Skandální rozhodnutí soudu ohledně aktivisty Ladislava Vrabela

Včera 28.4.2023 proběhl u Obvodního soudu pro Prahu 1 soud s aktivistou L. Vrabelem, známým organizováním masových protivládních mítinků na Václavském náměstí.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Otázka ke snímku nahoře: Budeme je vítat jako nové okupanty?

L. Vrabel před řadou měsíců sdělil veřejnosti své obavy o to, že stíhačky F-35, které chce česká vláda zakoupit, mohou být vyzbrojeny raketami s jadernými hlavicemi. A v tom případě pak jsou útočnou zbraní proti Rusku.

Státní žalobkyně vidí celou věc jednoznačně. Že prý L. Vrabel chtěl vyvolat ve veřejnosti znepokojení z možného válečného konfliktu mezi Českem a Ruskem. Je to v zásadě srandovní zdůvodnění, protože představitelé vlády, počínaje jejím předsedou, přes ministryni obrany, ministra zahraničí a ministra vnitra straší občany Ruskem a konfliktem s ním neustále. Ale nevšiml jsem si, že by často nepravdivé informace, které tito užívají, orgány činné v trestním řízení nějak znepokojovaly. Nebo že by snad někdo z těchto orgánů navrhl stíhání členů vlády. Kromě toho svoboda slova je institutem, který by měl být nadřazen nějakému trapnému zastrašujícímu paragrafu z trestního zákoníku.

Soudce ve svém zdůvodnění rozsudku – L. Vrabel dostal čtyřměsíční podmíněný trest – sdělil, že si prý v demokracii každý nemůže říkat, co chce. Samozřejmě toto divadlo je účelových divadélkem na objednávku, které má zastrašit a kompromitovat L. Vrabela na veřejnosti. Podle slov samotného L. Vrabela, vyjádření, která mu vložila do úst žalobkyně a po ní soudce a za něž byl také odsouzen, takto nikdy neřekl.

Upřímně, už se těším na 6. května, kdy se zúčastním, jak doufám masové, demonstrace na Václavském náměstí, jejímž jedním ze svolavatelů je právě L. Vrabel. A řeknu si svoje ke svobodě slova v Česku, ale také třeba ke smlouvě, kterou uzavřela česká vláda s Američany a která umožňuje vysílání amerických vojáků na území České republiky. Je to jen první stupínek k tomu, aby v případě nějaké fiktivní krize vládní koalice, vláda prohlasovala umístění americké základny na našem území. Prostě zadními vraty (ne vrátky) by se sem Američané dostali.

Považuji za svůj velmi povedený politický čin, že se mi v tom podařilo zabránit v letech 2007 – 2009, když jsem byl předsedou tehdy největší opoziční strany, sociální demokracie.

Přes dvacet let tu byli sovětští vojáci. Odešli a já jsem tomu rád, neměli tu co dělat. A stejně tak tu nemají co dělat američtí vojáci.

Strašení vlády potenciální válkou s Ruskem je kontinuální a tak je vlastně otázkou, kdo by měl být souzen u Obvodního soudu pro Prahu 1 – zda L. Vrabel anebo česká vláda jako celek.

*

Autor: Jiří Paroubek – bývalý předseda vlády ČR a bývalý předseda ČSSD, zdroj: Vaše věc

Demonstrace 6. 5. 2023 na Václavském náměstí v Praze. Přijďte!

 

5 7 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

L. Vrabel to řekl velice dobře. Určitě není jediný, kdo to takhle vidí a určitě bylo mnoho těch, kterým to bylo nutné sdělit. Díky za to !!!

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Do pololetí bude i onen Urválek naprosto obyčejným, všedním, tuctovým soudcem.

maxim
maxim
před 11 měsíci

Je to blázinec to místo kde žijeme, a tak se i z nás stali blázni kteří skoro nic nechápou … V ještě normálním libtardím idiotském světě jako byla první republika, téměř žádá sněmovna ani jí tolerovaná vláda nevydržely celé volební období, bylo zcela normální že prezident Masařík rozpouštěl parlament a vyhlašoval nové volby, když už… Číst vice »

JK
JK
před 11 měsíci

Již mnoho let(desítky), si nedělám nejmenší iluze o právu, natož o spravedlnosti v této zemi, ale tento a další procesy na očividnou politickou objednávku, jsou velkým skokem vpřed. Současný režim už stojí na natolik zločinné bázi, že rezignoval na jakékoli zastírání a už jen surově kope a zneužívá moc. Žádné nepřátelství vůči naší zemi a národu nepociťuji… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci

