Chudák presstitut

Za jízdy autem se nemá telefonovat. Mám handsfree a hovory beru, dokonce i neznámá čísla. Co kdyby šlo o něco důležitého? Vzal jsem telefon, jakýsi mladík zahuhlal svoje jméno a dodal „Český rozhlas“. Začal tónem na hranici drzosti, abych mu prý vysvětlil, jak jsem to myslel se zrušením ústavy, z čeho prý vycházím, z jakého hlasování, a abych mu dal citaci.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Ukázalo se, že má na mysli video, které jsem natočil před Vánocemi. Odpověděl jsem, že mu to nebudu hledat a ať si to najde sám. Chudáci si arogantním tónem chtějí posílit sebedůvěru. O zrušení ústavy jsem ve videu vůbec nemluvil. Někteří lidé mají problém s pochopením trochu složitějšího textu.

Tušil jsem, že napíše nějaký článek s překroucenými citacemi a mimochodnými argumenty. Narazil jsem na něj náhodou. Je opravdu trapný. Samozřejmě chybí odkaz na kritizované video. Co kdyby si někdo ty bláboly s videem porovnal? Překroucené věty dány do jiných souvislostí. Nebo pan redaktor souvislosti nepochopil.

Vzpomněl jsem si na epigram Havlíčka Borovského:

„Proti církve protivníkům, bezbožným a katolíkům, vydal páter Rožeň podle zvyku na sto arších tvrdou polemiku, v tuhé vazbě, s kovanými rohy, všem kacířům může přetlouct nohy.“

Redaktůrek Jakub Jirásek (na internetu jsem ho nenašel mezi mnoha Jakuby Jirásky, vědci, sportovci, podnikateli, umělci…) si na pomoc vzal „politologa a experta“ Tomáše Weisse, který pomotané argumentaci pana Jiráska nasadil korunu. „Podle Weisse je základní nepřesnost či nepravda europoslancovo tvrzení, že by unijní státy jakkoliv ztrácely vlastní suverenitu tím, že jsou členy Evropské unie”, píše Jirásek, abychom se od něj po několika řádcích dozvěděli, že vlastně ztrácí a vlastně ji ani neměla. Takže ačkoli vznikají další a další přímo vykonavatelná nařízení EU, jimiž se státy MUSÍ řídit, a směrnice, které pod hrozbou sankcí MUSÍ členské státy přijímat a nemohou jinak, tak jsou stále suverénní… Asi politolog a “expert” nerozumí pojmu “suverénní”. Připusťme, že Wikipedie v tomto případě užívá reprezentativní definici: “Svrchovanost (též suverenita) je právo vykonávat neomezeně moc na území státu, které náleží každému nezávislému státu, a co zároveň nezakazuje mezinárodní právo. Mezinárodní právo je potřeba však vždy přenést do práva vnitrostátního, aby mělo na území státu platnost.” Smlouva o EU ani Smlouva o fungování EU o nadřazenosti unijního práva úmyslně nehovoří, jinak by v řadě zemí nebyla schválena. Proto čtyři němečtí a jeden belgický europoslanec navrhli zprávu, která by nadřazenost unijní legislativy jasně deklarovala.

Vtip je v tom, že se musíme podřizovat stále novým a novým a stále nebezpečnějším nařízením a směrnicím, které v době našeho vstupu do EU neexistovaly. Tím jsme se předem vzdali svých práv, což je z právního hlediska pozoruhodné. Prostor pro suverénní chování našeho státu se tedy stále zmenšuje, mizí. Pokud poslanci deklarují hlasováním, že je to tak správně,  suverenitu země, z níž pocházejí, si nepřejí. Já mám právo s tím nesouhlasit a takovými poslanci pohrdat.

Wikipedie k současné situaci říká: “Suverenita již neumožňuje státům vykonávat efektivní nadvládu nad tím, co se děje na jejich teritoriích.” Takže “suverenita” již neumožňuje suverenitu. No, a mně se to nelíbí.

