Analýza dalšího vývoje války na Ukrajině – III. část – Macronovo tažení na Moskvu a jaderná válka přede dveřmi!

Varování Babiše, Fica, i Orbána, že se někteří vysoce postavení evropští magoři chystají letos do vánoc rozpoutat jadernou řež s Ruskem, se tak ukázala jako pravdivá!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Francouzský prezident Macron, včera večer, po poradě s mnoha bitvami ostříleným českým válečníkem Petrem Fialou a jemu podobnými evropskými gaučovými generály, začal z Paříže vykřikovat, že se u něj při večeři smluvila 9-tá koala několika válkychtivých zemí, a ta vyzbrojí Ukrajinu zbraněmi dlouhého a středního doletu, a když to na porážku Putina nebude stačit, 9-tá koala nevylučuje, že její vojska napochodují na Ukrajinu, a do Ruska, udělat tam pořádek! Varování Babiše, Fica, i Orbána, že se někteří vysoce postavení evropští magoři chystají letos do vánoc rozpoutat jadernou řež s Ruskem, se tak ukázala jako pravdivá!

Večeře to byla podivná. Na hostině 9-té koaly trůnil Fiala na čestném místě hned po boku nového francouzského Napoleona Macrona Šíleného, asi aby všem Francouzům bylo jasné, že se za ně bude mít v plánované válce, kdo obětovat. A naopak Washington včera pro jistotu celému světu diplomaticky ukázal, že s Macronovou partou, co se při opulentních večeři domlouvá, jak zničí svět, nehodlá mít nic společného, a na Macronův hodokvas 20 předsedů vlád a ministrů zahraničí pro jistotu vyslal jen Jamese O’Briena, všem diplomatům celého světa známého jen jako Asistent ministra zahraničí USA pro záležitosti Euro-Asie! Nikdo tak nebude moci říkat, že na večeři u Macrona, kde se smluvil jaderný konec Evropy, byl nějaký oficiální představitel USA, který má pravomoci něco tak závažného, jako je vyslání západních vojsk na Ukrajinu, a jako jsou dodávky zbraní dlouhého a středního doletu na ostřelování vnitřního území Ruska, domlouvat.

Aby nikdo nebyl byl na pochybách, jaký je hlavní důvod, proč Macron večerní party 9-koaly svolal, vyrazil z Londýna na hostinu tamní ministr zahraničí James Cameron. Ten je známý hlavně tím, že mu neunikne žádný velký kšeft, který by se vyplatil. Když byl donucen složit úřad britského premiéra, dal se okamžitě do služeb čínských komunistů, a dělal jim lobbistu na Srí-Lance a v dalších chudých zemích Asie a Afriky, a přesvědčoval místní vladaře, jak se vyplatí, brát si čínské půjčky, a platit jimi čínské investice. Vydělal si přitom prý slušné jmění, a země jako Srí-Lanka se ještě teď z jeho doporučení nemohou vzpamatovat! Prachy především, bylo motto včerejší večeře, a že to může skončit III. světovou válkou, žádného vůdce 9-koaly nezajímá! U jednoho stolu tak zasedl Petr Fiala, který se dušuje, že by s Číňanem žádný obchod nikdy neuzavřel, a který Číňany z tendru na jadernou elektrárnu v ČR stejně jako Rusy z bezpečnostních důvodů vyrazil, a čínský lobbista Cameron, který Číňany přesvědčil, aby do britské jaderné energetiky investovali a na stavbě britských jaderných elektráren participovali, a dokonce jim jednu, z části, i prodal!

Macron, který byl ještě před pár měsíci označován za Putinova muže v Evropě č.1, najednou otočil, a staví se do role Ochránce Evropy a Ukrajiny před Ruskem. Jak jsme nedávno popsali v několika analýzách o ruské operaci “Žabák”, Macron letos přišel o všechny významné francouzské “kšefty” v Africe, které byly založeny na nelítostném drancování tamního nerostného bohatství za pár centíků. Vypravil se proto do střední Asie, protože Francie potřebuje obrovská kvanta levného uranu, a protože mu vzbouření afričtí generálové loni v létě oznámili, že od nich uran už jedině za “poctivé kanadské ceny”. Když z návštěvy zemí střední Asie Macron odjel domů, tamní vladaři urychleně vyházeli všechny své generály, kteří se motali okolo západních vojenských škol, a na jejich místa dosadili jen generály s ruským a nebo iránským vojenským vzděláním. Macron tak pochopil, že ani ve Střední Asii mu pšenka nepokvete, a stal se proto přes noc zavilým nepřítelem Putina. Francii jde o přežití. Francouzský automobilový průmysl se hroutí z čínských dovozů, francouzské farmy krachují z přívalu levné brazilské, ukrajinské a argentinské produkce. Francouzské jaderné elektrárny založené na africkém uranu za 10% světové ceny se rozpadají a nejsou peníze na jejich opravu. Francouzský zbrojní průmysl není schopen porazit ani ruskou, ani americkou konkurenci, a to se na trh tlačí Čína, Brazílie a Indie! Sečteno podtrženo – Francie potřebuje vyrábět aspoň zbraně pro Ukrajinu, ale někdo je musí Francii zaplatit, protože Ukrajina nemá čím! Bylo třeba shromáždit podobné zbrojní lobbisty, kterým se doma hroutí ekonomika,  a vymyslet plán, jak nechat zbraně proti Putinovi zaplatit nebohé Evropany!

