Debatovat se Slováky? Ano, ale až budou mluvit jako my

Jinak se s nimi nemáme o čem bavit. Protože jen my, Češi, a potažmo s  námi i česká vláda a potažmo s naší vládou i téměř celý západní svět  víme, jak se svět točí, jen my víme, kde je právo a spravedlnost, co je správné a nesprávné, či kde je mravnost a kde vládne nemravnost. Máme zkrátka na tohle rozlišování patent a do nepříčetnosti nás uvádí, když se najde někdo, kdo o těchto našich pravdách vysloví třeba i jen zrnko pochybností, či nedej Bůh, dovolí si dokonce vyslovit před námi pravdy opačné.

Pak nám pochopitelně zrudne líc, rysy v tvářích strnou, v koutcích úst nám to zacuká, a už se z nás valí otázka, jak se tohle mohlo stát? Jak se přihodilo, že se na Slovensku, které tak dlouho kráčelo stejným krokem s námi, našel politik, ba co víc, našla řada politiků, kteří postřehli, že tahle česká vláda už není tou, co bývala vláda předcházející. Že s touhle se už ve všem shodnout nelze – a hlavně se s ní nelze shodnout v otázce, zda je v těchto rozhodujících okamžicích naší epochy třeba podporovat mír nebo válku.

A když konečně bylo tohle vyjasněno a už zbrusu nová slovenská vláda na svazích svých hraničních hor spatřila přízraky rozhořívajících se vater války, rozhodla se svěřit se se svou naléhavou starostí vládě české. Což se z české  strany jako málo přípustný projev nedostatečné důvěry v neomylnost západního světa dalo ještě ustát, ale pohár české trpělivosti s Ficovými Slováky přetekl minulou sobotu, kdy si slovenský ministr zahraničí Blanár dovolil setkat se a dokonce i jednat u jednoho stolu v Turecku se svým ruským protějškem Lavrovem.

Což už bylo pro Fialovu do NATA a do EU zblázněnou vládu trošku moc, a tak se v úterních médiích objevilo toto její úřední oznámení:

„Česko-slovenské mezivládní konzultace se v příštích týdnech či měsících neuskuteční, český kabinet to nepovažuje za vhodné. Na tiskové konferenci to po jednání vlády oznámil premiér Petr Fiala (ODS)…Česko a Slovensko se v zahraniční politice liší zejména v postoji k válce na Ukrajině. Zatímco Česká republika napadenou zemi podporuje i vojensky, Slovensko poskytovat materiál z armádních zásob nehodlá“.

Ve stejný den se k odložení předmětné mezivládní konzultace vyjádřila i ČT, když si moderátorka Kroužková pozvala do studia šéfredaktora slovenského Denniku N Kostolného, zpravodaje ČT na Slovensku Šilhana a ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka, který nejen tím, co řekl, ale též svými energickými gesty dával najevo, že to byl on a nikdo jiný, kdo dokázal  přesvědčit                                            celou českou vládu, aby jako jeden muž hlasovala pro přerušení konzultací s nedostatečně prozápadní slovenskou vládou Ficovou, a tím ji po zásluze a co nejbolestněji potrestala.

Padla otázka, zda vůbec, či na jak dlouhou dobu ministr s přerušením kozultací se slovenskou vládou počítá, jež poprvé vnesla do ministrovy tváře cosi, co by se s dobrou vůlí dalo nazvat   zábleskem laskavosti.

Jistě, zněla zhruba ministrova odpověď. Náš postoj se změní současně se změnou

současné slovenské politiky.

Kolik přívětivosti a vůle k dobru se v těch slovech skrývá.

Lubomír Man

 

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
26 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 2 měsíci

Už se těším na dobu kdy nikdo nebude mluvit se slouhy slouhů a válečnými štváči. Slovensko je na tom dobře a bude líp když presidenta získá pan Harabin a doufám že u nás vyhrají volby ti co budou se Slovenskou vládou mluvit.

standa
standa
před 2 měsíci

Netušil jsem, že vysokoškolský profesor ve funkci premiéra může být za tak krátkou dobu zdebilizován !! Ti popřevratoví profesoři jsou pod úrovni profesorů za socíku !!

