Pokrytectví z předních pozic!

Miroslav Kulhavý
Miroslav Kulhavý

Volby na Slovensku byly zcela přirozeně v ČR sledovány se zvýšenou pozorností. Není potřeba se prohrabovat vyjádřeními českých politiků v době předvolební, tedy v lobbingu pro toho či onoho; zpravidla takové komentáře vykreslovaly postoj dotyčného.

Zajímavější budou postoje po čerstvě zvoleném Peteru Pellerginim, který byl před volbami posuzován spíše jako „dvojka“. Z české strany bylo pro prezidentské kandidáty do předvolebního guláše přidáno – co se týká zahraniční politiky – poněkud peprné, méně známé koření: P. Fialou zrušené tradiční setkání vlád Česka a Slovenska vládou.

A jako z bulvárního plátku s těžkou satirou zazněly po zvolení od toho, kdo se o zhoršení vzájemných vztahů osobně zasloužil, slova: Věřím, že budeme nadále co nejlépe rozvíjet výborné a hluboké vztahy mezi Českou republikou a Slovenskem.“  V tomto spojení – předešlého a následných slov – z toho už více a silněji pokrytectví kapat nemůže! Nicméně jako sypání popela na hlavu za předešlý akt bych to bral.

Na druhou stranu se negativně ozvali jiní příslušníci koaličních stran, viz. europoslanec za TOP09 Jiří Pospíšil: „Volby bohužel potvrdily, že Slovensko se postupně stává dalším trojským koněm Putina v EU a následuje tak cestu Maďarska.“ Rovněž Miroslava Němcová ODS má také jasno: „Nevěřím, že se Pellegrini dokáže oddělit od politiky Fica, jehož tento výsledek posílil. A Rusko bude intenzivněji pokračovat v destabilizaci části zemí EU, i u nás,“

Kdyby „profesionální rejpalisti“ posečkali nějaký týden a vývoj událostí by jim dal za pravdu – to bych bral, ale „svinit“ již předem u branky do předzahrádky, která se ještě neotevřela,  je velmi ubohé! Ti dva jsou jen příkladem; ubožáků je více.

V situaci, kdy se EU čím dál více chová hegemonisticky s nemalým přispěním lídrů Německa a Francie, rozbíjet sousedské vztahy a současně V4 je sebevražedné; opak by měl být na programu dne.

Musím odbočit – právě jsem doposlouchal Partii na Primě, kde u paní Tománkové byli hosty Markéta Pekarová Adamová a Tomio Okamura. Tématem byly volby na Slovensku a konflikt na Ukrajině. Okamura byl dobře připraven včetně různých tabulek, kde dominovaly dvě: 69% občanů ČR je pro mír na Ukrajině a druhá byla o pořadí oblíbenosti politiků, kde Pekarová-Adamová byla na chvostu.

Pekarová se bránila a m.j. v kontrastu s požadavkem omezit přísun zbraní a zastavení bojů příměřím představila dvě možnosti nastolení situace, jak boje zastavit: Ukrajina vojensky zvítězí a nebo druhá – Rusko samo opustí území Ukrajiny. Takto obhajovala českou iniciativu v získávání financí na dodávku munice. Na Okamurovy výtky reagovala skákáním do řeči a přihlouplým úsměvem. Napadají mě vulgarity v podobě zvířecích titulárií, ale byla by to pravděpodobně urážka těch zvířat, neb např. když ta dotyčná zabučí, je to pravdivější projev než jaký ve stejné notě předvedla paní Pekarová. Jestli někdo Fialovi pomáhá se znemožnit a pětislepenec k tomu, pak je to Ing. Markéta Pekarová Adamová !

Stále více vystupuje do popředí podmínečná koaliční nutnost přídělu politických funkcí i těm malým stranám, které ale nemají potřebný personál.

**

Miroslav Kulhavý, Vaše Věc

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
25 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 měsíci

A já ještě jednou: Nedávno tady byl vložen odkaz na Pjakina – В.В. Пякин: США кидают Украину и Израиль https://www.youtube.com/watch?v=ABX6moXqW0I Pjakin dobře popisuje, jak současné USA nemají na to, aby vedly válku na Ukrajině i na Blízkém východě a aby si zachovaly jakouž-takouž tvář, z obou konfliktů se stáhnou. Jen nevím, jestli si… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

První vyšel svého času i na e-republika, další jsem našla na Zakázaném vzdělání – v 2. díle se Jan Buzek např. ptá, proč je Česko tak ukrajinizované: V. V. Pjakin – Otázky a odpovědi čs divákům 2 – titulky https://www.youtube.com/watch?v=QXeiutS_crU další jsou k dohledání zde https://www.youtube.com/@ZakazaneVzdelani a více zde https://www.zakazanevzdelani.cz/ Ale v souhrnu – úvodní odkaz na Pjakina je… Číst vice »

ToSomJa1
ToSomJa1
před 2 měsíci

citujem :
“ Rovněž Miroslava Němcová ODS má také jasno: „Nevěřím, že se Pellegrini dokáže oddělit od politiky Fica, jehož tento výsledek posílil. A Rusko bude intenzivněji pokračovat v destabilizaci části zemí EU, i u nás,“

  • – a dúfam, že sa slová Nemcovej splnia..
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 měsíci

Pěkné je, že téměř všechna média zmiňují smrt Jaroslava Bašty
https://pravednes.cz/home.news
i když hyenismus nejlépe popsal V. Klaus
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-si-nezaslouzil-Klaus-k-zesnulemu-Jaroslavu-Bastovi-753460

Čest jeho památce!

