Je to ještě naše země?

Víte, co byl pro mě nejsilnější moment čtvrtečního zemědělského protestu?

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Ne, to nebyl ten vysypaný hnůj, i když jsem rád, že muži u nás ještě nevymřeli a jsem připraven se postavit vedle toho frajera a jít s ním dělat i to, co je zakázané. Je nám třeba odvahy a je nám třeba odvážných.

Ne, to nebyla atmosféra všeobecného smíření, kde se vedle Doležala a Pýchy postavil pan Lád z Ostaše a další představitelé těch původně „zlých“ zemědělců.

Nebyl to ani značně pocuchaný ministr zemědělství, kterému se situace jaksi vymkla z rukou. Nebyl to ani premiér, který se choval jako uřvané a umíněné děcko.

Nebyla to ani pravdomluvná mééédia, která nebyla připravena a nevěděla kudy kam. Najednou neměli notičky. Neseděli předtím ve svých pražských kavárnách a neměli domluveno, jak to budou komunikovat. Jejich reportáže najednou byly zmatené, nelogické, nesouvislé a dost dlouho jim trvalo, než se trochu zkonsolidovali.

Nebyl to ani ten moment, kdy na jednoho demonstranta naskákalo deset těžkooděnců… ale už přihořívá.

Pro mě je nejsilnější tato fotka:

Je na ní policajt, který drží ruku na své pistoli a vyhrožuje traktoristovi, aby okamžitě přestal s tím, co právě dělá. Pokud by si někdo myslel, že je to hoax, tak není. Je k tomu celé video, kde to vyhrožování i slyšíte.

Myslím, že ani v listopadu 89 se Lidové milice neodvážily sáhnout na zbraň…

Přemýšlím, co se tomu gestapákovi honilo hlavou… Měl tam slova jeho prezidenta Petra Pavla, který řekl, že protestujícími hlasy se liberální demokracie nemusí zabývat? Koho viděl v traktoristovi? Škodnou, kterou by nejraději odprásknul, ale na poslední chvíli si uvědomil, že takhle daleko ještě s převzetím moci nejsou i když se Rakušan snaží?

Nebo myslel na slova řeporyjského prasete, že by zemědělci potřebovali válku a bylo by dobré proti nim nasadit bajonety? Je pravidelným uživatelem Twitteru a sleduje všechny ty liberální Barbory Mercury, Jindřichy Šídla a Komsomoláčky, kteří by do lůzy nechali střílet už dávno? Nebo je odběratelem Fóra 24, kteří volají po omezení volebního práva, protože lidé pracující rukama si ho nezaslouží?

Nebo si vyslechl reportéry ČT a myslel si, že ten traktorista je ruský kolaborant a nic jiného než kulku si nezaslouží?

A nebo hůř… možná nemyslel vůbec, protože už je dávno stejná guma jako na Hradě, už mu dávno vymyli mozek a ruka mu ujela, protože mu dali výcvik, aby se nebál střílet třeba i do svých rodičů, protože důchodci přece ujídají chlebíčka. Ta nenávist ke starším, ta je obzvlášť mezi liberály naprosto hmatatelná a všudypřítomná.

A nebo prostě chce jen dupat po jiných. Chce být drábem, chce, aby z něj šel strach a po pistoli sahal, protože neměl pendrek, aby mohl mlátit jako jeho kolegové těžkooděnci, kteří neváhali zakleknout neozbrojeného a neškodného člověka, protože nebyl dostatečně poslušný.

Přemýšlejte o tom… Přemýšlejte, jestli ještě žijeme v naší vlastní zemi. Přemýšlejte, kdy se z naší policie stalo gestapo, přemýšlejte o tom, co vyhřezává z břicha naší pravdy a lásky. Přemýšlejte, jestli jste to takhle chtěli, jestli je normální, aby pistole byla první myšlenka, i když metaforicky i reálně šlo o hovno, které vzápětí začalo padat z korby.

Budou další protesty. Musejí být. Protože co si vláda dovoluje, to přesahuje všechny meze. Přemýšlejte, jak se k tomu postavíte. Jak daleko jsme od chvíle, kdy vládní poskoci na pistoli nebudou jen myslet, ale fakt ji použijí. Přemýšlejte, jestli žít v takovém světě, je nějaká výhra. Jeden čin je totiž víc než tisíc letáků. To platí i v případě tohoto městapáka v uniformě.

Češi jsou smějící se bestie, naše klasická obrana spočívá v tom, že to budeme zesměšňovat a je to tak správné. Ale než se tak stane, zamyslete se nad tím.

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

*

Vážení čtenáři, texty, které přejímáme a překládáme z jiných zdrojů, sice nemusí vždy odpovídat názoru redakce, ale uveřejňujeme je proto, aby vyvažovaly jednostrannou ulhanost a překrucování českých médií a ukázaly jiné pohledy na společenské problémy. Věříme, že naši čtenáři to chápou a proto náš web v hojném počtu navštěvují.

