Čau Praho! Češi rekordně zchudli, zatímco uprchlíci dostali 16 miliard Kč na podpoře

Fiala se chlubí, že zkrotil inflaci. O velkém protestu zemědělců říká, že je to proruská akce s cílem destabilizovat společnost. Arogance této asociální vlády je neuvěřitelná. 

Protest zemědělců v Praze je podle Fialy proruská akce. Podle ministra zemědělství “každý kdo pojede do Prahy, nechce demokracii”. Absurdní. Podle mě je to naopak akce pročeských pracovitých lidí, kteří mají dost absolutní neschopnosti pětikoalice a jejích bizarních ekonomických kroků, které vedou Česko do recese a k rekordnímu chudnutí českého obyvatelstva.

Pětikolka v čele s premiérem se chlubí nízkou inflací. Ještě nedávno přitom tvrdili, že za vysokou inflaci nemůžou. Takže jak? Za nízkou inflaci může vláda, ale za vysokou jen Česká národní banka? Pokrytectví v plné síle!

Nákupy se zdražily v průměru o 30 %. Platy tomu samozřejmě neodpovídají, takže Češi obecně velmi zchudli. Tím už se Fiala nechlubí.

Šokovaní ředitelé škol řeší, co mají kvůli vládním škrtům dělat. Situace je tak hrozná, že jsou ohroženy i základní věci jako obědy pro děti. Takže Česko škrtlo zcela klíčové výdaje, ale na zbraně a uprchlíky miliardy dává s radostí. Chápete to?

ČR dala 16 miliard Kč na uprchlíky. Pro představu – ukradené peníze seniorům (valorizace důchodů) měly hodnotu 19 miliard Kč. Jinými slovy důchodcům se sebralo a uprchlíkům dalo. Vláda Petra Fialy podkopává nohy vlastním lidem jen proto, aby se zalíbila na Západě a v Bruselu.

Zavedení eura pětikoalice v tomto volebním období už nestíhá. Na jeho přijetí se ale připravují, takže pokud si Češi v příštích volbách znovu zvolí tuto vládu, víme, co nás čeká.

Vedení Prahy uštědřilo další ránu místním firmám. Jen, co se se po covidu a energiích začaly vzpamatovávat, zvedá jim pětikoalice v Praze plošně nájmy.

Úřad udělil pokutu 2,6 mil. Kč za diskriminační výběrové řízení na rekonstrukci Průmyslového paláce. Tuto kolosální chybu, na kterou jsem opakovaně upozorňoval i na Kontrolním výboru, samozřejmě ze svých kapes zaplatí obyčejní Pražané.

***

Ondřej Prokop, VIDEO ZDE

3.6 14 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Inu, není hnůj, jako hnůj. Ten zemědělský sice zavání, ale ten fialový likviduje.

cablik
cablik
před 3 měsíci

To víte uprchlíci nás mají nahradit ti už se na Ukrajinu nevrátí a drahota za tu může nastrčený zelený blábol a válka u bandery. Jestli by vyhráli opět tihle u voleb tak budeme v ještě větší(__!__) než jsme.

vachav
vachav
před 3 měsíci

Tento pán,při vší úctě,to má trochu popletené.Na jednu stranu mu vadí,že se dávají miliardy na uprchlíky,a hned nato tvrdí,že bychom měli pomáhat banderovcům na Ukrajině a posílat tam peníze.Obávám se ,že nepochopil zásadní věc a to,že tam by měl posílat peníze ten,kdo tento proxy konflikt vyprovokoval a řídí,a to je planetární parazit za… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Problém bude v tom, že Péťa neví co je to inflace. No a o okradení důchodců nemůže být ani řeči, protože “soudce” Šimíček z nějaké podivné squadry, co si říká Ústavní soud, rozhodl, že zákon sice porušen byl, ale jen na chvilku. A náčelník té squadry pohůnek Baxa, fňuká, že mu lidé nadávají. Oběma pablbům… Číst vice »

adam
adam
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Vtipné a výstižné vyjádření! Smutné ovšem je, že v této zemi už neexistuje jediná instituce, která funguje efektivně, spravedlivě a které lze věřit…