MUSÍME SI POMÁHAT

Lenka Procházková
Lenka Procházková

Společenství PRAK (proti restrikcím a kriminalizaci svobodného projevu) založilo u Fio banky transparentní účet pro Mgr. Martinu Bednářovou, paní učitelku vyhozenou z práce a obžalovanou za to, že se svými žáky sdílela odlišný pohled na konflikt na Ukrajině.

Paní učitelka je už více než rok nezaměstnaná a po mnoha neúspěšných pokusech o nové pracovní uplatnění zřejmě i nezaměstnatelná. Proto prosíme čtenáře Nové republiky, aby podle svých možností přispěli na její živobytí a placení právních zástupců.

I malé finanční obnosy jsou důležité, neboť jí pomohou důstojně čelit trestnímu stíhání. Předem srdečně děkujeme  všem dárcům, kteří si uvědomují, že jde o precedentní kauzu, která má zastrašit české učitele.

Číslo bankovního účtu: 2502567372/2010

Informace o kauze paní učitelky naleznete na stránkách Společenství PRAK.

5 5 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Ja se divim, že někdo ma chuť učit a vzdělávat podle pravdy. Paní by měla udelat pa pa a zmizet z Čech. Zde je evidentní nastup idiotů již nekolik let. Zacalo to inkluzi a bude hůř.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

A kampak by tak mohla zmizet? To prosím rozveďte, ať máme inspiraci.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Oni, udávat a trestat. My, pomáhat a bránit.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Jo, peníze to dají samozřejmě do pořádku. To je vždy na prvním místě! Potichu ji něco vybereme a naše svědomí se vůči ní očistí. Tady je potřeba pořádně zařvat, jsou i jiné prostředky na jeji

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

pomoc. Tohle nesmí jen tak projít. Bohužel já už jsem na ten řev starý ale hlavně vzdělání lidé by měli vědět jak za ní bojovat. P.S. Samozřejmě, že přispěju…

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Peníze to nedají do pořádku, ale jsou jaksi předpokladem přežití a reálného uchování občanských práv, což je zase předpokladem k dávání věcí do pořádku. Ono se těžko dává cokoli do pořádku bez možnosti uhradit aspoň životní náklady. “Řvaní” může mít pozitivní efekt, ale chvíli to trvá. Neřeší akutní nutnost z něčeho žít a bydlet.