Ruské speciální služby odtajnily část speciální operace ruského ministerstva obrany

Následujíící článek ruského autora přináší zejímavé informace a spouvislosti, odkumentující počínání ruského vedení dávno před SPeciální vojenksou operací na Ukrjaině. Pro čtenáře Nové Republiky mnohé z toho nebude překvapením. Důležité jsou ale uvedené souvislosti. Text také vysvětluje pozadí velké popularity V.V.Putina u občanů Ruské federace.

Ve své odpovědi na jeden diskusní příspěvek jsem uvedl „schematicky významově v pár slovech“ níže uvedený text. Kromě jednoho článku na Outsidermedia, který byl staršího data a byl osobním názorem přeloženého tam autora, nevím o žádném překladu tohoto „oficiálního vyjádření“. Tak jsem  se rozhodl jej uvěřejnit pro připomenutí. A také pro bourání „klasického pohledu na politiku“, že tohle by přece politici neudělali. I když tento text je ukázkou, jak se dá udělat i dobrá „věc“ pro svou zemi „špatnými metodami“.
Dnes, kdy už mnohem lépe víme jak Putin vše promýšlí a co vše muselo Rusko dělat v různých oblastech, aby se mohlo vydat na cestu svého obrození, přijde k „duhu“ článek sice staršího data, „oficiálnější“ (vychází z té zprávy a navazuje na ni rozšířením příkladů), ale který málokdo zaznamenal, a hlavně málokdo uvěřil. Každý z nás musel někdy něco předstírat a utajovat, a ba i lhát v zájmu – a to mám na mysli – dobré věci. Třeba jste jen neřekli své druhé polovičce, že vás štve a naopak jste ji (ho) podpořili. Ale lidé, bůhví proč si přesto myslí, že tohle nelze dělat v politice, že je to nemožné i když se prakticky denně přesvědčují o opaku.Ale právě v politice je nutno mnohé skrývat a nedělat veřejně. Často i dobré úmysly.  Kdyby lidé znali skutečnou pravdu o tom, čeho všeho jsou lidé schopni pro kousíček toho „politického štěstí“ s největší pravděpodobností by se povolání politik – ve významu u nás za posledních 33 let –  stalo méně prestižnější než povolání „toaletního dědka“.                                            
Peter 008

***

Ze stránky v Livejournalu Olega Matvejčeva (v současné době poslanec ruské Dumy) na toto téma. 

V souvislosti s událostmi na Ukrajině v roce 2022 ruské speciální služby odtajnily část speciální operace vedené na ruském ministerstvu obrany, aby ruští občané pochopili celý obraz toho, co se děje.

*V Rusku jsou lidé, kteří si nepamatují, kolik toho Putin pro Rusko udělal:*

– Za 17 let Putin zvýšil ruský rozpočet 22krát, vojenské výdaje 30krát a HDP 12krát (Rusko poskočilo z 36. místa na světě podle HDP na 6. místo),

– Zvýšil devizové rezervy 48krát!

– Vrátil 256 ložisek nerostných surovin do ruské jurisdikce (zbývá vrátit 3 ložiska!).

– Zrušil nejvíce zotročující “liberální“ dohody o sdílení produkce v historii – PSA (vysvětleno níže).

– znárodnil 65 % ropného průmyslu, 95 % plynárenského průmyslu a mnoho dalších odvětví.

– pozvedl průmysl a zemědělství (Rusko je již 5 let po sobě 2-3. největším vývozcem obilí na světě a předstihlo USA, které jsou nyní na 4. místě).

– Zvýšil průměrné platy ve veřejném sektoru na 18,5 násobek za 12 let,

– A v neposlední řadě Putin (právě on) snížil vymírání ruské populace z 1,5 milionu lidí ročně v roce 1999 na 21 000 v roce 2011, což je 71,5násobný pokles.

– Putin také kromě toho zrušil Chasavjurtskou dohodu (Odkaz http://leva-net.webnode.cz/products/minsk-5-zari-ukrajinsky-chasavjurt/ ), čímž bránil integritu Ruska, zviditelnil neziskové organizace – pátou kolonu a zakázal poslancům mít účty v zahraničí, ubránil Sýrii, zastavil válku v Čečensku.

Putinovo zrušení PSA je velkým úspěchem! PSA je TA dohoda, na jejímž základě Amerika od 90. let okrádala Rusko a poskytovala za to Jelcinovi půjčky.

