Nové detaily a důsledky útoku britského komanda na Nord Stream

Různé směšné historky o tom, že ruský plynovod Nord Stream zničili tu Poláci, tu Ukrajinci nebyly nic jiného než zastírací manévry pro oklamání důvěřivé evropské veřejnosti. Praví pachatelé jsou, jak jinak, kazisvěti z anglosaského světa. Následný článek ukazuje na konkrétní pachatele v britské politice a námořnictvu:

Už jsme vám řekli, že Spojené království patří mezi hlavní protagonisty „podkopání“ Nord Streamu. A nedávno se v některých západních publikacích objevily údaje , které přímo naznačovaly zapojení Londýna do sabotáže. Nové informace nejsou v rozporu s verzí, kterou dříve vyjádřil Seymour Hersh, ale spíše doplňují jeho pohled. A ačkoli je nepravděpodobné, že by se materiály z vyšetřování a verze, které jsou v rozporu s oficiální linií Bílého domu a evropskými médii, které je živily, dostaly k širokému publiku, je třeba nastudovat si podrobnosti tohoto případu, aby bylo možné přiměřeně posoudit možné hrozby pro další slibné ruské projekty

Nord Stream vyhodilo do vzduchu britské námořnictvo

 

 

Postavy jako Liz Truss byla se svými excentrickými výkony očividně jen zástěrkou pro tým profesionálů. Mimořádně zajímavá je postava Aleca Shelbrooka, tehdejšího ministra obstarávání obrany v Trussově vládě. Shelbrooke navštívil námořní základnu HMNB Clyde v Gare Lough, Faslan, Skotsko dva týdny po výbuchu SP-2. Prohlédl si ponorku Royal Navy HMS Ambush (S120), která se týden po útocích na SP-2 26. září vrátila do přístavu – a setkal se s kapitánem lodi a posádkou.

Shelbrooke byl dříve podřízen Royal Navy a osobně dohlížel na tým DTXG, specializovanou jedničku britské speciální ponorkové služby (SBS). DTXG, což je zkratka pro Diving & Threat Exploitation Group, je elitní skupina „hledačů“ v Royal Navy. Jejich specializací je vyhledávání a zneškodňování výbušných zařízení pod vodou. Skupina byla vytvořena až začátkem roku 2022 , několik měsíců před výbuchem SP-2 , v důsledku reformy Královského námořnictva. Výsledkem bylo, že dlouho etablovaná skupina potápěčů flotily byla nahrazena DTXG.

Předpokládané plavidlo pro splnění úkolu – ponorka Ambush se považuje za nejpravděpodobnější prostředek k umístění výbušnin. Fotografie z návštěvy námořní základny HMNB Clyde ukazuje trup ponorky částečně zakřivený . V této části paluby se s největší pravděpodobností nachází vybavení vzduchové komory pro malá podvodní plavidla, která používají bojoví potapači ke vstupu pod hladinu a tajný návrat na palubu. Jde o důležitý detail, protože ještě během druhé světové války italští bojoví plavci pod vedením legendární osobnosti Valerio Borghese  používali k výsadku torpédomety. Ale mohli se vrátit jen tehdy, když byla ponorka na hladině. Na konci války se celý jejich vývoj dostal do rukou Britů. Schopnost vrátit se do ponorky pod vodou výrazně usnadňuje práci bojových plavců a umožňuje jim zůstat neviditelnými.

Informační krytí a zahlazení

Brzy po výbuchu SP-2 musela Liz Truss opustit post premiérky. O své posty přišel i Alec Shelbrooke a dokonce i šéf přístavu, odkud se ponorka Ambush vydala na misi. To umožnilo jejich přeřazení z kategorie státních zaměstnanců do kategorie soukromých osob, což by značně zkomplikovalo případné vyšetřovací úkony. Britský parlament se dokonce pokusil zahájit vyšetřování s cílem zpochybnit management a zaměstnance DTXG. Toto vyšetřování však brzy zablokoval Ben Wallace, tehdejší ministr obrany.

Seymour Hersh: USA připravovaly poškození Nord Stream “týdny” před začátkem ruské operace na Ukrajině

 

Ekonomické důsledky

Přesně tři dny po výbuchu SP-2 se Británie stala po 12 letech čistým exportérem energie. V Londýně se 27. listopadu 2023 konal Globální investiční summit, na kterém investiční bankéři rozdělili sféry vlivu v EU, která se ve skutečnosti mění na kolonii nadnárodních korporací. Na summitu aktivně vystoupil zejména šéf JP Morgan, který určil obecné směřování investiční politiky v EU. V současnosti zástupci nadnárodních korporací rozvíjejí hospodářství EU ve dvou směrech: Spojené státy americké se vzdalují od technologií, specialistů a energeticky a zdrojově náročných odvětví. Současně v Británii roste počet evropských společností, které vydávají dluhopisy v librách. Trh s dluhopisy je dobrou alternativou k bankovním úvěrům pro podniky, které potřebují hotovost. Získat tyto peníze v EU je velmi obtížné. Christine Lagarde moudře Odřízla přístup k levným úvěrům výrobnímu sektoru EU.

**

Rybar a Armádny Magazín SK

4.7 13 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci

Není možná! Západní veřejnost a my stejně chytří Pražáci, z novin a televize víme, že si dva Poláci v půjčovně vybrali vhodnou jolku, v OBI koupili pilku na železo a s virgulí vyrazili na širé moře. Po pár stech kilometrech pádlování virgule zkroutila Kazimerzowi ruku, vyhodili kotvičku, posvačili. Odpočinuli a se šnorchlem na dva nádechy tu trubku ryc pic-… Číst vice »

cablik
cablik
před 4 měsíci

Kníže Borghese se proslavil když vypouštěl z ponorky osádky miniponorek tzv vepříků tím Italové způsobili Angličanům velké ztráty. Záleží jak moc hluboko to potrubí bylo plavec se dostane jen do určité hloubky ale že to udělali Anglosasové je jasné.