Každý ví, že na výrobě granátů 155mm a levných dronů se nezbohatne. Přidaná hodnota je nízká, musí se vyrábět masově, je třeba spousta ocele a střelného prachu, výbušnin  a elektřiny, a to vše podražilo, a v Evropě ani nejsou lidi, ani továrny, aby masovou produkci zahájili.  Na čem se dá vydělat, jsou nové dalekonosné a přesné rakety. Když udeří, je z toho mediální senzace! Aby udeřily, je třeba miliard, protože jsou drahé. Jejich výhoda spočívá v malosériové výrobě s obrovským ziskem! Co na tom, že milion dronů zabije tisíckrát víc Rusů než tisícovka raket, když milion videí z dronů žádný volič neshlédne ani za celý život, ale sto úspěšných zásahů dalekonosnou raketou se mu vryje do paměti! Účastníků večeře 9-koaly jde především o byznys a o voličské hlasy!

Macron včera oznámil, že společně se členy 9-koalice dodá na Ukrajinu rakety, které mohou zasáhnout hloubku ruského území, a když to nebude na porážku Putina stačit, vyšle západní vojska do války s Ruskem. USA se od schůzky diplomaticky distancovaly – O’Brien. Protože může nastat jaderná válka, a té se chtějí USA za každou cenu vyhnout. Pokud Putin zaútočí jadernými zbraněmi na Evropu, v odvetě za Macronovy akce, Washington se angažovat nebude. Jenže jaderný potenciál Francie a Británie je směšný. Putin má 5977 jaderných hlavic, od malých, které spolehlivě vyhladí Jihlavu, po střední, které vyhladí Brno, až po velké, které vypaří úplně celou Prahu. Paříž má 290 hlavic a Londýn 250 hlavic. Krom hlavic na jaderných ponorkách jsou ale k ničemu, protože letadla, která by je svrhávala, k cíli nedoletí. A jaderné rakety evropských ponorek, jak se tento týden provalilo, jsou zřejmě k ničemu. V Británii nastalo pozdvižení, nově modernizovaná ponorka v jižním Atlantiku vypustila cvičnou raketu, aby se vše vyzkoušelo, a ta po pár metrech letu spadla do moře. Vyšetřování provalilo, že předchozí test dopadl ještě hůř! Raketa vypálená z Jižního Atlantiku ke Grónsku si to v půli cesty rozmyslela a namířila si to na USA. Musela být zničena. Vše se utajovalo, ale marně! Miliardy liber investic dokázaly, že britská jaderná síla je nebezpečnější pro USA, než pro Rusko!

Naštěstí Macrona nelze brát vážně. Loni na podzim taky vyhrožoval, že vybombarduje Niger, když bude nucen stáhnout z jeho území své vojáky! V tom okamžiku se ozval Alžír, a ptal se, zda to myslí vážně! Macron neodpověděl, a potichu stáhnul vojáky z Nigeru. Protože Alžírsko je dnes, až na jaderné zbraně, silnější než Francie, a jeho letectvo a raketová vojska jsou postavena tak, aby mohla udeřit na jižní Francii. Loni na podzim se opět potvrdilo, že Macron rád hlasitě vyhrožuje, a ale potom jako zpráskaný pes raději zaleze do boudy, a na nic si nevzpomíná!

Podle washingtonských analytiků včerejší pařížská večeře “nezmírnila obavy, že přísun pomoci na Ukrajinu brzy vyschne”, a “silná slova, která na konferenci padla, pokud se nenaplní, vyvolají konec nadějím”. Celý diplomatický svět zná Macrona jen jako velkého fantastu, který toho mnoho namluví, ale nic nevykoná. A Češi už stejně tak vědí, jak opačně dopadají sliby Petra Fialy. Proto raději vojenského realistu Babiše, než válečného avanturistu Fialu. Ostatně ve stejné době, kdy Fiala s Macronem spřádali v Paříži své plány, jak z blbosti rozpoutat III. světovou válku, rakouský kancléř Nehammer oznámil, že mír na Ukrajině nelze dosáhnout bez přímého zapojení Putina do mírových rozhovorů. A to je něco, čemu chce trio Fiala, Lipavský, Pavel zabránit za každou cenu!