Putin bojoval za její zrušení téměř čtyři roky a postupně ji mnohokrát pozměňoval. Takže zrušení PSA vyvolalo v Americe neuvěřitelnou nenávist vůči Putinovi, protože jim vzal neomezené drancování Ruska. Proto ta nenávist k Putinovi, ale bohužel ne každý to ví.

Proč nemůže Putin změnit všechno najednou? Proč dělá nucené zastávky? Proč musí někdy jít na dočasné dohody?

Protože páni “demokraté” v 90. letech potopili zemi, rozprodali ji a nechali parchanty žít z ruských přírodních zdrojů, přijali tisíc vlastizrádných zákonů *včetně ústavy z roku 1993* a oslabili zemi natolik, že se Rusko na začátku roku 2000 těžko mohlo Americe bez následků postavit, takže Putin s nimi bojuje postupně.

Proto musel Putin manévrovat a postupovat krok za krokem, ne naráz, ale stále jedním směrem, a nyní také přemýšlí o tom, jak vyřešit problémy Ruska a zároveň ho nevydat na pospas jiným, jako  Libyi a Sýrii. Amerika má už dávno dost Putina, který jí se záviděníhodnou důsledností bere vliv, kousek za kouskem „trofeje na věčné časy“, které v Rusku loupili, nebo pak navrhuje nahradit dolar jinou platební měnou …

A to vše je nebezpečné …

Například: Kaddáfí zaplatil životem za myšlenku změny zúčtovací měny dolaru na jinou, nyní není ani bohatá prosperující Libye, ani Kaddáfí. Libye je v troskách.

Většina lidí v 90. letech nemohla jednoduše zajít do obchodu a nakoupit většinu potravin, nemohla poslat své děti – chlapce – bez bolesti a strachu do ARMÁDY …

Čečenská válka. Strach, naši chlapci neustále umírali. Města byla bez topení, plynu a vody. Nebyly žádné platy, všude vydírání, otevřené střelby ve městech. Žádné důchody, příjmy, žádná práce, nic. Nikdo nemyslel na zlepšení bydlení, opravy a podobně, byli rádi, že jsou jen naživu.

Dnes, kdy se vše změnilo a většina lidí si zlepšila život, kdy jsou ulice a dvory přeplněné auty a domy zrekonstruované, kdy staré okenní rámy a vchodové dveře nejsou téměř vidět, kdy prakticky každý provedl opravy v bytech, kdy je v domech slyšet jen vrtání, bzučení a bouchání, kdy si i průměrný člověk nese z obchodu přeplněnou tašku s nákupem, kdy se mladým rodinám kompenzuje část nákladů na bydlení, kdy se vyplácí porodné a mateřská, lidé už nevědí, jak naše matky v 50. a 60. letech porodily dítě a 56. den šly do práce a nebylo jim vůbec pomoci.

Když jsou důchody doručovány včas a stalo se to normou. A ty se neořezávají jako v mnoha zemích. Když má většina lidí práci a mzdy jsou vypláceny včas. V době globální krize ji popravdě řečeno nepociťujeme, protože život v naší zemi se až tolik nemění.

A nyní, když jsme začali zapomínat na 90. léta, jsme začali být hrubí a přístupní provokacím. Chápu, že v 90. letech nebylo možné pozorovat takový obraz blahobytu, jaký je nyní. I kdyby člověk v 90. letech byl zaměstnán 24 hodin denně, nemohl by vydělat peníze ani uživit rodinu. To byla ta doba.

A teď, když přišly postupné změny a většinou se nám žije lépe (samozřejmě, nikdo nepolemizuje, každý by chtěl žít ve vile a mít hodně peněz, ale bohužel nic takového nikde není), no a když se nám začalo žít lépe, tak jsme nějak začali zapomínat, kolik práce a dřiny Putin do naší země vložil, a klidně podlehneme každé provokaci. Ano, ne všem se žije dobře, ne všechno se podařilo a je třeba udělat ještě hodně, ale to není důvod ke zradě muže, který vytáhl zemi ze zkázy! Tím spíše, že se proti němu nyní vrhly velké síly a prostředky.

Udělejme tedy, každý na svém místě, alespoň něco málo pro rozvoj Ruska a pomozme mu, a nepomáhejme těm, kteří se bezostyšně zrazují sami a zrazují Rusko, jednajíce na ruku cizím aspiracím. Oni opravdu hodně moc nechtějí vidět Putina jako PREZIDENTA RUSKA!

