Dezinformace v plném proudu, ale…

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

…otázkou zůstává, odkud jich jde nejvíce. Kdo má kachní žaludek a sleduje mainstream, podívá se na zprávy či diskuzní pořady na ČT, Nově či Primě-CNN, začte se do Seznamu nebo nedej Bože, přelouskne stať na Forum24, přesto si dokáže zachovat svůj úsudek a čistou hlavu, má náš obdiv. Manipulace médií je totiž tak extrémní, že věřit jim lze snad už jen jejich název a občas vysílací dobu. Pojďme se podívat na dění kolem nás.

Policie ČR dostala rozkaz začít pracovat na sledování a postihování lidí i skupin prezentujících se jiným než oficiálně schváleným názorem. Čaputová na Slovensku blížící se konci svého volebního období vyzvala k demokratické cenzuře názorů. Sociální sítě jsou plné blokování ze strany provozovatelů, kontroly příspěvků a udávání. Množství reklam, často na podvodné společnosti okrádající zákazníky, nikoho nepřekvapí, i když jde o trestnou činnost, ovšem hlídání názorů lidí stavících se proti systému protěžovanému liberály se stalo prioritní činností jak správců, tak i dohlížecích z řad policie a tajných služeb. Demonstrace se dělí na provládní povolené a nepodporované proruské. Takže zbývá se jen zeptat, jak si to současní politici představují s tou demokracií a svobodou slova a novináři s nestranností a potřebou pravdivě informovat o dění ve světě i doma.

A teď k pár dezinformacím. Není to tak dávno, co jsme zažívali covidohysterii. Varovali jsme proti ní od samotného začátku, stejně tak před očkováním. Marně a 70% spoluobčanů podlehlo nátlaku. Množství náhle zemřelých, většinou jsou ta úmrtí spojena s krevními sraženinami, se razantně zvyšuje a oběťmi jsou i mladí lidé. Tenkrát nám nikdo nevěřil, nyní pohřbíváte své blízké. Po pár měsících od teoretického konce této fantasmagorie nadále státy dle dosud platných dohod nakupují nepotřebné vakcíny, za což mohou smlouvy, jejichž znění nebylo nikdy zveřejněno a aktivita Leyenové je při jejich vzniku zamlčena. Upozorňujeme, že třeba u nás existuje registr smluv, ve kterém jsou shromažďovány dokumenty o mnoha obchodech a transakcích státních institucí i soukromých subjektů a existuje povinnost tyto smlouvy zveřejňovat. Vše kolem covidu a vakcín je ale nedostupné. Proč? Řekli byste logicky, že dojde k jistému ukončení covidu, byť budou pod koberec zameteny všechny delikty spojené s defraudací velké části státních rozpočtů po celém světě. Ale ouha. Ve Francii nově přijali zákon, pomocí něhož lze trestně postihovat všechny kritiky jakékoliv vakcinace minulé i budoucí. Tedy i té evidentně vraždící. Připravují se na další vlny pandemií nebo se jen snaží ochránit pachatele trestných činů z doby nedávné?

Ruská vojenská operace na Ukrajině se změnila v lokální válku s dalekosáhlým mezinárodním dosahem. Manipulace s fakty ze strany USA, EU, politiků a médií je strašidelná. Převracení historie relativně nedávné i té v podstatě úplně čerstvé se stalo normou. Nenávist k Rusku je umělá, všichni rozumně uvažující lidé vědí, že skutečným důvodem k ní je obrovský přebytek základních surovin potřebných pro lidstvo koncentrovaný právě v Ruské federaci. Územně největší stát světa má dostatečná naleziště čehokoliv a aniž by při jejich získávání a prodeji musel dbát plně na efektivitu, je díky nim velmi bohatý. Jen nemá potřebu to dávat na odiv stejně, jako to dělají třeba arabské země. Mentalita Rusů je prostě jiná, což Západ nese nelibě a 30 let snahy podmanit si ruský národ, trh, možnosti vydrancovat celou zemi a umravnit ji ve sféře odzbrojení nedošlo ke kýženému výsledku. Rusům se podařilo to, co Čechům a Slovákům nikoliv. Nestali se západní, tedy především americkou a britskou kolonií. A to jim Západ nikdy neodpustí.

