Všechno se stane naráz

Tak nám v uplynulém týdnu potvrdil Olaf Scholz, že pokročilé zbraně, které Západ dodal na Ukrajinu, obsluhují západní specialisté. Vzápětí Rusové zveřejnili nahrávku špiček Bundesvéru, kterak se baví o útocích raketami Taurus na Krymský most a jak to udělat, aby se nedalo říct, že se Německo zapojilo do války na Ukrajině. Do toho Macron vypustil kontrolní balónek ohledně vyslání vojsk evropských států na Ukrajinu (samozřejmě mimo NATO) a naši libtardí novináři i celý twitter od té doby jedou jasný signál, že se do války s Rusem zapojit musíme, protože to jinak prostě nejde.

Alexandr Mitrofanov už vyjádřil, že když se do války s Rusem zapojíme teď, budeme mít menší ztráty, než když se zapojíme později. Bez ohledu na to, jaká bude naše budoucnost, pevně doufám, že první válečnou ztrátou bude právě Alexandr Mitrofanov… Koneckonců, granáty už náš prezident sehnal, prý zařídil i rakety a další vojenské hračičky… jen nechce nikomu říct, odkud. Takže půjde o režimy, které mají k demokracii o milion kilometrů dál než Putin.

Do toho jsme se dozvěděli, že Tykač nejspíš příští rok odstaví některé své uhelné elektrárny, protože budou prostě ztrátové. Proč? Emisní povolenky, vole! Četl jsem jeden odborný článek, jak dnešní energetika vlastně funguje a co by vláda měla udělat, aby nedošlo ke katastrofě, ale rovnou říkám, že to Markéta Pekarová Adamová nikdy nemá šanci pochopit. Ani Síkela tomu nemůže rozumět. Energetika už má také tolik předpisů a šílených omezení, že tomu možná ještě rozumí bývalý ředitel ČEZu, Míl, ale jinak asi nikdo… Na Daniela Beneše bych si teď už také nevsadil.

Dál jsme se dozvěděli, že učitelé sice dostali přidáno, ale vzhledem ke škrtnutí mnoha pracovních míst uklízeček a školníků vlastně přidáno nedostali, protože kuchařky musejí dostat výpověď a odstupné a to se bude platit právě z balíku peněz na učitelské mzdy. Učitelská platforma jednala, až vyjednala. Poděkujte Petře Mazancové a Dobšíkovi.

O Agrární komoře a Zemědělském svazu jsem psal už mockrát. Nevyjednali nic, jen se jim podařilo posunout protesty víc do zemědělské sezóny, takže ministr Výborný může být každým dnem klidnější. Stejně tak to uklidnilo ty nadnárodní korporace, které si u nás (podobně jako na Ukrajině) brzy koupí veškerou zemědělskou půdu a naši zemědělci budou ještě rádi, že mají komu prodat. Poděkovat mohou Doležalovi, Pýchovi a tomu stávkokazovi Malému.

Všichni dohromady pak mohou poděkovat angažovaným médiím v čele s Českou televizí.

Veronika Vrecionová už nám vysvětlila, že zablokované hranice mezi Polskem a Ukrajinou má na svědomí Putinova hybridní válka, protože rozdmýchává nenávist vůči ukrajinským farmářům. Co na tom, že Donald Tusk možná uzavře hranice s Ukrajinou úplně, protože si Poláci zatím ještě nechtějí úplně zničit hospodářství.

A aby jobovkám nebyl konec, Rusko na Ukrajině útočí po celé délce fronty tak intenzívně, že i maršál Petrla přestal oslavovat hrdinné Ukrajince, kteří už brzy dojdou na pobřeží Azovského moře a hned poté osvobodí Krym… a začal se raději věnovat filmové kritice. Koneckonců, v poslední době nějak moc umírají i čeští žoldáci, co mají tak rádi pluk Azov.

Ne, Rus nebude dělat nic jiného než to, co dělal doteď, ale rozdíl mezi ruským střílením a ukrajinskou protipalbou je už tak veliký, že to začíná být vidět i na mapě. Západní média začínají opatrně meldovat, že Ukrajina vydrží do léta, maximálně do podzimu. Mezinárodně izolovaná Severní Korea dodala Rusům šestkrát víc dělostřeleckých granátů než Evropa Ukrajincům. A už není mezinárodně izolovaná. Myslím, že Rusové tam dovážejí cokoliv, co si Kim řekne.

Evropská jednota se drolí přímo před očima. Stejně tak se drolí evropská energetika a vlastně se drolí i evropské vojenské schopnosti… Inu, zbraně už shořely na Ukrajině. Bratia Slováci své protiletadlové systémy dodali na Ukrajinu, místo nich měli dostat jiné ze Západu, ale Italové ten poslední teď právě stahují domů… Vsadím se, že my jsme na tom ještě hůř.

Drolí se nám zemědělství, drolí se školství, zdravotnictví je na hraně, Liberty steel už nikdo nerozjede a všichni to vědí. Konsolidační balíček nic nevyřeší, žádný resort peníze navíc nedostane a všichni to vědí. Hospodářství jde stále více do recese a všichni to vědí. Německo je v procesu deindustrializace a všichni to vědí. Elektromobilita je průser a všichni to vědí. Pokud si Evropa chce zachovat ještě nějaké spojence v Africe nebo jižní Americe, musí jim otevřít svůj trh zcela bez omezení… a všichni to vědí.

