jako dezinformace mělo všechno být, nebo je. Sám jsem byl zřejmě takto onálepkován, když mě před rokem zakázali na věčné časy, účast v diskuzi na Seznamu.… Číst vice »

Georg
Georg
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Pokrač.: Bohužel zůstává neodpovězená otázka, co bude dál a jestli se onen svět sám nezničí, kde hlavní vinu nesou šílenci včele korporací, států, politici. A co občanská společnost, lidé, chtějí žít v takovém světě, kdy začíná být slovo “válka” místo slova”mír” normálním slovem ?

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Drtivá většina naší společnosti chce žít ve společnosti, kde je slova “válka” normálním slovem, proč by si jinak zvolila za prezidenta kandidáta ODS a generála NATO (předtím komunistického rozvědčíka)?

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Je lepší říkat a psát “dezinformace” než lež. Zní to tak neotřele a skoro vědecky.

Vendol
Vendol
před 11 měsíci

Naše justice je nedůvěryhodná a totálně profláklá. Vzpomínáte na Fialu, jak tvrdil, že jsme ve válce ? Šíření poplašné zprávy jak vyšité. Justice nic. Anebo ta svině, která se bojí mít vlastní děti, Černochová. Veřejně jásala nad atentátem v Moskvě, při kterém zahynula jedna žena. Podpora terorismu jako vymalovaná. Justice opět ani nedutala.… Číst vice »

cablik
cablik
před 11 měsíci

Přesně tak to je náš největší problém ať si ráj pro bohaté strčí do  (_*_) Největší náš problém je že o tom ví málo lidí.snad si to hlavně na západě nenechají líbit.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Do hospůdky v naší vesnici začal k našemu stolu chodit pan farář. Onehdá nás pozval na své nedělní kázání. Šli jsme do jednoho. Bývalí komouši, nevěřící i věřící, co do kostela nechodi. Přátelé, z kazatelny na nás mluvil dezinformátor a dezolát! Ale i tak vládu pochvalil, když pravil, že tato vláda zatím ze všech předešlých nejvíc… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ano, tato vláda úžasně spojuje společnost. Ať si pan farář pustí TV, rádio, přečte na internetu (snad mu to nějaký vatikánský koncil nezakazuje) komentáře k jakémukoliv statistickému průzkumu, volbám atd. a od mluvících a čtecích hlav se dozví, že: koalici podporují lidé z Prahy a velkých měst, kdežto opozici venkované a lidé z měst do 20 000 obyvatel;… Číst vice »

oldo
oldo
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To mi připomělo jak je ta církev neschopná cokoli ovlivnit nebo změnit.Nejsem věřící,ale to neustálé peskování a nabádání k mravnosti v kostelech bylo k něčemu dobré.Lidi se alespoň báli,co tomu řeknou lidi a pan farář,nebo poslední soud.
Dnes je slušnost a morálka vysmívána.No a protože člověk je křehká nádoba,věří místo v boha v kdejakou kravinu,nějak jsme se někomu,něčemu nepovedli.

Praded
Praded
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Pane kutnohorsky, to je pro mě, jako věřícího, problém už od útlého mládí. Církev byla vždy nápomocna těm co parazitovaly na lidech a slibovala jím za to ráj v nebi. No a protože se od tamtuď, zatím nikdo nevrátil, je to jenom VĚŘ A VÍRA TVÁ TI POMŮŽE.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Lidi zlatí, ten pan farář měl na mysli, že vláda spojuje lidi proti sobě…!!!

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Farář pravěpodobně volí KDU-ČSL, takže musí milovat i tuto vládu. Navíc i premiér Fiala je hluboce věřící křesťan. Tahle vláda je svým způsobem náboženská. Takže ve vaší vesnici se neděje nic neobvyklého.