Ruské ministerstvo zahraničí: Důvody pozastavení obchodu s obilím

Ministerstvo zahraničních věcí Ruska odhalilo některé důležité podrobnosti o pozastavené dohodě o obilí, jejíž prodloužení ztrácí smysl uprostřed „naprosté sabotáže“.

Na snímku ruský ministr zahraninčích věcí Sergej Viktorovič Lavrov

Ministerstvo zahraničí upřesnilo, že námitka Ruska proti prodloužení obchodu znamená odmítnutí plnění podmínek dohod, které zaručovaly bezpečnost vývozu obilí.

Smlouva o obilí oficiálně vyprší 18. července. Od úterý:

  • Rusko neposkytne žádné záruky za bezpečnost plavby v oblasti koridoru;
  • Samotný námořní humanitární koridor bude uzavřen;
  • Rusko obnoví dočasný režim nebezpečné plavby zavedený v severozápadních vodách Černého moře od začátku speciální vojenské operace na Ukrajině;
  • Společné koordinační centrum v Istanbulu bude uzavřeno.

Moskva tvrdila, že pokud si Západ cení dohody o obilí, musí nejprve splnit všechny dohody, včetně stažení sankcí na ruská hnojiva a potraviny

„Pouze poté, co obdrží konkrétní výsledky, nikoli sliby a ujištění, bude Rusko připraveno uvažovat o obnovení „dohody“,“ uvedlo ministerstvo zahraničí.

Ministerstvo zahraničí kritizovalo realizaci dohody o obilí a poukázalo na následující důvody:

  • neplnění podmínek memoranda,
  • „útoky na ruská civilní a vojenská zařízení“ ze strany Ukrajiny, včetně podkopání čpavkového ropovodu Tolyatti-Odessa atd.
  • „komerční cíle“ exportu ukrajinských potravin a jejich expedice především do zemí s vysokými příjmy.

Ministerstvo dospělo k závěru, že výsledky obchodu jsou zklamáním.

Kreml již dříve uvedl, že dohoda o obilí byla pozastavena, dokud nebudou splněny podmínky Ruska.

Na řadě je turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který došel k závěru, že „dohoda o obilí vstoupila do historie“. Domnívá se však, že ruský prezident Vladimir Putin má zájem na prodloužení dohody o obilí a hodlá tuto otázku projednat se svým ruským protějškem během Putinovy návštěvy v Turecku plánované na srpen.

*

Zdroj: prvnizpravy.czsouthfront

***

Chcete-li podpořit Novou republiku, její web a překlady, akce, podcasty, natáčení debat a panelových diskuzí, přispějte laskavě na účet 2300 736 297 / 2010.

Děkujeme!

4 4 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
tomaskova
tomaskova
před 10 měsíci

jako vždy je Putin 10 tahů na šachovnici dopředu. Západní hlupáci přemýšlejí právě jako západní hlupáci a nejsou schopni Putina sledovat. Proto vždy na celé čáře prohrávají.

spartak
spartak
před 10 měsíci

Rusko musí dostat nafackováno a nakopáno ,aby se probudilo viz.Prigožin a pochod na Moskvu.Prigožin jen upozornil na špatné dodávky a komunikaci s centrem ,proto byl potlach u Putina

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Rusové jednají, ale pokud nemají s kým, konají !!!

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci

Snad už by si měli v tom Rusku udělat takovou malou analýzu, kterou smlouvu tzv. západ za posledních dvě stě let dodržel. Pak by jim určitě, pořád donekonečna, nikdo nemusel vysvětlovat, co jsou to ty naše hodnoty.

kolokol
kolokol
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Rusko má nyní oporu, i co se týče pozastavení dané dohody, v globalistickém predátorovi (GP). Byť ten sám žádný dlouhodobý zájem na posilovaní Ruska pochopitelně nemá. Ale transformace USA je pro něj zřejmě akutní záležitostí.

tomaskova
tomaskova
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Samozřejmě, že je. Ani GP nechce chcípnout na následky jaderného výbuchu.