Jak jsem se stal obětí řetězového mailu

Naši „dýpfejkři“ nás varují, abychom nevěřili nepřátelským „dýpfejkrům“. Kdyby se pod svůj výtvor podepsali, bylo by to nebezpečné, mohli by totiž být identifikováni.

Konečně jsem zase po dlouhé době dostal řetězový mail (díky, Sašo!). Obsahoval odkaz na článek na iDnes Fotky hrůzy s dětmi ve zbořené Gaze útočí na soucit, zlobí svou falešností. Následoval krátký komentář v tom smyslu, že když se dnes dělá velká mediální prasárna, tak se pod ni už nechce ani nikdo podepsat.

Kdo z vás by nechtěl ztrácet čas prohlížením drastických fotek a čtením článku, tomu napovím krátkou citací:

Zkrvavená a opuštěná nemluvňata v Gaze. Tyto snímky, které byly od začátku války na internetu zobrazeny milionkrát, jsou podvrhy vytvořené pomocí umělé inteligence (AI). Poznávací znamení digitálního podvodu mohou být podivně zkroucené prsty nebo oči, které se lesknou nepřirozeným světlem. Rozhořčení, které fotografie vyvolávají, je však až příliš reálné, píše agentura AP.

Hamás rozjel mediální kampaň s využitím dětí zabitých při izraelské vojenské operaci. Fotodokumentace k tomu má dost, navíc se začala virálně šířit po sociálních sítích. Podprahové sdělení výše citovaného článku je jasné – žádné mrtvé děti v Gaze neexistují. Naši „dýpfejkři“ nás varují, abychom nevěřili nepřátelským „dýpfejkrům“. Kdyby se pod svůj výtvor podepsali, bylo by to nebezpečné, mohli by totiž být identifikováni, jako např. BBC při mediální manipulaci v Sýrii.

Kdyby nešlo o tak vážnou věc, mohlo by to být až směšné, zvláště, když si uvědomíme, že kostra obsahu masmédií vzniká na základě anonymních agenturních zpráv. Masem ji poté obalí redakční elév vybavený vzděláním v oboru genderových studií a korporátní umělou inteligencí. Komentářové máslo na tuhý chleba dodá zkušený mediální presstitut, vlivový agent spřátelené mocnosti či korporátní lobbista.

A pokud se pod článkem nebo na sociálních sítích opovážíte polemizovat, pustí na vás proudy zvratků a močůvky armáda anonymních trollů bez vlastního obsahu a sleďů s diskuzními účty založenými v letech 2021-23. Kdo je zaměstnává a úkoluje, si tady snad nemusíme vysvětlovat.

**

Autor:  , zdroj: e-Republika

*

Související články:

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci

Tak to je tedy hnus. Hamás používá umělou inteligenci. Ale vždyť Pavel Novotný říká, že jsou to opice. Jak by mohly opice využívat umělou inteligenci?

cablik
cablik
před 2 měsíci

JSOU TO VŮBEC LIDÉ?
https://pravyprostor.net/?p=169729

cablik
cablik
před 2 měsíci

Hamás dělá to samé co ISIS nebo bandera kryje se mezi civilisty a hraje na city. Podvrhy jsou součásti jejich tažení za islámský svět kde nebude pro bezvěrce a jinověrce místo.

Ludvik
Ludvik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Zvážím-li, kdo vytvořil Hamás “k obrazu svému”, tak bych si tím nebyl tak jistý…

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

přečtěte si ten článek mám stejný názor jako pan autor