Zrůdný režim: 24 měsíců od chvíle, kdy zopakoval rok 48. Umlčet se nás však na dlouho nepodařilo. Fantastická vlna solidarity nepodvolených. Na prahu odboje. Politická justice. Aspen centrum na Hradě. Nikdy nás neporazí!

PETR HÁJEK připomíná, že válku proti vlastním občanům zahájil fialový režim před dvěma lety protiústavním vypnutím několika svobodných médií – a od té doby už jen pokračuje v útlaku nepodvolených, kteří se však nevzdávají a nakonec nutně zvítězí

25. února před dvěma lety – víc než jen symbolicky na výročí „sametového převratu“ v roce 1948 – nechal režim „vypnout“ Protiproud a několik dalších nepodvolených svobodných médií. Brutálním cenzorským zásahem již zcela otevřeně odkryl svou podstatu. Logicky právě v okamžiku, kdy válka Bidenových USA a jeho podřízených „psíků“ z NATO proti Rusku na Ukrajině vstoupila po osmi letech příprav do horké fáze.

Fialová tlama pětihlavé saně ovládající už zcela proti vůli a zájmům veřejnosti (včetně většiny jejích vlastních voličů) páky totalitní moci k tomu nyní pronesla „několik vět“. Stačí jen nepatrné úpravy a záměny pár lživých slov za pravdivá, aby se z nich stalo „sebenaplňující proroctví“:

Petr Fiala (ODS) označil (Putinův) náš současný režim za zrůdný. „Je naším bytostným zájmem, aby (ruský) bruselsko-washingtonský agresor neuspěl. Pokud by chtěl někdo důkazy o tom, jak zrůdný (ruský) západní režim je a že se neštítí ničeho, stačí se podívat na to, jak (Vladimir Putin) pětice Fiala, Rakušan, Pekarová, Jurečka a Bartoš likviduje své politické protivníky.“

Tento vpravdě zrůdný režim to předvdl hned onoho 25. února 2022. Hujersky tak v „revolučním násilí“ proti nepodvolené části svobodných médií předběhl i bruselskou smečku. Je opět víc než jen symbolické, že v nikým nevolené “komisní” mafii vedené Němkou Lejnovou má cenzuru na starosti Češka Věra Jourová (dosazená do astronomicky placené trafiky Andrejem Babišem). Na společný příkaz vlády a vojenských tajných služeb vypnula firma s příznačným názvem NIC bez jakéhokoli upozornění Protiproud.

Ne jen pro pamětníky

Bleskovou operací několika statečných „ajťáků“, kteří se s námi ihned spojili, se podařilo během několika hodin provoz jednoho z nejsledovanějších svobodných webů obnovit. Současně jsme založili účet na Telegramu, kde jsme si pak s nepodvolenými předávali alespoň základní „podzemní“ informace.

Na pár hodin se tak na nové adrese objevil alespoň pro pár tisíc informovaných článek, který se pak v „řetězových mailech“ rozletěl po celé zemi:

Prohlášení Petra Hájka: Vypnuli nás. Je 25. únor 1948, nebo 2022? Jsme zpátky!

Vyjádření šéfredaktora Protiproudu k dnešnímu protiprávnímu cenzorskému kroku současné totalitní vlády, která se rozhodla již i pošlapat Ústavu České republiky

25. února 2022

Tak nám vypnuli Protiproud.cz (stejně jako dalších 7 webů). Kdo? No ONI. Vlastně ani nevíme, kdo přesně. Jedna soukromá firma spravující internetové domény zakončené zkratkou cz. Učinila tak ve spolupráci s vládou, ministerstvem vnitra a tajnou vojenskou policií. Jsme prý „dezinformační“ a představujeme „ohrožení bezpečnosti státu“. Ani nám to neoznámili. Prostě nás vypnuli. Že to nejde? Bez soudu a tak? Ale jde. Můžou už všechno. Jako v každé totalitě.

Protiproud je na mediálním trhu již devět roků. Není anonymní. Je to zpravodajský a názorový web, „kontrarevoluční magazín Petra Hájka“, jak zní jeho podtitul. Přináší informace a názory na dění ze všech oblastí života od nás i z celého světa. A jak již jeho název říká, snaží se korigovat jednostrannou propagandu hlavního mediálního proudu.

Jde o soukromý podnik. Není napojen na žádnou další strukturu – což autorům umožňuje zcela svobodně šířit názory – tak, jak to zaručuje Ústava ČR. I názory vládnoucí moci nepohodlné. Je ovšem také ekonomickým subjektem. Jsme prostě firma. Někdo nám tedy zavřel firmu. Jako by zavřeli krejčovství za to, že nešije uniformy podle jediného povoleného střihu.

