Máme pro vás něco důležitého

Dnes před polednem seznámil premiér Fiala českou veřejnost s “reformou”, kterou Pětikoalice prý již dlouho připravovala. S volebními sliby jednotlivých stran koalice sice nemá téměř nic společného, ale na to jsme si už u většiny českých politických stran zvykli. Ráno na Vidlákových kydech vyšel pěkný text, kterým se autor pokusil pomoci premiérovi v jeho nepopulární práci. Fiala dnes opět prokázal, že intelektuálně ani lidsky nemá na Vidláka. Přejeme příjemné čtení Vidlákových kydů, které považujeme za mimořádně inspirativní.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Na snímku Blištivý Péťa v prostřeedí, které miluje – v obětí světel a kamer přitakavajícího mainstreamu

Dnes v poledne nám Fiala s celou svojí skvadrou hodlá představit svoje „reformy,“ které konečně začnou plnit henty předvolební sliby o nižších daních a skoncování s babišovou drahotou. Reformy, které (podle Fialy) vznikaly podle předem určeného harmonogramu… Já si vlastně ani netroufám odhadovat, co nám hodlají představit, ale dovedu si představit, že to bude poslední rána pro tuhle zemi. Že by nejhorší a nejneschopnější vláda v dějinách z ničeho nic představila něco rozumného, to se vymyká mé fantazii.

Pak jsem si ale řekl, že nás přece čeká to samé… až jednou tahle vláda národní katastrofy odejde na smetiště dějin (případně tam bude vynesena v zubech) tak bude situace nejspíš ještě o dost horší, než je teď. Nová vláda pak také bude muset předstoupit před národ a říct mu něco důležitého. Bude stát před snědeným krámem, ze všech skříní budou vypadávat kostlivci v podobě ještě většího nedostatku léků, ještě větší dluhové sekery, ještě delších lhůt na vyřízení důchodů…

A najednou mi Fialenka bylo vlastně líto. On vlastně nemá šanci. Novináři ho možná budou za zítřejší projev adorovat, ale jinak zřejmě nikdo. Dopadne jak Lipánek v Broumově… tam na debatu s kinderministrem zahraničí přišlo asi deset lidí a ještě mu dali za jeho přednášku příšernou držkovou. Zkusil jsem se do našeho premiéra vcítit…. co bych já dělal na Fialově místě? Co bych já řekl národu v takové situaci? Nebudeme chodit kolem horké kaše, napsal jsem Fialovi takový malý projev a tímto mu ho dávám k dispozici:

Vážení občané

Stojím tu před vámi, protože chci napravit, co jsem svojí bezmyšlenkovitou politikou způsobil. Jsem si vědom, že jsme ta nejhorší vláda, kterou tato země kdy nosila, ale naštěstí jsem objevil dezinformační média a ta mi otevřela oči. Už si nemyslím, že by Evropská unie a její grýdnýl byly bez jakékoliv alternativy a zjistil jsem, že v lidové tvořivosti se skrývá i hluboká moudrost. Chci nyní napravit, co jsme v uplynulém čase zkazili a vyhlašuji dneškem úplně novou politiku.

Bohužel nemáme prachy. Něco jsme utratili za ukrajinské uprchlíky na našem území, ale to byla jen troška. Mnohem víc jsme utratili za vojenskou podporu Ukrajiny a úplně nejvíc peněz padlo, abychom zaplatili ČEZu za zastropovanou cenu elektřiny a plynu. Zároveň naši ministři pilně odkláněli veřejné peníze do soukromých kapes…. ne, to nebyla korupce, dneska se to dělá legálně přes různé digitalizace a záchrany České pošty, které k ničemu nejsou, ale někdo na tom ohromně vydělá. Díky tomu jsme zadlužení jako nikdy.

A tak jsme museli ořezat rozpočet. Bude to bolet a dopadne to na všechny. Rozhodli jsme se, že stát přestane platit všem neziskovkám, co se nestarají o nemohoucí. Tak jako to udělal Josef II, když zrušil všechny mnišské řády, co nepomáhaly nemocným. Dnešního dne stát přestává platit Manipulátory, Demagogy, přestává platit gender i všechny výzkumy míru a politiky. Všechny ostatní neziskové projekty na zmírnění chudoby budou podrobeny přezkoumání a pokud nepřinesly prokazatelné zlepšení, budou rovněž zrušeny. Automaticky bude zrušeno financování všech projektů, které nemají definované měřitelné cíle. Nevidím důvod platit někomu za boj proti ghetům, když gheta rostou. Aktivisti se holt budou muset živit něčím jiným než udáváním spoluobčanů.

