Kam zmizeli?

Už nějakou dobu se neobjevil žádný z proslulých výroků Markéty Pekarové Adamové, Fiala ustal ve vysílání signálů a nikdo neslyšel o známém cestovateli Vystrčilovi. Ten klid je podezřelý a zlověstný. Možná už někomu došlo, že obliba vlády a vedoucích představitelů koaličních stran je mizerná a bude lepší mlčet a pár týdnů se neukazovat.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Přestože považujeme tuto instituci za naprosto kontraproduktivní a v reálu nepotřebnou, nelze přehlížet skutečnost, kterou je potřeba, když už tedy existuje, mít v ní zástupce ochotné chránit národní zájmy. Až dosud v této díře na peníze vystupovali až na výjimky za Českou republiky většinou kolaboranti s liberalismem převážně mdlého rozumu. O Pirátech není třeba snad ani hovořit, zfanatizovaná politická mládež připomínající sektu zásadně hlasuje proti všemu, co by bylo pro občany naší země prospěšné. Bohužel, na stejné lodi s nimi jsou i představitelé ostatních politických subjektů a jedinými, kdo se odlišují, jsou Konečná a David, občas Blaško, výjimečně Zahradil.

Velkým zklamáním jsou zástupci za ANO a v podstatě jde jen o další liberální prounijní subjekt honící se za plným korytem. Jen se potvrzuje oprávněnost našeho vztyčeného varovného prstu mířícím na ANO. A o takových Zdechovském, Niedermayerovi a Pospíšilovi si iluze dělají jen naivní lidé bez špetky rozumu. To jsou pro prosazování našich zájmů naprosto nepotřební jedinci,

Bohužel, volby do Europarlamentu mají svá specifika a lídři kandidátek velkých stran či koalic tak i šanci uspět. A vcelku logicky jsou do jejich čel kooptování jedinci se zásluhami. Jde totiž o zajištění solidní trafiky s vysokým životním standardem a dobrým výhledem na důchod. U menších subjektů tak mohou proniknout mezi ,,elitu“ spíše ti, kteří dokážou zaujmout dostatečně velkou část obyvatelstva. Udělat dobře předvolební kampaň není levná záležitost a jedinec na to nemá ani ve chvíli, kdy je sám vcelku movitý. Na rozpočet ANO, ODS či ostatních vládních stran prostě nestačí. Nemá navíc podporu médií, která mají za úkol prosadit ty ,,správné“ kandidáty. Nečekejme tedy protěžování Kateřiny Konečné či Filipa Turka, ti si budou muset zabojovat o posty v Bruselu za své a rozhodně jim to nikdo neulehčí.

Pokud se ptáte, proč potřebujeme mít v Bruselu více než dva až tři politiky z jiného břehu odlišného od liberálního, v bruselském molochu budou i tak v nespokojené menšině neschopné něco změnit, odpověď je jednoduchá. Tito rozumně uvažující lidé jsou jedinými, kdo nám může přinášet informace o reálném dění v Evropském parlamentu a občas i dopředu varovat před tím, co tamní eurobolševici plánují. A čistě teoreticky to může přivést lidi do ulic před tím, než se nějaký další nesmysl bude schvalovat v naší poslanecké sněmovně.

Zároveň potřebujeme názorovou protiváhu proti současným parlamentní stranám, od nichž se o dění v bruselském ansáblu a kokainovém doupěti nic moc nedozvíme. Jediný Ivan David z SPD přinášel relevantní informace, které nám často vyrazili dech. A samozřejmě Konečná, kterou dosud brzdí v rozletu její předsednictví v KSČM. Jenže časy se mění a vzhledem k tomu, že při porovnání úspěšnosti při správě země už i bývalí komunisté výrazně kvalitativně převyšují současnou i minulé vlády, je dost možný další růst popularity křehké blondýnky s ostrým jazykem.

V uplynulém týdnu nás zaujali ještě dvě věci. O jedné jsme už psali a je jí další plundrování státní poklady ve prospěch Ukrajiny. Nákup dalších dělostřeleckých nábojů za naše peníze je skutečně daleko za hranicí snesitelnosti a únosnosti. My tu ryjeme nosem v bahně (nedejte se ukecat Pavlem Novotným o tom, že se máme nezaslouženě mnohem lépe než většina v Africe), ale vládní skvadra si nadále z České republiky dělá Oslíčku otřes se.

Co se musí stát, aby to donutilo orgány činné v trestním řízení zasáhnout na Úřadu vlády? A jaká je spojitost s kampeličkou, v níž figurují i naši politici včetně Fialy a nečekaně z ní zmizely ve stejnou dobu 3 miliardy?

