Proč je Bachmut nejdůležitějším městem na světě?

Největší show na světě je nyní cirkusem dvojího obchodu a lstí, které se uplatňují v geopolitice. Na Západě takzvaní experti ohlašují protiofenzívu Ukrajiny, jako by šlo o nadcházející sportovní soutěž. Naopak v ukrajinských zákopech se vůdce Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin zasazuje o protiofenzívu, kterou plánuje Rusko. Tucker Carlson z Fox News je vyhozen za to, že světu sdělil, jak americká média skutečně fungují, a ukrajinští nacisté vraždí osoby z ruských médií skutečnými bombami.

Nikdo v Americe nemůže číst, slyšet nebo sledovat ruské zpravodajské kanály a jediné, čeho jsou Rusové svědky, je nenávist a mizerné sportovní chování západních médií/analýz. Mezitím NATO zatroubí na poldice a probudí každého vojáka v Evropě. Bez legrace, na největším řeckém ostrově, Krétě, se drasticky zvyšuje vojenská přítomnost. Jako by Řekové každou chvíli očekávali ruské válečné lodě na moři. Šílenství. Už bychom si na to měli zvyknout, ale cenzura a propaganda se jen zhoršují, i když věříme, že už je to tak špatné, že už to ani nejde.

Časopis Foreign Policy mě denně spamuje, nejnovější titulek e-mailu zní „Jste zváni: Zveme vás na jarní protiofenzívu Ukrajiny“. Napůl očekávám, že se Rocky Balboa a Ivan Drago utkají uprostřed ruin Bachmutu, místo toho, co se děje. Není zřejmé, co Rusové s tímhle nikam nevedoucím městem chtějí? Ti otravní Rusové si vzali příklad z washingtonské příručky BS, aby v zóně bez civilistů uvěznili další bojovníky. Dovolte mi to vysvětlit.

Zahraniční politika vysílá některé zásoby posilování misdirect prostřednictvím „expertní“ rady Rand Corporation Dara Massicot a FPs Ravi Agrawal. Massicotová, expertka na ruskou vojenskou strategii v americkém ministerstvu obrany, se nyní svíjí u klávesnice a diskutuje o věcech, jako je předjaderná fáze konfliktů. Stejně jako na všech pozicích v Randu je jejím úkolem zajistit, aby americký vojensko-průmyslový komplex a jeho investoři vydělávali hromady peněz.

Ještě předtím, než Bidenova administrativa slíbila Zelenskému raketové systémy Patriot, napsala Massicot v lednu 2022 pro Defense One článek „Ukrajina potřebuje pomoc, aby přežila nálety, ne jen zabíjení tanků“. O několik měsíců později byly systémy protiraketové obrany připravovány k odeslání na Ukrajinu. Tento úctyhodný systém raket země-vzduch (SAM) vyrábějí američtí obranní dodavatelé Raytheon, Lockheed Martin a Boeing. Čtenář by si měl všimnout, že akcie společnosti Raytheon stouply v období těsně před oznámením o dodávkách Patriotů na Ukrajinu a po zveřejnění těchto zpráv koncem prosince 2022 o 20 dolarů na akcii. Akcie společnosti Lockheed Martin si ve stejném období připsaly téměř 100 dolarů na akcii a akcie společnosti Boeing získaly přibližně 70 dolarů na akcii.

Peníze, které se vydělávají na všech stranách kvůli válce Západu proti Rusku, jsou jedinou faktickou pravdou, které mohou občané jakéhokoli národa věřit. Vše ostatní je známé jako „vyrobený souhlas“ pro to, co podle mnohých odborníků bude střeleckou fází třetí světové války. Vladimir Putin však samozřejmě již řekl, že USA a jejich spojenci zapojili Rusko do skutečné války. Zdá se, že všichni čekají jen na tu část, kdy poletí jaderné rakety. Ale ještě předtím Putin a jeho kolegové rozehrávají vzrušující hru.