Budeme se tomu samozřejmě bránit. Jde o krok jednoznačně protiprávní, protiústavní – což si sami cenzoři uvědomují. Proto ministr vnitra Rakušan už hlásí, že bude podobné „vyvlastnění“ potřeba „legislativně ošetřit“ (výhrůžka dalším, pokud nebudou „držet hubu a krok“). V právním státě zpětná účinnost zákona sice není možná, jenže my už dlouho nežijeme v právním státě. To není „komunistická“ Čína nebo nenáviděné údajně „totalitní“ Rusko, ale prý „svobodná a demokratická Česká republika“ vzor 2022.

Vyzýváme všechny novináře, politické subjekty i jednotlivce, kterým záleží na zachování občanských svobod – svobody slova a projevu na místě prvním – aby proti této totalitní brutalitě protestovali. Nebo brzy nebude, kdo by bránil je, až na ně přijdou.

Pokládáme za příznačné a symbolické, že se tak stalo 25. února – v den výročí protidemokratického puče v roce 1948. Nic není náhoda. Náhoda neexistuje.

Uvidíme, co bude dál. Mám v této chvíli potřebu především poděkovat za obrovskou vlnu solidarity od našich čtenářů a přátel, která se okamžitě zvedla. Nesčetná vyjádření odporu proti totalitě, nabídky pomoci, finanční dary, to vše nás naplňuje optimismem. Zásluhou řady obětavých lidí se nám nyní podařilo v neskutečně krátké době obnovit Protiproud na nové doméně www.protiproud.info. Prosíme všechny, aby všemi myslitelnými způsoby tuto novou „cestu k Protiproudu“ ve veřejnosti šířili.

Boj za zachování alespoň chatrných zbytků občanských svobod v naší těžce zkoušené zemi – svobody slova a projevu na místě čelném – pokračuje.

Zvítězíme!

Dodnes není třeba na těchto slovech nic měnit. Naopak. Ten stav ne že trvá, ale každým dnem, týdnem a měsícem se dramaticky zhoršuje. Ale to jsme samozřejmě v té chvíli netušili.

Na prahu odboje

Trvalo totiž jen pár hodin, než běsem rozlícená totalitní moc našla další technickou cestu, jak nás umlčet (jak se domnívala a doufala) napořád. Pak už zbýval jen náš Telegramový kanál – a horečná práce mnoha „anonymních“ lidí, kteří se nám okamžitě přihlásili (a jejichž jména pochopitelně nadále tajíme). Někteří z nich pak z důvodných obav o své rodiny a existence odpadli, jiní však navzdory všemu nebezpečí zůstali.

Byli to především oni, kdo v souboji s totalitním protivníkem nalezli cestu, jak Protiproud opět učinit „viditelným“. Současně jsme své zkušenosti ihned začali předávat ostatním zakázaným, jejichž počet se dále rozrůstal. Činili jsme tak nejen ze samozřejmé stavovské solidarity, ale tím spíše, že z páchnoucích mocenských útrob se k nám proklubaly informace, že prý hlavním důvodem té protiústavní obscénnosti režimu byl právě Protiproud. Ostatní se s námi prý svezly, „aby to tak nevypadalo“. Těžko říci, proč právě z nás má moc tak velký strach.

A pak začal skutečný drsný boj – vlastně odboj. Tak jako za každé totality, tak jako za předchozího německého protektorátu. I tentokrát se okamžitě objevili stateční a nepodvolení – vedle udavačů a kolaborantů. Ti, kteří s námi zůstali (a dodnes zůstávají) se pustili do nerovného boje za svobodu v internetové džungli. Jeden hekerský útok následoval druhý. Střídavě jsme se ocitali v provozu i mimo něj. Ale učili jsme se.

Vlastně nebylo ani překvapivé, že ty největší útoky nešly od nás, ale ze zahraničí – podle odhadu našich expertů především z USA. Ten vůbec největší, který nás vyřadil poměrně na dlouho, měl dle některých indicií pocházet dokonce z Pentagonu. Nojo, tak „slavní“ jsme byli! Ostatně je to pravděpodobné i proto, že v úderu se od počátku angažovaly hlavně naše vojenské tajné služby – nepříliš významná „pobočka“ těch amerických (a izraelských).