Samotná Ukrajina je pouze další zemí zneužitou Západem k pokusu zatáhnout Rusko do globálního konfliktu. Z výjimkou současné vládnoucí kyjevské kliky žádnému běžnému Ukrajinci neschopnému profitovat na korupci či válečném stavu a zůstávajícímu ve své zemi nic dobrého válka  nepřinese. Neplatí to pro ty, kteří na východu země přežili běsnění vlastní armády a postupně se dostali do sféry vlivu Ruské federace a nyní vítají Rusy jako osvoboditele. A k těm dezinformacím. Putin měl prý dávno umřít, Rusko ekonomicky padnout na kolena, rubl ztratit hodnotu a ruská armáda se rozpadnout a ponořit se do temnoty zapomnění. To vše díky protiruským sankcím a západní pomoci Kyjevu. Realita je navzdory tvrzení proliberálních politiků a médií přesně opačná. Putin je aktivní, Rusové vítězí, ekonomicky vzkvétají, nejsou vyčerpáni a získávají na svou stranu i mnoho obyvatel Západu či bývalých amerických spojenců a obchodních partnerů, dokonce i Ukrajinců samotných. Západ strádá a především Evropa doplácí na sebedestrukci.

Mohli bychom pokračovat dále. Green Deal jim skřípe a normální lidé ho na rozdíl od Pirátů, blbek Pekarové a Nerudové nesnáší a nevidí v něm žádnou záchranu či třeba příležitost. Great Reset, ten výtvor zakladatele WEF Schwaba, je v plném proudu a ožebračování Evropanů pokračuje ve ,,velkém“ stylu, přičemž nejvíce se daří této strategii u nás. Už není tajemstvím, že z českého národa dělá EU největšího otloukánka. Jen nechápeme, že to dokážete za mlčení vydržet. V mnoha sférách máme vše nejdražší, a to dokonce nemusíme brát v potaz poměr k podprůměrným příjmům. To by ty statistiky byly ještě mnohem horší. Sahají nám na děti (výchova k jiným stravovacím návykům, k odlišnému sexuálnímu životu, k lživému vnímání historie), chtějí omezit mobilitu (zákaz oprav aut starších 15 let, vjezdů do měst, omezování rychlostí, pofidérní elektromobilita). Elektřina, voda, prostor na bydlení včetně možnosti získat vlastní se stávají luxusem. Ne, to vše nejsou dezinformace, to je realita, se kterou se někteří učí žít a my jiní s ní chceme bojovat. Jen nás asi není dost, nebo jsou ti ostatní pořád spokojení. To skutečně budete, až už nebudete mít vůbec nic?

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří vědí, že nežijeme ani z reklam ani ze sponzoringu, a proto nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

Fiobanka: 2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí a konferencí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 4 měsíci

Vynikající ! Jen -“… Mentalita Rusů je prostě jiná, což Západ nese nelibě a 30 let snahy podmanit si ruský národ, trh, možnosti vydrancovat celou zemi a umravnit ji…” Pokus o rozkald Ruska jsou datovány od vyvraždění rodiny Ivana Hrozného vč. jeho, to už jsou staletí, anglickým lékařem. Ivan Hrozný byl nazván Hrozným… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Pochopil bych, kdyby lidé byli trestání za protistátní výroky a protistátní činnost (nikoli protivládní). Ale za názor ke sporu dvou států, do kterých nám je prt? Ani s jedním nás nevážou smlouvy o přátelství, vojenské spolupráci… Proč trestat občany za postoje kvůli cizím státům Rusku nebo Ukrajině? Takovou zhovadilost mohou vymyslet jen hovada.… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jen ještě dodám, že pro mne je Rusko daleko menší nepřítel než moje vlastní vláda, která mi škodí kde může…

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci

Zaklad ze ktereho jsme vychazeli..tedy vyhodna poloha ( stred Evropy),sikovni lide ( dokazali jsme stavet i jaderne elektrarny na klic) atd…nas predurcoval k necemu jinemu,nez do ceho jsme se nechali vmanipulovat

cablik
cablik
před 4 měsíci

To je fakt dezinformace jedou neustále v maistreamu i proti kruté realitě buď lidé zruší zelený blábol a nebo on zlikviduje nás. Škatulkovat Čechy jako pro Ruské je odporná lež my tu nechceme Rusy ale také ne západní páníčky. Nemohou zavřít 80% národa co s nimi nesouhlasí.

Hokarc
Hokarc
před 4 měsíci

Již dávno nejsme srdce Evropy, ale fialová modřina uprostřed Evropského utrpení.