Ruský Kozák Babaj, iránské balistické rakety, a klíčový důkaz, kdo vybombardoval nemocnici v Gaze! Gargemelova ranní analýza z 20. října 2023!

Včera “někde na frontě v Záporoží”, padl známý ruský hrdina, “Kozák Babaj”, který se po boku plukovníka Igora Strelkova-Girkina a dalších celosvětově proslavil už v roce 2014 při první bitvě o Slavjansk!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
“Kozák Babaj”, vlastním jménem Alexander Možajev, byl od počátku rebelského povstání ikonou západních a východních novinářů, a jeho fotografie byly často zveřejňovány, a “Babaj” se tak doslova stal “doněckou rebelskou ikonou”.

Kozák Babaj – Alexander Možajev se narodil v roce 1976. Základní vojenskou službu odsloužil v silách ruské protivzdušné obrany. Do Rebélie žil i s rodinou v Белореченске na území ruského kraje Krasnodar. V polovině 90. let se začal aktivně účastnit kozáckého hnutí na Kubáni. V březnu 2014 se Babaj společně s dalšími kozáky podílel na zajištění znovusjednocení Krymu a Sevastopolu s Ruskou federací. Když začaly boje na Donbasu, Babaj se dobrovolně přihlásil do milice, a stal se široce známým během bitev o Slavjansk. Barvitý vzhled tohoto velkého a silného muže s hustým prošedivělým plnovousem na něj okamžitě upoutal pozornost válečných fotografů, a Kozák Babaj se tak stal častým předmětem zpráv o bojích na Donbasu, i o a každodenním životě doněcké rebelské milice.

Středeční smrt Kozáka Babaje tak opticky udělala definitivní tečku za “hrdinskou epopejí ukrajinského konfliktu.” Jak na ruské, tak i na ukrajinské straně, už totiž většina “starých hrdinů” padla, a nebo skončila ve vězení jako Strelkov. Místo hrdinských přestřelek nastoupila moderní válečná mašinerie, a v ní nezbývá místo pro hrdiny, kteří po sobě střílejí ze samopalů. Dnešní frontový hrdina se už raději místo střelby na nepřítele z kulometu snaží na sebe neupozorňovat, a schovaný v úkrytu chce přežít masovou dělostřelbu, útoky dronů, nástrahy min, a smrště kazetových i termobarických střel, které na bojiště prší stejně hustě, jako tropický monzun bičuje indické pralesy!

Kozák Babaj byl svého času tak slavný, že se dostal i do české historie! V roce 2017 kozáka Babaje zařadil Institut pro politiku a společnost, v jehož správní radě sedí poslanec Karel Havlíček z hnutí ANO, do tzv. skupiny Putinových Recidivistů a Marginálů, (strana 4, zde), kteří byli v roce 2014 vysláni do války na Ukrajinu pod hrozbou zatčení. Institut o Babajovi napsal: Dostali na výběr buď vězení, nebo válka. Může jít také o osoby ze závadového a slabého sociálního prostředí, nebo osoby jinak dezorientované, alkoholiky, narkomany… Jde jak o občany Ruska, tak Ukrajiny. Zde šlo o velké počty osoby a “trestní prapory“ měly v r. 2014 i největší ztráty. Jde totiž většinou osoby, které nikdo nehledá. Z této anonymní masy je však možné upozornit např. na Aleksandra Možaeva, známého též jako Babaj (Rusko), nebo Michaila Tolských, známého jako Givi (Doněck). 

Institut pro politiku a společnost je spjatý silnými personálními vazbami s hnutím ANO a podle vlastních informací má za klíčového partnera mimo jiné i německým státem štědře placenou nadaci Fridricha Naumanna. Institut, tak zřejmě i s přispěním německých financí a rad, šířil mezi českými politiky informace, ve kterých ruské vlastence mylně označoval za sociálně závadové osoby, za trestance, narkomany a alkoholiky, které bude určitě snadné porazit. Čeští politici tak v minulých letech opět snadno podlehli Hitlerovu přesvědčení, že Stačí kopnout do dveří a celá shnilá stavba se zhroutí, a naivně podporovali válku proti Rusku, aniž by vlastně tušili, jak se dá vyhrát. Výsledek této naivity českých, evropských i amerických politiků, teď zažíváme každý den při současné Drahotě, které konec je v nedohlednu!

Nedovedu si ovšem dost dobře představit, jak může i dnes v říjnu 2023, vrcholný opoziční politik z Hnutí ANO, Karel Havlíček, sedět ve správní radě Institutu pro politiku a společnost, který se veřejně vychloubá, že je partnerem německé Nadace Fridricha Naumanna, když tato se tato Nadace letos celý rok vehementně snažila z Prahy ovlivnit výsledek letošních slovenských voleb v neprospěch politiků jako je Robert Fico! (Podrobně v MAP 1669 a MAP 1765 na michalapetr.com ). Jakou politiku tak vlastně prosazuje současné ANO – jako Fico?, a nebo jako anti-Fico?

Ruská fronta – novinky: Ruské jednotky pokračují v útoku s cílem obklíčit 20 000 Ukrajinců v Avdějevce. Kyjev vrhnul včera o boje čerstvé síly a odtlačil severní vnější křídlo ruského útoku o kus zpět. Rusové se tak stáhli z otevřeného terénu před vesnicí Berdiči za železniční násep. Cílem je šetřit ruské životy. Ruské severní vnitřní křídlo útoku využilo oslabení ukrajinské obrany o síly, které provedly protiútok proti severnímu vnějšímu ruskému křídlu útoku, a postoupilo vpřed. Rovněž tak této situace využilo i ruské jižní křídlo, a postoupilo. Boje o Avdějevku budou vleklé, a kdo je nakonec vyhraje bude slavit. Dole včerejší MAPA z bojiště u Avdějevky.

Izraelská fronta – novinky:

V noci na dnešek zahájila Iránská armáda masivní přesuny taktických balistických raket a střel s plochou dráhu letu směrem k irácké hranici. Zdá se tak, že Irán se připravuje napadnout vojenské základny USA v Iráku, a na severu Sýrie. (Iránské video z nočních přesunů.) Fotka dole. 

Podle včera zveřejněné podrobné analýzy videozáznamů, nemocnici Al-Ahli v pásmu Gazy nezasáhla palestinská raketa, jak se snaží tvrdit západní politici a média, protože tato raketa byla podle záznamu on-line vysílání televize Al-Džazíra prokazatelně sestřelena izraelskou antiraketou, a vybuchla ve vzduchu.

**

Michael Svatoš, MAP 1811

4.5 10 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
maxim
maxim
před 7 měsíci

Na fotu v článku vedle Babaje je Dingo, to byl velitel těch správných kozáků, padl už v tom roce 2014 -15 …
Čest jejich Památce ….