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 měsíci

Unikly informace o tajném „mírovém plánu“ Donalda Trumpa:
Krym a Donbas by nechal Rusku a omezil by rozšiřování NATO.
https://echo24.cz/a/HbPA4/zpravy-svet-tajny-plan-donalda-trumpa-krym-a-donbas-odevzdame-rusku-nato-omezi-rozsirovani

Jestli Trump skutečně zvítězí, tak Noc dlouhých ksichtů po slovenských volbách zůstane jen slabým odvarem. Bez pánička za zády našim vůdcům sklapne – nemít komu sloužit, to bude na infarkt.

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 měsíci

Česko se rozhodlo řídit celou Evropu: “Na čí pokyn Česko mou kauzu zveřejnilo?” “AfD podle Bystroně nepřipustí, aby do volební kampaně strany zasahovaly cizí tajné služby. „Nedovolíme, aby zahraniční tajné služby diktovaly naši volební kampaň skrze manipulativní obvinění. Nyní musí Fialova vláda vysvětlit, zda zveřejnění vzniklo tlakem ze zahraničí a jakou… Číst vice »

Jarda
Jarda
před 2 měsíci

Smutné je na tom,že šéfem sněmovny je retardovaný hlupák-kopačák brýlatý s vyprázdněnou dutinou na krku.O tom,že tento retard je takový jaký je voliči pokud chtěli,tak se to dozvěděli,přesto tohoto hlupáka zvolili ke korytu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Svůj aktivní odpor vůči vládnoucím pitomcům mohu pouze vyjádřit urážkami, nadávkamii toho nejhrubšího zrna nevyjímaje ,,naše” boje, války chtivé političky (nakonec máme rovnoprávnost), kde z vyvalených telat vyrostly ubohé krávy ale bez užitku.(omluva kravám). Lidsky nevyzrálá, dětinská a hloupoučká až primitivní Pekarová, uráží moji důstojnost se na ni jen podívat natož jí… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Omlouvám se všem ostatním ženám ale věřím, že drtivá většina z nich tyhle bezcharakterní nány taky nemusí.Vzdyť ohrožují životy našich, vašich dětí, nás všech…! Prostě ženy a válečné choutky nesmí jít nikdy dohromady…..

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

No, odvázal jste se hezky. Míra Vaší trpělivosti zdá se, přetéká. Mojí také.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Bud veri na demokracii,tim padem jako jiny stat nemaji pravo do toho mluvit , nebo ten proces jakymkoliv zpusobem ovlivnovat a nebo ne..Jelikoz se snazi ovlivnovat skoro vse , z cizich penez plati ruzne opozice a neziskovky, je jasne,ze jim demokracie nic nerika

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci

Pár “politiků” z pětikoalice s IQ nad 90, samozřejmě ví, že individua jako Pekarová, Langšádlová, Stanjura, Věrka Kovářová, Mirka Zděšená … svými výstupy v médiích, kde je vidět i obličej, vůbec té vládnoucí tlupě pitomců nepomáhají. Ale málo platné. Když ti jmenovaní chtějí, a chtějí, být vidět. Pohled na ně není zrovna estetická hitparáda, ale… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Chce se mi napsat, se značnou dávkou poťouchlé jízlivosti, “jen houšť a větší kapky”. Jen ať jsou vidět a slyšet, ať více lidem dojde, co je to za kreatury. Jenže, na druhou stranu, to se nedá lidsky vydržet, ta tupost a odporná ideologická zaťatost. Například proti Kovářové byla například taková Jiřina Švorcová inteligentní… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

O dnešních blbkách nemá cenu se dál rozepisovat. Ale jsem rád, že jste zmínil Jiřinu Švorcovou. Za prvé, proti jmenovaným byla nejen chytrá, ale i krásná. A za svoje povolání doslova dýchala. Co našich “úmělkyň” a “úmělců” mělo bobky, aby paní Jiřina nepromluvila. A ona nepromluvila. Né kvůli šaškům, šmejdům a komediantům v její branži. Ale… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

To je pravda, myslím si totéž. Ona nepromluvila, ale občas promluvili jiní. I takoví, co byli s minulým režimem na kordy, ale uznávali její férovost. Věřila tomu, co říká, měli s bratrem zkušenost z nacismem, hájila své názory věcně a inteligentně. Ale není známo, že by někomu osobně uškodila. Spíš naopak, mnozí přiznali, že jim… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 2 měsíci

To by mne zajímalo, čím a kdy Rusko začalo destabilizovat EU.

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Destabilizují se sami svými ideologickými šílenostmi 120 pohlaví migrace zelený blábol a nakonec světová válka a svoje hlupáctví svádí na Rusko. Co chtít po duté liberální nádobě značka Pekarová a spol.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Tim,ze je nechteli poslouchat.To je jasne