Snaha o vybudování západoevropské diktatury

Bývalý premiér Belgie a 4 Němci navrhli vybudovat západoevropskou diktaturu. A návrh prošel. Ve třetí minutě Vám řeknu, proč se jim to pravděpodobně nepodaří. Nejdřív stručně popíšu, o co jde v jejich zásadním návrhu.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Klikněte na youtube vpravo dole, celý text je níže

 

Ve středu 22. listopadu byl v Evropském parlamentu schválen návrh na změny zakládajících smluv EU, Smlouvy o Evropské unii a Smlouvy o fungování Evropské unie.

Evropský parlament nezešílel teď, ale šílí už řadu let, a žádný z návrhů ve schváleném textu není nový, všechny se už v minulosti objevily a byly schváleny. Kromě změny volebních pravidel do Evropského parlamentu.

Jedná se zejména a zrušení jednomyslnosti v jednání Evropské rady, což by zrušilo zbývající vliv hlavně menších států, navrhli další podporu masové imigrace, zavedení evropského občanství imigrantů, kteří nejsou občany žádného členského státu.

Autoři návrhu chtějí zbavit členské státy samostatnosti také v oblasti ochrany hranic, tedy jejich průchodnosti a v oblasti energetiky.

Předkladatelé návrhu chtějí zřídit armádu pod vedením Unie a společný nákup zbraní. Na rozdíl od Severoatlantického paktu má být usnadněno zatažení všech členských států Unie do války.

Návrh požaduje rozšíření kompetence Evropské unie na oblast zahraniční politiky, zdravotnictví a zničujících projektů na údajnou záchranu klimatu, tedy všech opatření u nichž je záminkou změna klimatu. Žádají povinné přijetí dogmatického výkladu jeho příčin.

Pouhá většina proti vůli ostatních v Radě má mít možnost zavádět sankce proti státům, které podle nich neplní nařízení, například Polsku a Maďarsku.

Chtějí v Unii jednotně ovládat vzdělávání podle „evropských hodnot“.

Navrhují, aby v oblasti obchodu byly státy podřízeny Evropské komisi. Chtějí zavést povinnost užívat euro.

Dokonce chtějí Evropskou komisi nahradit Evropskou vládou.

Tento návrh je navrženo učinit závazným pro všechny státy, pokud ho schválí čtyři pětiny států proti vůli ostatních.

Přijetí tohoto návrhu by fakticky znamenalo zrušení členských států, protože by nerozhodovaly prakticky o ničem.

Jenže….

Evropský parlament na rozdíl od národních parlamentů nepřijímá zákony. S návrhy doposud musí souhlasit Evropská rada složená s představitelů členských států. Někteří premiéři nebudou souhlasit se zrušením svých států. Hlasování má proběhnout v prosinci. Nelze očekávat souhlas Maďarska a Slovenska, zřejmě ani Polska, ačkoli se k moci dostala opozice. Určitě nebude souhlasit Nizozemí, pokud bude reprezentováno vládou vzešlou z nedávných voleb.

Návrh předložil bývalý belgický premiér Verhofstadt z frakce Renew v níž jsou za Českou republiku poslanci ANO a čtyři němečtí poslancijeden za frakci Levice, další za frakce Zelených v níž jsou Piráti, další za frakci socialistů a poslední za frakci lidovců v níž jsou StaN, KDU-ČSL a TOP09. Jde tedy o představitele pěti ze sedmi frakcí, zdálo by se, že je to drtivá většina.

Návrh ale prošel jen 9 hlasů z 609 hlasujících. To je nesmírně důležité, protože podobné návrhy procházely v nedávné minulosti mnohem větší většinou. Víc než sto  poslanců nehlasovalo, ačkoli byli přítomni. Důvod je prostý. Podobné návrhy na zřízení superstátu a zrušení národních států narážejí na stále větší odpor veřejnosti a stále méně poslanců má odvahu nebo spíš drzost hlasovat proti veřejnému mínění, které média nestíhají manipulovat.

Proti návrhu hlasovala většina lidovců, polovina Levice a menšina liberálů a socialistů.

Protři návrhu samozřejmě kompletně hlasovala naše frakce identita a demokracie a konzervativci.

Pro návrh z České republiky hlasovali jen Piráti a Maxová od socialistů. Charanzová a dokonce i Niedermyer se zdrželi hlasování. Polčák a Pospíšil nehlasovali.

Podobné návrhy ve skutečnosti ztrácejí podporu. Oni nejsou neporazitelní!

Něco se změnilo. Občané se začínají bránit diktátu Evropské unie. Proto teď na Slovensku zvítězil Fico a v Nizozemí Geert Wilders.

Strany odmítající Evropskou unii jako žalář národů posilují i jinde v celé Evropě, zejména v Německu, Belgii, Rakousku, ale také třeba v Rumunsku. I SPD roste.

Je velmi důležité, aby ve volbách do Evropského parlamentu hlasovali i ti, kteří si Západoevropskou diktaturu nepřejí. Absencí u voleb je nepotrestáte.

Zmíněný návrh extrémistů je ve skutečnosti labutí písní unijní diktatury. Přestože návrh prošel, ukázalo se, že představitelé unijní diktatury slábnou.

A to je dobrá zpráva nakonec!

3.6 25 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 6 měsíci

Tragédií našeho národa je nemoc ,která měla trvat jen 20let ,tj.podobně jak v Rakousku ,které po roce 1945 zhaslo tak ,aby se mohlo 20let podvádět a krást. Nám tato nemoc zůstala více jak 30let, proto není možnost léčby ,ale radikálního řezu ,včetně zatím vlahého přístupu k EU a NATO a poté promyšlené politiky s tvrdou razancí.

Ludvik
Ludvik
před 6 měsíci

Пресс-конференция С.Лаврова по итогам 30-го заседания СМИД ОБСЕ, Скопье, 1 декабря 2023 года
https://www.youtube.com/watch?v=638ltr87Zg0

Konečně zřejmě “prozřeli”…

Karel2002
Karel2002
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

To je ta konference s projevem Lavrova, během kterého Lipavský na protest odešel?

Ludvik
Ludvik
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Ne, ten odešel při jeho projevu na konferenci :

30/30/2023 16:18
Projev ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergeje Lavrova během 30. zasedání ministerské rady OBSE, Skopje, 30. listopadu 2023
https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1918477/

Karel2002
Karel2002
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Tak jsem se na to podíval. Řekl ten Lipavský, která část toho projevu se mu nelíbila, že musel odejít? Nebo si zacpáva uši a odchází předčasně, ať se děje, co se děje? Teď jsem se díval ne server csfd.cz a hodnocení pětidílného filmu Osvobození. Jedna z uživatelek, píšících tam recenze, napsala, že po ruské… Číst vice »