Moc už nepotřebujeme… jeden silnější impuls postačí. Třeba aby Ukrajina sdělila světu, že není schopna splácet své závazky. Nebo zhroucení realitního trhu v Itálii. Nebo první blackoutek v nějakém německém městě. Jednoho dne se probudíme a bankomaty nebudou vydávat peníze… Takhle vypadá prohraná válka, ať už v ní oficiálně jsme nebo nejsme.

Už před dvěma roky jsem psal, že evropské elity spojily svou budoucnost s válkou na Ukrajině. Dnes musím dodat, že s ní spojily i své životy…

Děje se to všechno naráz. Válka i grýndýl, zemědělství i průmysl, finančnictví i zahraniční obchod, státní správa i školství. Ani v jednom sektoru není důvod k optimismu a konsolidační balíček nic nezkonsolidoval.

Já jsem vždycky nesnášel, když někdo v diskusi nadnesl, že musí být hůř, aby to lidem došlo… Protože hůř bude nám, ne těm elitám, kterým to má dojít. Hůř bude těm, kteří už teď mají málo. Hůř bude tak, že nebudou léky na cukrovku, nebudou důchody, děti budou plakat od podebraného zubu a nebude kam jet na pohotovost. Hůř bude tak, že nebude práce a nejspíš ani žebračenky. Hůř bude tak, že nic nebude a my na to nejsme už dávno zvyklí. A nejhůř bude tak, že budou na ulicích chytat naše děti a posílat je do války proti Rusovi.

Ale nejspíš se to všechno stane. Nejspíš skutečně bude hůř a to podstatně. Nejspíš bude hůř po všech stránkách, protože když se dívám na sešup ve všech oborech, tak neomylně míříme do společného bodu kolapsu. Jsme skutečně propojená Evropa a jsme skutečně propojeni i s Ukrajinou i kdybychom nechtěli. Stane se to všude a naráz. Pohár dokapává a poslední kapka nemusí být ta největší.

**

ZDROJ

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
dorotik
dorotik
před 4 měsíci

Co na to říct? Neschopná a nebo zkorumpovaná opozice. To je vše.

standa
standa
před 4 měsíci

Je to popsáno více než pravdivě. EU kráčí hrdě do prd*le a je na to hrdá, my jdeme s ní a jsme na to hrdí. Ten Západní skanzen opravdu smrdí žumpou s výkaly – jsme v tom po krk, ale hůře bude až v tom budeme po uši a to nás tak do dekády čeká, pokud nenajdeme sílu svrhnout… Číst vice »

cablik
cablik
před 4 měsíci

My Češi už opravdu melem z posledního ale na západě mají lepší platy tak jak ještě má být hůř Ty důvody jsou jasné jak napsal autor Itálie mele z posledního a výpadek energie též může nastat žádné větrné a solární elektrárny skopčáky neutáhnou.

Praded
Praded
před 4 měsíci

Já jsem vždycky nesnášel…..? To si myslíte, že tu změnu prosadí paraziti? Bohužel, vlastností většiny poctivě pracujících, je trpělivost a teprve když ten útisk dostoupí určité meze únosnosti, dojde ke vzbouření. To jsem nevymyslel ale odpozoroval z historie.

jbskalensky
jbskalensky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Souhlasím, napadlo mě totéž. Ta poznámka autora je dost pitomá. Bohužel, v našich končinách je ta míra toho, co si ještě necháme líbit hodně velká. A tzv. vládnoucí elity toho dost využívají. Zpravidla u nás dojde ke změnám jako u posledních, protože jinde už je “vybojováno”. Tak se, tak nějak “sametově”, připojíme. Na jednu stranu… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci

Absolutne nechapu,ze si lide nevsimli zakladniho principu…Vsichni,co neco devastuji,okamzite zacnou mluvit o hodnotach.. Jakmile se to slovo zacne obevovat casto,je jasne,ze jsme v haji

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci

Šáša Mitrofanov vyrazil z Rostova na Donu na západ, do boje proti imperialistovi, vyzbrojen pevným přesvědčením jak všechny naučí bojovat proti zlu. Chlapec se k naší smůle zastavil zrovna u nás a v plátku Rudý kovák, nebo jak se to jmenovalo, se hned pustil do díla. Naučené hesla a fráze se z něho jen sypaly. Sám zůstal,… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci

Mate tam nepresnost..Tuskovi eurourednici nabidli odskodneni pro polske zemedelce ( zaplacene samozrejme z penez vsech),aby prestali blokovat dovoz z Ukrajiny ( nemohou nechat americke nadnarodky ve stychu)…Je pravda,ze jsem se to dozvedela na ruskem serveru ,protoze jsou to asi informace,ktere jsou v Evrope tabu,prestoze se nas tykaji ( nebo prave proto)

standa
standa
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Zdroj nesmí být jediný a to je dobře. Mnoho zdrojů je koordinovaných západními rozvědkami. Pokud Trump vyhraje, bude o něco lépe a pár pitomostí zmizí – jako např. Aspen Institut další Sorosovy krávoviny!. Přibude nezaměstnaných politických aktivistů.