Spálit svět: skrytý význam vstupu Švédska do NATO …

Ve Švédsku se očekává další mimořádná událost. Stockholmská policie je připravena vydat povolení ke spálení další svaté knihy – tentokrát to bude Tanach, a to před izraelským velvyslanectvím.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Další na řadě je Nový zákon – prý spálí svaté knihy všech světových náboženství, aby zabránili nerovnému zacházení. Zdá se, že se Evropa zbláznila. Ale je to mnohem horší – “v tomto šílenství je systém”. A o jeho skrytém významu je třeba diskutovat…

Co se to děje kolem summitu NATO? Výtržnosti ve Švédsku, ale také „ohnutí“ Orbána k souhlasu s přijetím této země … Co to znamená pro Rusko?

Pro Rusko to znamená jediné: – my bychom velmi rádi viděli v Maďarsku svého spojence, ale bohužel, v něm můžeme vidět jen partnera, snažícího se ze všech sil neztratit velmi důležité obchodní styky s námi, který se ale nachází v takové závislosti na našich nepřátelích, že je nucen, krok za krokem, pomalu vzdávat své pozice. To není výtka vůči Viktoru Orbánovi – na jeho místě by se tak dlouho neudržel asi žádný s dnešních evropských lídrů i podstatně větších zemí, než je Maďarsko. Takže on pro zachování Maďarska jako nezávislé země, jak se říká, dělal, co mohl. Konkrétní prohlášení Orbánovo, že nebude mít námitky proti přijetí Švédska na NATO, nemá pro Rusko význam žádný, protože:

  1. Pokud NATO, v osobě USA a hlavních účastníků, chce Švédsko přijmout, tak to udělá i bez Maďarska;
  2. Protože hlavní zemí vetující vstup není Maďarsko ale Turecko, které svou pozici snad zatím měnit nehodlá.

Pokud jde o Maďarsko, tak se Orbán pokouší vzdát pozice méně významné v zájmu zachování pozic významnějších.

Nejvýznamnější pozice jsou dnes pro Orbána:

  1. Potřebuje, aby Evropané odmítli sankce proti maďarským bankám, které pokračují ve spolupráci s Ruskem, a odblokovali finanční pomoc EU Maďarsku, což je 5 mld.eur, jež by za jiných okolností Rusko Budapešti dalo, ale nyní nemůže;
  2. Orbán potřebuje za každou cenu zachovat dodávky energonosičů z Ruska, protože se blíží zima a ekonomika se nemůže na zimu odebrat ke spánku a k létu se zase probudit;

Maďarsko je malá, nepříliš bohatá země s cca 10 miliony obyvatel, poměrně zaostalou ekonomiku, jež nemá přímý přístup k moři, takže všechny její obchodní cesty jsou blokovatelné tzv. spojenci… Orbán se tedy chová jako slušný člověk, což v dnešní politice je natolik mnoho, že požadovat od něj víc, by nebylo fér.

Švédsko …

A nyní k té nejdůležitější části této historie kolem Švédska (o níž už jsme dřív mluvili), události kolem Švédska se točí kolem všech těch, pro Západ důležitých lživých „západních hodnot“, kterých si oni – Západ – cení dokonce výše než válečných nezbytností. Z hlediska pragmatického, by měl Západ nyní dělat vše, aby se Švédsko s Tureckem smířilo a přestalo ho pošťuchovat, nepodporovalo Kurdy, pálit Korány, přijímat na svém území ty imigranty ze Sýrie, kteří jsou – mírně řečeno – nepříjemní a které Turecko považuje za zločince. To by, z pragmatického hlediska bylo správné a Švédsko by to nic nestálo, no a protihodnotou by dostalo Turecko jako spojence, dostalo by (pokud po tom tak touží) členství v NATO a americká vojska na svém území a vše, co s tím souvisí.

Co se děje? Turecko říká, že to, co říká, potřebuje, aliance zase, že potřebuje strašně moc to Švédsko… Načež Švédsko dělá všechno možné, aby turecký lídr neměl nejmenší možnost hlasovat pro přijetí Švédska – protože jinak by ho vlastní národ smetl. A oprávněně, protože nelze připouštět zneuctívání náboženství. Švédsko ale jde ještě dál: – nás rozhořčilo to, že připustili a dokonce se radovali spálení Koránu – ale oni, aby nemohli být nařčeni z nerovného přístupu k náboženstvím,  hodlají dále spálit Tanach, tedy knihu, jež v judaizmu skoro stejně cenná jako například Starý zákon pro křesťany, a spálit ho u izraelského velvyslanectví – to aby byla rovnováha… No, a pak se chystají pálit Svaté knihy všech ostatních náboženství, a například Bibli svatou zvlášť v latině, zvlášť na církevně-slovanském jazyce a zvlášť pak v jiném jazyce, aby to nebylo líto protestantům…

Řádění satanistů není legrace…

Já si nedělám legraci! Vypadá to jako bláznovství, ale bláznovství to není a ve mně vzniká přesvědčení, že satanistické knihy pálit nebudou, protože to je satanizmus. A to nikoli „operetní“, kdy se převlékají do podivných úborů a máchají kolem sebe noži – ale opravdový – opravdový boj proti abrahamickým církvím, boj proti základům kultury a civilizace, která Evropu vytvořila, a která existuje od antického Řecka, starého Izraele, Říše římské, která se následně rozpadla, od barbarských království, atd, atd až do našich dní. Evropa je křesťanskou civilizací (i když s hlediska Ruska nesprávnou křesťanskou civilizací). Nicméně tato Evropa se postupně vzdává tohoto svého statutu. Protože pokaždé, když Evropa provede něco, s hlediska obyčejného křesťanství, kdy staví na místa kněžích sodomity, oddává sodomity v pseudonáboženském obřadu, umožňuje jim osvojovat děti, atd, atd. A tím, že toto vše a mnohé jiné provádí, zříká se sama sebe. A toto zřeknutí se je pro ně asi důležitější než dokonce i válka proti Rusku – jakkoli divně to zní. Protože válka probíhá tady a teď, zatímco tam se mluví o věčnosti – Evropa se zříká věčnosti,  kultury, literatury – od všeho najednou, od sebe sama.

Dochází k rozdělování zemí, oddělování zemí, které jednotlivě mohou být i vzájemně nepřátelské, ale  zachovávají si civilizaci, svoje základy – například Turecka a Ruska od Evropy. Co dělají Švédové? Oni nejenže sami sobě překážejí ve vstupu do NATO, ale jednají tak, aby Turecko už nedokázalo být součástí Západu, aby bylo nuceno, bez ohledu na ztráty, odejít nikoli na stranu konkrétně Ruska, ale směrem k tradicím, směrem k multipolárnímu a multikulturnímu světu, kde se zachovává civilizace a kultura…

***

Autor: Andrej Perla – politický analytik Tsargrad.tv (20230709), zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ZG_5E5K-kZA, překlad: st.hroch  (20230712)

*

Chcete-li podpořit Novou republiku, její web a překlady, akce, podcasty, natáčení debat a panelových diskuzí, přispějte laskavě na účet 2300 736 297 / 2010.

Děkujeme!

5 2 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci

Turecko má své světoznámé hospodářství ale i politiku. Prostě má v tom binec odjakživa…

cablik
cablik
před 9 měsíci

Pan Orbán je jediný který hájí svůj národ a pracuje pro něj a nechce válku dělají to i Poláci ale ti válku chtějí. Švédi jsou blázni že se vzdají neutrality žádné uzemní zisky nebudou.