Válečná zbraň: vymazání historie

Všichni máme na paměti způsob, jakým Sověti nechali zmizet historické osobnosti a zašli tak daleko, že je vymazali z oficiálních fotografií. Mysleli jsme si, že se to děje pouze za diktatur a v neklidných dobách. K naší velké hanbě však přesně toto dělají ukrajinské a obecně západní vlády.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Zvedavec.news

Války se rozhořívají od Súdánu po Ukrajinu. V důsledku toho rostou celosvětové vojenské výdaje. Evropa vydala v roce 2022 na zbraně a vojenské operace o 13 % více než v roce 2021, čímž zaznamenala nejprudší nárůst za posledních 30 let. Roční vojenské výdaje Itálie vzrostly na více než 30 miliard eur, což představuje v průměru více než 80 milionů eur denně.

Skutečné příčiny válek přitom zůstávají nadále skryté a mystifikované. Prezident Biden prohlásil, že „tragické násilí v Súdánu je nepředstavitelné a musí skončit“.

Tím vymazal skutečnost, že v době, kdy byl viceprezidentem Obamovy administrativy, byl hlavním architektem americké strategie, která podnítila válku v Súdánu s cílem rozdělit zemi na dvě části. Tak se v roce 2011 zrodil umělý stát Jižní Súdán, který vlastní 75 % súdánských zásob ropy. Tato skutečnost vedla k dalšímu rozšíření vnitřních konfliktů a vnějších zásahů o kontrolu nad súdánským regionem, který je důležitý, protože je bohatý na ropu, zemní plyn, zlato a další suroviny a protože má klíčovou geostrategickou polohu na africkém kontinentu.

Na Ukrajině Spojené státy, NATO a Evropská unie nadále podporují válku proti Rusku a dodávají kyjevskému režimu stále větší množství zbraní a nejrůznější vojenskou pomoc. Zároveň nutí kyjevský režim, aby z Ukrajiny a jejích dějin vymazal cokoli ruského.

Poté, co Kyjev vydal dekret o spálení 100 milionů ruských knih založených na literární klasice – což je praxe analogická praxi hitlerovského nacismu -, podepsal Zelenskyj zákon zakazující ruské místopisné názvy a další symboly základní ruské složky ukrajinských dějin. Jejich používání je zákonem považováno za „trestný čin“ a hrozí za něj vážné tresty.

Zelenskij rovněž podepsal zákon, podle něhož je pro získání ukrajinského občanství vyžadována zkouška nejen z jazyka, ale i z „historie Ukrajiny“. Tu přepisují „historici“, kteří vyzdvihují takové postavy, jako byl Stepan Bandera, kolaborant hitlerovského nacismu.

[Stojí za zmínku, že Zelenskij je rusko-židovského původu. Jeho mateřským jazykem je ruština. Donedávna neovládal ukrajinštinu.]

Ve stejném rámci ukrajinský Nejvyšší soud v roce 2022 rozhodl, že symboly divize SS Halič – tvořené ukrajinskými nacisty, kteří se dopustili ohavných zločinů – nejsou nacistické, a proto mohou být používány jako politické symboly i na demonstracích. Italská vláda se zavazuje „obnovit“ tuto Ukrajinu investováním miliard eur ukradených italským občanům.

War Weapon: The Erasure of History vyšel na voltiarnet.net 3.5.2023.

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 4 měsíci

“Největší škody působí mlčící většina, která chce pouze přežít, proto se podřizuje a se vším souhlasí…”
Sophie Scholl
bojovnice odporu proti nacistickému režimu
(1921 – 1943)

cablik
cablik
před 4 měsíci

Skandál v USA, u nás se mlčí: Tajné služby proti Trumpovi. Ve hře i česká stopa
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skandal-v-USA-u-nas-se-mlci-Tajne-sluzby-proti-Trumpovi-Ve-hre-i-ceska-stopa-736424

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Bidenova administrativa je globální pedofilní sektou: Skandál se začíná v USA rozrůstat do obřích rozměrů. Bílý dům funguje jako dohazovač dětí z Latinské Ameriky. Šokovaní senátoři. Kde je 85 000 pohřešovaných dětí?
https://protiproud.info/politika/7201-bidenova-administrativa-je-globalni-pedofilni-sektou-skandal-se-zacina-v-usa-rozrustat-do-obrich-rozmeru-bily-dum-funguje-jako-dohazovac-deti-z-latinske-ameriky-sokovani-senatori-kde-je-85000-pohresovanych-deti.htm

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Cáblíku u nás je úředně odhadováno, že tu je 10 tisíc bezprizorních ukrajinských dětí, které jsou odchytávány různými dobročinnými organizacemi a zločineckými gangy. V prvním případě jsou umístěny do všelijakých ustavů ve druhém jsou nuceni k prostituci, krádežím, roznášením drog, ale i nemocí apod. A to je hlavní oč tu běží…

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Hlavně liberálové řvali že děti z „Ukrajiny” jsou unášeny do Ruska všichni globalisti jsou víte co že.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Nejsou unášeny ale odchytávány na místě a umisťovány do dětských táborů…

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

V souvislosti s mizením ukrajinských dětí a s předpokládaným transferem na kolektivní západ jsem si vzpomněl na “soudružskou pomoc” USA rozpadajícímu se Rusku za vlády Jelcina a jeho skvadry. Ruským sirotkům měla být v USA poskytnuta péče, vzdělání, náhradní rodiny. Nevím už kolik tisíc dětí bylo takto odvezeno a nikdo zvlášť nepátral po jejich dalším osudu. Jen… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

V naší vsi žije přes dvacet let smíšená rodina. On zedník Pepa, ona Ukrajinka. Syn vyrostl na Ukrajině u babičky. Zařídili mu české občanství, když zplnoleťel, zřekl se ho a je statečný Ukrajinec, který nemá rád Čechy (asi dostane brzo přez hubu). Oženil se, vzal si Ukrajinku, přestěhoval se sem na trvalo… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Vždyť i Ukrajinci jsou Rusové. Žádní ofiko Ukrajinci neexistují.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Ukrajinská národnost neexistuje…

Jana
Jana
před 4 měsíci

Na úřadech práce připravili pro Ukrajince dotazníky v ukrajinštině. Dotyční se velmi rozčilovali, jak to mají vyplnit, když tomu nerozumí, protože všichni mluví – i mezi sebou – rusky. Ukrajinské učebnice na křídovém papíře – mimochodem rozvezené hned v prvních dnech SVO – leží v obchodech. Ruský přízvuk nevymaže ani 9 let základky v ČR. Ale… Číst vice »

Jana
Jana
před 4 měsíci

“Vše zaznamenejte, pořiďte filmy, sežeňte svědky, protože jednoho dne se někde objeví parchant, který řekne, že tohle se nikdy nestalo.”
Dwight David Eisenhower

cablik
cablik
před 4 měsíci

Nemůžou vymazat historii o událostech co se stali je velice mnoho důkazů a že nacisté opět pálí knihy to jim nemůže pomoc. O politice US imperátorů je též hromada důkazů všeho dočasu.