Oni nevědí o makroekonomice vůbec nic

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Amatérismus současné vlády ve všech sférách, ve kterých se podílí na chodu státu, je zjevný snad skoro každému občanu schopnému jen minimálně vnímat. Je evidentní, že se jednotliví ministři podílí na likvidaci oblastí, nad nimiž vládnou jimi vedená ministerstva. Přestože jich máme nejvíce v novodobé historii, možná i v dlouhodobé, a společně s počtem různých poradců a  příslušných státních zaměstnanců převyšují schopnosti státu, celková produktivita je více než jen mizerná. To vše je důsledek politického převzetí moci širokou koalicí a potřebou ,,kvalitně a kvantitativně“ uhnízdit velké množství lidí. Prostě rozdat trafiky. Pětikoalici vůbec nešlo o blaho občanů a prosperitu státu, zvítězil osobní prospěch jednotlivců.

Už jenom výše uvedené je alarmující situací. Politické funkce přidělené částečným či úplným analfabetům v oborech a oblastech, jejichž správa jim byla svěřena, vyžadovaly sestavení širokých a kvalitních týmů poradců. Není to sice levné řešení, ale pokud by se to podařilo a odborníci by měli vliv na činnost politruků, bylo možné nějak fungovat. Bohužel ani k tomu nedošlo, protože i místa poradců byla obsazena nikoliv podle skutečných znalostí a umu, ale spíše zvítězila kritéria jako loajalita, poslušnost a vstřícnost vůči politickým ideologiím vycházejícím ze samé podstaty Pětikoalice. A tak jsme svědky likvidace České pošty, zjišťujeme, že schodek státního rozpočtu v únoru (cca 120 mld. korun) převyšuje schodky za celý rok u vlád před covidem, klesá úroveň zdravotnictví, školství, přestal existovat průmysl včetně těžkého, v ohrožení jsou zbytky automobilového, sklářského a dalších, zemědělci tuší svůj konec a energetika dostává jednu ránu za druhou. Ceny elektřiny, plynu, pohonných hmot, potravin a mnoha dalších produktů, také celkové inflace, vyšplhaly za doby vlády Petra Fialy na svá maxima.

Důvodů k této situaci je více. Pocovidová situace se u nás zvládnula nejhůře z celého světa. Svůj podíl na tom má hysterické chování předešlé vlády neschopné se vzepřít diktátu Big Pharmy a Leyenové. Na to však nelze házet všeobecnou vinu za současný stav, byť Babiš nápor opravdu neustál a Alena Schillerová není zrovna zářnou ekonomkou. Nicméně svými znalostmi i tak výrazně převyšuje elektrikáře Stanjuru v současné pozici správce státní pokladny. Veškerou vinu nelze zdůvodňovat ani válkou na Ukrajině, kterou Pětikoalice vehementně podporuje, a to i za cenu sebezničení České republiky. Opakovali bychom se, kdybychom připomínali realitu, kterou jsou zájmy USA a Západu na vzniku a pokračování konfliktu na východu Ukrajiny, který z velké části hradíme i my a celá EU. Další schválené navýšení částky určené pro kyjevský režim už může celou Evropskou unii položit, protože ta už nemá kde brát. Zadlužení naší země je také rekordní a naděje, že Pětikoalice s tímto trendem skončí, umřela v den jejich zvolení.

Dalšími příčinami propadu české ekonomiky je prosazování destruktivního Green Dealu postaveného na lžích, manipulacích a ideologiích. Lže se o klimatických změnách a podílu CO2 na nich, manipuluje se s fakty, historií a skutečných údajích o čemkoliv, údajnou hlavní podstatou liberálních ideologií je jakási falešná snaha o záchranu planety. Uveďme to na pravou míru. Klima se na naší modré planetě (opravdu to není placka) mění ne úplně nepravidelně miliardy let a některé jeho výkyvy byly mnohem razantnější, než je mu přisuzováno nyní. Odchylky množství CO2 v atmosféře jsou hlubokou pod normou možných a jestliže se přeceňuje jeho škodlivost, pak se dostatečně nedoceňuje jeho potřebnost pro rostlinnou část života na Zemi. Manipulace z historií je všeobecný nástroj k zamlčování známých faktů, v tomto případu v tom, jakým meteorologickým vývojem planeta prošla. Jsou měněny tabulky teplot a dalších hodnot a uváděna fantasmagorická porovnávání různých vymyšlených údajů včetně teplot v různých oblastech z minulosti a ze současnosti. Je zamlčováno, že Grónsko nebývalo pod ledem a že výška ledu na obou pólech je nejvyšší za mnoho posledních let. Liberálům nejde o žádnou záchranu života na zemi, opak je pravdou. Hlavní metou je Great Reset s co nejmenším počtem lidí, navíc plně poslušných a závislých.

Tomu je podřízen vývěr lidí do vládních poradních týmů. A nelze se poté divit radám a hodnocením situace, která slýcháme z prohlášení takových odborníků, jakými je například mediálně protěžovaný Křeček. Není jediným, kdo musí za bakšiš přizvukovat vládě toužící po euru, bohaté Ukrajině a Rusku na kolenou. Prodavačka mobilů Pekarová Adamová klidně prosadí euro i přes odpor českých občanů k němu jen proto, že se jí a Pirátům zdá platit tou měnou takové hezké. Kdyby všichni tito analfabeti naslouchali hlasům skutečných odborníků, ani náznakem by o tom  neuvažovali. Jenže to by ve vládním poradním týmu museli sedět profesor Klaus, docentka Švihlíková, ekonomka Šichtařová, docent Ševčík a jim podobní.

Tito kritici ekonomického řádění pětikoaličních amatérů nejsou zdaleka ve svých názorech osamoceni, stejně tak existuje mnoho dalších praktiků v jiných oborech chytajících se za hlavu při sledování destrukce jejich odvětvích. Bohužel i díky našim médiím nejsou pouštěni ke slovu a když už se to povede, jsou opět uklizeni. Najděte si pár diskuzí, kterých se zúčastnila paní docentka Švihlíková prohlašující, že současná vláda neví o makroekonomice zhola nic, s čímž souhlasí i další kritička Šichtařová. Kdyby byl těmto odborníkům včetně těch ze zemědělství, průmyslu, bezpečnosti a energetiky dán prostor k realizaci, pravděpodobně bychom se jako stát nacházeli v mnohem lepší situaci. Jenže to by museli být u moci lidé, jejichž prioritou jsou naše zájmy a nikoliv cizí. Pětikoalice dostala za úkol destrukci státu a její cíl bude brzy splněn. A to i díky našemu mlčení, také lenosti, pohodlnosti a neschopnosti se vzepřít. Nejsme to ochotni udělat ani kvůli budoucnosti našich dětí. Ztratili jsme veškeré instinkty a pud sebezáchovy.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.3 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Vláda ekonomických negramotů.