Sílí to, sílí. Rakušan říkal…

S chutí jsem si přečetl, že nám ministerstvo vnitra vydalo novou zprávu o antisystémových hnutích. Je to blábol podobný tomu, co psal blahé paměti František Vrabel, když měl své sémantické vize, které svět neviděl, ale přesto stojí za to, si jí přečíst.*)

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Píšou tam totiž, že sílíme tak, že už to zastiňuje tradiční extrémistická uskupení. Sice tedy vůbec nevím, jak taková tradiční extrémistická scéna vypadá, ale už i u Vítka si všimli toho co tady už půl roku melduju. Že se ve společnosti něco pohnulo. Celé to monitorování tradičních ruských kolaborantů asi bylo úplně k ničemu, když se tu najednou z ničeho nic vynořili úplně noví bojovníci a ejhle… už nám významně podrývají henty demokratické pilíře a přebírají jakési myšlenky, které nejsou v souladu s politikou strany a vlády.

A vy pořád, že nemáme žádnou sílu, že to nikam nevede, že jsme jen malá sociální bublina. Jak vidíte, už jsme to dotáhli do výroční zprávy Vítka Rakušana a když si odmyslíte všechny ty kecy a správné narativy, když si odmyslíte řeči o tom, že za všechno může Putin, tak ani všichni ti experti na extrémismus nedokázali zakrýt fakt, že tu za poslední rok vyrostlo něco, co předběhlo všechna dosavadní hnutí.

Dokonce tam už celou jednu kapitolu věnovali „kvazimediální scéně.“ Hlavně teda mluvili o tom, jak šíříme rozličné kremelské narativy a že to děláme na sociálnich sítích… Ano, přesně takhle to děláme. Je to mnohem levnější, než držet studio, přenosový vůz a štáb lidí. Sice to různě dehonestovali, ale stejně nemohli opominout, že máme dost velký dosah na to, aby to hrálo roli.

Dokonce na vnitru museli (samozřejmě s patřičnou despektní omáčkou) připustit, že se na alternativě uzavírají spojenectví, že se to tříbí, že to generuje lídry a dokonce tam napsali, že jsme vitálnější než v období před covidem…

Vidíte… proti extrémismu bojuje ten nejlepší demokrat všech dob, Rakušan a s ním ta nejliberálnější a nejsprávnější vláda známého vesmíru a antisystémové hnutí sílí, je vitálnější, jejich lídři spolu mluví, uzavírají spojenectví… a zbavují se blbců… Oni tomu říkají široká škála nesourodých uskupení s omezenou životností, ale nemohli úplně zakamuflovat další věc, kterou neustále hlásím – že proces odpadání od majnstrýmu je zcela jednosměrný a nevratný.

Úplně zřetelně je ze zprávy vidět zklamání z toho, že se odpůrci současné vlády nezapojili do bitek mezi Romy a Ukrajinci. A ještě víc to, že hento antisystémové hnutí vůbec není spojené s neonacisty. Také si tam hoši všimli, že SPD spolupracuje s AfD a moc se snažili dokázat, že Okamura je pravicový extrémista. Ale reálně prostě zjistili, že opozice spolupracuje napříč Evropou. SPD palec nahoru…

Stejně tak nemohli zamaskovat, že pohonem tohoto všeho je frustrace z vývoje a zklamání… ano, u lidí od čtyřiceti výš. To jsou ti, kteří si už jaksi uvědomují, že nejsou mladí, sil začíná ubývat a začínají myslet na to, jak jim bude v šedesáti. Sice za to samozřejmě může Putin, ale lidé vůbec neřeší Rusko, ale řeší důchody, pracovní místa a jsou frustrováni z toho, že plody jejich celoživotní práce teď vláda posílá na Ukrajinu. Jsou naštvaní, protože spořili na důchod a teď to museli použít na zaplacení složenek za plyn.

Vláda samozřejmě za nic nemůže, ta dělá všechno nejlíp a slouží tomu jedinému a správnému DOBRU. Jenže služba tomuto DOBRU generuje frustraci, díky které lidé začínají „přebírat jiné myšlenky“ = přemýšlet… a henté ruské propagandě stačí jen dodat argumenty a chudák vláda se najednou nechytá. Ano, nechytá se, protože argumenty majsntrýmu už jaksi nedokáží vysvětlit, proč se lidem děje to, co se jim děje.

