Vzkaz vládě: Jděte

Vykňourali jste si na občanech na čtyři roky republiku bohatnoucí. S ohromujícím minimem lidí bez práce. Se stoupající kvalitou života většiny. S funkční ekonomikou. S funkčním a robustním zdravotním a sociálním systémem, prověřeným dvěma vlnami covidové epidemie. S funkčními továrnami, s fungujícím domácím i zahraničním obchodem. I chudí nebyli většinou tak chudí, aby měli hlad, třásli se zimou a neměli kde přespat. Než jste přišli, v této zemi nebylo ještě nikdy tak dobře.

Tvrdili jste, že umíte vládnout líp, že umíte dělat politiku líp. Že nebudete podvádět, že nebudete krást. Že budete lépe spravovat tuto zemi. Spolu. Ale vaše prázdná mysl, bezzásadová hrabivost, a touha vládnout za každou cenu vás zradily. Ukázali jste, že nejste lepší. Jste nejhorší vláda za uplynulých třicet let. Nejenom že podvádíte a kradete, ale kradete hloupě, takže vás u toho chytí. Navíc jste neschopní spravovat zemi tak, aby nechudla.Nerozumíte mezinárodní politice. Vystavili jste celou zemi riskantní válečné hře, kterou nejde vyhrát. Česko nemá suroviny, ta tlustá roura s plynem a ropou, bez které česká ekonomika nemůže existovat, vede z východu na západ, ne naopak. Vždy povede. Žádný „demokratický“ plyn nebude levnější, aby mohl plynovody z Ruska nahradit. Ty vlaky s uhlím už netěžíme v Ostravě, ale dovážíme je, většinou z východu. V mezinárodní soutěži nemůžeme být osamoceni, musíme – ať chceme nebo ne – kooperovat, spolupracovat. I se zeměmi, které mají jiný pohled na společenské zřízení než vy. S Ruskem, s Čínou, s Indií. Než jste přišli vy, fungovala obchodní výměna, fungovala kulturní výměna, fungoval dialog prospěšný pro obě strany. I když je v Rusku prezidentský systém ekonomicky i politicky regulované demokracie, má 80 % podporu svých občanů. O tom se vám může jen zdát.

I když je v Číně státně korporátní kapitalismus, paradoxně vedený komunistickou stranou „s čínskými rysy“, je to nejvýkonnější ekonomika světa s 95% podporu svých občanů. Ti všichni jsou na Říši středu hrdí. A i když v Indii je stále kastovnictví a někde i skrytý feudalismus, je to země s nesmírně pestrou a funkční správou věcí veřejných a země nesmírně pracovitých lidí. Celkem je tato trojice vojenských, jaderných a kosmických mocností více než 2,5 miliardy lidí. Provokace a diplomatické urážky jste začali vy. Bourání pomníků, ostentativní vyhošťování diplomatů, zpravodajské hry, ekonomická embarga a urážky cizích politiků k ničemu konkrétnímu nevedly a v ničem nám nepomohly. Na všechny provokace existuje buď symetrická nebo asymetrická odpověď. Ano, možná že Rusko nepotřebuje v Česku 250 diplomatů. Ale Česko potřebuje v Rusku diplomaty – obchodníky na prodej automobilů, čerpadel, ventilů a jiného strojírenského zboží. Na prodej potravin a nákup obilí a surovin. To vše je dnes díky vám minulost. Jsme prozatím ne-přátelskou zemí, která se usilovně snaží o plné nepřátelství s jadernou mocností a ukončení jakékoliv diplomacie. To je otevřená cesta k válce. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako Moskva s předměstími.

Možná, že Tchaj-wan si zaslouží diplomatické uznání a plnou samostatnost. Ale světové pořádky netvoříte vy. Stvořili je jiní. Americký prezident Richard Nixon a jeho zahraničně politický poradce Henry Kissinger před 40 lety v rámci ‘pingpongové diplomacie’ opustili bývalého spojence na ostrově a nechali pevninskou komunistickou Čínu zasednout v RB OSN s právem veta. To byla cena za mír v Asii. Tehdy Kissinger usiloval a dosáhl míru nejen v Pacifiku, ale i v Izraeli, na Středním a Blízkém východě. Princip jedné Číny od té doby uznávají všichni, stejně jako uznali všichni Erec Izrael a roli Turecka při ostraze Bosporu. Ale vy jste se rozhodli provokovat. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako jedno čínské krajské město.