Situace na bojišti se kyjevskému velení stále více vymyká z rukou. Elitní 47. ukrajinská brigáda Magura vyzbrojená tanky M1Abrams utrpěla při pokusu stabilizovat frontu po úprku elitní brigády AZOV 3 z Avdijivky značné ztráty, včetně tanků M1 Abrams, na které včera Rusové pořádaly hony drony. A vyklidila pozice ve třech vesnicích západně od Avdijivky. Ruští výsadkáři zahájili pronásledování ustupujících Ukrajinců, a těsně v patách za nimi vstoupili do dalších vesnic. Situace západně od Avdijivky stále více připomíná situaci těsně před rozpadem kohezní linie obrany. Ústupový boj je považován za nejtěžší formu boje. Rusům se tak rýsuje příležitost postoupit do desítky kilometrů vpřed. Zda ji využijí je sporné, protože Putin je velmi opatrný a nerad riskuje. Těsně před volbami nechce výrazné ztráty, a za Avdějevkou na západ není pár desítek kilometrů žádná lokalita, jejíž osvobození by vyvážilo velké ztráty. Pokud se Ukrajinská obrana sama nerozpadne, Rusové do voleb nebudou pospíchat.

Asi nejlepší foto včera hořícího M1 Abrams 47. brigády Magura. Dorazila ho prý ruská pěchota obyč pancéřovkami po předchozích útocích obyč dronů. Rusové se včera ze ničení Abramse radovali jako malé děti, Američané asi ne.

**

Michael Svatoš, MaP1922

*

Vážení čtenáři, texty, které přejímáme a překládáme z jiných zdrojů, sice nemusí vždy odpovídat názoru redakce, ale uveřejňujeme je proto, aby vyvažovaly jednostrannou ulhanost a překrucování českých médií a ukázaly jiné pohledy na společenské porblémy. Věříme, že naši čtenáři to chápou a proto náš web v hojném počtu navštěvují.

Děkujeme i za podporu finančními dary na konto FIO banky: 2300 736 297 / 2010

5 8 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 2 měsíci

Zase se jen vytahují a blbě kecají nic takového nebude a počty jaderného arsenálu nehrají roly. A to jsou opravdu ti pravý co by chtěli zabránit mírovým rozhovorům dvojnásobný slouhové včetně Macrona. Jak přijde Trump tak se jich nikdo ptát nebude.

Kamensky
Kamensky
před 2 měsíci

Pan Fico měl poradit hrdinnému bojovníku Macronovi, aby v první řadě osvobodil miliony Francouzů, které terorizují teroristé z ohromných no go zón u velkých francouzkých měst. V Paříži se po setmění lidé bojí vystrčit nos. Procházka ze psem už není dávno možná, protože migranti psy nesnáší. Navíc se děti bojí chodit do škol, což už… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Dobrý článek, ale pro jistotu si zjistím, co Macron opravdu a jak řekl. Ale od svých známých vím, že jadernou válkou tam zatím nikdo nestrašil. Pan Svatoš by měl děsení jadernou válkou, podle mne, trochu zmírnit a přenechat ho válečným stváčům .

kolokol
kolokol
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jenže k tomu jadernému střetu je zaměřeno i probíhající vojenské cvičení Defender 2024. Není třeba se děsit, jen to vzít v potaz. Nakolik je hrozba vážná nám napoví zítřejší jednání Sněmovny reprezentantů USA. Tomu, že by tahle 9-koala jednala bez notiček z Washingtonu, snad pan Svatoš nevěří. Výslovně to neuvádí.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Řada zemí již oznámila, že své vojáky na Ukrajinu nepošle: ► Německo (ministr obrany Boris Pistorius); ► Česká republika (premiér Petr Fiala); ► Maďarsko (ministr zahraničí Peter Szijjártó); ► Polsko (předseda vlády Donald Tusk); ► Švédsko (premiér Ulf Kristersson); ► Slovensko (premiér Robert Fico); ► Řecko (premiér Kyriakos Mitsotakis); ►… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Alespon nekde jsem se to dozvedela

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Media pisi tak, jak si preji zadavatele…Koho chleba jis…

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Vsechno prisavky bez stipky moralky

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci

Pane Svatoši, aspoň to budeme mít všichni za sebou. Švábi a štíři si zaslouží, aby jako jediní přežili, rozhodně nejsou zlejší než lidské bytosti. Třeba to ale dopadne jako v Planetě opic.

standa
standa
před 2 měsíci

Velmi pěkný článek, pravdivý nic neskrývající. Tak to má být ! Media v Česku jsou přizdi ! Ještě více než čeští zemědělci, kteří alespoň trochu vyjádřili protest, kdežto mainstreamová media držela basu s vládními lháři, kteří nám celou dobu lhali ! PL zatajovaly co věděla také několik dnů o Macronově schůzce vládních štváčů EU… Číst vice »