Prohrají

Dnešním textem dojedu svůj týden plný filipik proti vždy pravdomluvným a nezávislým médiím. Je zapotřebí vše trochu shrnout. Nijak jsem to neplánoval, ale právě události tohoto týdne krásně ukázaly, proti čemu vlastně stojíme.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák
Na vaše setkání s lidmi přijede novinář, kterého vyslalo hento objektivní médium Reflex. On tam sedí, píše a on line lže. Nepřijel reportovat, nepřijel přinést zprávu. Přijel se vysmívat. Přijel svému publiku potvrdit, co chce slyšet. Já pak přečtu ostatním lidem, co tento novinář právě napsal a celkem hladce jsme se shodli, že zřejmě s námi neseděl ve stejném sále. Dočká se posměchu, odejde, nikdo se ho ani nedotkne, ale on to celé ještě zakončí další lží, že mu tam chtěli ublížit. Celé je to na videu. I to, jak odchází… A libtardi stejně exhibují, jak jsme hecovali dav proti Bartkovskému… Tak daleko se to dopracovalo. Věříte víc svým očím, nebo majnstrýmovým mééédiím? Pokud se chcete udržet mezi pražskou kavárnou, tak musíte koukat na video, kde novinář odchází, aniž by se ho kdokoliv dotkl, ale musíte nahlas potvrzovat, že tam pro něj nebylo bezpečno.

Až tak daleko to došlo. Až tak blbí jsou…

A proto prohrají. Protože to, co je dovedlo k současné výhře, to je zároveň i důvod jejich brzké zkázy. Byla to pravda a láska, která si vychovala svojí řvoucí úderku na twitteru. Je to pražská kavárna, která na twitteru vyhrožuje, že mi přijdou rozbít hubu teleskopickým obuškem. Jsou to ta pravdomluvná a nezávislá média, která adorují udávání v zaměstnání a vyhazování z práce. Dlouho to bylo poměrně účinné. Leckdo tuhle masírku nevydržel a řekl si, že mu to prostě za to nestojí. Nemá zapotřebí se nechat vláčet bahnem.

Ale na druhou stranu, jiní to vydrželi. Našli si způsoby, jak to překonat. Vytříbili se ti, kterým udávání práci neohrožuje. Vytříbili se ti, kteří mají rozumné šéfy i spolupracovníky. Našli se ti, kteří mají šarm elektrického úhoře a dovedou mediální rány nejen přijímat, ale také rozdávat. Poptávka po angažovaných intervjucích klesá, poptávka po alternativních médiích roste. Roste tak moc, že vláda sice zkusila vypnout dezinformační weby, ale ony se vrátily. Jen jsou silnější a odhodlanější.

Formují se politické strany nového typu. Založené na vlastních informačních kanálech, které jsou nezávislé na České televizi. Profilování politických lídrů se už nedělá na stranických schůzích, ale na setkáních s občany. Už vám nepomůže proplouvání stranickou hiearchií a snaha o stranický post. Už vám nestačí volitelné místo na kandidátce. I ti, kteří jsou daleko pod vámi, vás mohou hravě přeskočit, protože lidé je znají a budou je kroužkovat.

Vznikla ta pravda, co nezvítězila, ale prostě zbyla. Většinou za tím ani nemusela být žádná geniální myšlenka jednotlivce, ale v boji proti velkým médiím a woke culture prostě zbylo jen to, co bylo funkční. Velkolepé vize ze stranických schůzí zpravidla shořely jako první. Zůstali ti, kteří byli ochotni dělat denní mravenčí práci.

A najednou zbraně velkých médií ztrácejí účinnost. Upřímně… co chcete zdehonestovat na blogerovi, který se jmenuje Vidlák a sám říká, že píše kydy? Jak chcete shodit Jindru Rajchla, když si oslovuje své příznivce sám bez jakýchkoliv redaktorů s jejich kritickými rozhovory?

