Velké nic

Pamatujete? Ještě před čtrnácti dny naši pravdomluvní intervjuci vzletnými slovy hovořili o mírové konferenci v Džiddě, kam se sjede celý svět a kde bude nastolen mírový plán pro Ukrajinu pod taktovkou Ukrajiny (a samozřejmě také USA a celého Západu). Pak se začalo mluvit o tom, že to není žádná mírová konference, ale jen konference, která má za cíl, seznámit henten správný a demokratický svět s ukrajinským mírovým plánem. Od včerejška máme novinku… intervjuci už říkají, že je to Saúdský plán. Asi aby to nebylo další Bidenovo fiasko v řadě.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Nepřekvapivě plán předpokládá, že Ukrajina plně zvítězí a Rusko zcela prohraje.

Nejlepší bylo naše Zamini, které tam vystoupilo s prohlášením, že mírový plán Ukrajiny plně podporujeme. Samozřejmě už nedodali, čím ho podporujeme. Jestli stovkami tanků, letadel, raket, plnými vlaky munice, desítkami tisíc dronů a nebo jen ústy našeho kinderministra Lipánka.

V neděli existoval jediný výsledek, který by se dal prezentovat naší libodémo veřejnosti, co ještě stále věří v Ukrajinské vítězství: Čína prý vyslala Rusku důležitý signál… Omluvte naše novinářstvo, diplomacii i vládu… oni už nic jiného ani neumějí říct.

Ano, mělo to být jinak. Ukrajina měla v tuto chvíli bušit na Melitopol, Berďansk a Mariupol. Ruští vojáci měli ustupovat na všech frontách, henty internety měly být plné fotek vzdávajících se ožralých mužiků a hořících ruských tanků, ruští vojenští blogeři měli mluvit o strašné katastrofě a v Džiddě se měl porcovat ruský medvěd. Jasný signál Rusku neměla dávat Čína, ale USA měly dávat jasný signál ruským oligarchům, že je nejvyšší čas, opustit Putina, rozbít Rusko a zachovat si statky i hrdla.

Co je výsledek? Jedno velké nic. Bez ohledu na Šafrovo Fórum, bez ohledu na britské instituty války, bez ohledu na kecy CNN, Ukrajinci obsadili území, které je na mapě špatně vidět i lupou. A když Západ tvrdí, že to stálo dvacet tisíc životů, realita bude určitě o dost hrůznější. Do boje na ruské straně už nezasahuje jen generál Zima, nebo generál Bláto, ale přidal se i generál Křoví a jestli to takhle půjde dál, za chvíli bude ruským vojákům pomáhat i zákeřná generál Tma, který každou noc prorussky zahalí bojiště.

Všímáte si té karmy? Před rokem Západ nabubřele tvrdil, že konflikt na Ukrajině má vojenské řešení. Následoval výčet vojenské pomoci. Po roce dělají mírovou konferenci a do toho jim dochází, že vojenskému řešení tohoto konfliktu je blíž Rusko než Ukrajina. Stále zřetelněji to připouštějí dokonce i ukrajinští politici. Žádné porcování ruského medvěda se nekoná, naopak… stal se pátou největší ekonomikou světa, větší než Německo a největší v Evropě. Už se těšíte, až si koupíte nového levného Moskviče z poctivé ruské oceli? Dovedete si představit, že za deset let bude Volha symbolem kvalitního rodinného auta, spolehlivého a za dobrou cenu? Zajímavá představa, že? A ve vývoji budou dělat samí odborníci s německými jmény, přepsanými azbukou… Volkswagen bude americké auto a v halách Škodovky se bude pořádat třetí ročník festivalu Colours of Mladá Boleslav…

Mimochodem… první vojenský analytik zmínil to, co jsem říkal minulý týden – že než se Ukrajinci probijí minovými poli a třemi liniemi obrany, Rusové si připraví další tři linie plné min, ostřelované děly a vrtulníky, pokryté drony a nasáklé ukrajinskou krví.

A mír se v Džiddě neupeče, neupeče se tam ani konec války, jen spousta dalších států zjistí, že západní hemžení je jen hemžení bez jakéhokoliv smyslu.

Navíc je docela reálné, že nám válka na Ukrajině nestačí a dáme si ještě válku v Nigeru. Ona totiž bude vypadat úplně stejně, jako ta ukrajinská. Už se to vyzkoušelo. Drony jsou laciné a Lancety si může dovolit i nejchudší země světa. Stejně tak si tyto země mohou dovolit miliony min. Zakopat je umí dokonce i negramotný černoušek. A jestli je v poušti fronta tady, nebo o deset kilometrů vedle, koho to zajímá, že? Nemluvě o tom, že Evropa už nemá zbraně ani pro Zelenského, natož ještě pro Nigérii.