Zkušenosti z FSB nepřišly nazmar – “Putinovy geniální multichodové operace”

Prezident Putin v době “Mnichovského projevu” (10. 2. 2007) definitivně pochopil, že tvrdá konfrontace se Západem je nevyhnutelná, ale ruská armáda na ni není připravena. Otevřená příprava na nadcházející válku by zároveň poskytla Západu čas způsobit Rusku geopolitickou porážku v době, kdy ještě nebylo dostatečně silné, nebo se dobře připravit na novou studenou válku s perspektivou přerůst v horkou, a v žádném případě by neumožnila Rusku pomstít se za největší geopolitickou katastrofu dvacátého století – rozpad SSSR agentem CIA.

Co dělat?! Ale jak se říká, “KGB nenajme jen tak někoho”. Takovou „mnohochodovčičku“ mohl vymyslet jen mistr speciálních operací.

Její podstatou bylo dočasné maskování skutečného vektoru vývoje Ruska a ruských ozbrojených sil. Proto byl za Nástupce vybrán Dmitrij Anatoljevič Medveděv, který přijal nevděčnou roli „podivuhodného“ systémového liberála.

A Anatolij Serďukov, který byl 15. února 2007 (bezprostředně po mnichovském projevu! 5 dní poté …) demonstrativně jmenován ministrem obrany, dostal od Vlasti a Prezidenta ještě těžší úkol. Jmenování tak DEMONSTRATIVNĚ nekompetentní osoby ve vojenských záležitostech do funkce ministra obrany mělo u našich západních “partnerů” vyvolat zdání, že ruská armáda je blízko svému konečnému rozpadu, přerušení vazeb s domácím vojensko-průmyslovým komplexem a přeměně na strukturu schopnou provádět pouze lokální protiteroristické operace.

Proto se nakupovaly ruské flotile nepotřebné “Mistraly” (Pamatujete na ten šum kolem nich? A nakonec Rusko ani tak moc neztratilo), a proto byly předhozeny “podvrhy” o plánech na nákup použitých německých “Leopardů”, italských vrtulníků, obrněných vozidel a kolových tanků … Serďukov však nemusel být vojensky kompetentní, protože vojenské záležitosti řešili jiní, speciálně vyškolení lidé, jejichž jména dosud nebyla odtajněna. Od Serďukova se vyžadovaly jiné schopnosti, které dokonale prokázal ve své předchozí funkci – ve Federální daňové službě. Byla to schopnost provádět tajné finanční operace, schopnost skrývat závažné veřejné výdaje pod rouškou fiktivních firem, úplatků a neoprávněného vracení DPH.

Západ se natolik přesvědčil o naprosté zkorumpovanosti ruských elit, že se sám chytil na svou vlastní návnadu, jak ukázala speciální operace na připojení Krymu. Zpravodajské služby přinesly západním mocnostem informace o totální korupci na ruském ministerstvu obrany a ty pro ně byly natolik věrohodné, natolik v souladu s jejich vlastními představami o Rusku a Rusech, že je ani nenapadlo pátrat hlouběji.

A v té době se ruská armáda přezbrojovala a připravovala na nadcházející boje, v naprostém utajení se stavěly tajné objekty, bunkry a velitelská střediska strategických raketových vojsk, radarové stanice nového typu za “ukradené” a “nerozumně vynaložené” peníze.

Je třeba říci, že “totální krádež” na stavbách olympijských her v Soči byla také taktikou, která měla odvést pozornost a zakrýt před potenciálními protivníky prudké zvýšení finančních prostředků na obranné programy. Serďukov měl ještě jedno poslání, které si ne každý uvědomuje – byl ničitelem, beranidlem, které rozbilo prohnilou korporátní solidaritu generálů, kterým vyhovoval status quo a kteří nechtěli nic jiného než vojáky na stavbu svých dač.

Ano, Serďukov nemohl a neměl budovat nový typ armády. Touto misí byl prezidentem pověřen Sergej Šojgu. Ale pro “stavitele” Šojgua připravil půdu “ničitel” Serďukov, na to nezapomínejme …

K plnění úkolu Anatolij Serďukov přilákal ty nejspolehlivější, včetně Jevgenije Vasiljevové, s níž měl Serďukov jakoby románek (i když se pak nakonec přece jen vzali).

