Placený Seznam?

Utahování šroubů pokračuje ze všech stran. Drahé bydlení, potraviny, pohonné hmoty, vysoké daně, hrozba války, zvýšené poplatky za cokoliv, nyní placené informace. K tomu nulové soukromí.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Koncesionářské poplatky u veřejnoprávních médií platíme již dlouho a s velkou nevolí. Přestože nepotřebujeme ČT a ČRo vůbec sledovat, což je vcelku při existenci mnoha jiných stanic jednoduché, peníze jim posílat musíme. Podporujeme tím jen vytváření publicistických manipulací a lží doplněných často historickou filmovou a seriálovou tvorbou. Úniku placení naprosto nesmyslných částek bez rizika jistých komplikací  úplně nejde, navíc u firem vlastnících auta a počítače se jedná o doslovnou šikanu. Netušíme, kolik lidí sleduje veřejnoprávní média, ale my k nim rozhodně nepatříme.

K placeným formátům se však stále častěji uchylují i soukromé subjekty. Uzamčené články mají přinést provozovatelům webů peníze na pokrytí nákladů a zisků tam, kde reklamy nestačí. Vzhledem k množství různých stránek je poptávka po propagaci nižší, navíc Finanční správa si kolem reklamní činnosti stanovuje svá pravidla a měří každému různým metrem. V podstatě přes neuznání nákladů na propagaci může inzerenty především u menších subjektů odrazovat a dosáhnout na její eliminaci a nedostatek příjmů u poskytovatelů. Ostatně to se netýká jen médií, ale i sportovní sféry, kde chybí sponzoři. Jistě, reklama může fungovat jako pračka peněz, o tom ví své například Babiš, na druhou stranu Agrofert poskytuje dost financí i tam, kde ostatní nevidíme. Problém není v propagaci, ale v obrovském daňovém zatížení a následném mizerném hospodaření politiků myslících si, že jsou stát. A stejně špatně jsou využívány peníze plynoucí z neopodstatněných koncesionářských poplatků.

Je s podivem, že se k poplatkům za užívání či konzumaci obsahu webů uchylují i velká internetová média. Jistě, ta, která vychází i v tištěné podobě, ztratila mnoho čtenářů. Mobilní telefony vytlačují klasické noviny a časopisy, tržby klesají. Je to vcelku logický posun, zároveň se ale zjednodušuje instalace reklamních bannerů. Někdy je jejich podsouvání extrémně otravné a ani obsah článku díky nim nemáte chuť dočíst. Nicméně pokud je vše v určité rovnováze, jsme ochotni jejich existenci akceptovat. Bohužel weby o nás začaly shromažďovat mnoho informací a člověk se dostává pod drobnohled. Každé otevření stránek je povinně doplněno jakýmisi cookies, navíc před mobilem něco řeknete a ihned Vám začnou chodit reklamy spojené s tématem hovoru. To přeci nechceme. Ztráta soukromí je už doslova hmatatelná.

V poslední době se k médiím vybírajícím poplatky za menší míru otravování přidal i Seznam. Prolhaný, manipulující a nově i drahý. Zdarma ho můžete používat také, ale za jakou cenu? Ten čokl v jeho logu Vás bude sledovat při každém použití stránek i mimo ně. I přes skutečnost, kterou je tendenční tvorba ve jménu prosazování liberální politiky, eurohujerství a nenávisti jak k Babišovi, SPD, Alternativě či k Rusku, si na Seznamu člověk četl aspoň o sportu či využíval vyhledávač. K tomu sice bylo nutno přelouskat pár reklam, ale ještě to šlo. Teď nově se bude muset buď nechat neustále lustrovat, nebo platit měsíčně téměř 80 Kč. To pro některé z nás  znamená se Seznamu konečně zbavit úplně. Ostatně tak bude následovat iDnes a některé další weby, které se staly plno lidmi ignorovanými.

Utahování šroubů pokračuje ze všech stran. Drahé bydlení, potraviny, pohonné hmoty, vysoké daně, hrozba války, zvýšené poplatky za cokoliv, nyní placené informace. K tomu nulové soukromí. Telefony nás poslouchají 24 hodin denně, jen se liší to, kdo je na druhém konci. A to včetně ozbrojených složek. V Kanadě už existují oblasti, ze kterých při výjezdu musíte žádat o povolení. Sledují nás naše auta, kamery jsou na každém rohu. Mnozí z nás tak s nostalgií vzpomínají na doby minulé, kdy byla STB jen slabým odvarem toho, co zažíváme nyní. A Seznam už dávno předstihnul Rudé právo.