Jo, kdyby to libtardům trochu pálilo, tak by prosě Jindru pozvali do České televize, tam by proti němu posadili nějakého politického matadora s nabroušeným jazykem… a pro jistotu dva nebo tři a pak by spolu s moderátorem v přesile útočili. Jindra by to asi ustál, protože má dostatečně prořízlou pusu, ale bojoval by na nepřátelském území na podmínek, které sám nemůže ovlivnit.

Jenže… to oni nemohou udělat. Kdyby ho vzali k Moravcovi, tak by ta stejná úderka, kterou si vychovali, začala řvát, jak je možné, že dávají v televizi prostor tomu arcidémonovi a dezinformátorovi. Křiklounům prostě nevysvětlíte taktiku…

A tak musejí posílat novináře do jámy lvové. Asi za trest. Pošlou je na hřiště soupeře do naprosto ztracené hry, kde nám intervjuk Bartkovský sedí proti sto dvaceti soupeřům, nijak nemůže ovlivnit průběh hry a ještě musí v přímém přenosu lhát, protože přesně to se od něj očekává. A pak zírá jak sůva z nudlí, protože mu nikdo nevysvětlil, že už není všemocný, každý má v kapse telefon a i to dezinformační koště Vidlák má svoje kanály k veřejnosti.

Nemluvě o tom, že v poslední době se dezoláti nějak podezřele koordinují. A řeknu vám, je to radost. Banny na Telegramu, Ondra na Twitteru, Petra Rédová namlouvá moje články na jůtubu, David Moss stříhá videa, stovky dalších nezapomenou každý den moje texty nasdílet, olajkovat, aby se zvedl dosah, překopírovat a poslat e-mailem… Ejhle, nová média. Skoro zdarma… a o čem se bude mluvit, to rozhoduje čtenář sám, protože ho ke sdílení nikdo nemůže donutit. Obejde se to bez šéfredaktora i stanoveného narativu.

V poslední době se to naší líbodémo scéně drolí úplně před očima. Přicházejí o diváky i čtenáře a tento proces je zcela jednosměrný. Aby ne, jakmile nově příchozí přičichne k tomu, že sám spolurozhoduje, o čem se bude mluvit, tak už se mu zpátky nechce. Nemluvě o tom, že majnstrým už dávno úplně přeřezal svojí zpětnou vazbu. Zůstala jim jen ta twitterovská hyperjugend, kde má každý člověk z masa a kostí tak deset profilů a silní jsou jen na hubě.

V posledních dnech si říkám, že Fiala vlastně ani neví, co dělá špatně. Jeho zpětnou vazbu totiž zprostředkovávají právě ta média, která také žádnou zpětnou vazbu nemají. Fiala se jde zeptat Taberyho a ten nemůže udělat nic jiného, než ho poplácat po zádech. Fiala je spokojený a jde pokračovat v devastaci státu. Skutečná výměna informací se ale už odehrává úplně jinde a nikoho v majnstrýmu nesmí ani napadnout, že by zpětnou vazbu obnovil tím, že by pustil opozici na obrazovku.

Prohrají. Jde to stále rychleji. Čím více lžou, tím víc jim odpadají příznivci. A čím víc jim odpadají, tím víc lžou, aby tomu čelili. Končí to pak Bartkovským, který sedí přímo vedle těch, o kterých lže a pak se hrozně diví, že se jim to nelíbí… Žádné blokování, vypínání, banování ani kriminalizace na tom nic nezmění. Jen to umožní odolným, aby byli ještě odolnější a flexibilnější.

*

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

5 5 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 8 měsíci

Přesně tak a tohle není jen u nás ale na celém tzv západě pár tisícovek vychcánků chce dostat miliony lidí do digitálního koncentráku to jim nemůže vyjít.

vera havrankova
vera havrankova
před 8 měsíci

Pane Vidláku, BRAVO! A děkuji!