Ruské síly rozmístěné na třech stranách Ukrajiny jsou dostatečné k tomu, aby rozdrtily všechny zbytky Zelenského válečných schopností. Ukrajina již ztratila 300 až 500 tisíc vojáků a asi 40 tisíc civilních obětí. Kdyby Rusko tvrději zasáhlo, zahynul by pravděpodobně milion civilistů a z ukrajinských měst by se staly trosky. Tucker Carlson, uctívaný plukovník Douglass Macgregor a tucet dalších hlasatelů pravdy mohou stále vyjadřovat své názory a ve zprávách mnohokrát poukázali na Putinovu „měkkou invazi“. Západní mainstreamová média však stále mohou vyrábět směšné věci.

Vezměte si význam malého města Bachmut. Kromě toho, že je klíčovým dopravním uzlem, nemá město žádný strategický význam. Západní média to zdůrazňují, aby si rýpla do ruské vojenské strategie, ale analytici těchto médií nejsou příliš chytří. To, co dělá Bachmut tak důležitým a zajímavým z pohledu nové války, jsou desítky tisíc vojáků, které tam prezident Zelenskyj a jeho poradci ve Washingtonu promrhali. Wagner a Rusové je tam nalákali a plán prezidenta Putina na demilitarizaci Ukrajiny s co nejmenšími civilními ztrátami se plní. Rusové vyhodili do povětří relativně nevýznamné město uprostřed ničeho, a to s minimálními vedlejšími civilními ztrátami. Většina ze 40 000 civilistů zabitých v tomto konfliktu byla zabita v místech jako Mariupol, kde je ukrajinští nacisté použili jako lidské štíty.

Jevgenij Prigožin křičí ze střech východní Ukrajiny „žádnou munici“. Americká, britská a unijní média šílí ze zpráv o tom, jak se „Putinův kuchař“ naváží do ruského ministra obrany Sergeje Kužegetoviče Šojgua, že zklamal agenty Wagnerovy. Dnes ráno se mezi výkřiky objevila i tvrzení o dezerci ruských vojáků.

Rusové nechtějí být předvojem chabé protiofenzívy zaměřené na Cherson nebo Krym a raději by, kdyby Zelenskij plýtval další ukrajinskou krví uprostřed ničeho. Prigožin si o hrot protiofenzívy namířené na jeho síly přímo říká. Pokud plán vyjde, Zelenskij bude do měsíce vyhoštěn do Miami a ruské síly se mohou valit na Kyjev a obsadit celý východní břeh Dněpru. Američané budou prosit o rozdělení Ukrajiny a studená válka 2 bude v plném proudu.

Joe Biden odvede svou práci. Stejně tak odborníci z Randu. Američtí investoři do komodit od raket přes pšenici až po ropu a zemní plyn budou nadále shrabovat stovky miliard a poraženými budou obyvatelé všech zemí světa. A co hůř, pokud občané Spojených států podlehnou kompletnímu převzetí médií a hlubokému státu ovládajícímu jejich životy, nebude pro lidi stojící za politiky nic mimo hru. A tady je ta hra. A nyní zhodnoťte, jak důležitý je Bachmut.

*

Phil Butler je politický analytik, politolog a odborník na východní Evropu, autor nedávného bestselleru „Putinovi pretoriáni“ a dalších knih. Píše výhradně pro internetový časopis „New Eastern Outlook“.

***

Autor: Phil Butler, zdroj: NEO – Here’s Why Bakhmut Is the Most Important Town on Earth vyšel 12.5.2023 na neo.org. Překlad v ceně 385 Kč Zvědavec.

 

4.5 6 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 rokem

Prigožinova past na NATO a UA vyšla do puntíku v Bachmutu. Nalákali je k centru bez civilistů. Pak spustili mlýnek na maso, UA je v pasti a dále sebe samu oslabuje o počty padlých vojáků. I takto vypadá válečná lest.

cablik
cablik
před 1 rokem

Děkuji všem za informace z fronty.