Inadhled je malé médium, které po nikom peníze nechce, dokonce nežádáme ani o žádnou podporu zasílanou na účet. Máme minimum velmi vážených partnerů a náš obsah je čtenářům i díky nim poskytován zdarma. Je rozhodnutím každého, zajímá li se o něj a je li pro něj přínosným. Vítejte v našem světě a názorovém proudu.

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.1 14 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 24 dny

Není náhodou autor stejně prolhaný syčák jako ten seznam?Má nějaké důkazy nebo rozsudek o tom,že pan Babiš pere peníze reklamou?LHAL BY PROLHANÝ SEZNAM ABY POMOHL BABIŠOVI? Seznam:Žalobce potvrdil, že kauza reklamy na Čapím hnízdě končí Úřadům se však nepodařilo prokázat, že by šlo o fintu, která dodala peníze do vznikající Farmy Čapí hnízdo… Číst vice »

Georg
Georg
před 25 dny

Krátce, bude hůř pokud se prosadí pouze digitální měny. Papírové peníze nebudou. V tom případě předpovědi J.Orwella, které směřovaly k socialisctickým státům, budou přesně odpovídat “zv.liberální demokracii”, kde již dnes vládne úzká vrsta těch nejbohatších a nevolených, kteří penězi ovládají celou zemi, celý dnešní globální svět, postavený na kapitalismu, tedy na penězích. Jak… Číst vice »

Primak
Primak
před 25 dny

Ale přes to přeze všechno je plno lidí, kteří si tu dnešní situaci neuvědomují a stále opakují ty zaběhlé fráze, jak jsme byli utlačeni, odposloucháváni, život za ostnatým plotem, atd. Vemte si často zmíněný Dubčekův “obuškový zákon”, nebo “Mlátička” atd. Zrovna dnes vidíme, jak to střihaj na US universitách, Jill Stein… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 25 dny
Odpověď uživateli  Primak

…a jak ti, kterým leží stále v krku estébáčtí donašeči, se hrdě hlásí jako práskači k Rakuśákovi jenž se ani nestydí udělat veřejný nábor na udavače. Když dva dělají totéž není to to totéž. Pardon, komunisté tajné věci veřejně nevytrubovali…P.S. Prásknul jsem Ukrajince, že oblečen na stavbě do půl těla vystavuje mezi lopatkami… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 25 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

NATO je vynikající názorný příklad. Fotbal, trestný kop, tzv. zeď z hráčů. Ženské mají zkřížené ruce na prsou, chlapi na kulích.
A pod tím? Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž.

Naposledy upraveno před 25 dny uživatelem orinoko
Karel2002
Karel2002
před 25 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ale vždyť už Topolánek říkal, že např. ti pobaltští esesáci byli v právu. Bojovali přece proti Rusákům a komunistům. Jestli si dobře vzpomínáte, jednalo se o pochody veteránů jednotek SS a nějaký levičák si na to v parlamentu stěžoval. Takže, když má nějaký Estonec, Litevec, Lotyš, Ukrajinec vytetován na těle či rovnou na čele hákový kříž, jedná… Číst vice »

Milan
Milan
před 25 dny

Čert vzal vše ostatní, na vše se mohu (zatím) dostat, a také dostávám, mimo seznam – kromě mailu. V tom vidím to největší vyděračské svinstvo.
MzzČ

Naposledy upraveno před 25 dny uživatelem Milan
oldo
oldo
před 24 dny
Odpověď uživateli  Milan

Ano,málo se o tom píše,email neměl být vázaný na poskytovatele už od začátku,mohl být i rozumně placený.Seznam mi dělá potíže že nemá můj telefon,blábolí o nějaké bezpečnosti.Email změnit nejde,velké části lidí,kteří ho mají nemáte jak sdělit změnu.Adresa měla být přenositelná jako telefonní číslo.

tomaskova
tomaskova
před 24 dny
Odpověď uživateli  Milan

Existuje přeci tutamail, který přes seznam nejde.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 25 dny

Je to otravne.Myslim,ze by za to meli platit spis nam,protoze s temi informacemi dale obchoduji.. To same s bankami. ..udelej si sam,ale plat jako bychom ti poskytovaly plnohodnotne sluzby

cablik
cablik
před 25 dny

Přesně tak však to píší furt že liberálně zelení nacisté jsou stokrát horší než socialismus. Chtějí nás vyhladit a furt se nic neděje takže to mají v Čechách jednoduché. Žádné placené média mě nezajímají a seznam už vůbec ne.