adam
adam
před 2 měsíci

Česká vláda je naprosto unikátní sestava blbů, zbabělců a pokrytců. Nicméně v soutěži o nejodpornějšího člena této sestavy se dere do popředí samotný premiér, který trpí nejen bájnou lhavostí, ale vyhrožováním zemědělcům, že jim sebere dvě miliardy, které jim slíbil dát navíc – tak to znamená, že jde do finiše… Když si vzpomenu,… Číst vice »

fuzdeda
fuzdeda
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Chtěl jsem také něco napsat, Váš komentář je ale výstižnější. Je to chátra v hezkých oblecích !!!

vera havrankova
vera havrankova
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Velmi přesné a výstižné! Děkuji.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Když ono je to u nás těžké. Zemědělci demonstrují a vláda si klade podmínky k jednání. Nebudeme jednat pod nátlakem, Ukrajina tabu, bezcelní dovoz obilí a potravinový šmejd jako by nebyl problém. Jaká už teď jednání s vládou? Opět slibují! A jak je to s jejich sliby všichni víme. Ne, příště už s těmi parchanty žádná jednání. už… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Vláda, poslanci, ministranti a jejich přicmrndávači už mluvili dost! Teď by měli zavřít kušny a poslouchat, co se říká jim, co jim říkají jejich zaměstnavatelé (ti, z jejichž daní a odvodů nehorázně žijí). To je cesta, mastně blyštivý Péťo. Druhá vede zkratkou z některého okna Úřadu vlády…

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem Haskuv Duch
Jarda
Jarda
před 2 měsíci

Fialový hlupáček brzy pozná realitu až po volbách lidé tuto kreaturu pošlou do hajzlu.

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Jarda

Nezapomeňte na půl milionů koresponďáků a pražské pablby.

vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Pozor na líheň v BRNĚ

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci

Matador a opravdový žurnalista pan Man se na dění dívá očima bývalého sportovce a slušného chlapa. Ohledně hloupého lůzra Fialy a tlupy okolo něj se nejedná o jejich výmysl. Jsou to poslušné onuce, které dostali příkaz. Kdo je jak aktivní, to ano. Jinak jde o hon na člověka. Hon na premiéra Fica. Slovenské(?) “noviny” TV,… Číst vice »

toto
toto
před 2 měsíci

Pan ministr Dvořák se zřejmě o klatbu na slovenskou vládu sám zasloužil. I za tu cenu, že šíří dezinformace. Dnes pro český rozhlas tvrdil, že ministr Blanár jel za Lavrovem do Moskvy, což je docela jasná lež. Ale o pravdu jde až na posledním místě, když nám jde o svatou válku prozi nevěřícím…

vaclav
vaclav
před 2 měsíci

No zločinci musí být trestáni , jenom je nají.
Já je vidím v této vládě a porušil bych test oprátky,

Hokarc
Hokarc
před 2 měsíci

Zločiny této protektorátní vlády by měly být přesně evidovány a vyčísleny. Jednou jim to národ omlátí o hlavy.

Jana
Jana
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Tak to by bylo dost málo! Na to oni právě spoléhají.Tito lidé jsou zločinci a zrádci, musí stát před národním tribunálom s vyčíslením všech zločinů. Ty zjevné, jež vidíme i my, obyčejní občané, jsou jen drobnosti. Až se provalí, co napáchali, bude nám už zbývat jen ten tribunál. Aspoň to bychom měli stihnout!

vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Jana

trest za vlastizradu je jen jediný . žádné vyžírání a uplatňování jakýc! lidslých práv pro ty kteří je boří

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Nebuďte tak přísný. Já myslím, že by stačilo historicky osvědčené – konfiskace majetku. (celých rodin) No a zkušený pan Čunek už by jim vzal míru na nějaký starší kontejner.

vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Proč kontejner – mosty a jiná zařízení by stačila.

vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Sliby chyby

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Mame nejhloupejsi vladu,jakou jsem kdy videla.A to uz jsem toho videla dost

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Ted jsem slysela vystiznejsi vyjadreni u Slovaku….slizko servilni vlada

skeptik
skeptik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Občané ČR mají jedinou jistotu – každá další vláda s ODS je horší než ta předchozí. Čím si tedy vysvětlit, že na to u volebních uren vždy zapomínají a znova a znova si sedají holým zadkem na stále rozpálenější plotnu?

https://www.novarepublika.cz/2024/02/ceska-pravice-a-jeji-polocas-rozpadu

adam
adam
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Protože naši mnozí spoluobčané mají místo mozku z piva kostku…