Zase na druhou stranu oproti začtku 50.let, kdy lidé dostávali v politických procesech “špagát”, v současných politických procesech dostávají nejdříve podmínku, což má být pro ně varování do budoucna, aby se nevyjadřovali negativně o naší vládě, USA, NATO, Zelenskem a neospravedlňovali počínání Putina a Rusů. Pokud jim tento záhlavec nestačí, příště půjdou do vězení natvrdo.… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Oni v 50 letech dostávali špagát lidé taky za protistátní činnost a každý zločinec té doby byl po revoluci rekvalifikován na politického aby jich bylo více. Mohl bych povídat ze svého okolí. Co se ženskou, která žádala Západ aby shodil atomovky na Ústí, Plzeň, Prahu, Brno, Ostravu? Potrestat! Avšak špagát tu byl příliš…

skeptik
skeptik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Řádění současné vlastizrádné vlády dokazuje, že trest smrti za úmyslné páchání protistátní činnosti, za skutky proti zájmům státu a jeho obyvatel a naopak skutky ve prospěch cizáku, že takový trest je nutný.

Anonym
Anonym
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Karle jste už otravný s neustálým omíláním 60% hlasů pro prezidenta při jakékoli příležitosti. Jak jste přišel na to, že drtivá většina obyvatel má ráda USA,… to byl nějaký průzkum veřejného mínění či referendum nebo co? Vaše úvahy jsou na stejné úrovni, jako když řeknete, že většina občanů radostně vítá zdražení cukru, protože… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Anonym

Musím pořád psát o těch 60%, protože to je realita o smýšlení našich spoluobčanů. Jen volby jsou skutečným výzkumem veřejného mínění. Příští významné volby jsou až na podzim roku 2025. Když se nepoučíte a budete se jako malé dítě opájet nějakými vzdušnými zámky, čeká vás opět debakl. A tak čekání na Godota může z vaší… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Karle, neustále lžete. Volby dopadly tak, že opozičních 1 milion hlasů, které byly proti dnešní vládě, chybí. Volič je dali stranám a straničkám, které se do Sněmovny nedostaly.

vik
vik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Tady je někdo vedle jak ta jedle. To nebyly volby, když byli nepohodlní kandidáti jednoduše škrtnuti. Vyvozovat z toho zinscenovaného divadla šedesátiprocentní podporu vlády je také nonsens. Navíc vládní uskupení kandidáta oficiálně nepředstavilo, muselo stačit, že ho ustanovili šéfové v pozadí. Víme z kterého… A lživě odsuzovat lidi (a bez důkazů), jen pro to, že… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  vik

Vyřazeni byli jen Vitásková a Skála, kteří stejně neměli žádnou šanci. Podle výzkumů veřejného mínění má opozice parlamentní i mimoparlamentní podporu 60% obyvatelstva. To mělo zajistit hladké zvolení jednoho z kandidátů opozice ve 2. kole. To se však nestalo. Bašta dostal v 1. kole 4.5% hlasů, “menší zlo”, Babiš dostal ve 2. kole jen 42% hlasů. Z toho… Číst vice »

vik
vik
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Nemáte pravdu, vyřazeni byli Březina a Janeček podivuhodným způsobem. Vitásková zrušila kandidaturu sama a nikdo neví proč. Jejich účast mohla ovlivnit výsledky. Je ale fakt, že výsledky Nerudové ukázaly na naprostou stádnost voličského elektorátu a sílu oficiální propagandy.

Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  vik

Březina s Janečkem neměli žádnou šanci, Březina byl snad předtím i v ODS a Janeček má také podivuhodnou minulost. Výsledky jak Nerudové, tak hlavně Pavla ukázaly stádnost voličského elektorátu a sílu oficiální propagandy, což je varování pro volby v roce 2025.

Praded
Praded
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Je potřeba si zjistit, kdo a za co dostal špagát. Bylo po válce a i v té emerice rozdávaly špagát jak na běžícím pásu, střílely prezidenty jak zajíce a do 68 tam platil rasový zákon.. Proč nedostalo špagát spousta kolaborantů s fašisty, třeba takový Havel a jiní. Naučte se počítat, protože při cca 60% z 50% občanů republiky co se… Číst vice »

cablik
cablik
před 11 měsíci

No a neměl náhodou pan Vrábel pravdu to letadlo je určeno jako nosič jaderných zbraní v našich podmínkách nepoužitelné tak pro jaký účel víme že.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Včera ve Francii demonstrovalo přes 2 miliony Francouzů v podstatě za to samé jako se demonstruje u nás. Taky je tam nazývají pátou kolonou Rusů, ruskými šváby? Asi těžko! Dle průzkumu se ve Francii o dění na Ukrajině zajímá 10% občanů. Ano budou tam taky potrestání. Většinou Arabové, kteří takovýchto příležitosti využívají k rabování,… Číst vice »