Brusel už včera v Tunisu rozdával první desítky miliard na imigranty. Co Rakušan podepsal, už se děje!

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Na snímku zleva: Mark Rutte, Ursula von der Leyen, tuniská předsedkyně vlády Najle Boudenové a Georia Meloni. 

Za jediný rok se do České republiky nastěhovalo podle Andreje Babiše 516 tisíc nových strávníků – Ukrajinců. A to je velmi zajímavé číslo, protože za ten samý jediný rok se v České republice snížily maloobchodní tržby potravin o 9%! Nastal tak v moderních dějinách ČR naprosto nevídaný paradox. Celkový počet všech českých strávníků se za rok imigrací zvýšil o 5%, ale všichni letošní čeští strávníci si dohromady koupili už jen 91% potravin, místo 105%, které by si normálně koupili, kdyby v Česku nevládla Fialová Drahota! Z propadu maloobchodních tržeb je tak všem jasné, že průměrný obyvatel ČR musel omezit za jediný rok vlády profesora Fialy své nákupy potravin o 14%!! Ve skutečnosti však obyčejní pracující a důchodci mohou nakupovat potravin ještě méně, protože průměrný plat v Česku má jen 30% obyvatel. Fialová kouzla u toho nekončí. Češi si nyní dokonce nakupují o 5,6% méně všeho zboží, včetně energií a služeb, a přitom díky fialové inflaci za toto zmenšené množství všeho zboží, energií a služeb, které nyní nakupují, platí o 20% více peněz! To vše je důsledkem politiky sankcí, Green Deal, a imigrace, kterou Fialová vláda podle přání Bruselu Čechům vnucuje!

Navzdory drahotě, budou Češi platit další miliardy na imigranty, a to díky Rakušanově podpisu dohody o relokaci imigrantů. Tyto Rakušanovy miliardy přiletěli včera do Tunisu rozhazovat Ursula von der Leyen, Mark Rutte, a Georia Meloni. Tuniské předsedkyni vlády, Najle Boudenové, na fotce třetí zleva, včera slíbili výplatu 1.15 miliardy EUR, cca 28 miliard CZK, na uprchlíky, záchranné námořní operace, hraniční kontroly a další. Leyenová řekla Boudenové, že letos dostane jen 2.5 miliardy CZK z bruselského rozpočtu, protože o zbytku celé sumy se bude muset ještě definitivně rozhodnout. Leyenová se tak při návštěvě v Tunisu přesně držela postupu, který jsme odhalili na začátku týdne. Ještě před výplatou celé sumy se musí Rakušanova dohoda o platbě 22 000 EUR za každého odmítnutého definitivně schválit v parlamentu EU, protože jinak by Brusel neměl celou Tunisu vyplácenou sumu k dispozici!

V Tunisu bylo k 1. červnu asi 21 000 subsaharských imigrantů, kteří se snaží na lodích transferovat do Itálie. K tomu je v Tunisu asi 1 milion lybijských Arabů, kteří tam utekli před občanskou válkou rozpoutanou před lety Obamou. Z nich se pouze velmi malá část snaží dostat do Evropy.  Celkem se letos doplavilo do Itálie 49 000 uprchlíků z Tunisu. Loni se za stejnou dobu doplavilo jen 19 000. Značná část uprchlíků jsou ovšem rodilí Tunisané. Italská premiérka Meloni prosadila v textu dohody o pokutách za relokaci imigrantů, kterou Rakušan podepsal, ustanovení, že pokuty placené evropskými zeměmi, které odmítnou přijímat bruselskými úředníky relokované imigranty, se budou vyplácet pouze zemím mimo EU. Cíl je jasný, vybrat od zemí východní EU pokuty, a vyplatit je Tunisu, aby začal imigrantům a svým občanům více bránit v nelegální imigraci do přes moře do Itálie. Protože podle stávajících pravidel je Itálie zemí, která se o ně musí postarat, a nesmí je vypouštět do dalších zemí, což ráda a často činí.

