Jsou větší síly

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Nějak se nám to globální oteplení a sucho vylévá z břehů…

Poslední tři roky je i na jižní Moravě méně a méně sucha. Letos nějak zmizel i poslední problém – chybějící déšť v březnu a dubnu. Březen byl studený, takže příroda žádnou vodu nepotřebovala a navíc měla nahospodařeno z dostatečně mokré zimy. V dubnu napršelo přes sto milimetrů… před pár lety jsme byli rádi, když za březen a duben dohromady napršelo třicet a když v tom bylo alespoň deset milimetrů v jednom kompaktním dešti, tak jsme jásali.

Loni ještě pršelo relativně málo, ale brzké jarní třicítky nebyly, takže sice chvíli sucho bylo, ale rostlinky si s tím bez problémů poradily. Úroda nebyla rekordní, ale byla slušně nadprůměrná. Letos je jaro jak v osmdesátých letech. Doma topíme ještě teď. Vody je tolik, že většině zemědělců přestalo vadit, že jim pod ornicí ti zlí komunisti udělali meliorace. Kdyby je neudělali, tak to nebyly pole, ale bažiny. Dneska má u nás pršet zase. Všechny ty portály o suchu se mohou rozpustit, protože se musejí hodně snažit, aby z toho mokra nějak udělali pouštní katastrofu.

Zdá se, že si příroda nepřečetla ty příručky o grýndýlu. A už vůbec si nepřečetla kecy „českých vědců,“ že se naše republika otepluje dvakrát rychleji než jiné části světa.

Nějak nepochybuju, že světoví klimatologové přijdou s dalšími alarmujícími zprávami o horku, proti kterému je třeba bojovat, ale nějak to přestává mít šťávu. Stále více je vidět, že teplo je jen tam, kde je betonová džungle. Kde člověk nedrancuje a neničí přírodu, tam si příroda se všemi změnami celkem bez problémů poradí. Ale pusťte k něčemu libtardy…. výsledek se brzy dostaví. Zničí nač sáhnou.

Číňani si jedou svojí dedolarizaci, Rusové válčí, i když už dávno měli mít rozvrácené hospodářství a Putin měl být třikrát mrtvý. Saúdové se přestávají kamarádit s Američany a dělají první kroky ke smíření s Íránem (i Izraelem). Fiala jede za Tokajevem do Kazachstánu, aby se dohodl s lepším diktátorem, než je Putin a Tokajev sedí o týden později v Moskvě na přehlídce vedle gosudara a tváří se vlastně hrozně spokojeně. A teď, když je nejvíc zapotřebí urychlit grýdnýl, aby planeta neshořela a je nutné omezit auta, zastavit jaderky, zavést emisní povolenky, tak příroda začne kropit a pouští zimu. I životní prostředí se k libtardům obrací zády.

Vy, co jste v sobě našli dost masochismu, abyste se podívali na slavnou vládní tiskovku o konsolidačním balíčku, vy jste to prostě museli vidět. Stejně jako člověk neoblbne přírodu a fyziku, stejně neoblbne ani ekonomické zákonitosti. Můžete peníze přerozdělovat jak chcete, ale když mizí do černé díry, tak vše můžete jen zhoršit.

Reforma hospodářství znamená, že uvolníte více zdrojů na to, aby vytvářely další zdroje. Další zdroje vytvářejí další zdroje, až jednoho dne zjistíte, že ty obrovské státní dluhy jsou vlastně jen pakatel, který snadno zaplatíte. Naše vláda udělala opak. Přivlastnila si další zdroje, aby je použila pro své nevýdělečné kamarády a aby se rozstřílely na Ukrajině. Nemusím být vystudovaný ekonom, abych věděl, že výsledkem bude nikoliv více vybraných peněz, ale méně. Jestliže lidi nestavějí a podnikatelé nedělají lepší továrny, jestliže se neotevírají doly, nedělají elektrárny, jestliže dividendy tečou do ciziny a ještě se mají platit emisní povolenky a kupovat drahá auta, tak může vláda dělat třeba sto balíčků, ale prostě jen přerozděluje stále se zmenšující koláč.

