Oni to dokázali…

Tak se nám Fiala setkal v Bílé chýši se strýčkem Joem. Podle fotek byl náš Nutelliér na vrcholu blaha a Joe Biden vůbec nevěděl, o koho jde. Podobných vlezdobruselků tam má denně celé zástupy.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Před návštěvou u Ó Nejvyššího se Fiala ještě zastavil v centrále CIA, kde se buď dozvěděl nové notičky a nebo mu tam vysvětlili, že Ukrajina už je game over. Co to bude, to se dozvíme, až přijede domů a spustí se mu v hlavě program, co mu nahráli. Možná budeme překvapeni, jak velký upgrade mu nainstalovali.

Nekupte to za čtyři sta milionů korun… Do toho ještě jednání o firmě Westinghouse a samozřejmě o další pomoci Ukrajině, která nesmí prohrát, protože to by byl konec úplně všeho. To bychom scény z kábulského letiště mohli vidět třeba i na Ruzyni. Tedy, na letišti Václava Havla, což by bylo úplně dokonale symbolické.

Fiala musel na svou návštěvu asi hodinu čekat, protože Biden přijal iráckého premiéra. Ano, toho Iráku, který už je spíš provincií Íránu, protože většina obyvatelstva jsou Šiíté. Irácký premiér jednal s Bidenem jako rovný s rovným. Český premiér byl od první do poslední fotky lokaj.

Přes toto všechno musím konstatovat, že ti liberálové jsou vlastně neuvěřitelní borci. Ano, jejich vládnutí je naprosto tragické. Migrační vlna, hroutící se zdravotnictví, obrání obyvatelstva o třicet procent úspor, zvednutí nákladů na živobytí, likvidace průmyslu a zemědělství v přímém přenosu, návrat vymýcených nemocí, statisíce lidí nemají doktora ani zubaře, lidé kolem mě už mají běžně dvě zaměstnání, pošta funguje týden od týdne hůř, Brno snad už nikdy nebude plynule průjezdné…

Hele, a třiceti procentům voličů to vůbec nevadí!

Mladí se nikdy nezmůžou na vlastní bydlení, nemohou si dovolit děti, hodnotu jejich vysokoškolského vzdělání nejdokonaleji ilustruje Danuše Nerudová, kterou tihle mladí zvolí do europarlamentu… stejně tak dnešní mládež nikdy nebude mít důchod a veškeré jejich úspory i investice vezmou za své přesně tak, jak vzaly za své ty naše v minulých dvou letech… ale oni stejně jsou hrdí na to, že Fiala mohl očichat nohavici spícímu Joeovi.

Včerejší večer na twitteru, to byly přímo orgie hrdosti na naši vládu a našeho premiéra.

Můžeme se nad tím ošklíbat, můžeme se tomu posmívat, ale je třeba objektivně uznat, že vládní spin doktotoři jsou prostě dobří. V dějinách se mnohokrát stalo, že lidé zapomněli sami na sebe a byli ochotni snášet neuvěřitelné věci pro svou víru. Byli ochotni se vzdávat majetku, byli ochotni se sebepoškozovat, obětovali své děti modlám, pálili na oltářích drahocennosti, obětovali své životy pro iracionální víru… Stačilo jim to jen správně vysvětlit. Jak vidno, dnešní moderní grýndýlové náboženství není o nic horší než Baalův kult. Předtím jsme zase dlouhá léta sledovali, co všechno jsou lidé ochotni obětovat pro ideál globalistické ekonomiky.

Lidé si kdysi kvůli víře ukládali omezení. Chodili po kolenou, dobrovolně se zavírali do klášterů, žili na sloupu, nebo se nechali omezovat od vrchnosti a dnes se to děje zas. Zejména mladí si nechávají nakládat břemena k neunesení. Skoro každý si sám a dobrovolně vloží na šíji jho v podobě hypotéky a jejich život se stále více podob životu starověkých otroků. Nemá smysl o ničem přemýšlet, nemá smysl se o něco snažit, nemá smysl vidět světlo na konci tunelu… stačí jen tupě čekat a modlit se, aby člověk nedostal zlého pána.

