Soud rozhodl: exposlanec za TOP 09 Feri je násilník

Podle soudního rozhodnutí, které dnes zaznělo, byl bývalý poslanec za TOP 09, ještě nedávno jakási mucholapka této strany na hlasy důvěřivých mladých voličů, Dominik Feri, usvědčen u soudu ze znásilnění a z dalších skutků, které spáchal.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Bránil se velmi intenzivně a, i když mám velké pochopení pro ty muže, kteří se brání proti svému zostuzení v rámci akce „Me too“, kdy si některé ženy po dvaceti či více letech vzpomenou, že byly sexuálně obtěžovány nebo znásilněny, tak v tomto případě žádné sympatie necítím. Vrchol všeho byl, když bývalý poslanec TOP 09, tedy reprezentant strany, která sama sebe považuje za vrchol společenské morálky, zpochybňoval občanský profil jedné z obětí tím, že se údajně účastnila protiizraelské demonstrace někde v Berlíně.

Tahat do kauzy sexuálního charakteru politické názory obětí je krajně nechutné a divím se, že soudkyně nezasáhla. Nicméně, soudkyni je potřeba ocenit za odvahu, kterou vynesením rozsudku nad Ferim projevila. Bývalý poslanec za TOP 09 byl odsouzen na tři roky natvrdo.

A je jen dobře, že se jeho případ bude dál převalovat v soudních síních, neboť Feri se okamžitě odvolal. Toto odvolání jistě neprospěje jeho bývalé straně, která v jedněch volbách do poslanecké sněmovny vděčila za to, že se dostala do parlamentu především díky němu a hlasům voličů – důvěřivých mladých lidí, které Feri získal – oblbnul v Praze.

To, že se mladí muži chtějí dostat mladým dámám tak říkajíc „do kalhotek“, je věcí, kterou osobně nijak neodsuzuji. Je to asi přirozené. Jiná věc je, pokud zneužívají svého společenského či politického postavení k tomu, aby k souznění duší a těl nakonec došlo. V tomto případě však řada „souznění“ proběhla, jak se ukazuje, nedobrovolně. Skutečný muž v případě, že jej žena odmítne, jde prostě o dům dál…

Co se však stalo při vynesení rozsudku, je nepochopitelné. Nevím, čí to byla chyba, neboť byla zveřejněna jména obětí sexuálního zločinu. Předsedkyně senátu, Lenka Hájková, však na dotaz iDnes.tv sdělila, že přímý přenos, při němž jména obětí byla zveřejněna, nebyl povolen. Je skutečně nechutné, pokud se tak proti vůli žalující strany stalo. Je to samozřejmě možné chápat jako způsob nátlaku na tyto mladé ženy, které by měly být naopak chráněny, mj. před společenským tlakem, kterému budou nesporně vystaveny v příštích měsících, než dojde k jednání u odvolacího soudu. Přitom médiu, které takovýto typ informace zveřejní, hrozí pokuta až několik milionů korun. Přesto k takovému pošpinění žalobkyň došlo a lze jen spekulovat, proč se tak stalo. A kdo za tím stál. Myslím, že státní žalobce, angažovaný v tomto případě, tedy Feriho zločinného chování, by měl konat ve vztahu k médiu, které takto v rozporu se zákonem postupovalo.

Zcela nepochybně by měl Feri projevit účinnou lítost vůči znásilněným, kterým bude muset zaplatit statisícové odškodné. Zdá se, že ani k jednomu se bývalý poslanec TOP 09 nechystá.

A stejně tak by se měl omluvit veřejnosti bývalý předseda TOP 09 Schwarzenberg, čerstvý nositel nejvyššího českého státního vyznamenání, které obdržel v neděli od prezidenta Pavla, za bagatelizaci Feriho chování vůči mladým ženám. Schwarzenbergovi přitom muselo být jasné, a musel mít informaci již v té době, že Feriho jednání je kriminálního charakteru, a nelze je omluvit.

**

Jiří Paroubek, Vaše Věc

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 28 dny

No co by jsme měli chtít od Káji, jehož morální kredit charakterizovalo, že ač měl svou ženu upoutanou (ještě má?) na invalidní vozíku, promenádoval se na veřejnosti se ženou lehkých mravů. Holt šlechtic s vytříbeným chováním. Říkala to Pawlowská a ta to musí vědět. P.S. Ať ho ten lev přes plenky kousne… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Kníže Schwarzenberg přece měl a možná ještě má, své sexuální potřeby a ty nešly ukojit s jeho invalidní ženou.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Jo, on se vždycky tak krásně udělá, když mu slečna Vopěnková vyměňuje plíny… 😛

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Je to štramák a mladí lidé (zvláště v Praze) mu rozumí.

vachav
vachav
před 29 dny

Je již téměř tragédií býti příslušníkem národa,v němž může existovat něco takového jako TOP 09 a nebo zločinecká organizace ODS.

cablik
cablik
před 29 dny

Jo jistě dostal směšný trest tři roky za dvě znásilnění a jeden pokus normální člověk by schytal pět až šest let. Tady nefunguje právní stát prorežimní poskoci vždy z toho nějak vybruslí no jo no bývalý poslanec stop 09.

Primak
Primak
před 28 dny
Odpověď uživateli  cablik

Jo, Američani pronásledujou Romana Polanskiho za znásilnění ještě po 50 letech. I když dívky nastrčené matkou a později odvoláno. Holt ale nekopal za TOP9…

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  cablik

Nepřátelé TOP09 mohou být rádi za ty tři roky. Já se obávám, že přijdou odvolání, nakonec i k ústavnímu soudu, v němž má TOP09 své lidi, Feri bude propuštěn, vrátí se do politiky. A v roce 2028 bude nejnebezpečnějším protikandidátem našeho agenta Pávka v souboji o prezidentské křeslo.

Anonym
Anonym
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

zajímavý pohled…abychom citovali klasika (Hrabala, informace pro mladší ročníky) A NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTKEM…

cablik
cablik
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Ještě to tak vy máte strašné myšlenky měl by jste psát horrory.

vaclav
vaclav
před 28 dny
Odpověď uživateli  cablik

BOHUŹEL- už třicet let žijeme v tomto hororovém státě.

cablik
cablik
před 28 dny
Odpověď uživateli  vaclav

Neumím si představit toho člověka jako presidenta co je moc to je moc.

Anonym
Anonym
před 27 dny
Odpověď uživateli  cablik

A vy jste si uměl představit to, co tu žijeme? Ani před pěti lety ne.