Protože chtějí a můžou

Často si kladu otázku, proč stávající vládní garnitura jedná způsobem, který není morálně ani hospodářsky obhajitelný a udržitelný.

Věci, které dělají, jsou často iracionální a člověk nemusí být politolog, aby viděl absurditu a společenskou i politickou sebevražednost daného jednání. Pokud nezasáhne někdo zvenčí (tak, jako v případě prezidenta), je vyloučené, aby se současná koalice po volbách dostala znovu k moci, ale nepředbíhejme.

Který politik jedná tak, aby nebyl podruhé zvolen? Buď ten, který na tom není mentálně nejlépe, anebo ten, který ví, že znovu přijde tak silná podpora a kampaň, jež prostě vše převálcuje a lidé přehlceni anti-kampaní nakonec zvolí podle sdělovacích prostředků – „menší zlo“ a „západní směřování“. Naši ministři i premiér se dnes chovají jako skupiny nájezdníků, kteří se rozhodli, že dobytou zemi vyrabují. Nevadí jim, že populaci uvrhují do bídy a kvůli asociální politice chudne i celá zem.

Už vůbec je nezajímají detaily jako nedostatek léků, nedostupnost služeb a další občanské vybavenosti atd. Neváhají posílat miliardové sumy a podporovat trvání válečných konfliktů mimo naší zemi. Neváhali okrást důchodce o uzákoněnou valorizaci důchodců. A dnes už se začíná hrát doslova o přežití – viz opakované projevy generála Řepky. Dělají si prostě to, co chtějí, protože můžou. Nemají ani sociální cítění, ani selský rozum a o morálce nemluvme.

Na co spoléhá naše vláda?

Síla veřejného mínění je nulová. Chybí nezávislé sdělovací prostředky, novináři i schopné vůdčí osobnosti.

Proto, nebo pro něco jiného, co zatím nevidíme, se Fialova vláda zatím neobává svého logického pádu v dalších volbách. Nezapomeňme ale, že málokterá vláda tak dokonale podlézala jak Bruselu, tak Americe a možná, že se tedy pádu obávat nemusí. Je zvláštní, s jako pravidelností a vytrvalostí si volíme do čela lidi, kteří nejsou ani schopni, ani ochotni vést naši zemi ku prospěchu jejích obyvatel.

*

Autor: , zdroj: Outsidermedia

3.8 4 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 10 měsíci

Hmm je volí méně lidí než ostatní ale pomohl jim Rychtecký a propadlých milion hlasů na dost mladých působí heslo že „patří na západ”.

adam
adam
před 10 měsíci

“Je zvláštní, s jako pravidelností a vytrvalostí si volíme do čela lidi, kteří nejsou ani schopni, ani ochotni vést naši zemi ku prospěchu jejích obyvatel.” No, není to příjemné, ale asi musíme připustit, že nemalá část našich spoluobčanů se nechá “opít rohlíkem”, další jsou prostě přizpůsobiví oportunisté, co rádi plují s proudem a všemu… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Posledně jim pomohli ústavní soudci. Jinak by se k moci nedostali. A obecně těmhle lidem celých 33 let pomáhají novináři včetně těch z veřejnoprávních médií. Normálním lidem pak chybí informace.

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Boží mlýny ale zamlely tentokráte velmi čile. Samozřejmě, že hlavou těch volebních čachrů, které umožnily dnešní pětikolce stanout v čele státu, byl Rychetský. No a ani se mu zato odměnili a “poděkovali”. Jeho, Olinu Sommerovou, Šimona Pánka, youtubera Kovyho a některé bratry Mašínovy neschválila Poslanecká sněmovna na státní vyznamenání. Samozřejmě, že k tomu nemusí prezident… Číst vice »

SunTzu
SunTzu
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Máte pravdu, velká část ovčanů je zblblá, jen u volby prezidenta PP107 je důkaz, neb jeho karierní stvořitel generál Radovan Procházka se jistě obrací v hrobě, když dostal info o jeho spojení se “sudeťáky” a jak jsem poznal pana generála, ten německé spoluobčany nenáviděl. A pokud podle tzv. průzkumů je ochotno 15+10 + %…. volit demomoblok,… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Tato vláda je slušnými slovy nepopsatelná.