Nemáme na sociální dávky. Budeme rádi, když udržíme výplatu důchodů a invalidních důchodů. Proto se teď všichni nefachčenkové budou muset živit sami. Nedá se nic dělat. Ale aby se každý sám živit mohl, s okamžitou platností uvolňujeme předpisy pro to nejmenší podnikání. Na stránkách každého ministerstva se teď právě zveřejňují podmínky. Zjednodušeně řečeno… pečte, šijte, zavařujte, lepte, svařujte, kompletujte a inzerujte to k prodeji na fejsbůku. Pokud to budete dělat ve vaší domácnosti, státní orgány vás nechají na pokoji. Všichni, kdo ztratili pracovní místo, jsou do konce roku osvobozeni od všech daní a poplatků (ale taky jim stát nic nedá), než usměrníme všechny ty veteriny, hygieny a celníky, aby podnikání podporovali a ne dusili.

Víme, že je Česká republika nejlevicovější stát na světě. Na třicetikorunovém poplatku vyhrála ČSSD krajské volby i v tom nejpravicovějším středočeském kraji. Proto bude zdravotní systém nadále pro chudé i bohaté. Všichni budou platit zdravotní pojištění a všichni budou mít nárok na péči. Dosavadní chyba byla v tom, že jste se měli tržně chovat vy, pojišťovny byly v mínusu a vydělávaly na tom farmaceutické firmy a různí vykukové. My to otočíme. Tržně se teď budou chovat oni. I tady totiž uvolníme předpisy a když to Fajzrové a Zentivy nepochopí, pustíme sem indické léky. A pokud to nepochopí pojišťovny, zavedeme jednu státní.

Mimochodem… Leopardík Válek právě spadl na schodech a poslali jsme ho na velmi dlouhodobé léčení zlomeniny pomocí sluníčka. Do úřadu už se nevrátí.

Stejně tak bude vzdělání nadále pro všechny. I to vysokoškolské. Ale protože není možné, aby každý druhý byl filozof a sociolog, seškrtáme (především humanitní) vysoké školy. Omezíme množství studentů, kterým stát studium zaplatí a bude ho platit těm nejlepším a ne každému lemplovi, který myslí, že se čtyřkami na maturitním vysvědčení bude mít titul gender inženýra. To skončilo. Přijímací zkoušky na vysokou školu budou náročné, dostanou se tam ti nejlepší a těm to stát zaplatí. Ostatní ať si gender studují na soukromé škole, ale za svoje. Na světové žebříčky o počtu vysokošláků ode dneška kašleme a budeme kvalitu škol měřit podle vědomostních soutěží a ne podle toho, kolik lidí u nás udělalo diplomku na téma toxické maskulinity v kreslených filmech. Jo… a pokud někdo vystuduje za státní peníze, bude pracovat a platit daně tady u nás. Pokud se rozhodne kývnout na lukrativní místo v cizině, náklady na vzdělání bude pěkně splácet, protože vystudoval za peníze nás všech.

Ministerstvo školství ode dneška šetří náklady tím, že přestává platit všechny EDUINy a hledá cestu, jak z Kartouze všechny peníze dostat zpátky. Langšádlovou jsme i s celým jejím minsterstvem pro vědu a výzkum přesunuli do suterénu na Křivoklátě.

Naše armáda si nekoupí nadzvukové stíhačky, ale koupí si ty hračky, které na Ukrajině docela účinně brání ruským letadlům lítat nad ukrajinským územím. Funguje to i na vrtulníky a větší drony. Stejně tak nebude kupovat tanky, ale koupí ty blbinky, kterými pěšák zničí i moderní tank. Chceme, aby nám sem nikdo nelezl a ode dneška také sami nebudeme nikam lézt. Právě dáváme do ústavy, že bota českého vojáka nepřekročí české hranice. Strnad u nás umí pořád vyrábět dělostřeleckou munici, takže si pořídíme děla podle této munice. Mělo by to být o sto miliard levnější, než co vymyslela Černochová. Ta mimochodem spadla ze schodů spolu s Vlastíkem a jedou na trvalé léčení spolu. Dali jsme jim do batohu hentu počítačovou hru…

Doba je fakt blbá, ale abyste chtěli bránit tuto zemi, musíte mít co bránit. Takže daň z nemovitosti se zvedat nebude. Vlastní bydlení je český sen a tak to zůstane.

Nabízíme každému mladému muži (i ženě), který má ukončenou střední školu, letní armádní kemp. Zcela dobrovolně. Dostane tam trochu do těla, naučí se pár užitečných věcí a pokud projde testy, dostane zbrojní průkaz na flintu. Pokud se zapíše do domobrany, vyfasuje flintu od státu, aby mohl bránit svou rodinu nejen před cizími vojsky, ale i před zvůlí vrchnosti. Řehku jsme poslali do Švýcarska, aby mu tam vysvětlili, jak mají zorganizovanou armádu.