Argumentace “experta” je bizarní: “„My jsme se suverénně rozhodli, že chceme být součástí tohoto systému a že nemůžeme části zákonů přijímat sami. Na druhou stranu úplně stejně se omezily všechny ostatní členský státy. A tím pádem jsme my, dá se argumentovat, získali větší suverenitu, než jsme měli předtím. Nebo minimálně větší moc. Jsme totiž schopni ovlivnit to, co platí v Německu, ve Francii nebo Švédsku… žádnou suverenitu jsme z logiky věci ztratit nemohli, když kdykoliv můžeme (z EU) vystoupit a nikdo nám v tom nemůže zabránit…. Dříve jsme nebyli členy Evropské unie, ale byli jsme na Evropské unii stejně závislí. Byla by tedy otázka, jestli jsme vůbec nějakou suverenitu měli. A pak by se dalo říct, že jsme tu suverenitu asi měli ještě menší. Protože teď aspoň můžeme spolurozhodovat o tom, jak pravidla unie platí“, říká „expert“. A také říká: “..dalo by se tvrdit, že naše suverenita není úplně stoprocentní…” Ano, naše suverenita se ovšem velmi blíží nule, takže opravdu není stoprocentní, a současné vládě to vyhovuje. Stačí poslouchat a držet krok.

To je skvělá zpráva, že máme moc nad Německem a kdykoli můžeme vystoupit. Jen je to k pousmání jako každá demagogická teze vyplývající z ideologické předpojatosti. Ano spolurozhodovat můžeme, máme 3% poslanců EP, a polovina z nich (zejména ti vládní) hlasují pro všechno, co z Evropské komise přichází.

Odkaz na video sice v článku chybí, ale za to obsahuje obrázek z videa s červeným razítkem “vyvráceno”. Vyvrátili starou belu, jen mají jiný názor, který ani není jejich. Symbolicky mi přerazili nohy. Pan redaktor si zasloužil svou mzdu a “expert” osvědčil ideovou pevnost.

Nesmíme se plést do vlastních záležitostí, ale když říkám, že nejsme suverénní, jak naše ústava předpokládá už v prvním článku, tak je to prý dezinformace.

A to všechno na půdě Českého rozhlasu, který má být veřejnoprávní, ale jeho obsah je mírně řečeno nevyvážený a už tím dezinformuje, straní jedněm, ale peníze chce od všech.

https://www.youtube.com/watch?v=g1MSLFkWl-8

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/overovna-cesko-o-svoji-svrchovanost-neprijde-tvrzeni-naseho-europoslance-je_2401280700_jar

4.6 28 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
ToSomJa1
ToSomJa1
před 4 měsíci

Argumentovať logikou a faktami proti dementom vládnuceho režimu je škoda času a námahy. Vládnuci režim má svojich podporovateľov – dementných tzv. ľudí, a takýmto dementom je akákoľvek argumentácia nepochopiteľná. Situácia sa MOŽNO zmení, ak celý režim aj jeho poddaní padnú tvrdo na hubu, absolutne na dno, a až potom, MOŽNO sa niečo zmení k lepšiemu. .

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Novinařina je dnes jedno z mála řemesel, kde vás, zřejmě velmi dobře, uživí nekvalitní práce a přímo dokonce výroba zmetků. Dobré pro lidi bez charakteru, svědomí, sebeúcty, zkrátka pro lidské křiváky…

Hokarc
Hokarc
před 4 měsíci

Jeden můj kamarád, by řekl. Ten redaktor je blbej, jak moje panimáma. A ta, že je nějak blbá !!!

vachav
vachav
před 4 měsíci

Všichni tito pisálkové.redaktůrci ,komentátoři,novináři,rádoby historici atd.,patří téměř bez výjimky do věkové kategorie tzv.mileniálů(cca 35-50let) -což jsou výplody katastrofálního stavu pohadrákového školství- ztracená generace s totálné vymytými mozky.