Na Západě se posmívali – “ach, ti chlípní Rusové!” Ale nejlépe se směje ten, kdo se směje naposled …

Když Serďukov splnil svůj úkol na ministerstvu obrany, vstoupila tajná operace do závěrečné fáze – bylo proti němu a jeho asistentce zahájeno trestní řízení, aby se oddálil okamžik, kdy si naši “přátelé” za oceánem uvědomí pro ně strašlivou pravdu. Je jim to teď jasné, nebo vážně věří, že Serďukov a Vasiljevová kradou a Putin je kryje? Není divu, že to dělají – vždyť intelektuální degradace západních elit zašla velmi daleko, lidé jako Psachy (Psaki + psych – pozn.překl.) a Obama jsou tak primitivní, že dokáží pochopit jen ty nejjednodušší přímočaré operace. (S tím také nedávno souvisela „akce“ okolo Putinova „paláce“ … prostě nemohli pochopit, že někdo nekrade tak, jako oni sami …)

Byli jsme však svědky toho, jak Rusko “z ničeho nic” disponuje moderní, bojeschopnou armádou, se kterou musí počítat celý svět.

Nyní, když mají DLR a LLR na svých hranicích 90tisícovou armádu s americkou technikou a americkými instruktory a v Pobaltí jsou rozmístěny úderné síly NATO, nemá smysl cokoli skrývat. Nastal čas otevřít karty v téměř plném rozsahu. A podmínečné propuštění Vasiljevové je jen završením zvláštní operace, která se zapíše do učebnic dějepisu a zpravodajství.

Jak píše Faktxeber, Rusko použilo zajímavou ekonomickou taktiku, omotalo si všechny kolem prstu a za pár dní vydělalo více než 20 miliard dolarů. Navíc získalo zpět přibližně 30 % akcií svých vlastních monopolů.

Putin napálil EU i Ameriku, a jak krásně! Jejich vlastními zbraněmi. Před celým světem to zahrál jako hodinky. Některé energetické společnosti vlastnili zahraniční investoři, Američané a Evropané, což znamená, že téměř polovina příjmů z ropného a plynárenského průmyslu nešla do ruské pokladny, ale na účty “finančních žraloků” v Evropě a USA. V důsledku situace na Krymu (rok 2014) začal rubl prudce klesat, ale centrální banka neudělala nic na jeho podporu. Dokonce se objevily zvěsti, že Rusko jednoduše nemá měnové rezervy na podporu rublu.

Tyto zvěsti a Putinova prohlášení, že je připraven a bude chránit ruskojazyčné obyvatelstvo Ukrajiny, vedly k velkému poklesu ceny akcií ruských energetických společností a “finanční žraloci” začali prodávat akcie tak, až byly úplně bezcenné. Putin celý týden vyčkával a na tiskových konferencích se jen usmíval, a když cena klesla až do sklepa, dal povel k nákupu akcií současně od všech Evropanů a Američanů.

Když si tito “finanční žraloci” uvědomili, že se nechali napálit, bylo už pozdě: akcie byly v ruských rukou (Byla to prakticky ta samá taktika, často využívaná samotným „západem“). Nejenže Rusko v těchto dnech vydělalo více než 20 miliard dolarů, ale také vrátilo Rusku akcie svých společností.

Nyní příjmy z ropy a plynu neodejdou do zahraničí, ale zůstanou v Rusku, rubl poroste sám od sebe a není třeba utrácet ruské devizové rezervy na jeho podporu, a “finanční žraloci” z Evropy zůstali s nudlemi u nosu (dnešní kolísání hodnoty rublu je vyvoláváno uměle – pozn.překl.). Během několika minut od nich skoupili za kopějky akcie, které přinášejí miliardy dolarů, a nechali je bez příjmů z ropy a plynu. Tak brilantní operace se v historii burzy ještě nikdy nepodařila.

Ještě před zahájením operace na Ukrajině jsem napsal, že Putin a jeho tým sledují dvojí cíl – nejen dosáhnout neutrálního statusu Ukrajiny, ale také znárodnit ruské elity, dosáhnout zákazu offshorových převodů peněz a přiškrtit naše liberály.

Jak právě teď pozorujeme, naše cíle jsou úspěšně naplňovány – byl zaveden zákaz vývozu deviz z Ruska v hodnotě vyšší než 10 000 dolarů, byl zaveden zákaz převodu úroků a dividend na zahraniční účty a bylo zavedeno pravidlo, podle kterého musí naše společnosti prodat 80 % svých devizových příjmů.

