Bravo, pane prezidente Klausi!

Česká vláda pod vedením premiéra Fialy spustila další velmi kontroverzní krok. Přerušila vztahy na nejvyšší úrovni se slovenskou vládou. A to až do doby než slovenská vláda pochopí, že nemůže dělat zcela samostatnou a suverénní politiku.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Na takovýto přístup byli bratři Slováci vždy velmi hákliví, když je starší bratr z Prahy oktáboval, jak by se měli chovat. Většina slovenského národa se chce chovat jinak, nežli panáci v Praze. Obyčejní lidé, normální občané Slovenska nechtějí dodávat zbraně na Ukrajinu. Nechtějí pomáhat stupňování krveprolití v této zemi. Nechtějí, aby dva slovanské národy mezi sebou válčily a v bojích umíraly.

Ale jen tak mimochodem, toto nechce ani 69% českých občanů, tedy pokud vezmu za směrodatný průzkum agentury Stem, která bývá vůči současné české vládě velmi opatrná a přátelská. Tedy podle Stemu 69 % českých občanů chce ukončit válku na Ukrajině, a to i za cenu toho, že by se Ukrajina vzdala oblastí na východě a jihu země. Připomeňme si, že tyto oblasti jsou v tuto chvíli obsazeny ruskou armádou a že v těchto oblastech většina občanů je ruská anebo jsou tam ruskojazyční Ukrajinci. Jen tak mimochodem, pokud by tyto oblasti byly obsazeny ukrajinskou armádou, tak před hrozbou čistek a „hledáním ruských kolaborantů“ by nejspíš miliony ruských lidí odešly přes hranici do Ruska. V Rusku v tuto chvíli je cca 2,8 mil. utečenců z Ukrajiny, což je nejvíce  ze všech zemí Evropy.

Fialova vláda, jak je jejím zvykem, šlape v mezistátních vztazích jako slon v porcelánu. Podezírám ji z toho, že vyhověla v této otázce, tedy ve vypovězení vztahů se Slovenskem na nejvyšší úrovni, našim americkým a bruselským přátelům. Velmi významná část českého politického spektra však postup vlády odsoudila. Je to pochopitelně celá levice, dokonce i Luboš Zaorálek z realitní kanceláře Lidového domu volil tvrdá slova, ale naopak od jednoho z mužů, kteří budou na kandidátce Lidového domu pro evropské volby, Vladimíra Špidly, je to trochu jinak. V. Špidla projevil pro postup současné české vlády jisté pochopení. Tak by hoši z Lidového domu měli říct, jak to tedy vlastně je….podporují vládu anebo platí to, co říká Zaorálek.

Stejně tak prezident IQ 107 Pavel, vládu podpořil, byť to s ním vláda prý nekonzultovala.

Úkolem prezidenta Pavla a také prezidentky Čaputové by naopak mělo být, hledání usmíření mezi oběma vládami. A vyhledávat společná stanoviska v jiných oblastech, nežli je Ukrajina. Konec konců, ať si každý nechá své názory, jak Česko, tak Slovensko jsou suverénní země. Mně sice názory P. Fialy a spol. nevyhovují, ale uznávám, že je to česká vláda. Na pomoc ke svému hysterickému útoku na Slovensko si vzala Fialova vláda jako pomocníka představitele hlavní slovenské opoziční strany Šimečku. Ten je v Česku přijímán nejvyššími ústavními činiteli a má být jakousi náhražkou  legální slovenské vlády pro nejbližší měsíce.

Ve dnech 10. a 11. března navštíví Slovensko exprezident Václav Klaus. V minulosti jsem měl s V. Klausem na mnohé politické záležitosti jiné názory a také jsem je nahlas projevoval.

Václav Klaus se při návštěvě Slovenska sejde se slovenským premiérem Ficem a já říkám, bravo! Bravo Václave Klausi! Tentokrát Váš názor na válku na Ukrajině sdílí většina českého národa.

**

Jiří Paroubek – bývalý český premiér, Vaše Věc

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří vědí, že nežijeme ani z reklam ani ze sponzoringu, a proto nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

Fiobanka: 2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí a konferencí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

4.7 13 hlasy
Hodnocení článku
18 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan REPT
Jan REPT
před 4 měsíci

Odpuštění.
Odpuštění je mír v duši.
Odpustit lze člověkovi jenž změnil, či přiznal své prohřešky a mentalitu.
Úspěšnost oné slavné transformace nese plody bídy, lží a válek..*

jara
jara
před 4 měsíci

Článek v Respektu
má název Robert Fico v očích Čechů ztělesňuje nejen Gustáva Husáka, ale už i Jozefa TisaJe to opravdu síla. Má ale také jednu chybičku. Zapomněli v článku ty zmíněné Čechy vyjmenovat.