Moc hezké jsou také formulace, že se na tuto frustraci „lepí lidé, kteří jí využívají k získání popularity.“ Ano, milí vnitráci, říká se tomu politika pro lidi. Já vím, že naše vláda tohle nedělá, že rozhodně neslouží svému národu, ale fakt byste se neměli divit, že jiní svému národu sloužit chtějí a že je tu po takových lidech docela poptávka. Přece jenom se začíná ukazovat, že sloužit nejvyšším evropským hodnotám znamená pro občany prázdnou peněženku a spoustu státní buzerace. Opět ta jejich zpráva nedokázala zakrýt zděšení, že popularitu získávají politici, kteří mluví za obyčejné lidi. To už tu přece vůbec nemělo být. Mluvit se smí jen ve prospěch LGBT, grýndýlu, emisních povolenek a cenzury internetu… Dezoláti mají držet hubu a krok.

Hele, jsme rok od chvíle, kdy se začalo mluvit o té první demonstraci v září. Jsme rok od chvíle, kdy jsem doma hostil Jindru Rajchla. Jsme rok od spousty skeptických slov, že na demonstraci nikdo nepřijde, že z toho nic nebude, nikam to nepovede a nic se stejně nezmění. A ejhle… sám Vítek říká, že mu tady vyrostlo něco, s čím si vlastně vůbec neví rady a nejhorší na tom je, že se mu to strašně blbě škatulkuje. Ono je to takové neuchopitelné, nesourodé… jo, jo, jediné hnutí, které vaši tajní fízlové nemohou rozbít, je to, které oficiálně nijak neexistuje. Než si totiž stihnou udělat obrázek, kdo je v celé síti důležitý, už je to zpravidla jinak. Síť nemá žádný střed… jen prostě roste.

A víte proč? Protože to už začíná mít společnou myšlenku. Ne, ještě ji nikdo filozoficky nerozebral a neudělal z toho manifest, ještě se jí nezabývají univerzitní profesoři. Ale už existuje. Možná trochu podvědomě. Neváhám říci, že v tom hraje velkou roli prostý pud sebezáchovy. Ještě to nevypadá jako desatero ani jako vyznání víry. Ale už to začíná spojovat. Ne po rovině politické, ani po rovině hospodářské. Ale po rovině národní už rozhodně ano. Zachránit národ, zachránit mír, zachránit základní kameny společnosti. Bránit rodinu, bránit děti…

Petr Hampl ve své knize popisoval obrazné prolomení hradeb. Vidlák vám říká, že začínáme nové hradby zase stavět. Ještě nevíme, jak to půjde nejlépe. Ještě nevíme, kdo tomu nejlépe rozumí. Určitě ještě uděláme celou řadu chyb a zjistíme, že některé úseky jsme postavili blbě. Ale už máme chuť stavět. Tak velkou, že nás pravda a láska musí brát vážně. Dovedete si představit, co ve svých zprávách budou muset psát za rok?

A abych splnil to, co vnitrácká zpráva píše, tož se k vám lepím, zneužívám vaší frustraci a strach a dělám to, abych dosáhl popularity a peněz:

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

*

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

**

*) pololetní vnitráckou zprávu o “extremizmu” najdete ZDE, ovšem chybí v ní, kolik ti zatracení extremisté dostávají od Putina, koho z nich vycvičil Prigožin a Wagnerovci a kdy zase přijedou Čapiga s Miškinem dělat novému generálovi z BISky těžkou hlavu

5 6 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci

Teď čtu článek jak na tenise ve Washingtonu Ukrajinka – Ruska lidé tleskali vítězné Rusce. Ukrajinka obligátně nepodala ruku. Ruský doprovod se radoval a cenil zuby. Dokonce to zabírala kamera a vysilali to do světa! I radost ze sportovního vítězství vadí! To prý ještě bude mít dohru. Také v USA mají své dezoláty, ruské… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 9 měsíci

Vidláka berte s rezervou, on se přimknul k Rajchlovi, jenže ten, kdo rozbíjí oposici, je právě Rajchl, dnes se v oposice všichni vzájemně nenávidíme, kdy hitem v oposicí je potichu šířit informaci o druhých, že ten pracuje pro BIS a onen pracuje pro BIS. Já už jsem slyšel o tolika lidech z aktivní oposice, že pracují pro BIS,… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