Také byly zablokovány webové stránky některých liberálních médií. A na pozadí klesajících cen akcií našich podniků vláda vyčlenila prostředky z Fondu národního blahobytu, aby využila situace a odkoupila náš majetek od cizinců za pár drobných.

Jak je vidět, využili jsme situace v plném rozsahu. A co Evropská unie získala ze sankcí proti Rusku, které byly v minulých dnech zavedeny?

Absolutně nic. Spíše naopak, pouze na všem prodělala:

Zakázaly nám lety do EU a provoz svých letadel. Reagovali jsme zákazem letů nad Ruskem. Evropané a Britové nyní budou muset letět do Asie velkou oklikou, což je bude stát více peněz. Americký Boeing však takové sankce nezavedl a bude pokračovat v činnosti, čímž Evropanům odebere podíl na trhu a zisky.

Nebývalého stimulu se dočká i domácí letectví – místo nákupu zahraničních letadel dostanou podporu naši výrobci civilních letadel a leteckých motorů.

Řada ruských bank byla odříznuta od systému SWIFT. A jak tam oni Evropané budou platit za naši ropu, plyn a hnojiva? Zde je třeba připomenout, že Ukrajina, kterou Evropané ztratili, je druhým největším vývozcem obilí na světě. Včetně EU. Co si tedy Evropané bez plynu, hnojiv a obilí z Ukrajiny počnou?

Zakázali dovoz svých aut do Ruska. A co nám s tím dělat? Na světě je spousta výrobců automobilů, je z čeho vybírat. Evropané však nyní tímto zákazem ničí svůj průmysl.

Navíc má Rusko alespoň z čeho vyrábět vlastní letadla a auta – jsme největším dodavatelem titanu a palladia na světový trh. A pokud odpovíme zákazem jejich vývozu, z čeho budou Evropané vyrábět svá letadla a auta?

Zakázali také vysílání našich TV kanálů v Evropě. Jak už to tak bývá, Západ byl vždy silnější v propagandě a my jsme silnější v reálné moci. A nyní, když v reakci na zákaz západních zdrojů zakazujeme vysílání jejich kanálů u nás, sami si vyráží z rukou trumfy.

Za zmínku stojí také prudký nárůst cen plynu v Evropě po zahájení operace na Ukrajině – z 900 na 1400 dolarů (Ceny začaly však růst již předtím díky „chytrým“ rozhodnutím EU! A dnes jsou již „jinde“ – pozn.překl). A také růst cen ropy, které přesáhly 100 dolarů za barel. K tomuto nárůstu cen se přidávají nové zákony, podle nichž tyto zisky již nebudou moci putovat do offshore zón.

A získáváme tak jednoduchý závěr – ze sankcí jsme jen těžili, takže tento stav můžeme udržovat i nadále a rozhodně nebudeme ustupovat, jak doufali evropští politici, kteří nás sankcemi strašili.

Šlo spíše o psychologickou kalkulaci – pokusit se zastrašit ruské vedení, vyvinout tlak na prozápadní elity a ovlivnit tak Putina a jeho tým. A samozřejmě se pokusit zastrašit ruské obyvatelstvo, aby se snížila životní úroveň, zakázat turistiku a oblíbené spotřební zboží.

Skutečnost je však taková, že Evropa bude muset tyto sankce brzy zrušit, protože jinak čeká evropskou ekonomiku totální katastrofa na všech frontách najednou:

Pragmatičtí Američané, kteří uplatňují sankce selektivněji, jednoduše vytlačí evropské společnosti z trhu;

Evropa bude čelit hladu kvůli zbavení se vývozu obilí z Ukrajiny a plynu a hnojiv z Ruska;

K tomu je třeba připočíst uzavření až poloviny evropských závodů na výrobu hnojiv před operací na Ukrajině;

Takto vysoká cena plynu zdraží evropské výrobky a učiní je nerentabilními. A zákaz konkrétního zboží nanese dvojí úder.

Pro Evropu by to byla naprostá katastrofa, takže sankce mají spíše emocionálně zastrašující účinek, aby se pokusila udržet Ukrajinu ve své sféře vlivu tím, že bude nadále od ní získávat obilí, železné kovy a samozřejmě levnou pracovní sílu – Ukrajince.