Jarda
Jarda
před 4 měsíci

smutné je na této skutečnosti to,že fialového zmrda volili voliči,kteří mají přátele a  rodiny na Slovensku.Možná své volby litují,ale nyní je již pozdě fialový zmrd vládne o to je nyní důležité odstranit při všech letošních volbách od koryt všechny zmrdy od 5 kolky.

tomaskova
tomaskova
před 4 měsíci

No nevím. Klaus s Mečiarem byli u toho, když se naše národy rozdělily a nyní si bude hrát na flastence?

jara
jara
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Nikdy jsem Klause nevolil, ale objektivně mu musím přiznat, že co se týče událostí v zahraničí, choval se více než rozumně. Byl a je euroskeptik a viděl dopředu, jak to s EU dopadne. A pokud jsem zaznamenal za dobu jeho vlády i prezidentování, nikdy na adresu jiných států a politiků v nich, nepronášel urážlivé soudy. Klause nemusíte mít… Číst vice »

keporkak
keporkak
před 4 měsíci

Bacha, podfraz! Phishing§§§

Praded
Praded
před 4 měsíci

Základem úspěchu nové vlády je zákaz financování neziskovek, s výjimkou těch, které se zabývají charitativní činností občanů ČR. Ty které budou financovány ze zahraničí, musí to mít u svého názvu napsáno. Tito občané jsou tímto jasně zahraniční agenti. V současnosti se do ČR přesouvá ze Slovenska nezisková organizace Globsek, protože už nedostane z rozpočtu… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Tento týden jsem absolvoval řadu lékařských vyšetření. Až mrazí z toho, co se v čekárnách vládním zločincům, zrádcům a kolaborantům kolektivně přeje. Nejčastěji jsou za všeobecného souhlasu stavěni ke zdi. No, kdyby to pomohlo jejich dětem a nám všem, před jadernou katastrofou nebo životě v otroctví EU…P.S. Nějak mezi lidem ubývá Ukrajinců. Viděl jsem vyvést… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci

Arogantni vyderaci..nemohou vyjit s nikym.. Ale co se divime,vzdyt nevychazi ani s vlastnimi obcany

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Kde nechal Fiala vzájemný respekt mezi oběma státy? Remcají mu do toho Slováci? Tohle je diplomacie? Dříve se tomu říkalo vměšování do vnitřních záležitostí státu. I Slováci mají své zrádce a pdrazáky, Kňažko, pezidentová, Vašárijová… Slovensku hrozí Majdan (a pak přijde Majdanek)! K agentuře STEM: při takovémto průzkumu vis ta uváděná Ukrajina přidávám automaticky 20%,… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Oni nevi,co je diplomacie..Ocekavat diplomacii od cistych Hujeru je stejne hloupost

Hokarc
Hokarc
před 4 měsíci

Bylo by dobré, kdyby se naše současná vláda, čím dál tím více, stávala vládou stínovou. V Praze se se Slovenskem setkal pouze protektorátní premiér, v Bratislavě se se Slovenskem setká Česká republika !

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Stínové vládě stačí US velvyslanec a nikoho jiného nepotřebují jsem rád že Slováci dělají svoji zahraniční politiku. Už aby to bylo u nás.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Take si to preji…Jejich chovani mne urazi..Delaji nam ostudu.Nechci aby byli cesi pokladani za tupe ritolezce,coz se bohuzel deje,protoze lide vetsinou soudi podle vlad

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Ctu diskuze i jinde.Dokonce mne donutili k uvazovani o tom,ze budu radsi rikat,ze jsem slovenka

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nelze házet národ s nimi do jednoho pytle mají podporu 17% takže je vše jasné. Jinak jich mají dost i v Evropě.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Jenze se to proste dela.Vsichni cizi soudi podle vlad.A ani se tomu nedivim,podle tech ” informaci”, ktery kazdy ma…Oni netusi,ze proticeska vlada ma podporu 17 procent

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

I my to delame