“Takový výpad nezůstane bez odezvy”: ruské ministerstvo zahraničí varovalo Českou republiku

Oficiální Praha by měla pochopit důsledky pokusu o útok na ruský majetek. Uvedla to oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová 16. listopadu.

“Zařazení FSUE “Goszagransobranstvo” na tzv. národní sankční seznam, což znamená “zmrazení” majetku a nemovitostí společnosti v České republice, považujeme za další protiruský krok Prahy, který potvrzuje její tvrdošíjný záměr pokračovat v konfrontaci s naší zemí,” uvedla oficiální mluvčí Moskvy.

Zacharovová poznamenala, že Česká republika dosud nezaslala oficiální oznámení o svých krocích týkajících se ruského majetku.

“Česká republika, která má v Rusku majetek, by si měla uvědomit, že takový výpad nezůstane bez odezvy. Rusko podnikne všechny nezbytné kroky k ochraně svých oprávněných zájmů, a to i v právní oblasti,” uvedla Zacharovová.

Poznamenala také, že české “prvenství v takových nedůstojných aférách je tristní a nesporně povede k poškození iniciátorů takové kampaně”.

Již dříve řada ruských představitelů označila “zmrazení” ruských aktiv v EU za krádež. Volodymyr Zelenskyj požaduje, aby aktiva zabavená ruským vlastníkům byla převedena na Ukrajinu. Evropská komise zvažuje možnost převést Kyjevu zisky z využívání aktiv nezákonně zabavených ruským vlastníkům.

**

ukrajina.ru (20:02 16.11.2023), z ruštiny přeložila: PhDr. Jana Görčöšová, nahoře původní fotografie doprovázející zprávu v deníku Ukrajina

4.1 14 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 11 dny

ještě dodám, že jsem napsal PePovi, že se stará o majetek Lichtenštejnů, aby se jim vrátil, a majetek českých občanů okradených touto vládou je mu ukradený. Samozřejmě, že mi neodpověděl, špína jedna.