A jeje. Nalepkovani lidi na hodný a zly. SPD nema silu nic prosadit a zmenit. Tak tomu je. ANI ma silu neco prosadit a zmenit. Rajchl ma moznost něco změnit. Vlada a parlament náš společný nepřítel.
I skvělá STB dokázala ovlivnit a zmenit v roce 1989 republiku.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci

Ministr vnitra, ministerský předsede, prezident atd. vůbec nemusí být nervózní, protože opozice (protestní hnutí) zcela očividně slábne. V parlamentních volbách 2021 dosáhla dnešní opozice 60%, ale díky propadlým hlasům pod 5% a účelové změně volebního zákona před volbami, dosáhla dnešní vládní koalice 108 mandátů. Pak se chvíli zdálo, že opozice sílí, konaly… Číst vice »

Naposledy upraveno před 9 měsíci uživatelem Václav Dvořák
tomaskova
tomaskova
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

No, pokud budou Čechové přemýšlet a konat podle vašich prognóz, tak zcela jistě. Naštěstí takových karlů2002 je mezi námi čím dál méně.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Opravdu? Tak to bych byl rád. 🙂

heriot
heriot
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

No, paní Tomášková, já bych si věru přál, aby tomu bylo naopak, ale kdo má oči, tak musí vidět, že Karlova prognóza je více než pravděpodobná… Už jste zapomněla, na tvrzení ,mnohých, a tuším, že to bylo i Vaše, jak vláda vydrží jen “do švestek”. A máme tu rok po švestkách a tahle koalice nadále… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  heriot

Tak to dost těžko, já takové prognózy nedávám.

Anonym
Anonym
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Paní Tomášková, víte kdo to je pesimista? To je informovaný optimista.

reproduktor
reproduktor
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Jo jo. Máš pravdu. Zijeme v Česku a jsme Češi, kteří nikdy nic nedokazali činy. Jen kecy a kecy. Nadavat, stěžovat si a žádný tvrdý odpor. Jen jednou za celou historii
Češi povstali, ale zbabelec Beneš zlomil páteř dalšímu pokolemi. Tady urcite nehodnotim Husity a jejich vraždění i rabovani v Česku.

cablik
cablik
před 9 měsíci

Západ jde od válu: BRICS – noční můra USA a jejich evropských vazalů. Platby bez dolaru? Jako potopit yankeeům námořnictvo. Summit bez Putina? Bude přítomen v přímém přenosu. Svět už Západu nevěří. A přestává se bát
https://protiproud.info/politika/7351-zapad-jde-od-valu-brics-nocni-mura-usa-a-jejich-evropskych-vazalu-platby-bez-dolaru-jako-potopit-yankeeum-namornictvo-summit-bez-putina-bude-pritomen-v-primem-prenosu-svet-uz-zapadu-neveri-a-prestava-se-bat.htm

cablik
cablik
před 9 měsíci

To je dobře jen ať se bojí tolik zla oni napáchali že se k nim může přirovnat jen Hitler ostatně mají stejné cíle jako nacisté. Doufám že se ten hnusný systém rozsype co nejdříve.

Praded
Praded
před 9 měsíci

No pesimista nejsem, ale myslím si, že dokud většina lidí nebude rýt dřškou v zemi, nic se nezačne měnit. Podle mě, by se mělo SPD teď soustředit jen na prosazování zákona o referendu, protože to by mohlo být sjednocujícím pro všechny vlastenecké uskupení. Jedině pomocí referend se dá změnit tento parazitický systém.… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 9 měsíci

Pan Sterzik je nenapravitelný optimista. Já jsem z toho co vidím, spíše pesimista. Ano Vítek je nervózní, velmi nervózní a ještě k tomu to holoupé, přerostlé dítě, které dokáže o Ústavě České republiky přečíst blábol, který mu napsali na spřátelené ambasádě, že to je něco antisystémového. Okamura totiž už léta požaduje uzákonění referenda, které… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

No jo. Je konec a nad Čechy lámu pomyslnou hůl. Jsme totálně ztraceni. Po udalostech po roce 1990 už neni cesty zpet. Jsme chudý a rozkradeny stát bez vize.