Tohle se podařilo. Perfektně se to podařilo. Lidé přijímají otroctví s potleskem. Stačí jim dát pozlátko premiérovy fotky s Joe Bidenem. Není nutné je honit se zbraní v ruce, není nutné je poutat řetězy a přeřezávat jim šlachy na patě. Oni jsou rádi. Jsou šťastní z evropských hodnot i systému evropských emisních povolenek, které fungují úplně stejně jako středověké odpustky. A ti, co proti nim kážou, dopadají stejně jako Mistr Jan.

Jo, v dějinách se tyhle kulty občas povedou… Hrdost je víc než plná lednička. Evropské hodnoty jsou víc než mír a transatlantická vazba je stejně dobrá jako sto dvacet volů a pět set hřiven stříbra. Lokajství je víc než svoboda a jedna fotka v Bílém domě zajistí víc voličů než splněný volební program. Hrdost…

Jo, je správné, když lidé žijí skromně ve jménu klidného života. Že přestávají hrabat pod sebe, aby měli čas chodit na ryby a radovat se z přírody. Pivo ze sedmého schodu a špek z udírny mohou být lepší než oběd v hotelu Hilton. Když má někdo práci na osm hodin denně a může její starosti nechat na pracovišti, tak je to šťastný člověk. Ale být hrdý na to, že budu v ještě větším stresu a ještě k tomu budu mít díky grýndýlu méně, být hrdý na premiéra, kterému jsme jeho schůzku krvavě zaplatili nepoužitelnými stíhačkami (kdyby alespoň dojednal tu jadernou elektrárnu.. klidně od Westinghauzu), mít radost z černého kašle a svrabu… ne to není zdravá skromnost. To je fanatismus.

Přiznejme si to… Novodobí kněží to fakt umí. Umí to tak dobře, že je všechny naše církve už dávno napodobily a mluví už víc o klimatu než o Bohu.

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.6 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 měsícem

Keller o polopravdách migračního paktu: V podstatě Fialova vláda přijala povinné kvóty
https://42tcen.com/entry/keller-o-polopravdach-migracniho-paktu-v-podstate-fialova-vlada-prijala-povinne-kvoty

cablik
cablik
před 1 měsícem

Ale prd dokázali spíš tak předsmrtné křeče před pádem na (__!__) zatím si ještě hrají na pány ale čas pro ně došel. My to asi budeme muset vydržet až do hořkého konce jedině že by se SPD spojila s dalšími opozičními stranami.

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 1 měsícem

“…čtyři sta milionů korun”? Nebo spíše 400 miliard?

peter matej
peter matej
před 1 měsícem

Len včera to rajzovalo po meste so zelenými stužkami,fotili sa pod maturitným tablom a tešili sa ako panelákový pes na venčenie z toho,že už sú dospelí a teda aj múdri.Potom sa zapísali do 1.ročníka VŠ,najlepšie na niektorú zo sociálnych fakúlt a nadobudli presvedčenie,že s indexom dostali aj právo riadiť štát,odvolávať dekanov a rektorov,ale aj vládu ak podľa… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Nejsou tak dokonalí. Jsou dokonce hodně nejisti, neb pohled na emerickeho dědka není nic rajcovniho. Kdesi jsem měl určitou absenci a když jsem dorazil, tak jsem se dozvěděl, že kdosi měl infarkt. V akci byl vrtulník. Věk? Cca 45 let, ale takhle staří jsou dneska už i dvacetileti se svým kapobananem. Komusi jsem… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 měsícem

No fialu neporauzíte žvásty, stejně jako bíbá vejce kderá nám vnucují jako česká.
dříve byl na přepravce producent. Dnes hovno jako u jablek a jiných potravin.FUJ