Druhou je poté neudělení prezidentské milosti seniorům odsouzeným za výrobu léků z nevelkého množství marihuany na plno let. Už to, že tito lidé skončili v kriminálu v době, kdy každý druhý mládežník hulí a Piráti dokonce legalizaci konopí prosazují, je podivné. Zvláště když své výpěstky staříci skutečně používali na výrobu léčivých přípravků. Jde o další ukázku arogance ze strany motorkáře, letce a vodáka – generálprezidenta Petra Pavla. Stále se nám snaží dokázat svou „lidovost“, ale ve skutečnosti lidskosti v něm asi moc nebude.

Svět se pomalu připravuje na válku, ticho je zlověstné a je evidentní, že se něco chystá. Slyšet nahlas je pouze schizofrenie kolem počasí. No co, prostě je teď krásně teplo, ovšem to neznamená, že léto nemůže být naopak chladnější. Příroda si s tím poradí lépe než my a má s podobnými změnami miliony let dlouhé zkušenosti.

Daleko větším ohrožením pro ni jsou indicie vedoucí k úvahám, co se stane, až se válečné iniciativy Izraele, USA a NATO stanou realitou. Myslíme si, že si Izrael vytvořil útokem na hudební festival své 11.září a následné vraždění v pásmu Gazy měl připravené. Nyní si dal za úkol vyprovokovat Írán, který považují v USA za nepřítele, takže se americký voják opět zapojí. Ostatně dosud Američané kradou nedaleko syrskou ropu. My zase provokujeme Rusko a ne nadarmo patří naši představitelé na ruský seznam neoblíbených. Ticho před bouří? A jak bude rozsáhlá? Kolik z nás ji přežije? Těch otázek máme mnoho.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

3.8 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Pan Jindřich Kulhavý zraje jako víno. Bravo, jen tak dál.

tomaskova
tomaskova
před 1 měsícem

Dnes byla Pekari dvousvetrová u Tománkové a kdyby zůstala doma, bylo by to přínosnější, tedy pro ni rozhodně. To zoufalství z ní přímo kapalo a argumenty jako od Chocholouška.

spartak
spartak
před 1 měsícem

Pan Kulhavý se zařadil do popředí myšlenkového proudu za návrat k rozumné politice ,což oceňuji. Zajímavé by bylo zjištění ,kdo chodí na protivládní demonstrace a pod. čili pracující a nebo tzv. malá domů (živnostníci).

cablik
cablik
před 1 měsícem

„Děkuji pěkně” nechci číst žádné dementní výroky od těch šílených hajz?ů stačí co čtu tady samé depresivní články. Volby do EU naše malá roztrhlá země nemůže ovlivnit ale západ nám musí pomoci.

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Kdyby se tak chtěli nevrátit !

Georg
Georg
před 1 měsícem

Vcelku souhlas s tím co p.kulhavý v článku napsal. Skutečně to vypadá na klid ze strany”pětidemoličníků”. Bude to zřejmě i tím, že toho již dost “napáchali” a nyní čekají jaká bude odezva. Zatím i demonstrace zemědělců je zcela nerozhodili a tak vyčkávají. Ale také to může být i ještě něco jiného. Je to strach, jejich strach. Usuzuji… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Georg

Nelíbí se mě termín, nálepka “eurobolševici”. Jsou to nějací noví bolševici v EU ? Myslím, že mnohým lidem neříká nic co byli bolševici. Autor to jistě ví, byla to doba na počátku minulého století, kdy se Ruská soc.demokracie profilovala, rozdělila na menševiky a bolševiky, těch bylo jich víc. Ale musím připomenout historii,… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Georg

Bolsevici jsou od slova bolse ( tedy vice) a Eurobyrokrati jsou jen velmi nenazrana a autoritativni mensina,ze?

Georg
Georg
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

….napsal jsem to česky, více,většina = bolše, z ruštiny jsem maturoval a ještě dnes čtu v ruštině některé články….

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Georg

jj.Ja s vami jen souhlasila

Georg
Georg
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

…..já jsem to tak pochopil, prostě jste mě doplnila, což je v pořádku a já jsem chtěl ještě doplnit, že jsem dosud vše z ruštiny ještě nezapomněl…

SunTzu
SunTzu
před 1 měsícem

Skvělý článek, od fialového hnusu je to dobrý tah, čím více by vstupovali tím více by se ukázalo, že Fiala je lhářů král, a ti dva vrcholní, jak jsou pitomí (Blbí, hloupí, arogantní ignoranti atd.)