Tunisko tak dostane 27.5 miliardy CZK na 1 milion uprchlíků, z nichž naprostá většina jsou uprchlíci, kteří opustili Lybii a Sýrii v důsledku Obamova válečného řádění. To je 27 500 CZK na hlavu jednoho uprchlíka. Česko dostalo z Bruselu na 516 000 ukrajinských uprchlíků celkem jen 1,3 miliardy CZK, jak se nedávno chlubil Rakušan. To je jen 2520 CZK na jednoho uprchlíka v důsledku “Putinova válečného řádění”! Češi budou platit na výživu Obamových uprchlíků v Tunisu, a česká vláda s tím souhlasí, místo toho, aby po Bruselu požadovala okamžitý doplatek 12.9 miliardy na ukrajinské uprchlíky v Česku!

Fialová vláda je neskutečně neschopná. Výkon ekonomiky ČR se k letošnímu červnu propadl o -1% oproti úrovni roku 2020, kdy začal řádit COVID! To se nepovedlo v žádné evropské zemi! Podle vice-guvernérky ČNB je propad české ekonomiky způsoben leností Čechů, kteří nechtějí po COVIDU pracovat! Nechápu, kdo mohl tuto dámu dosadit, aby řídila českou měnu, když si není schopná ani uvědomit, že v roce 2020 v Česku ještě nebylo 516 tisíc ukrajinských uprchlíků jako letos, a tak by výkon české ekonomiky měl být letos o nejméně 5% vyšší, než je, protože tu pracuje a žije o 5% více lidí!! Chyba je jinde než v lenosti Čechů a Ukrajinců!! Hned vysvětlíme v čem!

Včera se se pro laiky nečekaně zuřivě rozčertil, ještě před měsícem největší kamarád Číňanů Macron, protože Němci v Bruselu zablokovali s lobbystickou podporou USA, nová evropská cla na čínské automobily a elektromobily. Macron zuří, protože přežití francouzského auto průmyslu je extrémně závislé na vnitřním francouzském automobilovém trhu. A bude-li na něm jen z malé části francouzská produkce vozidel a elektromobilů  nahrazena čínskou, francouzský auto průmysl zkrachuje! Němci naopak mají zisky hlavně z prémiových modelů Mercedes, BMW i VW, a mají hlavní odbytiště i továrny už v Číně a USA. Čínská konkurence je jim sice nemilá, ale raději vyklidí část trhu s neluxusními vozidly v Evropě a ve světě, jen aby si udrželi odbytiště pro své drahé a luxusní modely v Číně! USA už za Trumpa uvalily na čínská auta, náhradní díly k nim, a ocel a hliník taková cla, že nedováží z Číny ani auto, ani náhradní díl. Díky sankcím na Rusko nemají na rozdíl od EU vysoké náklady na energie a suroviny. Díky tomu se v USA vyrábí konkurenceschopná ocel, železo, hliník, a tak i auta a díly k nim. V EU díky sankcím zdražily energie, suroviny, ocel, hliník, pneumatiky, a levné konkurenceschopné auto a elektromobil se zde už nedá vyrobit. Francouzskou výrobu levných aut a elektromobilů, tak lze zachránit jenom drastickými novými cly – EKO CLY CO2! Jenže Čína je pověstná tím, že umí vrátit úder, tam, kde to bolí. V roce 2012 EU chtěla uvalit cla na čínské solární panely, jenže Číňané pohrozili odvetou na evropský průmysl, a bylo po clech, a po evropské výrobě solárních panelů. Teď je situace obdobná. Brusel, Berlín a Washington se bojí uvalit na čínská auta a elektromobily cla, protože Čína může v odvetě potrestat západní koncerny, které přesunuly svoji výrobu do Číny. Nebo uvalit cla na lukrativní dovozy západních luxusních potravin, módních výstřelků, filmů, hudby a finančních a pojišťovacích služeb. Nebo uvalit vývozní cla na vývoz čínského spotřebního zboží, elektroniky, a základních substancí pro výrobu léků, a vzácných minerálů, do Evropy a USA. Washington ani Brusel nechtějí takou celní válku riskovat, protože by nejen Big Pharma, Google, Apple, a Banky přišly na buben, ale ani by nebylo z čeho vyrábět zbraně pro Ukrajinu.  Macron tak bude mít asi smůlu! Francouzský auto průmysl zanikne! A sním statisíce pracovních míst. Vše díky sankcím na ruské suroviny a energie!