Děkujeme i za podporu Nové Republiky finančními dary na konto FIO banky:

2300 736 297 / 2010

*

4.8 16 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
maxim
maxim
před 4 měsíci

Ta Věc s tím vyhrožováním ozbrojeného idiota se musí bezpodmínečně dostat ke Generální ispekci ozbrojených zborů a k opozičním poslancům v Bezpečnostního výboru sněmovny….. Ten idiot musí být okamžitě vysvlečen z uniformy a poslán do civilu …., aby už žádný jemu podobný idiot se neodvážil chtít střílet do protestujících lidí … Nabonzování toho idiota a trvání na… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jak blbi mohou tihle lide byt? Podobne nesmysly hlasaji snad 20 let a porad doufaji ve stejny ucinek

keporkak
keporkak
před 4 měsíci

BACHA! PHISHING!!!

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci

Uz nad tim premyslim od doby,kdy zaklekli pana u podpisoveho stanku ( je to par let).. Pak bylo strileni gumovymi projektily v Katalansku ( lide sli jen k referendu)….Ta ” demokracie” nam nejak zhorkla a horkne cim dal vic…Proto rikam uz delsi dobu rezimu korporatni fasismus ( mam k tomu i dalsi duvody)

cablik
cablik
před 4 měsíci

Však se vám psal že jsou stokrát horší než komunisti ve Francii stříleli po demonstrantech gumové projektily. Dost lidí tím zmrzačili vyražené oko atd. Však ten nýmand z ODS řekl že by do nás měli střílet.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ve Fracii vlastne take…To vystrelene oko

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Ještě jsem zapomněl dodat že tahle země je furt naše Čechů kteří v ní žijí. Až je svět kopne do (__!__) tak oni zabalí miliony a zdrhnou a my tu zůstaneme.

vojta
vojta
před 4 měsíci

Policie je jednoznačně cvičena na to, aby chránila prounijní kolaboranty před českým národem. Policista už neřeší přestupky pomocí dotazů a podání vysvětlení, ale pomocí chvatů a hmatů a různých “zakleknutí” a “eliminací”. Při oslovení občana má namířenou zbraň, jasně se už předem identifikuje jako ozbrojený nepřítel běžných lidí. Zároveň vyžaduje nezaslouženou úctu a podřízenost občana a trestá… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 4 měsíci

Ano, za fůru hnoje před vůdcovým hlavním stanem, vyhrožují střelbou. Ale jejich hnojomet, který to na nás sype od rána do večera, je štědře dotován, chráněn a vydáván za vzor. Takto se nechová vláda, takto se chová nepřítel.

Franta Jetel
Franta Jetel
před 4 měsíci

Nebyla by lepší fotka a aby tady déle kolovala? Časem se určitě někdo najde a k fotce přihodí jméno a bydliště. No a pak můžeme konečně tomuhle pánovi od srdce poděkovat jak nás skvěle chrání před tou proruskou lůzou.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Nevím, co proti ,,naší”vládě zmůže jedna štráfka hnoje. Výborného to akorát velmi ale velmi rozhněvalo. Doufám, že si už konečně zemědělci vzali ponaučení. Fiala prohlásil, že nebude jednat pod nátlakem. Usnadněme mu to, s teroristy a ,,naší” vládou se nevyjednává! Skončeme to! Příští protest už jen společně o demisi vlády! Nedejme konečně nic… Číst vice »

standa
standa
před 4 měsíci

Je vidět, že řada policajtů má vymyté mozky a v řadách policie je spousta fašistů a nácků, kteří jsou ochotní za premie střílet co vlastních lidí ! Střílení do vlastních vojáků praktikují Ukrajinci – hlavně fašisti z praporu Azov a dalších ! Podobné týpky prošly do řad policie a to je otřesné zjištění ! Vládu shodit… Číst vice »

Prodost
Prodost
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Reaguji autenticky, byl jsem u toho, otázku jsem kladl já a odpověď šla do mých uší. Otázka: “Jak inteligentní musí být, aby byli přijati do služebního poměru?” Odpověď zněla: “Noó, úplně blbí být nesměj, ale moc chytří taky ne, to by nad tím mohli začít přemýšlet a to by to nemohli dělat.” Takže… Číst vice »

standa
standa
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Bych to jen doplnil postřehem z USA. Tam se mladý letec upálil na protest proti genocidě v Gaze a na videu míří zbraní a řve mladý policajt na toho hořícího člověka, ať si lehne na zem !!! To je takový týpek policajta (žádaného i v Česku), který potřebují současné západní vlády u moci ! Mít vygumovaný mozek… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Jo to bylo take drsne