Přidali jste se s jásotem k provokatérům, kteří dlouhodobě podrývají mír a vedou války, které ani neumí vyhrát. Kteří v minulosti způsobili řadou prohraných konfliktů v Iráku, v Libyi, v Afghánistánu a v Sýrii smrt, bídu a zkázu milionům lidí. Kteří se nyní pokoušejí rozvrátit Evropu, aby nemohla existovat ekonomicky vzájemně výhodná spolupráce ani na Bajkalskoamurské trase, ani na Nové hedvábné stezce. Přidali jste se na stranu těch, kteří po staletí žili z bídy druhých – ať už černochů nebo Indiánů, a dodnes potřebují brát z cizího, protože sami už nejsou schopni nic vytvořit, jen tisknout peníze. Přidali jste se na stranu těch, kteří pod praporem demokracie provedli krvavý převrat na Ukrajině a jejich najatí gruzínští pohůnci ze střech stříleli po neozbrojených lidech. Kteří v Oděse upálili desítky lidí zaživa. Kteří oslavovali ukrajinské a litevské nacisty a nacistické kolaboranty, jejichž předkové způsobili ve jménu zrůdné nacistické ideologie masakry tisícům Židů a tisícům Slovanů. Vy nazýváte rozšiřování NATO a EU na východ exportem demokracie, já exportem zkázy.

Tvrdili jste, že bráníte nás Čechy, kdesi v Afghánských horách. Že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Houby. Je smutné označit za hlupáka i prezidenta. Bojovali jste na druhém konci světa vždycky jen za americké neokoloniální zájmy. A pak jste vy a vaši žoldáci utíkali, protože ani s obrovskou technologickou a ekonomickou převahou jste neporazili odhodlané horaly, kteří bojovali za svou zemi a které ještě nikdy nikdo neporazil. Je vám houby po tom, jak spravují svou zemi. Není to vaše země, nerozhodujte o ní vy, ale oni. Vždycky jste byli jen okupanti, nikdy přátelé a nikdy osvoboditelé. Utratili jste ale miliardy dolarů. Za co?Vaši američtí přátelé se kamarádí s největšími tmáři světa, s muslimy, kteří se jménem Alláha na rtech šoustají děti, ženám řežou rodidla a bičují je. Pro které je žena méně než velbloud. Kteří šíří do světa wahhábismus a podporují fanatické teroristy. Hlavně že mají pro USA levnou ropu. Vám to nevadí. Do USA demokracii nešíříte.

Nyní podporujete agresivní nacionalisty a kleptokraty na Ukrajině v domnění, že tím oslabíte a rozvrátíte Rusko, jehož vláda se nechce podřizovat vašim názorům na světové uspořádání a „volný“ obchod za žebrácké ceny. Utrácíte zase miliardy dolarů i miliardy korun. Za co? Prodlužujete válku, která měla systém vytvořený při nelegitimním převzetí moci na Majdanu zničit. Vozíte zbraně na bojiště a díváte se na lidi, kteří umírají. Zbytečně. Zelenského kyjevský režim nemůže vyhrát. Čelí desetkrát silnějšímu nepříteli s prakticky neomezenými zdroji. Čelí nesouhlasu většiny vlastního obyvatelstva, které za něj nebojuje, jen přihlíží. Čelí nelegitimitě, s jakou se dostal k moci. Čelí nenávisti ruskojazyčných občanů, ze kterých Kyjev učinil méněcenné.

Ukrajina tak jako tak přijde o přístup k surovinám, o většinu průmyslu, o značnou část území a přístup k moři. Přijde o výkonnost. Bude to – ať chcete nebo ne – cordon sanitaire. Země bez perspektivy. Nikdo soudný ji nepřijme do EU, nikdo soudný ji nepřijme do NATO. To je cena za nenávistný nacionalismus, za špatnou politiku a špatné politiky. Vaše podpora na tom nezmění nic. Vaše politika kontinentální ekonomické války s Ruskem znamená nejen ztráty perspektivního odbytiště, ale reciproční kroky Ruska nyní plošně decimují evropskou konkurenceschopnost. V USA se smějí. Nedostali jste za to nic. Nikdo nenahradí potřebné suroviny, nikdo neodebere vyrobené zboží. Nikdo nenahradí lidem práci, o kterou přišli. Evropské země ustupují v globální soutěži asijským a prospěch budou mít jen v USA. Na chvíli.… Vy můžete tak akorát žvanit o morálce, pletichařit a krást.

Takovou vládu tato země a tento lid nepotřebuje a nechce. Jděte!