Jiří Paroubek umí svůj sexy mozek používat, a 15. června varoval, že Fialová vláda riskuje likvidaci českého autoprůmyslu, který je zatím jediným současným tahounem Česka z krize. Paroubek vidí stejně jako Macron nebezpečí pro český auto průmysl právě v levné čínské konkurenci. A v sankcích na Rusko, které jen celou bídu českého průmyslu dramaticky zhoršují. Bez levných ruských surovin, energií, a ruského trhu pro naše výrobky, a bez robotizace a automatizace, která probíhá v Číně, vážení Piráti, a ne v Česku jsme ztraceni, jak podle Macrona, tak podle Paroubka, tak podle německých průmyslníků! Český průmysl nezachrání levní Ukrajinci, ale levní roboti!!

Jenže Česko má smůlu. Ministr Fialové vlády pro evropské záležitosti Martin Dvořák to před pár dny řekl jasně  – Vláda ČR udělá vše proto, aby se obchod s Ruskem už nikdy nevrátil na úroveň před rokem 2022! Nikoho nemůže překvapit, že Martin Dvořák je z hnutí STAN stejně jako Rakušan. Pokud bude STAN ve vládě ještě pár měsíců, české továrny se začnou pomalu, ale jistě zavírat, protože žádný průmysl na světě nemůže vyrábět konkurenceschopné zboží z několikanásobně dražších surovin a energií, než se vyrábí jinde. A ještě z výsledků takto předražené práce platit pokuty za uprchlíky.  Ministr Dvořák si představuje, že Rusko padne na kolena, a bude prosit, abychom mu zase prodávali nějaké evropské zboží. Dopadne to obráceně, Rusové budou nakupovat Turecké, Čínské, Indické, Brazilské, Egyptské, Asijské a Jihoamerické zboží, a my je budeme na kolenou prosit, aby nám zase prodávali své levné energie a suroviny, protože na jiné už nebudeme mít.

Včera přiletěl na třídenní návštěvu Ruska prezident Alžírska Abdelmadjid Tebboune. Včera pakistánská ministryně zahraničí v Bruselu oznámila, že Pákistán bude nadále obchodovat s Ruskem, a kupovat od něj levnou ropu, a že se žádným sankcím nepodrobí. Exponenti hnutí STAN a Pirátů svými představami o světové ekonomice zamrzli v době vlád Bushe mladšího a party Clintonů, kdy Západ ještě mohl ostatním zemím kromě Ruska nařizovat. Dnes se svět mění takovým tempem, že kdo neobstojí v ekonomické konkurenci, bude ztracen. Dejme si pozor, ať nás fialoví poskoci Bruselu nezatratí na věky!

*

Autor/vložil: 

3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 9 měsíci

S pitomoučkými přerostlými dětmi v “naší” vládě už ani nemá smysl se zdržovat. Snad jen by se jim mohla koupit do úřadu nějaká houpačka, prolejzadlo, kolotoč, hopsadlo … No a na stejné pitomce v EU už by se konečně mohl vylíhnout nějaký politik a pomoci Orbánovi s tím k čemu byla EU ustanovena. – Volný pohyb… Číst vice »

cablik
cablik
před 9 měsíci

Jo to v Bruselu chtějí migranty z středověké Afriky je to cílená výměna obyvatel Evropy. A bez Ruských surovin Evropa nepřežije nechají si to Evropané líbit?

vaclav
vaclav
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

osobně si myslím, že Afrika se zbaví odpadu.