Fiala teď vykřikuje, že se protesty nenechá zastrašit (všímáte si, že se jim stále hůř dokazuje, že protesty jsou proruské? Naopak, stále častěji musejí i v České televizi říkat, že přichází bída), ale to, co se děje, ho prostě přesahuje. Ať už studené jaro nebo ekonomické zákony, ale i čínský vliv podložený továrnami, obrovskými rezervami a nově i ruskými surovinami. Fiala prostě nechápe, že protesty nejsou příčinou, ale důsledkem. Desetkrát může vypadat neohroženě a tvrdit, že ho nějaký Rajchl nezajímá. Petr Pavel může stokrát tvrdit, že na dezoláty není třeba brát ohled. Ano, mohou to takhle říkat…

Ale oni ve skutečnosti především neberou ohled na přírodní zákony, neberou ohled na geopolitiku a neberou ohled na hospodářské zákonitosti. Dezoláti jsou důsledkem, nikoliv příčinou. Ani Mao Ce Tung svůj velký skok jaksi nezvládl a to byl nějaký diktátor. Existují prostě větší síly než je Fiala, než je celá EU a než je celý Západ a G7. Existují větší vlivy, větší procesy. Západ si prostě myslel, že poručí větru dešti a že silná slova přetlačí silné továrny. Pýcha… jeden ze smrtelných hříchů. Oni i v tom středověku věděli, co spolehlivě ničilo celá království, ba i jednotnou katolickou církev. Nic na tom nezmění ani henta smlouva o vojenské spolupráci… byť bychom to neměli nechat jen tak.

Zbytek se prostě stane sám a stane se, i kdyby by na nás poslali těžkooděnce a nechali do nás střílet americkými kluky. Fiala a spol. si myslí, že bojují proti nám, ale ve skutečnosti stojí proti silám, které je smetou úplně hravě. My jim vlastně děláme onoho otroka, co při triumfu šeptal vojevůdci do ucha: „memento mori.“ Ano, mohou to ještě zastavit. Stačí se přestat prát s geopolitikou a začít hrát s přírodou podle zákonů, které se nedělají v parlamentu, ale fungují samy, protože to tak Pánbůh určil. Pokud to nepochopí, tak mohou dělat svoje KRITy, mohou předělávat učebnice dějepisu, Pánek může školit žáčky i učitele o pravém dobru, ale na věci se nic nezmění.

Možná tomu trochu dopomůžeme. Ale v podstatě bude i stačit, když zrovna budeme stát vedle a dívat se, jak to vypadá, když úřadují větší síly.

V podstatě vidíme jednoduchou věc… oni mocinky chtějí bojovat za henty evropské hodnoty… ale vůbec to neumějí. Třicet let práce všech těch Sorosů se spotřebovalo na nastolení pravé víry, ale nezbyl žádný prostor pro nastolení schopností. Toť Blyštivý Péťa v celé své kráse.

***

Autor: Danile Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

5 5 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Ono se tak trochu zapomíná na sport, do kterého se navrtala politika a setkávání mladých lidí celého světa (OH, MS…) je narušeno a stává se nezáživným. Např. po mnoha letech se nescházíme v hospodě na MS v hokeji. Už není narváno na hru našeho týmu. Úroveň soutěží klesá. Za chvíli nebudou sponzoři, diváci.. Snad ten fotbal… Číst vice »

Pavel 1964
Pavel 1964
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Tak tu ztrátu koukání na kopačky a hokejky v bedně bych za takovou pohromu nepovažoval.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Správně pane Vidláku realitě neutečou a ideologický fanatismus je zničí tak jedině může dopadnout zelený blábol a další jejich hlouposti.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Ale no tak, pane Sterziku! Copak Vy nevíte, že naši chlapci a děvčata od novin na písknutí ze čtvrtka na pátek začnou o oteplování psát opačně. Jste už dost starý, tak jste určitě zažil jak nám před pár lety psali o globálním ochlazování, nebo ta psina s ozonovými dírami. Ty záhadně zmizely jen co… Číst vice »