Právě jsme vykoupili minoritní akcionáře ČEZu a nastavujeme cenu elektřiny na korunu za kWh. To dost srazí inflaci i bez drastických úrokových sazeb ČNB. Tím pádem nemusíme valorizovat důchody a nemusíme valorizovat vyrovnání církvím. Odcházíme ze systému emisních povolenek. To také zlevní nejen proud, ale i pohřby v krematoriích. Přestaneme vás buzerovat za to, čím topíte, víme že teď je to těžké, ale začneme dělat na tom, abyste topení plynem či elektřinou bylo levnější než topit uhlím. Nejvyšší prioritou jsou nové jaderné elektrárny a ať si Němci trhnou nohou. Kdo chce obnovitelné zdroje, ať s nimi konkuruje jádru na zcela tržní bázi. Jsou místa, kde to smysl má.

Je to pár let, co automobilky dělaly velmi úsporné, ale zároveň výkonné motory. Emise z dopravy nebudeme řešit počítáním CO2, ale prostě spotřebou paliva. Čím menší spotřeba, tím víc ekologie. Obejdeme se bez emisních norem, které mají 7000 stránek.

Zavádíme nový zákon na ochranu venkova, kterým zachraňujeme kulturní dědictví, které je všude především o jídle a chlastu. Vesnické zabíjačky, vesnické košty a domácí potraviny prostě budou povolené a veterináři to nebudou zakazovat, ale starat se, aby vše bylo očkované a zdravé. Už to tak kdysi bylo, takže se k tomu vrátíme.

Nemůžeme se tak rychle vyvázat z mezinárodních obchodních smluv. Většinou bychom to víc schytali, než na tom vydělali. Ale začneme dělat to samé, co nám dělají sousedi. Jestli kladou našim podnikatelům do cesty netarifní překážky, budeme my dělat to samé jejich podnikatelům. A jestli nám obchodní řetězce budou vyhrožovat odchodem, tak jim zamáváme na cestu. Naši producenti si uvolněná místa rádi převezmou… Tohle teď výborně zafungovalo v Rusku…

Naše zahraniční politika se odteď zaměřuje na dobré vztahy se všemi. Pošramocená pověst naší země se bude také napravovat velmi dlouho, tak nám prosím dejte čas. Ale mělo by to jít, Lipavský není k nalezení a Lufthonzu Farského jsme poslali do USA na doživotní stáž. Zároveň jsme zrušili ministerstvo pro evropské záležitosti, protože jsme nepřišli na to, k čemu bylo.

Když už jsme u těch ministerstev… slučujeme ministerstvo dopravy s ministerstvem průmyslu. Havlíček ukázal, že to jde. Dále slučujeme ministerstvo obrany s ministerstvem vnitra. Vítek Rakušan jel na obhlídku nového vězeňského křídla na Mírově a nějak se tam zasekly dveře. Když už ta ministerstva slučujeme, tak je taky rozhodíme víc po republice a to ve znevýhodněných regionech. Jednak aby si páni náměstkové začali přát lepší silnice na cestu z Prahy do práce a jednak aby si lobbysti při svém uplácení úředníků ujezdili prdel.

Bohužel jsme neukecali zrušení senátu, ale zkusíme během příštích let alespoň snížit počet senátorů na čtrnáct, to by mohlo stačit a mohla by stačit polovina poslanců… Ústavní soud je sice zabetonovaný na dlouho, ale třeba se to podaří.

Přeju vám všem hodně štěstí, čeká nás tvrdá doba plná dřiny a odříkání, ale s tímhle programem by se to mohlo dát zvládnout, ne?

Váš Blyštivý Péťa

*

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

4 4 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

Fiala, tento velice nechytrý člověk, je premiér vlády smrti ! Je nejvyšší čas, aby se u nás probudil pud sebezáchovy !

cablik
cablik
před 11 měsíci

Bohužel ti co podporu nemají si dělají co chtějí a dřou obyčejné lidi z kůže snad to příště dopadne pro nás dobře jestli ne tak to bude v (__!__)

Praded
Praded
před 11 měsíci

No hezký, hezký, jenom prd platný. Protože tržní ekonomika fungovala, pokud bylo koho pořádně odírat. Vznik nad národních korporací tento systém zlikvidoval. Sami vnímáte, že pokud by měl každý o každém všechno vědět, tak je to pro většinu nepřijatelné. Je v tom skrytý vrozený parazitizmus. Čistému vše čisté a špinavci vše špinavé.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Nahoře sedí parta volů, co nám štěstí bere, všechno nám zakazujou a mě už to s.re, milá vládo, táhni celá do rpdele! Refrén písně mladé dívčiny co zpívá na internetu. Sprostá slova jsem jí odpustil. Neměla by zapadnout. Nám v hospůdce ji pouští hospodský, když dlouho probírané politiku. Refrén už známe všichni… Číst vice »