Co bude skutečným trestem pro Británii?

Proč Ukrajinu do války štve a proč vede nejurputnější špionážní a propagandistickou válku proti Ruské federaci právě Spojené Království…? Jde především o jeho přežití!

Nebudu říkat za jaké „zásluhy“ – všichni tyto “zásluhy” velmi dobře známe. Jen uvedu, jaký výsledek vidím v nadcházejících desetiletích.

Nemyslím si, že přijdou na řadu raketové útoky, jaderné bomby, atd. Taková možnost samozřejmě je, ale doufám, že lidstvo bude dostatečně chytré, aby se tomu vyhnulo.

Hlavním a skutečným trestem bude definitivní odhození tohoto státu na „smetiště dějin“ s následným zbídačením obyvatelstva.

Britská verze devadesátých let v Rusku. Desetinásobná

Připomeňme si, co se stalo za posledních 200 let.

Před 200 lety byla Británie nejmocnější a nejvlivnější říší na světě, a v té době, i v historii lidstva.

V podobě kolonií jí patřila téměř polovina planety. Přičemž se nejednalo o „neokoloniální“ vlastnictví, jak je tomu dnes (tj. vlastnictví „na papíře“), ale o to nejskutečnější – s vojenskou podřízeností, dominující silnou armádou, námořnictvem, atd.

Mapa koloniálního pansví Velké Británie před 100 lety

Británie dokonce přemohla Ruskou říši v Krymské válce v letech 1850-53 (i když ve spojenectví s Osmanskou říší, Francií a Sardinským královstvím).

Myslím, že na konci 19. století si nikdo nedokázal představit jak hluboko tento stát díky první a druhé světové válce klesne. Tyto války jedna po druhé devastovaly Británii, podkopaly její vliv a připravily ji o její kolonie.

Dnes je čas na spravedlivou otázku ohledně Churchilla. Byl opravdu tak úspěšným politikem? Koneckonců přijal Britské impérium, nad kterým slunce nezapadlo, a zanechal ho zbavené milionů čtverečních kilometrů koloniálních zemí.

Churchill je obdobou našeho Gorbačova. Vzdal zemi a nechal ji rozpadnout. Až na to, že u nás si Gorbačova nevážíme, ale Britové z nějakého důvodu Churchilla milují. Zřejmě kvůli krásnému vzezření s doutníkem a koňakem.

Ale to je jejich věc. Hlavní věc, kterou bych rád poznamenal: po každé světové válce klesala Británie níž a níž.

Dnes „propalují“ zbytky své bývalé velikosti a z nějakého důvodu táhnou svět ke třetí globální konfrontaci.

Takže v důsledku této konfrontace se stane jednoduchá věc: Všechny země definitivně začnou žít „za své“.

Rusko a Čína budou žít na základě přírodních a pracovních zdrojů, které mají, a Británie bude žít z toho, co je dostupné na jejích ostrovech. Tedy z ničeho.

70 milionů lidí (polovina Ruska) žije na odděleném území o velikosti Sverdlovské oblasti. A tato ostrovní území nejsou ani zdaleka nejbohatší z hlediska nerostů, půdy, klimatu, obdělávaných oblastí, čisté vody, atd.

Britské ostrovy nemohou v žádném případě nasytit 70 milionů lidí. Základem jejich blaha je čerpání peněz a zdrojů od ostatních. K tomu mají různé „kusy papíru“ – akcie, smlouvy, pojistky, osvědčení o vlastnickém právu na továrny a naleziště, atd.

Ve chvíli, kdy se všechny tyto kousky papíru promění v toaletní papír, Británie se svými 70 miliony obyvatel rychle spadne na úroveň státu Bangladéš.

Myslíte si, že se to nemůže stát, protože Londýn je hlavní město světa?

Na světě bylo mnoho takových hlavních měst. I Řím byl hlavním městem a svého času i Athény a Konstantinopol.

Může se velká civilizace skutečně zhroutit?

Často lze slyšet pochyby, že úpadek velké liberální civilizace je možný (liberální civilizací mám tentokrát na mysli západní země, včetně Spojených států). Inu, ekonomická a vojenská síla této civilizace je možná vrcholem v celé historii lidstva. Finance, technologie, zdroje, armáda – vše je v jejich rukou. Jak může někdo čekat, že se to všechno zhroutí a uvolní místo někomu jinému?

Abychom pochopili, že to možné je, stačí se obrátit do historie a připomenout si, že mnohé z největších říší a civilizací se zhroutily stejným způsobem a sklouzly na nerozpoznatelně nízkou úroveň.

Řekněme, že Mongolská říše se kdysi rozprostírala od Dunaje po Mekong a dnes je Mongolsko politický trpaslík se slabou ekonomikou, armádou a demografií.

V době Kolumba to vypadalo, že neexistují mocnější země než Španělsko a Portugalsko. A kde jsou teď? Žijí z almužny od Evropské unie, turistů a milovníků vína. Kdyby nebylo teplého moře a podnebí, bůhví, jak by teď žily.

