Dezinformace jako cesta urážet ty, kdo vznášeli pochyby

Pojem dezinformace byl vytvořen, a pokud kdy byl použit tak byl oživen, v covidové době jako cesta, jak urážet ty, kdo vznášeli oprávněné pochyby a uváděli argumenty, říká senátorka Hamplová a vše rozebírá do detailů.

DEZINFORMACE je uměle vytvořený pojem bez obsahu. Neexistuje proto ani žádná DEZINFORMAČNÍ SCÉNA.

Je to opravdu tak – dezinformace jako takové NEEXISTUJÍ. Je to uměle vytvořené slovo a uměle živený pojem, obdobně jako tzv. dezinformační scéna. Znám jen pravdu a lež, a buď mám nebo nemám argument či odůvodnění nějakých závěrů.

Pojem dezinformace byl vytvořen, a pokud kdy byl použit tak byl oživen, v covidové době jako cesta, jak urážet ty, kdo vznášeli oprávněné pochyby a uváděli argumenty. Za lež to označit nemohli, protože argumenty neměli, tak vymysleli nové slovo – dezinformace. A to se ujalo neustálým omíláním manipulátory veřejného mínění bez těch argumentů.
A setrvalo – to bezobsažné slovo. Protože je stále živeno. Ale jak tvrdím – pojem DEZINFORMACE nemá žádný obsah, každá informace je prostě sdělení, jde jen o to, zda pravdivé nebo nepravdivé, občas účelové. Proto NEEXISTUJE ani žádná “dezinformační scéna”. Snad jen v peru provládních médií, když už neví, kudy kam.

Zkrátka jsou tu lidé, kteří říkají (a říkali) informace pravdivé, jsou lidé, kteří bez problémů použijí (použili) lež. Je nutné to současně odlišovat od analýz a názorů. Ty z něčeho vycházejí, a buď se s nimi ztotožníme, nebo ne. Nelze je ale označovat ani za lež, ani za pravdu – je to prostě názor. Přesto jsou také často dehonestovány oním vyrobeným slovem “dezinformace”. Který tam nemá co dělat.
Tedy jsou tu lidé, kteří mají argumenty a ty argumenty logiku, a jsou lidé, kteří absenci obojího nahrazují těmito novými patvary nebo hrubými urážkami. Stejně tak se vyhýbají konfrontaci s pravdou, protože by neobstáli.

Třeba o migračním paktu pan ministr Rakušan neříká žádné dezinformace, ale zcela klasicky lže, jako když tiskne. Tak prosté to je…
A pan ministr Válek mi zatím neposlal podklad, z něhož mohl učinit závěr, že černý kašel a tuberkulóza určitě nepocházejí od příchozích z Ukrajiny. Jistě ho má – jinak by nic podobného nemohl tvrdit. Tak čekám.

Psali jsme: Jiří Kobza: Zavedeme názorové autodafé?

Zapomeňme proto na pojem DEZINFORMACE. Neexistuje, nemá obsah. Je to novodobý patvar, který je užíván v případě, kdy lhářům dojde dech. A potřebují zamést pravdu pod koberec. Nebo prostě chtějí jen někoho urazit. Například když ten někdo vyhraje soudní spor, a ono se to těm nahoře hrubě nehodí,” vysvětlila svůj pohled na pojem “dezinfomrace” senátorka Jana Zwyrtek Hamplová na svém facebooku.

*

První Zprávy, na snímku Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 měsícem

Jo to nejsou dezinformace ale krutá realita dnešní doby zelený blábol migrace LGTB válka oni nemají žádné rozumné argumenty.. Tak si vymysleli dezinformace je to to samé jako dezolát a Putinův agent budou lhát až do úplného konce.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Ptakoviny neprebiram,takze s deziformacemi se mohoz nechat vyfotit

skeptik
skeptik
před 1 měsícem

Aktivistická propagandistická média tvářící se jako seriózní a dokonce placená z našich daní jdou na ruku této vlastizrádné vládě, a tudíž jim nijak nepřekáží v jejich lhaní a vymýšlení si.
Tato média podporují ohlupování lidí a brání tomu, aby se k lidem dostali skutečné informace.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

No nevím. Vžilo se to. Třeba jako záměrné ohlupování. Příkladně když někdo záměrně slibuje od černění smluv v ČT, hned jakmile bude Senátorem a tedy bude mít tu možnost, a kde nic tu nic. Krom toho, že už je Senátorem.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  mikkesh

Vzilo? Ja bych rekla,ze je nam to dokola vnucovano, coz tedy posledni dobou je nam toho vnucovano fakt presprilis

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Ono to s tou dezinformací tak jednoduché není, jak si paní Jana myslí. Ona je dezinformace a dezinformace. Například tzv. milosrdná lež, kterou dříve hojně používali lékaři aby ulehčili pacientům umírání. Lhali jim o jejich skutečném zdravotním stavu a mnohdy tato lež pacientovi dokonce prodloužila život. Dnes vám doktoři vypálí pravdu přímo a na tvrdo do… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Souhlas, milosrdná lež je napochybně potřebná. No a naprostou většinu doktorů, kteří se bez mrknutí oka přiřadili vakcinací k bezostyšnému okrádání lidí, dnes reprezentuje Džamila. Tohle děvče nechá umřít na počkání koho jí napíšou na papírek. Dokonce některé “její” pacienty nechala tahle Džamila umřít i pětkrát! Asi né přímo, ale natvrdo v novinách a televizi.… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To je milosrdna lez…Novy vyraz to nepotrebuje

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jak to říkal doktor Cvach v Nemocnici na kraji města…”v poslední době se odborníci přiklánějí k tzv. drsné americké škole”.