Kde já jen viděl toho Prigožina, jak se pěkně domlouvá wagnerovské kšeftíky s africkými vůdci… ?

Hele Lipánku! Nech toho. Vraťte se k tomu, co šlechtilo českou diplomacii. Mluvte o reálném míru. Přestaňte posílat zbraně, začněte posílat zdravotníky. Přestaňte hrozit raketomety a začněte hrozit opuštěním rozhovorů, které nikam nevedou. Svůj osud jste spojili s vítěznou Ukrajinou. Pomalu byste měli začít přemýšlet, jak budete minimalizovat škody, až se definitivně ukáže, že se to nepovedlo.

Začněte si chystat argumenty, až se vás zeptáme, proč jste nechali vykrvácet desetitisíce Ukrajinců, i když už každý dezolát poznal, že nevyhrajete. My se vás totiž zeptáme. Zeptáme se také, proč jste nechtěli mír, když byl možný a Rusko k němu bylo ochotné? Zeptáme se, jestli potřebujeme generály a tajné služby, kteří včas nepoznali, že vítězství nebude a že už se nebojuje za Ukrajinu, ale za zachování tváře Západu. Vaší štváčské a zpupné tváře.

Zeptáme se ministryně války, proč vyprázdnila sklady kvůli ofenzívě, která dokázala jedinou věc – zachytávat šrapnely těly vojáků. Zeptáme se premiéra, proč tak dlouho podporoval válku, která v naší blízkosti zbídačí čtyřicet milionů lidí.

Zeptáme se, jestli vám ty evropské hodnoty stály za padesát tisíc ukrajinských amputací a stovky tisíc ukrajinských životů. Zeptáme se, jestli vám stálo za to, zničit evropskou konkurenceschopnost, zlikvidovat poslední žalostné zbytky průmyslu a udělat z původně nejvyspělejší části světa (kam se hrabaly USA na naše zdravotní a sociální zabezpečení), středověký skanzen.

A hlavně… zeptáme se vás, proč jste neakceptovali původní cenu… ukrajinskou neutralitu. Nic víc po vás Rus původně nechtěl.

Jestli nemáte žádné eso v rukávu, tak přesně tyto otázky budete brzy muset zodpovídat. Brzy!

3.7 6 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jana
Jana
před 10 měsíci

Chtělo se mi napsat: Bravo, Danieli! Tak by to mělo být! – Ale “mikkesh” s “oldou” mě zchladili. Vždyť nejsme schopni vypořádat se s jasně prokázanými zločiny /ano, přímo zločiny!/ řady politiků, mafiánů, dokonce i malých úředníčků. Musel by nastoupit vůdce, který by riskoval i vlastní život, aby zjednal pořádek. Zrušil senát, to především,… Číst vice »

Praded
Praded
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Jana

No podle současné ústavy a zákonů, které si paraziti stvořily k obrazu svému to není možné. Je tam skulina, REFERENDUM, proto ten zákon i po 33 letech vítězství pravdy a lásky není. Referendy by se dalo změnit zákony k skutečné vládě občanů. Proto se ho parazité bojí jak čert kříže. Druhou možností je REVOLUCE, ale té… Číst vice »

vachav
vachav
před 10 měsíci

To se skutečně nachází západní civilizace včetně USA v takové dekadenci,že si neuvědomuje,že Ruská federace nepřipustí a ani nemůže ,vzhledem k zachování své existence, připustit na svých hranicích sousedství s americko-nacistickou Ukrajinou?

cablik
cablik
před 10 měsíci

Jo to jsou fakta mír se bude tvořit jinde a s jiným obsazením Rusko západ k ničemu nepotřebuje. Válka byla prohraná od začátku jenomže si to tupci odtržení od reality neuvědomovali.

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci

Pane Sterziku, až my se zeptáme, “proč jste nechali vykrvácet desetitisíce Ukrajinců, až se zeptáme, proč jste nechtěli mír, až se zeptáme se, jestli potřebujeme generály a tajné služby” a podobné blby. Až se zeptáme proč amík zbraně prodává a my rozdáváme … Až se zeptáme … budou se nám smát – až… Číst vice »

oldo
oldo
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Co to je nezávislý soud,kdo ho ustaví?

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Smajlík. To bohužel nevím. Ale rád bych se toho dožil.

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Promiňte, kolik je vám let? 🙂

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Anonym

No, moc mi toho nezbývá.

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

A jak to chcete dokázat? 🙂

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Anonym

Kdybych věděl jak, už by tam ani jeden z těch primitivních šašků nebyl 🙂