Dovolte mi připomenout, že před 500 lety Portugalsko a Španělsko uzavřely dohodu, podle níž byla celá planeta rozdělena na dvě polokoule podél takzvaného „Papežského poledníku“.

Podle dohody všechna moře a nové země, které se otevřely východně od tohoto poledníku, zabralo Portugalsko. A na západě Španělsko.

Portugalci a Španělé si tak rozdělili planetu na dvě části. Tak mocné to byly říše. Postupem času se vše promíchalo a Portugalci měli kolonie i na západ od Papežského poledníku. Například – Brazílii.

Ano, jak víte, téměř celá Latinská Amerika mluví španělsky a pouze Brazílie (a několik dalších malých území) mluví portugalsky. Tak se odráží jejich koloniální minulost. Až do roku 1821 byla Brazílie podřízena Portugalsku.

Dnes je Portugalsko jednou z nejchudších zemí Evropy s populací 10 milionů lidí a maličkým územím o rozloze 90 tisíc km2. Roční HDP (PPP) – 350 miliard dolarů. Zemědělský sektor (např. vinařství) zaujímá velmi velkou část ekonomiky.

A srovnejme to s Brazílií, bývalou portugalskou kolonií.

  • Populace – 210 milionů lidí (21krát více)
  • Rozloha – 8,5 milionu km2 (94krát více)
  • HDP – 3 200 miliard dolarů (9,5krát více)

Brazílie má velmi rozvinutý průmysl. Například její automobilový průmysl je v počtu vyrobených aut na 9. místě na světě. A Embraer je jedním z lídrů v globálním průmyslu civilních letadel.

Je nepravděpodobné, že by si někdo v 16. nebo dokonce 17. století dokázal představit, že Portugalsko sklouzne na okraj světové politiky, ekonomicky i vojensky oslabí a stane se jednou z nejméně vlivných zemí v Evropě.

A co víc, jen stěží si někdo v 17. století dokázal představit, že se Brazílie v 21. století dostane na seznam deseti nejvlivnějších zemí světa. Před Portugalskem je v žebříčku o desítky míst.

Ano, úpadek Portugalska a vzestup Brazílie trval staletí. Současný svět je však odlišný v tom, že je rychlý. Nebo přesněji zrychlený. To, co dříve trvalo staletí, se nyní může stát za desítky let.

Ano, v historii lidstva bylo mnoho “hlavních měst světa”.

Koneckonců i Moskva byla hlavním městem světa, ale co se s ní stalo v 90. letech? Akademici u metra kšeftovali s různými prkotinami, generálové taxikařili a obyčejní lidé se občas prostě báli večer vyjít z domu.

Přičemž Rusko má stále alespoň přírodní základnu. Dači (chaty), zahrádky. Ropu, plyn, uhlí, kovy. I když to bylo všechno rozkradeno, i když lidé počítali každou kopějku, přišli “jenom” o peníze. Alespoň fungovalo topení a mohli jsme si přinést z dači brambory.

Co bude dělat Británie při svém přelidněním? Se svými příchozími z Afriky a Blízkého východu? Je to velmi jednoduché: až neokoloniální svět definitivně padne, bude čelit desetinásobku našich „devadesátých let“. 

A nejsou potřeba žádné bomby ani rakety.

Stačí, aby Británie byla odpojena od globálního finančního systému a zdrojové základny.

To bude ten největší trest.

**

Zdroj: https://1url.cz/auPbMhttps://1url.cz/AumjR, překlad Pokec24

 

 

 

4.7 15 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 měsícem

Anglie je násobně větším trabantem USA než mušinec na mapě – servilní “Česko” a to je co říci.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Jenze ted jsou kolonii Anglani..Staci si vzpomenout jak s nimi USA vybehlo v podobe smluv po odchodu z EU…

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jeste bych pripomela,jak je v podstate ozebracil Soros ( spekulace s librou)

Viki
Viki
před 1 měsícem

Je to skvěle napsano a dava to vše logicky smysl.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Všichni ti imperialisté padnou nikde je nechtějí ale vše by šlo řešit kdyby se chtělo ale oni nechtěj a spřádají šílené plány NWO. Pan Churchill byl válečný vůdce a proto ho mají rádi. Gorbačov byl obyčejný zrádce který vše daroval západu.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  cablik

Jj.Uz se videli,ze padnou

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Bohužel jsme na špatné straně schytáme to s nimi a může za to Gorbačov.

vachav
vachav
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  cablik

“Pan” Churchill je především jeden z největších podrazáků 20.století.Jeho životní filosofií byla ortodoxní nenávist hraničící s paranoiou ke všemu sociálnímu a socialistickému(komunistickému).Také proto je místním mainsremem a rádoby historiky při každé příležitosti adorován. O řadě jeho válečných excesech nemá smysl mluvit.A ti “ovčani” v Anglii mají rádi i své monarchy,na něž platí jako mourovatí.

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  vachav

Já vím kolego ale jako válečného vůdce ho vidí v Anglii. Ten magor chtěl napadnout SSSR hned po válce. Nestalo se protože jejich veřejnost by to nebrala.