Pomocné paže nepodvolených

Zcela zásadní však současně byla pomoc velké rodiny „Protiproudařů“ – nepodvolené části veřejnosti, která se z velké část zformovala již za předcházející covidové a vakcinační diktatury. Fiala, Rakušan, včetně dalších tlam pětihlavé saně, nás sice také odstřihli od všech (skromných) příjmů nezbytných k udržení provozu, ale ihned je nahradila fantastická vlna odpovědi, která také, s Boží pomocí, trvá dodnes:

Malé, větší i poměrně velké finanční dary – podle toho, co kdo může – umožnily nejen další existenci Protiproudu, ale i postupné budování jeho mohutné obrany. Stále sice ještě pokračují různé menší útoky (to jsou ty občasné „dírkami pronikající“ falešné „reklamy“, stejně falešná „upozornění lapačů virů“ atd.), které se ale už poměrně rychle daří likvidovat – a otvory „ucpat“.

Pomoc, kterou nám současně mnozí poskytují odebíráním produktů z nebojácné trojice firem (zlatoléčivý med a nově i prostředky k udržení zdraví a kondice přírodními cestami bez chemie), které nám dávají část své provize, je rovněž už docela zásadní. Kromě jiného nám to umožnilo vstoupit i do „televizního vysílání“, které je už nedílnou součástí Protiproudu a dává širší možnosti naší komunikace. Opět: Postupně je krok za krokem vylepšujeme – pouze díky vám, nepodvolení!

Ve strachu šlapou na plyn

Samozřejmě, že stále přituhuje. Vládnoucí mafie je pořád zběsilejší, protože nic se v Bruselu a Washingtonu nedaří tak, jak předpokládali. Především válka USA a NATO proti Rusku na Ukrajině stále víc selhává. Proto i hlásné trouby goebbelsovské válečné propagandy v čele s takzvanými veřejnoprávními musejí „úderničit“.  Teď ČT a ČRo vytvořily nový rekord. O ukrajinské lži už nevysílaly jeden celodenní maratón obvyklých „speciálů“ – ale rovnou dva.

Také centrum amerického Aspen institutu na Pražském hradě v čele s Pávkem 107 jede na plný plyn – a inovuje. Už rozvědčíkovi nestačí jeden mluvčí, ale musí mít rovnou dva. Prý kvůli tomu, že jeden by protičeské „aktivity“ protektorátního prezidenta nestíhal. Takové vytváření trafik pro své kámoše nezvládal ani Václav Havel, neblahé paměti.

Po dvou letech od reprízy pětadvacátého února 48 jsme tady. Nikoli „vy i my“ – ale všichni společně. Alespoň v Protiproudu to tak cítíme, a proto ostatně i pravidelné pondělní podvečerní „porady nad čajem“ v přímém přenosu. Proto nekončící „příliv“ dopisů, názorů a inspirací v redakční poště.

Uvědomujeme si, že na žádné instituce fungující v demokratickém státě, nemůžeme spoléhat. Poté, co jsme (pochopitelně neúspěšně) podali trestní oznámení a žaloby na vládu, tajné služby a všechny další účastníky „převratu“ z pětadvacátého, je především naše politická justice čím dál tím hrozivější: přibývají i političtí vězni svědomí

Všeho do času

Opravdu nám vládne „zrůdný režim“, který „se neštítí ničeho a likviduje své protivníky.” A opravdu „je naším bytostným zájmem, aby tento agresor neuspěl“. Fiala opravdu pronesl sebenaplňující proroctví.

Zatím ale v podstatě mohou, co si zamanou. Zákony včetně ústavy (jak nám ukázal ostatně i případ „ukradených důchodů“) jsou už jen cár papíru. Mohou nás v podstatě například i kdykoli „internovat“ – jak vyhrožoval jeden k koryfejů vládnoucí mafie hned po pětadvacátém. Porazit nás ale nikdy nemohou.

Dovolím si k tomu ocitovat ze závěru článku, který bezprostředně předcházel naše „vypnutí“. Opět: Není třeba na něm měnit ani slovo:

„Chce to zachovat si chladnou hlavu a odvahu. A jistou obezřetnost. Pokud třeba máme nějaká podstatná sdělení, je lépe si je předávat přímo – mimo dosah elektronických přístrojů – a už vůbec ne mobilními telefony či mailem. My ve své práci budeme pokračovat. S vírou a nadějí v lepší příští. Ono to totiž může být i naopak: Že aktuální zabránění jaderné válce uvede Západ do ještě většího chaosu – včetně rozpadu EU.