*

Zdroj: Zvědavec

5 5 hlasy
Hodnocení článku
18 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
reproduktor
reproduktor
před 10 měsíci

Ptal jsem se nekolika penzistu koho volili. Shodně odpověděli ANO a nekolik SPD. Sami řekli, že Spolu volili mladší ročníky. Když jsem podnikal, tak jsem za celý cas volil ODS ještě s Klausem. Pak již asi nikdy. Naivní představa, ze se bude mit zivnostnik lépe. Co jsi zvolili to mají.

Jana
Jana
před 10 měsíci

Tak mi, prosím, vysvětlete, proč je lidé volí? Jeden podnikatel – dnes již také pěkně naštvaný – mi řekl, že je volí proto, že je podnikatel a ty zastupuje ODS a STAN, jiné volit nemůže. Další čtou jen Blesk a při večeři poslouchají ČT. Mladí na to kašlou, musí si užívat života ve stylu… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Jana

Zaměstnanců je víc než podnikatelů. Ať si podnikatelé volí “svoje” lumpy. Ostatní je přece volit nemusí.

Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Jana

Ještě podnikatele zastupuje TOP09.

Mira
Mira
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Jana

Ano, při večeři poslouchají ČT a ta jim dává nalejvárnu, Ve volbách jsou všichni volení populisté a populus slyší, co chce slyšet. Hesla, plakáty, PR agentury, lobbisté a hlavně média a k tomu potřeba miliony. Pak jedou politici bezohledně po svém a začnou vykřikovat jiná hesla a nehodící se dehonestovat a označovat za populisty a  s nimi útočí na internetu jejich agresivní… Číst vice »

cablik
cablik
před 10 měsíci

To jsou ty Havlovské hodnoty když vládnou neschopní sluhové cizích korporací kteří všemožně podporují zlé úmysly cizích miliardářů.

Rob
Rob
před 10 měsíci

A jaký má smysl tady do nekonečna vypisovat články, které oni nečtou…

cablik
cablik
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

Takové téma sem patří. Proto jsme na alternativě. Oni to číst nemusí, ale je třeba, aby si to přečetlo co nejvíc lidí.

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Václav Dvořák
Mira
Mira
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

Jak řekl čínský filozof Konfucius před 2500 lety – “je lepší zapálit svíčku, než proklínati tmu”. 

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

My to čteme. Nám to dodává sílu k dalšímu životu. Vždyť jinak je to na sebevraždu.

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci

Podívejte na fotečku a bude hned jasné, že těmhle primitivním blbečkům nestačí říci – jděte. Možná, že by ti zoufalci už rádi šli. Ale neví kam. Autor by jim to, s ohledem na jejich IQ, měl upřesnit.

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Proč by někam chodili. Je jim dobře. Asi ani netuší, jak jsou nenáviděni. Mají neskutečné zahraniční krytí. Dělají to, co se jim přikáže. Myslím, že samotní loutkovodiči jsou šokovaní jejich ochotou a poslušností.

Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci

Fiala prohlásil, že počítače, notebooky, tablety a mobilní telefony jsou televizí a rádiem zároveň. Takže chce, abychom za ně od 1.1. 2024 platili. Kdo nezaplatí, dostane obrovskou pokutu či půjde do vězení. Vše se to stane bez ohledu, jestli dotyčný nešťastník vůbec televizi či rádio sleduje resp. poslouchá.Ten, kdo ze zoufalství ze lhaní veřejnoprávního média,… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Naše vláda je náš nepřítel. A ten nepodává demise, ten musí kapitulovat.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Něpřítele musíme ke kapitulaci donutit!!!

tomaskova
tomaskova
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

A jak prosím pěkně? To by mně vážně zajímalo. Opozice je k ničemu-pardón je k řečnění a držení se koryta dokud to jde. Jinak by už dávno jednala. Podívejte se na včerejší soudní řízení s J.Peterkovou. Stačila přítomnost 100 občanů a soudkyně jednání odročila a utekla. ČT a CNN sice blábolilo, že byla odsouzena, ale je to… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Madame, vy jste rozený tribun lidu. Skutečný lídr. Chopte se praporu a vzhůru na barikádu. My půjdeme za vámi.

spartak
spartak
před 10 měsíci

Nesouhlasím. Vždy, když se k vládnímu korytu dostala prasata z ODS, tak se rozjel mejdan nul, tedy od roku 1990. Při každém ODS vládním působení až do současnosti se utahovaly okovy, viz ODS a spol. a smlouvu s USA. Tedy, 30let lhaní a rozkrádání. Kapišto!

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Václav Dvořák