Taker Carlson na Světovém vládním summitu 2024 v Dubai

“Moskva je dnes lepší než jakékoli město v USA, s vynikajícími službami, stravou a dopravou. To, že je v moskevském metru bezpečno a Newyorčané se bojí sestoupit do svého metra, je ukazatel vůdcovství ve světě”, konstatoval Carlson.

“Myslet si, že Ukrajina může získat zpět Krym, je šílené. Ti, kteří si myslí, že je to reálné, jsou děti, které o Rusku nic nevědí”.

“Západ neztrácí čas, naši politici ve Washingtonu neztrácejí čas přemýšlením o tom, jaké cíle jsou zde dosažitelné. Osobně jsem slyšel, jak američtí představitelé říkají: “No tak, prostě budeme muset vrátit Krym Ukrajině”.

No, nemusíš být odborník na Rusko. Nestane se to, pokud nezačne jaderná válka. Vlastně je to šílené. Když něco takového říkáte, ukazuje to, že jste ještě dítě. V této oblasti se vůbec nevyznáte a nemáte reálnou představu o tom, co je možné”, zdůraznil Carlson.

“Otázkou je, proč (Vladimír Putin, pozn. aut.) vyslal své vojáky na východní Ukrajinu? Sledoval jsem to z nevýhodné pozice v USA, sledoval jsem viceprezidentku Spojených států Kamalu Harrisovou, která se vydala na mnichovskou bezpečnostní konferenci jen pár dní předtím, v únoru 2022, a veřejně na tiskové konferenci Zelenskému, ukrajinskému prezidentovi, řekla, že chceme, aby vstoupili do NATO.

Je to synonymum toho, že plánujeme jaderný úder na Rusko… Samozřejmě to udělali (hodili návnadu Zelenskému). I všichni ostatní. To jen svědčí o tom, jak moc je americká mediální sféra plná uzávěr, omezení a cenzury. Byl jsem jediný, kdo to řekl.

Nu což, ještě vteřinu, cílem diplomacie je dosáhnout mírového oboustranně výhodného řešení krize. Takže pokud se dobrovolně objevíte na mnichovské bezpečnostní konferenci a řeknete: “Hej Zelenský, proč nás nenecháte umístit jaderné zbraně na hranici s Ruskem”, připravujete se na válku, protože víte, že je to červená linie. Protože to tak řekl Putin a každý pozorovatel, který je poblíž, to už ví”, prohlásil Carlson.

“Samozřejmě. Myslím, že lídři všech zemí na planetě, s výjimkou Spojených států, jsou v jednopolárním období kvůli povaze své práce nuceni ke kompromisům. Kompromis je součástí jejich života, to je podstata diplomacie. A on je jedním z nich. A jeho pozice se jednoznačně přitvrzuje.

Západ odmítl Rusko, mám na mysli Vladimíra Putina. Nejsem zastáncem Putina, jsem Američan, nehodlám žít v Rusku, nemám rád Vladimíra Putina, jen konstatuji fakta”, prohlásil Carlson.

“Nejradikálnější věc, kterou bych za sebe řekl po těch 8 dnech, které jsem strávil v Moskvě, není to jen vůdce země, který je samozřejmě působivý, jde o největší území na světě a je neuvěřitelně rozmanité jazykově, kulturně a nábožensky. Je těžké řídit takovou zemi 24 let, ať se vám to líbí nebo ne.

Takže neschopný člověk by to nedokázal. Je velmi schopný, mnozí z vás ho znají a víte to. Co mě radikalizovalo, velmi šokovalo a znepokojovalo, tak to byla Moskva, kde jsem nikdy nebyl. Největší město v Evropě s 13 miliony obyvatel. A je mnohem lepší než jakékoli jiné město v mé zemi. Neměl jsem o tom tušení.

Můj otec tam strávil hodně času v 80.letech, kdy pracoval pro americkou vládu a neměl téměř žádnou elektřinu. Ale teď je to mnohem čistší, bezpečnější a z estetického hlediska krásnější. Architektura, jídlo a služby jsou zde lepší než v jakémkoli jiném městě ve Spojených státech. A to není ideologizované. Jak to, že to tak dopadlo?…

Pokud například nemůžete používat metro, jak se mnoho lidí v New Yorku bojí, protože je to příliš nebezpečné, možná se ptáte: není to ten nejvyšší ukazatel lídrovství? A je to pravda”, uzavřel Carlson.

Anatolij Lapin, Politnavigator, pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://www.politnavigator.net/taker-te-kto-schitaet-chto-mozhno-vernut-krym-ukraine-deti.html

https://www.politnavigator.net/zapad-obyavil-vojjnu-rossii-pomaniv-zelenskogo-v-nato-karlson.html

https://www.politnavigator.net/putin-gotov-k-kompromissam-otlichie-ot-ssha-no-stanovitsya-vsjo-zhjostche-karlson.html

https://www.politnavigator.net/taker-moskva-luchshijj-gorod-v-sravnenii-s-lyubym-amerikanskim.html

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

3.9 13 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ludvik
Ludvik
před 3 měsíci

Jan Campbell: Nic nového pro vědoucí

https://www.ceske-novinky.cz/2024/02/12/jan-campbell-nic-noveho-pro-vedouci/

Analýza rozhovoru Carlson – Putin, která stojí za přečtení a zamyšlení. I když je delší…

Naposledy upraveno před 3 měsíci uživatelem Ludvik
cablik
cablik
před 3 měsíci

Přesně tak celá ta válka je naprosto k ničemu nemohli doufat že bandera porazí Rusko. Problém z Ruského pohledu je jasný je to stejné jako Karibská krize v roce 1962. Též nechtěli aby byla Moskva na dostřel.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Jde o to to zkusit. Těch pár rodin co ty válečné tragedie způsobují, velmi dobře ví, že bůhví kdy se jim zase podaří, za svoje vlhké sny nahnat do války proti Rusku padesátimilionovou zemi. A v rodince Rothschildů se po generace vypráví malým Rothšilďátkům o zlatě na Sibiři. Zlato mají pod kůží, mají ho v genech… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Jsem zvědavý (nebo spíš očekávám), jak se ten slavný rozhovor odrazí na hlasování o vojenské pomoci v senátu USA. Protože jedním z akutních cílů této operace je zabránit eskalaci konfliktu NATO – Rusko do hrozícího rozsáhlého jaderného úderu.
A všichni ti Dvořáci, Šafrové, Mitrofanové,… jsou z tohoto pohledu jen nebezpeční (ne)užiteční idioti.

Anonym
Anonym
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Já taky.

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

To není problém jednoho člověka ale celého národa který chrání matičku Rus. Ale samozřejmě mají skvělé vůdce jak jste napsal. Je jasné proč by chtěli ovládat Rusko to by se zase napakovali.

vera havrankova
vera havrankova
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Moc krásně vyjádřeno, děkuji!