spartak
spartak
před 4 měsíci

Mám dojem ,že pětikolka se řádně za 30let vybarvila jako lháři ,zloději a valečnici a proč ? Protože jejich voliči jsou také zloději atd. ANO a SPD jsou vlastně normální politické strany a jejich voliči obyčejní občané s určitou mírou morálky.

skeptik
skeptik
před 4 měsíci

Média s největším rozsahem už dávno klesla na úroveň bulváru, kde nepracují novináři nýbrž aktivističtí pisálci šířící propagandu, ideologii a dezinformace.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Bodejť by nepoklesli, když se dnes na fakultách učí místo žurnalistiky bulvaristika. 🙁

skeptik
skeptik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Určitě to bude taky tím, že už ze škol mají naučené určité informace jako dogma a o těch se nepochybuje, a jakékoliv vyvracející informace jsou dezinformace, lži, konspirace.

ToSomJa1
ToSomJa1
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Média s největším rozsahem už dávno klesla na úroveň bulváru,

  • to nie je bulvár, to sú zločinci ničiaci fungujucu spoločnosť.
cablik
cablik
před 4 měsíci

Bohužel zatím zaplacení rádoby novináři a zpravodajové hlásí jen transatlantickou pravdu a my si musíme pomoci sami nebo nám nikdo nepomůže. Poté se bude moci prosazovat Česká suverenita.

Prodost
Prodost
před 4 měsíci

„Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!“ — George Orwell, kniha 1984

Je zřejmé, že hesla z fasády Ministerstva pravdy se vryla do vědomí, ale hlavně mysli eurounijních svazáků tak, aby byli soudruzi v bruseli náležitě spokojeni a sami pak mohli Velkému bratru býti jen k radosti a hlavně užitku.

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci

Jen bych pana doktora trochu opravil, když říká: “Někteří lidé mají problém s pochopením trochu složitějšího textu.” Domnívám se, že lidé s pochopením textu problém nemají. S pochopením textu má problém zvláštní druh tvora, co si říká novinář. No a problém tzv. politologů je, že nerozumí už ani textu svému.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Až se znova národním, chci být politologem. To je šolich. Odborník na všechno i když ničemu nerozumí. Žádná zodpovědnost za své kydy. Můj kůň je T. Jelínek, tzv. trabant mezi politology. Ten se pane veze na své politologické vlně! A to snad ještě předává zkušenosti dalším mladým a nadějným politologům….

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To je ten s pokleslou hubou i charakterem?

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Jo!

oldo
oldo
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Já bych zase opravil vás.Problém s pochopením trochu složitějšího textu a u mladých i delšího než dvě věty, má PŘEVÁŽNÁ VĚTŠINA LIDÍ!

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Neberte mi iluze.

jbskalensky
jbskalensky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Chtěl jsem napsat, že oldo je momentálně největší skeptik na tomto webu, ale on už tu jeden Skeptik publikuje. Tak abych neurazil, že. Ale také asi trpím iluzí, že to není tak strašné, jak to vidí oldo. Spíše se držím úsloví mé babičky, která říkávala : “Mušíme doufat”.

jbskalensky
jbskalensky
před 4 měsíci

Redaktor a “expert” jsou blbci, o tom není pochyb. Jsou to, podle mého soudu, dokonce tzv. “iniciativní blbci”, kteří v bývalém režimu byli horší, než “třídní nepřítel”. V tomto smyslu dělají fakt dobrou práci, protože žvaní hovadiny a každý příčetný člověk to musí poznat. Jsou schopní sami sebe popřít i v jedné větě. P.S.Pane doktore, v autě se s těmi… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

No a podle redaktorky z toho plyne ponaučení, – že nemáte jezdit po dálnici.

jbskalensky
jbskalensky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Jo, jo, to sedí. I když zrovna tahle, pokud si dobře vzpomínám, patřila k těm slušnějším. Ani tak nestojí za to si rozbít hubu v autě. Natož když člověka nasírá idiot, jako onen redaktor pana doktora Davida. Byla by ho fakt škoda, pana doktora, toho blba ani omylem.

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem jbskalensky