Avšak místo zastrašování se však ukázal pravý opak – ruské vedení využilo situace k našemu prospěchu a znárodnilo ekonomiku, zatímco Evropané se střelili do nohy (V EU tak jednoznačně vyhrál zájem několika proti zájmům stamiliónů – pozn.překl.). Sankce se nedotkly ani operace na Ukrajině. Ukrajina bude osvobozena.

Samotná snaha zastrašit ruské vedení a naše občany byla chybou. Naše požadavky na bezpečnostní záruky jsme měli podporovat od samého počátku, ještě před zahájením operace. A nyní je ohrožena osevní sezóna a vývoz obilí do Evropy, ukrajinský GTS by mohl být poškozen boji a Američané si jistě nenechají ujít chvíli, kdy budou moci profitovat jejich společnosti na úkor Evropy.

Ruské jednotky zničily 13 laboratoří biologických zbraní po celé Ukrajině, z nichž některé byly v podzemí, takže k jejich zničení musely provést několik výbuchů.

Putin má informace, že Západ – americký zdravotní ústav, francouzský zdravotní ústav a německé centrum pro výzkum infekcí – investovaly miliardy dolarů daňových poplatníků těchto zemí na Ukrajině, do vývoje biologických zbraní pod záminkou výzkumných grantů. Putin tvrdil, že má důkazy, které nakonec zveřejní, “až je svět bude chtít slyšet”.

Podle slov Putina Zelenskij o laboratořích věděl a dostával úplatky za to, že jim umožnil pracovat tajně a bez úředního dohledu.

Putin uvedl, že Zelenského mnohokrát varoval, aby laboratoře zrušil již v únoru 2020, a varoval, že pokud Zelenskij neuposlechne, udělá to sám. Uvedl, že všechny škody, které Zelenskij zavinil, jsou jenom jeho vinou, že vystavuje lidi na Ukrajině nebezpečí,” objasňuje náš zdroj.

Putin také jmenoval Izrael. Uvedl, že izraelské ministerstvo zdravotnictví a MOSSAD zahájily provoz biolaboratoře na Hadím ostrově, ukrajinském ostrově, který se nachází v Černém moři poblíž delty Dunaje, s důležitou rolí při vymezování ukrajinských teritoriálních vod.

Biolaboratoř na Hadím ostrově se zabývala výzkumem bojového typu vztekliny přenášené vzduchem, která by v případě rozšíření mohla zpustošit Zemi s téměř stoprocentní úmrtností.

“Putin ujistil, že byla přijata opatření, aby všechny patogeny byly zničeny a dostatečně účinně zneškodněny. Neřekl, zda byla použita termobarická munice, ale zdá se, že je to pravděpodobné,” uvedl náš zdroj. (Tady je vysvětlení obrovského „nepochopitelného bombardování … pozn.překl.)

Neničíme města. Kdybychom to dělali, nejedna budova v Kyjevě by byla již poškozena a nebyla by elektřina, voda, nic. Spalujeme odpad.

*

Zdroj https://matveychev-oleg.livejournal.com/13676307.html 

**

Překlad Peter 008, Pokec24 

4.2 17 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 6 měsíci

Jo to se USA povedlo vytlačit Evropany z trhu a ti se rádi střeli sankcema do své nohy. Evropa bez východních zdrojů nemůže přežít . A zelený blábol to dokončí.

Praded
Praded
před 6 měsíci

To že SVO má více cílů je zřejmé už od začátku, jenom euroatlantické židokřesťanské myšlení to není schopno pochopit. Přece je potřeba ty co s námi nesouhlasí a nechtějí se podrobit, přivést co nejrychleji do doby kamenné.

Rob
Rob
před 6 měsíci

Sněmovna dnes 27.9.2023 hlasy pětikoalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a STAN zabránila přijetí usnesení “Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné…” Myslím že je čas formovat 4. odboj.

Karel2002
Karel2002
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

To se nedá nic dělat, mají 108 mandátů, jimi podporováný kandidát na úřad prezidenta dostal skoro 60 procent hlasů. Mají tedy demokratický mandát a právo oslavovat příslušníky SS. Je to vůle lidu. Uvidíme na podzim 2025, jestli se mínění lidu změní.

Ludvik
Ludvik
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Hloupý názor…

Karel2002
Karel2002
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Možná hloupý, ale realistický.

mikkesh
mikkesh
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Obávám se, že to není názor, ale fakt.

Praded
Praded
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

I ty filuto.