Všechno je ještě příliš horké. Tahle kaše, kterou Západ navařil, vyžaduje chvíli na vychladnutí. Něco se stát ale v každém případě muselo, takhle už to prostě dál nešlo. A nejen na historickém ruském území nazývaným (od Lenina) Ukrajinou.

S jedním však souhlasit lze: Svět už bude po dnešku jiný.

Pokud bude.

**

Petr Hájek, Protiproud

4.5 15 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Vládo, nemobilizuj ! My dobře víme, kdo je náš nepřítel !

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Dobra.Myslim,ze mne zaujala uz v roce 2020

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

1/ Petr Hájek je katolík, ale v opozici proti katolíkům typu Fialy či Halíka. 2/ Petr Hájek nedá dopustit na Václava Klause a ODS 90.let, domnívá se, že rozdělení republiky bez referenda v roce 1992 bylo nevyhnutelné. 3/ Petr Hájek se domnívá, že covid je vymyšlená věc. 4/ Petr Hájek se domnívá, že nebezpečí… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Souhlasím na stopro!

cablik
cablik
před 1 měsícem

JAK SE ODVAŽUJETE MLUVIT O NĚJAKÉ DEMOKRACII? DODNES NEMLUVÍTE PRAVDU, VY MIZERNÍ LHÁŘI!
https://pravyprostor.net/jak-se-odvazujete-mluvit-o-nejake-demokracii-dodnes-nemluvite-pravdu-vy-mizerni-lhari/

POZNÁMKY NA OKRAJ ZEMĚDĚLSKÝCH PROTESTŮ
https://pravyprostor.net/poznamky-na-okraj-zemedelskych-protestu/

Praded
Praded
před 1 měsícem

Nevím, nevím pane Hájek, ale tohle snad skutečně zase zastaví jen barbaři. Protože tenhe marazmus stále vytváří ortodoxní věřící. Jsem věřící, ale ne modloslužebník.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Vsude vidime,co je to za lidi…Fanaticti slouhove,kteri si dokazi znepratelit cely svet

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nemohla bych byt politik.Uz bych jim odpovedela razneji: “Jsem slusny clovek,chtela jsem tedy vychazet se sousedy ( beru to tak,ze vsichni maji sve chyby), ale kdyz mne nuti,tak si vyberu,ale nebudou to ti,co mi neustale vyhrozuji a snazi se mne ovladnout.S takovymi se vychazet neda

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Ustaša?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Clanek opet dokazuje,ze jde jen o hegemonii USA..Je strasne vedet,ze vsichni politici ( udajne nami voleni) jsou jen mopslici

vaclav
vaclav
před 1 měsícem

ODSak P. Hájek zamrzl v čase modrých strak. Srovnávat r. 1948 s harákem 1989 a  následující vládu modrých strak, zakončenou pimprlovým divadlem pětikolky s náhradním kolem ANO může jen b….b.

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  vaclav

Přesně tak pravičáci neumí říci pravdu že za zrůdný režim můžou největší boháčí na světě. Tak si furt otírají hubu o komunisty jenže dnes to je stokrát horší a dokonce hrozí jaderná válka.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Po ránu se některé pasáže článku dobře čtou. Jen si osobně myslím, že komunisti žádný puč nedělali jen reagovali jako legitimní strana na trucpodnik pravicových ministrů a chopili se příležitosti. A že tenkrát za nimi stál lid? Můžeme jim dnes jen závidět. A pak se nechopili moci násilím ale po legitimních volbách, které vyhráli… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jen doplním, že komunisti za čtyřicet let vládnutí tu nenadělali takový bordel ve všech sférách, jako to stihla udělat současná vláda za dva roky…ba naopak…

vaclav
vaclav
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ta saň má šest hlav a když je jedna uťatá naroste nová hlava . O tom jsme se mohli přesvědčit po každých volbách,

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  vaclav

No on na ni asi jen meč stačit nebude….

vaclav
vaclav
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

no asi by stačily píky a halapartny ,okno v prvním patře a dál si to domyslete – máte-li čím.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  vaclav

Dík za upřímnost

jbskalensky
jbskalensky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jen bych připomněl, že v roce 1948 to bylo jen “chvilku” po skončení okupace a největšího násilného ponížení naši země. Ani dnes, s odstupem, se normální člověk nemůže divit, že se tehdejší většina doopravdy a svobodně připojila k těm, co už toho měli dost. Protože se tehdejší “smetánka” rychle oklepala, mnozí i ze své kolaborace s náckem, a zase… Číst vice »